صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 12 , از مجموع 12
Like Tree38تشکر

موضوع: تامین برق مورد نیاز آتلیه در صورت قطع شدن برق شهر

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    اتفاقا چندوقت پیش من هم دنبال یه همچی چیزی میگشتم که اقای قبادی پیشنهاد دادن،ولی نمیدونستم چه مدلی به کارم میاد؟وکلادرموردشون من هیچی نمیدونم!
    اقا رضامدلی که شما گرفتی چندگرفتین؟ومیشه مثلایه۳راهی سیاربهش وصل شه که مثلایه باتری دوربین ویه موبایل ویه لپ تاپ یاحالا دوتاازاینا رو باهم شارژکنه؟
    بعداین که برای شارژ باید ماشین رو روشن نگه داریم دیگه؟ومدت زمان شارژهم مثله برق منزله؟
    ممنون
    والا بنده خودم نگرفتم و دوستم تهیه کرده بودن که فکر کنم 500 وات رو حدود 70 تومن خریده بودند.
    متاسفانه در مورد برندهایی که توی بازار هستند اطلاعی ندارم، اما میدونم که شرکت های داخلی هم چنین چیزهایی تولید میکنند که میتونه کیفیت مناسبی داشته باشه
    در کل دستگاه آنچنان پیچیده ای نیست.

در مورد روشن نگه داشتن ماشین هم باید عرض کنم شارژ کردن باتری موبایل یا دوربین یا تبلت، آنچنان مصرفی ندارند و حتی اگر همگی رو باهم شارژ کنید اتفاقی برای باتری ماشین در حالت خاموش نمی افته و خالی نمیشه
    محاسبه اعداد خیلی ساده و در حد ضرب و تقسیم هستند
    برای مثال باتری های معمولی ماشین حدود 60 آمپر ساعت هستند (باتری های 70، 80 و ... هم داریم) اگر اشتباه نکنم که این یعنی با ولتاژ 12 ولت، برای 60 ساعت میتونن شدت جریان 1 آمپر رو تولید کنند.

و این یعنی تولید حدود 720 وات انرژی برای 1 ساعت

یا بطور ساده تر، میتونه یک لامپ 100 وات رو برای 7 ساعت روشن نگه داره

یک باتری موبایل از نوع پیشرفته معمولا حدود 2000 میلی آمپر ساعت (بطور ساده تر 2 آمپر ساعت) برق 5 ولت نیاز داره تا از 0 به 100% برسه
    یا یک تبلت، بصورت میانگین 2 تا 4 برابر این میزان نیاز به برق داره.
    باتری دوربین هم کمی بیشتر از گوشی هست (متاسفانه الان دسترسی ندارم که اعداد رو چک کنم)
    و باتری 6 سلولی لپ تاپ اگر اشتباه نکنم 6 آمپر ساعت 19 ولت هست.
    حالا خودتون ضرب و تقسیم کنین دیگه :D
    platoali، Ali Talebi، kiavash و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام

هنگامی که برق آتلیه قطع می شود یا برای استفاده از فلاش در فضای باز که برق شهری رو ندارید یکی از راههای تامین برق همونطور که دوستان گفتن استفاده از اینورتر است ولی جهت استفاده از فلاش در صورت عدم وجود برق شهری نیازمند اینورتری می باشید که علاوه بر توان پیوسته واقعی،دارای توان دیگری به نام توان surge یا توان راه انداز باشد چون در لحظه شلیک فلاش انرژی زیادی آزاد می شود توان surge اینورتر است که می تواند این انرژی را تامین کند اینورتری که من برای فلاش استفاده کردم 3 برابر توان پیوسته آن،توان surge داشت و به راحتی شلیک فلاش ها را انجام می داد بنابراین اینورتر یا مبدل برقی می تواند شلیک فلاش انجام دهد که توان surge را داشته باشد.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2