صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36
Like Tree46تشکر

موضوع: دوربین های GoPro

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    650

پیش فرض دوربین های GoPro

سلام.

دوستانی که تجربه ی استفاده از دوربین های GoPro را دارند، تجربیات شون رو اینجا به اشتراک بگذارند.

بنده به تازگی دوربین +3 Gopro Hero را خریدم و در اولین تجربه اون رو در فیلمبرداری از راه پیمایی میلیونی زائران حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام

استفاده کردم.

نکته ای که خیلی قابل توجه هست، عمر کوتاه شارژ باتری دوربین و ریموت اون هست، خصوصا زمانی که از ارتباط Wi-Fi استفاده بشه.

کیفیت تصاویر به نظرم خوب هست و لنز بسیار واید دوربین واقعا امکانات بسیاری رو برای تصویربرداری در اختیار کاربر قرار میده.

نکته ی دیگه ای که توجه بنده رو جلب کرد، تصاویری بود که در موقعیت هایی گرفته می شد که بطور معمول باید ضد نور میشد، اما تصاویر با رنج دینامیکی بسیار بالا، جزییات و رنگ های بخش هایی رو که معمولا در سایر دوبین ها ضد نور ثبت میشه، نمایش میده. به قطعه ی کوتاه زیر توجه کنید:

http://www.homepic.ir/wp-content/upl...PR0221-001.avi
    ویرایش توسط abbasalizadeh : Sunday 29 December 2013 در ساعت 21:46 دلیل: افزودن فیلم
    M. Beyrami، saeed2vfx و MSRS تشکر می‌کنند.
    Nikon D7000 l Nikkor 18-105 l Nikkor 50mm D f/1.8 l Micro Nikkor 105mm G l SIGMA 70-300mm APO MACRO l Manfrotto 190x PROB
    Gopro Hero 3+

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    650

سلام

دوستان هیچ کس تجربه ای در مورد گوپرو (GoPro) نداره؟
    Nikon D7000 l Nikkor 18-105 l Nikkor 50mm D f/1.8 l Micro Nikkor 105mm G l SIGMA 70-300mm APO MACRO l Manfrotto 190x PROB
    Gopro Hero 3+

كاربر همراه Mistyc_7 آواتار ها
    تشکر کرده
    173

الان آخرين مدل اين دوربين اسمش چيه ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1809

نقل قول نوشته اصلی توسط Mistyc_7 نمایش پست ها
    الان آخرين مدل اين دوربين اسمش چيه ؟
    GoPro Official Website: The World's Most Versatile Camera
    به یزدان اگر ما خرد داشتیم / کجا این سر انجام بد داشتیم

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط abbasalizadeh نمایش پست ها
    بنده به تازگی دوربین +3 Gopro Hero را خریدم و در اولین تجربه اون رو در فیلمبرداری از راه پیمایی میلیونی زائران حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام استفاده کردم...
    درود..
    چون دیدم دوستان رغبت پاسخ گویی ندارند بنده برای شما چند خطی می نویسم..علت بولد کردن مطلب این بود که با توجه به روحیه و سلیقه شما امیدوارم مطلبی که در انتها می نویسم برای تان ناخوشایند نباشد..

بنده این دوربین را به همراه تمامی ملحقات از Henrys خریداری کردم..در ابتدا تصویر، نویز های رنگی در هنگام فیلمبرداری از خود نشان می داد که با مراجعه و تعویض دستگاه حل شد..

برای مشکل باطری باید از باطری های با ظرفیت بیشتر استفاده نمود و یا از چند باطری همراه..بنده از باطری با ظرفیت بالاتر سود می برم..

در مورد کیفیت فیلمبرداری..بنده بهنگام عملیات Bumping/Jumping که در آن با کلاهخود شخص درحالیکه طناب قطوری به پاهای خود می بندد از ارتفاعی مشخص پرش می کند این دوربین را هنگام پرش از ارتفاعی کم خطر در آبشار نیاگارای کانادا امتحان کردم..(یکی از جاذبه های توریستی این منطقه همین پرش از ارتفاع است..درحالیکه قطرات آب آبشار به صورت شما بسختی سیلی شلاق مانندی می زنند و صدای آب هم گوش فلک را کر کرده است..)
    قصد من یکی امتحان کردن کیفیت صدای ضبط شده جریان آبشاری آب است..تا از نزدیک خودتان بصورت زنده نشنوید نمی توانید این ملودی زیبای طبیعت را حس کنید..یک مورد هم تست کیفیت ضبط تصویر بهنگام پرش بود..
    خوشبختانه در هردومورد دوربین از چابکی مناسبی در تطبیق تصاویر در حال ضبط شدن برخوردار است و شما تصویر با کیفیتی همراه با صدایی تا حد 80درصد نزدیک به کیفیت صدای اصلی آبشار به همراه دارید..
    متوجه شده ام که این دوربین برای حرکات اکشن و ورزشی بسیار مناسب تر است درحالیکه نمی توان همین انتظار را از یک هندی کم داشت..
    در ضبط تصاویر از وضعیتی ثابت بنده از خانم های زیبای بیکینی پوش کنار دریا-با اجازه خود آنان-در منطقه Hamilton Beach تصویر برداری کردم و خوشبختانه در ضبط تصویر پرتره و منظره(منظورم جماعت بیکینی پوش به تنهایی نیست..مناظر کنار دریا با آسمانی آبی و دریایی نیلگون) فیلتر دوربین بخوبی از پس خیرگی نور آفتاب برامده و بازیافت تصویر بسیار مطلوب است..
    در کل یک دوربین همه منظوره و همه کاره..ولی البته کیفیت آن در مقایسه با یک دوربین حتی هندی کم معمولی جهت منظره و یا تصاویر فاقد تغییر جهت و تغییر مسیر کمتر است..
    می توان بعنوان یک مکمل برای هندی کم در وضعیتی که نمی توان از هندی کم بدلایل فوق استفاده نمود از این دوربین بهره برد..
    در تبلیغات این دوربین هم اگر دقت کنید بیشترین تاکید بر همین صحنه های پرتحرک است..
    ویدئوهای یوتیوب آبشار نیاگارا که با این دوربین فیلمبرداری شده اند به وفور موجود است که با کمی جستجو بدست خواهید آورد.
    امیدوارم نوشتار فوق تاحدی ادای مطلب نموده باشد.
    بدرود تا درودی دیگربار.
    abbasalizadeh، rezafh، M. Beyrami و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    650

آقای اسفندیار با تشکر از مطلب شما و به اشتراک گذاشتن تجربیات.

البته به درستی متوجه منظورتون از "
    کیفیت آن در مقایسه با یک دوربین حتی هندی کم معمولی جهت منظره و یا تصاویر فاقد تغییر جهت و تغییر مسیر کمتر است.." نشدم.

به نظر بنده در صورت استفاده از تجهیزات جانبی، مثلا در جاهایی که امکان داشته باشد، استفاده از میکروفون، می توان نتایج بسیار خوبی بدست آورد. در بسیاری از موارد از بسیاری از هندی کم ها قوی تر است. از جمله از نظر رزولوشن تصویر، و یا همان مثالی که در مطلب قبلی اشاره کرده بودم، یعنی تصویربرداری در شرایطی که نور مستقیم خورشید در کادر قرار دارد.
    AramYekta تشکر می‌کند.
    Gopro Hero 3+

تشکر کرده
    194

درود..

البته به درستی متوجه منظورتون از "
    کیفیت آن در مقایسه با یک دوربین حتی هندی کم معمولی جهت منظره و یا تصاویر فاقد تغییر جهت و تغییر مسیر کمتر است.." نشدم.
    به عبارت ساده تر برخی قابلیت هایی که در دوربین هندی کم وجود دارد و این دوربین دستی فاقد آن است را مدنظرم بود..

به نظر بنده در صورت استفاده از تجهیزات جانبی، مثلا در جاهایی که امکان داشته باشد، استفاده از میکروفون، می توان نتایج بسیار خوبی بدست آورد. در بسیاری از موارد از بسیاری از هندی کم ها قوی تر است. از جمله از نظر رزولوشن تصویر، و یا همان مثالی که در مطلب قبلی اشاره کرده بودم، یعنی تصویربرداری در شرایطی که نور مستقیم خورشید در کادر قرار دارد.[/COLOR][/RIGHT]
    شما اگر یک بار در شرایط محیطی نیمه تاریک و یا مه آلود از این دوربین استفاده کنید نظرتان تغییر خواهد کرد..من در شهری زندگی می کنم که بسیار مه آلود است..چیزی مثل منطقه شمال خودمان..در این حالت کیفیت تصویر با این دوربین دستی نسبت به دوربین هندی کم قابل مقایسه نخواهد بود..وارد قضایای فنی ماجرا نمی شوم..صرفا از دید یک مصرف کننده عادی به ماجرا نگاه می کنم..همانطور که خودتان گفتید در محیطی با نور فراوان، کارکرد این دوربین به نسبت امکاناتی که دارد از کیفیت قابل قبولی برخودار است..
    اما تجربه میکروفون..بستگی به کیفیت تداخل صدای محیط خواهد داشت..تفکیک صداهای مختلف در این دوربین کوچک به نسبت هندی کم مقبول نیست..هرچند همانطور که گفتم اگر صدای غالبی مثل صدای فروریختن جریان آب فراوان آبشار در صحنه داشته باشید اوضاع کاملا به نفع این دوربین فرق می کند..تصور نمی کنم میکروفون به تنهایی امکان تفکیک جزئیات صداهای مختلف محیطی که با هم تداخل می کنند را برایتان با این دوربین کوچک به ارمغان بیاورد..کاری که دوربین هندی کم به سهولت آن را انجام می دهد..

یکبار دیگر می گویم..برای محیط های اکشن و پرتحرک نسبت به هندی کم برتری بسیار محسوسی دارد..

دیشب فرصتی فراهم آمد که بصورت زنده در سرمای بیست درجه زیر صفر به مدت دو ساعت در فضای بیرون از خانه با این دوربین و هندی کم سونی خودم مراسم آتش بازی سال نوی میلادی را فیلم برداری کنم..کیفیت هندی کم کاملا قابل قبول ولی کیفیت تفکیک تصویری مراسم آتش بازی شبانه با این دوربین از حد متوسطی برخودار بود..

بدرود تا درودی دیگربار
    rezafh، M. Beyrami، saed_violin و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    650

با تشکر از اشتراک تجربیات تان.

در شرایطی که در نور کم فیلمبرداری می کنید، تنظیمات دوربین چگونه است؟

آیا از قابلیت protune استفاده می کنید؟ آیا قابلیت فیلمبرداری در نور کم را فعال می کنید یا خیر؟

برخی مواردی را که اشاره کرده اید به نظرم من هم مواجه شده ام، مثلا همین مساله ی نور کم و تاریکی. به همین دلیل میخوام بدونم که شما از چه تنظیماتی استفاده کرده اید و نتیجه چه بوده است. اگر هم بتوانید نمونه ای از فیلم هایی که در شرایط نور کم گرفته اید بارگذاری کنید که خیلی خوب میشه.

خود من در یکی از شب های سفرم، در ابتدای غروب، داخل ماشین با دوربین فیلم گرفتم. نویز تصویر بسیار بالا و اذیت کننده بود. ضمنا به نظر میرسه که دوربین تعداد فریم در ثانیه (frame rate) را در شرایط نوری مختلف، بدون توجه به تنظیمات صورت گرفته، تغییر میده.

البته در مورد صدا، به نظرم مشکل با استفاده از یک میکروفون نیمه حرفه ای، که قابلیت تفکیک صدای محیط از صدای مورد نظر را داشته باشه، مشکل حل میشه. البته این هم خودش هزینه داره. حداقل هزینه ی خود میکروفون از حدود 350 هزارتومن شروع میشه و کابل مبدل جهت اتصال میکروفون به دوربین هم که در ایران به قیمت 180 هزار تومن هست و همچنین نیاز به یک قاب جدید هم خواهیم داشت که در جعبه ی دوربین موجود نیست و اون هم هزینه ای 180 هزار تومنی داره. یعنی فقط برای داشتن صدای خوب و حرفه ای، هزینه ای بیش از 700 هزارتومن خواهیم داشت. تازه این صرفنظر از پایه ای مناسب برای نصب همزمان دوربین و میکروفون هست. هرچند میشه با لوله بصورت دست ساز یک وسیله ی مناسب برای دوربین و میکروفون ساخت. خود بنده در سفرم به کربلا، از یک لوله ی سبز استفاده کردم که هم بسیار سبکه و هم به شدت ارزان.

کلاً این دوربین با توجه به اینکه نیاز بسیار زیادی به وسایل جانبی داره، و اون وسایل هم به نظر بسیار متعدد و گران هستند، دوربین گران قیمتی محسوب میشه.
    البته اگر دوربین را فقط برای استفاده ورزشی بخواهیم، که قضیه تا حدودی متفاوت خواهد بود و بعضاً لوازم جانبی موجود در جعبه، کافیست. بخصوص اگر بر اساس نوع استفاده اقدام به خرید کرده باشیم.
    AramYekta تشکر می‌کند.
    Gopro Hero 3+

تشکر کرده
    194

درود..

بله..من از تنظیمات ویژه شرایط کم نور استفاده می کنم..اگر در گوگل کمی جستجو کنید اشکالاتی که من بر آنها اشاره کرده ام را به تفصیل خواهید دید و مطالعه خواهید نمود..
    امکان بارگذاری متاسفانه بدلیل خانوادگی بودن مورد فیلمبرداری شده وجود ندارد ولی بازهم می گویم در اینترنت بخصوص یوتیوب به نمونه های موجود دسترسی خواهید داشت..

امیدوارم شما بهره و نتیجه لازم را از این دوربین بدست آورید..

بدرود تا درودی دیگربار
    abbasalizadeh، M. Beyrami و AramYekta تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    650

به دنبال یک میکروفون خوب و ارزان برای استفاده با دوربین Gopro هستم اما میکروفون ها خیلی گرون هستند.

یک نمونه RODE مورد نظرم هست که فکر نمی کنم بتونم خودم رو راضی کنم که بخرمش. چون قیمتش 650 هزارتومن هست.

تازه مبدل ورودی میکروفون به micro-USB هم با مارک خود Gopro قیمتش به تنهایی 180 هزارتومن هست.

یعنی بیش از 800 هزارتومن.

فعلا دارم به ساختن مبدل و همچنین استفاده از میکروفون های خارجی مورد استفاده در دوربین های فیلمبرداری پاناسونیک یا مشابه اون فکر میکنم. به نظرم میرسه جمعاً با کمتر 100 هزارتومن بتونم یه چیزی درست کنم که تا حدودی به درد بخوره. البته بعد باید آزمایش بشه که آیا با استفاده از چنین تجهیزاتی، کیفیت صدای ضبط شده بهبود پیدا میکنه یا نه؟

کسی از دوستان نظری نداره؟
    AramYekta تشکر می‌کند.
    Gopro Hero 3+

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین