صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 84
Like Tree468تشکر

موضوع: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    گویا شرایط قدری تغییر کرده و مشکلات کمتری در مورد لنزهای جدید دیده میشود. ولی حداقل سیگما سرویس خدمات پس از فروش خیلی خوبی دارد. فکر میکنم در ایران هم نمایندگی رسمی داشته باشد ولی در مورد خدمات پس از فروش این شرکت چیزی نمیدانم.
    چند وقت پیش یکی از دوستان آماری از تعداد خرابیهای برندهای مختلف که توسط شرکتی که تجهیزات عکاسی کرایه میداد گذاشته بودند. در آن آمار سیگما از برندهای کنون و نیکون بدتر بود!
    مورد دیگه اینکه ما روی برند سیگما بیش از حد حساس شده‌ایم. اگر لنز نیکون یا کنون مشکل دار ببینیم (مخصوصا خطای فکوس لنزها) برایمان مشکلات طبیعی خط تولید است ولی اگر لنز سیگما مشکلی داشته باشد آنوقت ....
    قطعا از چنان آماری نمیشود چنین نتیجه ای گرفت.
    اگر تعداد اجاره لنزهای سیگما با لنزهای کنون و نیکون برابر باشد (که نیست) شاید میشد چنین نتیجه ای گرفت.
    مثلا تعداد کسانی که 70-200 کنون یا نیکون را اجاره میکنند در مقایسه با کسانی که 70-200 سیگما را اجاره میکنند.احتمالا چنین نسبتها با نسیتهای خرید تجهیزات برابر باشد.
    K_NMT و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

بنظرم چند مورد باعث شده تا یک بد بینی نسبت به بعضی برندها ایجاد بشه
    مثلا توی گوشی های جدید و توی برند های مشهور، من دید خوبی نسبت به ال جی ندارم و خودم کاربر HTC هستم
    اما در مقابل برند سامسونگ رو نسبتا خوب میدونم و کیفیت ساخت سونی رو هم عالی میدونستم تا اینکه خبری دیدم مبنی بر اینکه مدل Xperia Z1 سونی پس از مدتی استفاده و در جیب گذاشتن، خم میشه!!!!
    تا جایی که بعضی سایت ها در درج خبر این مساله، اسمش رو برای شوخی Z1 Flex نوشته بودند
    و خبرهای دیگه در مورد برند های دیگه که جاش اینجا نیست ...

اما اگر برگردیم به بحث ایجاد شده در تاپیک، اول همانطور که دوستمون اشاره کردند، حساسیت مردم نسبت به برند های ثانویه بیشتر هست
    اینطور که مثلا کسی که از برند کانن استفاده میکنه، وقتی لنز کانن اش مشکل پیدا کنه، خیلی ساده میگه: مشکله دیگه پیش میاد!
    اما خدا نکنه لنز سیگما یا تامرون یا توکینا اش مشکل پیدا کنه :D
    در نظر ایشون کلا اون برند باید جمع کنه ...

دوم نوع خرابی ها هست
    مثلا من زیاد دیدم که توی لنز های کانن، موتور IS مشکل پیدا کنه (توی تعمیرگاه مرکزی که بودم، به وضوح دیدم این موضوع رو)
    یا برعکس توی لنزهای سیگما، مشکل موتور فوکوس بیشتر از سایر موارد پیش میاد
    توی نیکون هم مشکل اپتیکی نسبتا شایع هست به نوعی (مثل عدم فوکوس دقیق که حتی لنز 18-200 خودم الان این مشکل رو داره)

اما مشکل لنز های سیگما بنظر بعضی ها بیشتر توی چشمه و روی اعصاب...

قبلا در مورد میزان خرابی قطعات کامپیوتر (پردازنده، گرافیک، رم، هارد و ...) تحقیق کرده بودم که مثلا خرابی کدوم مدل و برند بیشتر هست
    امروز اتفاقی گفتم که در باره این موضوع یه جستجویی انجام بدم که رسیدم به این مقاله:

LensRentals.com - Lensrentals Repair Data: 2012-2013

فکر میکنم بشه گفت منبع معتبری هست برای استناد بصورت تقریبی:

lens-failure-rate.png

حیف که آمار کامل نیست ... اما بنظرم خیلی چیزها میشه ازش دریافت کرد

آپدیت :

لینک بررسی میزان تعمیرات در سالهای قبل:
    http://www.lensrentals.com/blog/2009...epair-data-3-5
    http://www.lensrentals.com/blog/2010...epair-data-4-0
    http://www.lensrentals.com/blog/2012...pair-data-2011
    ویرایش توسط rezafh : Tuesday 28 January 2014 در ساعت 20:55 دلیل: اضافه کردن لینک های جدید
    Niaz، yaghoobi، Mashhadi Vahid و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    بنظرم چند مورد باعث شده تا یک بد بینی نسبت به بعضی برندها ایجاد بشه
    مثلا توی گوشی های جدید و توی برند های مشهور، من دید خوبی نسبت به ال جی ندارم و خودم کاربر HTC هستم
    اما در مقابل برند سامسونگ رو نسبتا خوب میدونم و کیفیت ساخت سونی رو هم عالی میدونستم تا اینکه خبری دیدم مبنی بر اینکه مدل Xperia Z1 سونی پس از مدتی استفاده و در جیب گذاشتن، خم میشه!!!!
    تا جایی که بعضی سایت ها در درج خبر این مساله، اسمش رو برای شوخی Z1 Flex نوشته بودند
    و خبرهای دیگه در مورد برند های دیگه که جاش اینجا نیست ...

اما اگر برگردیم به بحث ایجاد شده در تاپیک، اول همانطور که دوستمون اشاره کردند، حساسیت مردم نسبت به برند های ثانویه بیشتر هست
    اینطور که مثلا کسی که از برند کانن استفاده میکنه، وقتی لنز کانن اش مشکل پیدا کنه، خیلی ساده میگه: مشکله دیگه پیش میاد!
    اما خدا نکنه لنز سیگما یا تامرون یا توکینا اش مشکل پیدا کنه :D
    در نظر ایشون کلا اون برند باید جمع کنه ...

دوم نوع خرابی ها هست
    مثلا من زیاد دیدم که توی لنز های کانن، موتور IS مشکل پیدا کنه (توی تعمیرگاه مرکزی که بودم، به وضوح دیدم این موضوع رو)
    یا برعکس توی لنزهای سیگما، مشکل موتور فوکوس بیشتر از سایر موارد پیش میاد
    توی نیکون هم مشکل اپتیکی نسبتا شایع هست به نوعی (مثل عدم فوکوس دقیق که حتی لنز 18-200 خودم الان این مشکل رو داره)

اما مشکل لنز های سیگما بنظر بعضی ها بیشتر توی چشمه و روی اعصاب...

قبلا در مورد میزان خرابی قطعات کامپیوتر (پردازنده، گرافیک، رم، هارد و ...) تحقیق کرده بودم که مثلا خرابی کدوم مدل و برند بیشتر هست
    امروز اتفاقی گفتم که در باره این موضوع یه جستجویی انجام بدم که رسیدم به این مقاله:

LensRentals.com - Lensrentals Repair Data: 2012-2013

فکر میکنم بشه گفت منبع معتبری هست برای استناد بصورت تقریبی:

lens-failure-rate.png

حیف که آمار کامل نیست ... اما بنظرم خیلی چیزها میشه ازش دریافت کرد

آپدیت :

لینک بررسی میزان تعمیرات در سالهای قبل:
    LensRentals.com - Lens Repair Data 3.5
    LensRentals.com - Lens Repair Data 4.0
    LensRentals.com - Lens Repair Data 2011
    با توجه به اعداد ستون Sample size باید گفت: آفتاب آمد دلیل آفتاب:)
    Dariush Chegini و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

اینها جزوپرفروشترین لنزهاوالبته بهترین لنزهای برندشان هستندوطبیعیه امارخرابی هم درشون بیشترباشه.به استنادچنین امارهایی چیزی درباره کیفیت ساخت ثابت نمیشه ونباید تصمیمی گرفت.تقریباهمه محصولات یک برندازیک پروسه کنترل کیفی ردمیشن ودلیلی وجودنداره که یک لنزخاص از یک برندخاص خرابی بیشتری داشته باشه به دلیل کنترل کمتر!
    a.g g.a و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

اولین نمونه عکس های این لنز به همراه مقایسه با لنز های ۵۸ نیکون و ۵۵ زایس و ۵۰ سونی رو می تونید در این لینک مشاهده کنید. از نظر شارپنس به نظر فوق العاده لنز قوی ای میرسه!
    ویرایش توسط jebrahim : Friday 28 February 2014 در ساعت 13:56
    yaghoobi، Amin Zarif، rezafh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

ظاهرا پیش فروش این لنز شروع شده!
    Sigma 50mm F1.4 DG HSM Art Lens AUSTRALIAN STOCK Pre Order Now | CameraPro Australia
    کمی گران بنظر میرسد
    ویرایش توسط m.daneshpayeh : Friday 7 March 2014 در ساعت 15:08 دلیل: اشتباه تایپی
    yaghoobi، suzanfire، jebrahim و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

اولین ریویو از این لنز بر روی سایت SLRGEAR قرار گرفت. بر اساس این ریویو, این لنز در برابر لنز های 58mm f/1.4 nikon, 50mm f/1.2 L canon 50mm f/1.8 Sony عملکردی بسیار بهتر در زمینه شارپنس داشته و حتی در دیافراگم ۲.۸ هم تمامی کادر حتی در گوشه ها هم شارپنس بالایی دارد.
    این لنز در زمینه اعوجاج رنگی بسیار خوب عمل کرده و دیستورشن قابل مشاهده ای هم نداره!

به فاکتور های مهم کیفیت بوکه و قیمت این لنز متاسفانه اشاره ای نشده!
    ویرایش توسط jebrahim : Saturday 5 April 2014 در ساعت 20:21
    yaghoobi، usef، Navid7h و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    اولین ریویو از این لنز بر روی سایت SLRGEAR قرار گرفت. بر اساس این ریویو, این لنز در برابر لنز های 58mm f/1.4 nikon, 50mm f/1.2 L canon 50mm f/1.8 Sony عملکردی بسیار بهتر در زمینه شارپنس داشته و حتی در دیافراگم ۲.۸ هم تمامی کادر حتی در گوشه ها هم شارپنس بالایی دارد.
    این لنز در زمینه اعوجاج رنگی بسیار خوب عمل کرده و دیستورشن قابل مشاهده ای هم نداره!

به فاکتور های مهم کیفیت بوکه و قیمت این لنز متاسفانه اشاره ای نشده!
    قیمت $898.00

به نقل از Sigma 50mm F1.4 DG HSM Art Lens AUSTRALIAN STOCK Pre Order Now | CameraPro Australia
    yaghoobi، Anoosh-Em، jebrahim و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

این لنز با قیمت ۹۴۹ دلار برای پیش فروش بر روی سایت B&H قرار گرفت و به شایعات در مورد قیمت این لنز پایان داد.
    به علاوه سایت SLRGear هم ریویوی این لنز رو آپدیت کرده و نتایج مقایسه این لنز با لنز Otus زایس رو منتشر کرده. نتیجه اینکه در باز ترین دیافراگم این لنز سیگما تنها در گوشه ها مقداری سافت تر از Otus هست. با یک چهارم قیمت و قابلیت اوتوفوکوس سیگما, برای بسیاری از عکاسان دیگه دلیلی برای فکر کردن به Otus باقی نمی‌مونه!
    usef، Anoosh-Em، Amir Abdolpanah و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

یک ریویوی جدید از این لنز رو اینجا ببینید و بخونید.

Believe us when we state that the word beautiful isn’t strong enough of a word to describe the quality. In fact, the English language may not have one. We wouldn’t say that the quality is hazy but instead very creamy. Upon another inspection, something about the bokeh also looks very Leica-like. You’ll get all the gorgeous round bokeh balls that you want.
    yaghoobi، rezafh، Anoosh-Em و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین