صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
Like Tree27تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين تا رنج 3 ميليون تومان

كاربر آشنا 4you آواتار ها
    تشکر کرده
    96

پیش فرض راهنمايي براي خريد دوربين تا رنج 3 ميليون تومان

سلام خدمت دوستان و اساتيد گرامي

قصد عوض كردن دوربينم را دارم دوربين قبلي ام فوجي اچ اس 10 هست كه ديگه مشكل پيدا كرده وكلا ريست ميكنه

ميخوام تا سه مليون يه دوربيت بخرم خودم مد نظرم دي 7000 هستش ولي نميخواستم بدون تحقيق اينكار را انجام بدم واسه مين از دوستان راهنمايي ميخوام كه چه دوربيني پينهاد ميدن واسه خريد

ممنون ميشم پيشاپيش

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

دوست گرامی اول نوع کاربری و استفادتون رو مشخص کنید .

تشکر کرده
    96

تقریبا اینجور حساب کن
    پانوراما ۳۶۰ بیشتر عکاسی میکنم برای همین میخوام ی لنز فیش ای هم بگیرم بعد ها
    و عکس های نجومی از اسمون چون موقعیتیم تو کویر هستش
    علاقه ب خیلی سبک های عکاسی دارم ولی کم کم
    هنوز سر رشته خاصی از عکاسی ندارم یعنی در اندازه شما نیستم ولی دوست دارم واسه همین میخوام تلاش کنم

تشکر کرده
    570

شما واسه عکاسی نجومی به لنز واید احتیاج دارید که من فکر نکنم بتونید با این بودجه تهیه کنید , به نظرم بهتره فعلا برای شروع دوربین رو با لنز کیت انتخاب کنید که همه ی نیازهاتون رو در حد معقول پاسخگو باشه , بعدها میتونید شروع به خرید تجهیزات از جمله لنز کنید .
    در مورد مدل دوربین هم اساتید سایت بهتر میتونن کمک کنن ولی من به شخصه ترجیح میدم دوربین به روزتری بخرم .
    siber تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    96

هزیزنه بیشتر نمیتونم بکنم که بروز باشم دوربین به روز بگیرم اگر نه 7100 خیلی خوبه

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

سلام

بنظر بنده هم اگر امکان خرید D7100 رو ندارید، اشکالی در D7000 وجود نداره و هنوز یک بدنه خیلی خوب هست و حتما ارزش خرید داره
    همینطور لنز کیت 18-105 برای شروع گزینه خیلی خوبی هست و با بودجه ای که دارید، فیت میشه

اما اگر سنسور و امکانات جدید رو بخواید و به برتری های خاص بدنه سری D7000 (مثل فلزی بودن بدنه یا سرعت بیشتر عکاسی و ...) نیاز آنچنانی نداشته باشید، شاید خرید D5300 با لنز 18-105 هم گزینه خوبی باشه براتون

موفق باشید
    nicebluesky و 4you تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

تشکر کرده
    570

دوست عزیز از برند کنون هم گزینه های خوبی وجود داره مثل 60d که با کیت 18-135 حدود 2800 قیمت داره . دوربین d5300 هم دوربینیه که تازه اومده و کمتر از 2,500 قیمت داره که این میتونه دستتون رو واسه خرید لوازم جانبی باز بزاره . انتخاب بین این دوربین ها بستگی به خودتون داره چون تو عکاسی نجومی لنز به مراتب اهمیت بیشتری داره تا دوربین .
    4you تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

سلام دوستان
    میخواستم اگه ممکنه لطف کنید وقت با ارزشتون رو دراختیارم قرار بدین و راهنماییم کنید

من تا الان با SLR و کامپکت و بریج عکاسی و فیلمبرداری میکردم ( هم کاری هم شخصی) ولی الان میخوام وارد DSLR بشم و اول از همه کیفیت عکس واسم خیلی خیلی مهمه و بعد از اون فیلمبرداری ( نه حرفه ای )
    فیلمبرداری هم صد درصد با میکروفن اکسترنال خواهد بود ( مشکل صدای موتور فوکوس نخواهم داشت) ولی نیاز دارم به تنظیمات کنترل LEVEL صدا و درصورت امکان هدفون برای مونیتور کردن صدا

بودجه برای Body نهایتا 2 میلیون تومن و لنز یک 105-18 لازم دارم و یه پرایم 50 واسم کفایت میکنه که جدا میخرم. اون 2 تومن فقط Body

بین Canon و Nikon هیچ تعصبی ندارم ولی حقیقتا مقایسه کیفیت مخصوصا در iso های بالا رو که دیدم متوجه شدم نیکون خیلی شارپ میگیره و کمترین نویز رو داشت ولی خب به عکسهای سمپل نمیشه اعتماد کرد و هیچی تجربه کاربرا نمیشه

حالا به نظر شما کدومش و چه مدلی؟ اگه تصور کنیم 500 تومن دیگه واسه بدنه بزارم چه مدلی رو پیشنهاد میدین؟

تا الان که بررسی کردم نظرم روی 5300 و 3300 بوده

ممنون

كاربر آشنا ALIS آواتار ها
    تشکر کرده
    75

نقل قول نوشته اصلی توسط armince نمایش پست ها
    سلام دوستان

بین Canon و Nikon هیچ تعصبی ندارم ولی حقیقتا مقایسه کیفیت مخصوصا در iso های بالا رو که دیدم متوجه شدم نیکون خیلی شارپ میگیره و کمترین نویز رو داشت ولی خب به عکسهای سمپل نمیشه اعتماد کرد و هیچی تجربه کاربرا نمیشه

ممنون
    تحقیقتون درست نبوده چون تو رده دوربین های 2 یا 3 ملیونی همچین هم تو ایزوهای بالا اختلاف چشمگیری ندارن
    اگه فیلمبرداری براتون خیلی مهمه سراغ کنون برید
    در این مورد هم خیلی تو این سایت توضیح داده شده بیست دقیقه وقت بزارید و یه سایت رو مرور کنید به تمام سوال هاتون خواهید رسید
    بین 5300 و 3300 نیکون 5300 یه رده بالاتره و کمی امکانات بیشتر در اختیارتون قرار میده در غیر اینصورت اختلاف چشمگیری با هم ندارن
    کسی نیست تو تنهایی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط ALIS نمایش پست ها
    تحقیقتون درست نبوده چون تو رده دوربین های 2 یا 3 ملیونی همچین هم تو ایزوهای بالا اختلاف چشمگیری ندارن
    اگه فیلمبرداری براتون خیلی مهمه سراغ کنون برید
    در این مورد هم خیلی تو این سایت توضیح داده شده بیست دقیقه وقت بزارید و یه سایت رو مرور کنید به تمام سوال هاتون خواهید رسید
    بین 5300 و 3300 نیکون 5300 یه رده بالاتره و کمی امکانات بیشتر در اختیارتون قرار میده در غیر اینصورت اختلاف چشمگیری با هم ندارن
    کلا زیاد به نویز حساس نباشید با نرم افزار تا حد زیادی قابل رفعه.ضمنا مگه چند بار پیش میاد در یک محیط با نور غیر قابل اعتماد عکاسی کنید که اینقدر به نویز حساس هستید؟بدنبال فاکتورهای دیگری مثل فوکوس بهتر و پشتیبانی بیشتر و بافر سریعتر و ... باشید.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین