صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 84
Like Tree468تشکر

موضوع: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    به واقع آینده قابل پیش بینی نیست
    چه کسی فکر میکرد ....
    در تکمیل صحبت جناب شهبازی اتفاقا چند روز پیش بود که برای تعدادی عکس یادگاری حین کوهنوردی از گوشی موبایل استفاده میکردم ... برایم خیلی جالب بود که 15-20 سال پیش که با دوربین های خانوادگی اینجور عکسها رو میگرفتیم آن هم با فیلم نهایتا 36 تایی (که همیشه در برنامه های خانوادگیآن 6 تا آخر مختص عکاسی بنده بود ) هرگز و هرگز حتی تصوری نداشتم روزی چیزی شبیه گوشیهای الان با این کیفیت و صفحه نمایش و ... باشد که بشود تعداد نامحدود هم عکس وفیلم گرفت!!!

مضاف براینکه طبق رویه ای که توسط شزکت ها و بر اساس نیاز کاربران شکل گرفته است ظاهرا تمایل به کوچکتر شدن وسایل و لوازم عکاسی است و مطمینا در آینده نزدیک شاهد نوآوریهایی در این زمینه خواهیم بود (مثل قضیه معرفی میرورلس ها و فراگیر شدن آنها در همین چند سال اخیر!)
    yaghoobi و shahbazi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

با سلام..

از دوستان احیانا کسی این لنز رو خریده؟؟ و یا تجربه کار باهاش رو داره؟؟
    انشالله قصد خریدش رو دارم ( به توصیه و پیشنهاد رفقا ) و ریووهای زیادی هم ازش دیدم که تقریبا همگی متفق القول ازش تعریف و تمجید کرده بودن منتها دنبال شواهد عینی و عملی هستم که حسنات این لنز رو تایید کنه ! بالاخره سیگماست و قیمتش هم بالاست ! نمیشه بی گدار به آب زد ..

ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن..
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

حامد جان از کیفیت ساخت این سری آرت نترس.واقعا عالیند.من با 50 کار نکردم اما کار کردن با 35 آرت باعث شد چشم بسته بهشون اعتماد داشته باشم
    اگر 50مم به کارت میاد در خرید این 50 سیگما شک به دل راه نده.یک بار از نزدیک لنز رو دست بگیری خودت متوجه میشی.
    yaghoobi، obsidiyan، Hamed Ziyaei و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    1887

ممنونم از نظرت عقیل جان.. خانواده ای رو از نگرانی رهانیدی !

والله من در اصل واسه پرتره های محیطی میخوام.. و حالا طبعا در کنار پرتره استفاده های دیگه ای هم ازش خواهد شد .. مثل عکاسی خیابانی و منظره و... منتها اصل همون پرتره محیطی هست که میخوام به کیفیت خیلی خیلی بهتری نسبت به لنزهای زومم برسم.. در لنزهای پرایم خود کانن که نتونستم به اجماع نهایی برسم و نهایتا خرید پرایم کانن منتفی شد.. و بعد دوستان اینو پیشنهاد دادن.. و حالا سوال اصلی اینه که آیا این لنز میتونه انتظارات بنده رو براورده کنه و منو راضی کنه و یا خیر ؟؟؟ ( از نظر شارپنس بالا و بوکه زیبا )

که البته با توضیحات جنابعالی و با توجه به رضایتتون از 35 سری آرت قطعا جواب سوالم مثبته.. حرف شما هم برای بنده سنده..

( دوربین بنده کراپداره )
    yaghoobi و lamagra تشکر می‌کنند.
    "حامد "

تشکر کرده
    12097

طبق ریویو ها 50مم از 35مم هم شارپتره.بعضی ها حتی با آتوس زایس مقایسه میکنند که شارپترین لنز دنیاست! برای پرتره محیطی هم خوبه در کل.بعدها هم که فول فریم بخری اونجا توانایی اصلی خودش رو نشون میده.من منتظرم تا از همین سری 85مم معرفی بشه
    yaghoobi، Nima Sadigh، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

در كيفيت خروجي اين لنز نسبت به ديگر 50 ها شكي نيست. ولي به نظر من بزرگترين ايراد اين لنز، وزن و ابعاد وحشتناك آن نسبت به ديگر لنزهاي پرايم يا حتي يك سري لنزهاي زوم مي باشد. به همين دليل است كه احتمالا هيچ زمان برنامه اي براي خريد آن نخواهم داشت.
    اصولا يكي از مزيتهاي لنزهاي پرايم كوچكي، سبكي و ساختار ساده ي اپتيكي آنها است.

مقايسه ابعاد سيگما 50 1.4 آرت با كنون 50 f/1.4 و 24-70 IS f/4:
    Untitled-1fd.jpg

وزن ها:
    sigma 50mm f/1.4 ART : 815 gr
    canon 50mm f/1.4 USM : 320 gr
    canon 24-70mm f/4L IS : 600 gr
    yaghoobi، usef، mreza1001 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    12097

جدیدا این لنزهای خیلی با کیفیت ابعاد بزرگی دارند.یک نگاهی به آتوس بیندازید حساب کار کاملا دستتون میاد.از این هم خیلی تنه دارتر و بزرگتر و سنگینتره اما با اون قیمت زیاد خیلی خوب فروخته و طرفدار پیدا کرده.در مقایسه با 35 آرت خیلی بزرگتر نیست و تقریبا یک اندازه اند.آزار دهنده نیست به نظرم.اگر اون کیفیت رو بخواهیم بالاخره یک بهایی داره کنارش.اگر اون ساختار اپتیکی ساده به این کیفیت میرسید حتما این شرکتها به خاطر ابعاد کوچکتر هم که شده از اون استفاده میکردند.
    وقتی یک کاربر آتوس اون قیمت زیاد رو برای لنز پرداخت میکنه و تازه باید با فوکوس دستی هم سر و کله بزنه تا در عوض اون کیفیت رو داشته باشه،این لنز با این قیمت و اندازه کوچکتر و وزن کمتر و البته فوکوس خودکار گزینه بدی به نظر نمیرسه.بحث اینه که حاضر باشیم برای دسترسی به کیفیت بالاتر چقدر هزینه بکنیم؟ تحمل اندازه و وزن لنز هم یک بخشی از اون هزینه است.
    ویرایش توسط lamagra : Tuesday 30 December 2014 در ساعت 02:38
    yaghoobi، Fereidoon، Nima Sadigh و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    1887

بله دقیقا... شدیدا با فرمایشات جناب احمدی عزیز موافق هستم... بسیار متین و مختصر و مفید و کاملا صحیح !! بالاخره باید واسه رسیدن به اون کیفیت مد نظر قید بعضی چیزها رو زد .. متاسفانه تکنولوژی ساخت لنز و عدسی و اپتیک و اینا هنوز به اون جایی نرسیده که بتونیم با خرید یه لنز بسیار کوچک و سبک و ارزان قیمت به بهترین کیفیت خروجی هم برسیم !
    و اما این بحث اندازه و وزن لنزها هم مثل خیلی چیزهای دیگه امری سلیقه ای هست ... بنده به شخصه از لنزهایی با بدنه بزرگتر و حجیم تر بیشتر خوشم میاد .. فیزیک بدنی هم در این مقوله بی تاثیر نیست.. دستهای نسبتا بزرگی دارم و برای همین با دوربین و لنزهای خیلی کوچک راحت نیستم.. ازطرفی هم گاهی اوقات موقع عکاسی وقتی که از لنزها و یا دوربینهای بزرگتری استفاده میکنم اعتماد به نفس بیشتری هم پیدا میکنم !! شاید کمی غیر علمی و حتی مضحک بنظر برسه ولی خب.. حقیقتش رو گفتم..

در مورد این لنز سیگما هم به حدی ازش تعریف شده و آنچنان کیفیت اپتیکش بالاست که بنده کاملا حاضرم برای بهره مند شدن از نعمتها و ثمره این لنز ارزشمند هر هزینه ای رو متقبل بشم.. چه از نظر رنج حمل و نقل و استفاده و چه از منظر هزینه مالی و پرداخت مبلغی نسبتا زیاد برای خریدنش...

از دوستان خوبم بسیار ممنونم که نظرات مفیدشون رو ارایه دادند ...
    ارادتمند همگی
    yaghoobi، Nima Sadigh، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "حامد "

كاربر همراه hanif azizzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    557

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    بله دقیقا... شدیدا با فرمایشات جناب احمدی عزیز موافق هستم... بسیار متین و مختصر و مفید و کاملا صحیح !! بالاخره باید واسه رسیدن به اون کیفیت مد نظر قید بعضی چیزها رو زد .. متاسفانه تکنولوژی ساخت لنز و عدسی و اپتیک و اینا هنوز به اون جایی نرسیده که بتونیم با خرید یه لنز بسیار کوچک و سبک و ارزان قیمت به بهترین کیفیت خروجی هم برسیم !
    و اما این بحث اندازه و وزن لنزها هم مثل خیلی چیزهای دیگه امری سلیقه ای هست ... بنده به شخصه از لنزهایی با بدنه بزرگتر و حجیم تر بیشتر خوشم میاد .. فیزیک بدنی هم در این مقوله بی تاثیر نیست.. دستهای نسبتا بزرگی دارم و برای همین با دوربین و لنزهای خیلی کوچک راحت نیستم.. ازطرفی هم گاهی اوقات موقع عکاسی وقتی که از لنزها و یا دوربینهای بزرگتری استفاده میکنم اعتماد به نفس بیشتری هم پیدا میکنم !! شاید کمی غیر علمی و حتی مضحک بنظر برسه ولی خب.. حقیقتش رو گفتم..

در مورد این لنز سیگما هم به حدی ازش تعریف شده و آنچنان کیفیت اپتیکش بالاست که بنده کاملا حاضرم برای بهره مند شدن از نعمتها و ثمره این لنز ارزشمند هر هزینه ای رو متقبل بشم.. چه از نظر رنج حمل و نقل و استفاده و چه از منظر هزینه مالی و پرداخت مبلغی نسبتا زیاد برای خریدنش...

از دوستان خوبم بسیار ممنونم که نظرات مفیدشون رو ارایه دادند ...
    ارادتمند همگی
    درود
    مطمئن باشید از خرید این لنز پشیمان نخواهید شد
    یکی از شارپترین لنزهای 50 میلی متری دنیا است که در تمامیه دیافرگمها نمونهای نیکونی و کنونی خود را (حتی سری ال ) پشت سر میگذارد !!
    همانطور که دوستان فرمودند حتی با اوتوس زایس مقایسه میشود که خب به عقیده من شاید از زایس هم برتر باشد چون به شخصه نمی توانم از فوکوس دستی استفاده کنم و همچنین رقم قیمت زایس را بپردازم
    در نگاه اول این لنز از نظر وزنی اصلا سنگین نخواهد بود ساخت بسیار با کیفیت آن در نگاه اول جلب توجه خواهد کرد و مطمئنا برای من و شما 200 الی 300گرم وزن بالاتر نسبت به نمونه های های اند برندهای دیگر زیاد مشکلی نخواهد بود
    خیلی خوش دست و واقعا نام Art برازنده این لنز است
    متاسفانه فقط یک بار در فروشگاه این لنز را زیارت کردم
    ارادتمند
    yaghoobi، Amir Abdolpanah، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نتایج تست dxo جالب توجه هستند.البته تست برای نیکون هنوز موجود نیست به همین خاطر با نمونه کانون مقایسه کردم.

sig can.jpg

sig nik.jpg

البته هنوز با d810 تست نشده ولی بعید می دونم به پای زایس برسه.

ziss.jpg

البته قیمت 950 دلار باعث می شه خیلی ها از خریدش منصرف بشن.
    yaghoobi، Nima Sadigh، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین