صفحه 12 از 36 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 359
Like Tree692تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربينهاي Mirrorless

كاربر همراه OptiX آواتار ها
    تشکر کرده
    605

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    دوست عزیز
    شما که مباحث این فرومها رو خوندید
    از این مباحث چه نتیجه گیری میکنید ؟؟
    تا 4 میلیون چی پیشنهاد میکنید ؟/
    جهت عکاسی مستند خیابانی ، مسافرت و راهپیمایی
    متشکرم
    تا دوستان از برندهای فوجی و الیمپوس پیشنهاد بدن، من هم با اجازه یه پیشنهاد از سونی بدم:

Sony A6000 + 16-50 OSS (Kit) + 35/1.8 OSS

قیمت هم اگر بخواهید از داخل تهیه کنید فکر کنم حدود 4300 دربیاد. البته اگر امکان تهیه از خارج را داشته باشید ارزونتر درمیاد.
    Christ Melikian، Nima Sadigh، aro1355 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    SONY A6000 + 18-55

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    دوست عزیز
    شما که مباحث این فرومها رو خوندید
    از این مباحث چه نتیجه گیری میکنید ؟؟
    تا 4 میلیون چی پیشنهاد میکنید ؟/
    جهت عکاسی مستند خیابانی ، مسافرت و راهپیمایی
    متشکرم
    راستش نتیجه گیری در ایران رو باید به وجود این تجهیزات هم منوط کرد که تا همین چند ماه پیش یک لنز در این سیستم من پیدا نکردم و همش رو از خارج دوستانم تهیه کردن . اینم هست کمی در ایران دستمون بستست و قیمت ها هم با قیمت های بازار های دیگه فرق داره در ایران با در نظر گرفتن این ها اول کنن بعد نیکن بازار رو اشباع کردند و مابقی همراه با هزینه ها و صرف وقت زیادتر نسبت به دیگر کشورها قابل حصول است .

الان بدنه اولیمپوس با تخفیف از نمایندگی حدود 3250 قیمت خورده که بد نیست . ولی برای خرید لنز یا باید خیلی پول بدید از ایران بگیرید یا بسپرید یکی براتون از خارج تهیه کنه و بیاره
    اخیرن بدنه XE1 فوجی هم قیمتش خیلی خوب شده ولی لنز های گرونی دارد .
    Nima Sadigh، aro1355، OptiX و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام
    چند روز پیش در مورد رفتار نویزی دوربین x-e1 فوجی و e-m5الیمپوس تو این بخش گفتگو میکردیم که جناب chirist melikian موضوعی رو که از فروم های خارجی دنبال کرده بودنا و مطرح کردن ،مبنی بر اینکه دوربینای فوجی تو مقدار ایزو نرمال عمل نمیکنن و در شرایط نوری یکسان نزدیک به یک استاپ کمتر از سایر برندها سرعت شاتر میدن به عبارت دیگر ایزو 3200 ش به اندازه 1600 سایر برندها نورگیری میکنه.
    رو این مساله حساس شدم و دوربین x-e1 فوجی و با کامپکت s8000 نیکونم برای بررسی این موضوع تو شرایط یکسان مقایسه کردم.
    شرایط تست: ایزو 3200 ، دیافراگم 3.6 ، فوکال 35 فوجی و 34 نیکون البته معادل فول فریم، روی سه پایه ، سرعت شاتر هم به اختیار دوربین سپردم تا موضوع مشخص بشه.
    تو تست های اولیه سرعت شاتر 1/20 برا فوجی و 1/30 برا نیکون بدست اومد یکم ناامید شدم
    بعد یادم افتاد که وقتی تنضیمات داینامیک رنج فوجی و از 100 به 400 تغییر بدی میزان ایزو و سایر موارد افزایش پیدا میکنه به همین دلیل اون مورد به 100 برگردوندم(یه جیزی مثل adl نیکون و htp کانن)
    تست ها رو دوباره انجام دادم و اینبار سرعت شاتر هر دو دوربین یکسان شد (1/30) و این موضوع برا من روشن شد که میزان ایزو فوجی با سایر برندها یکیه و مشکلی نداره.
    نمونه ها: اگزیف دارن
    فوجی با کراپ 70 درصد
    DSCF3020_1.JPG

نیکون با کراپ تقریبی 70 درصد
    DSCN0491_1.JPG

دوستان ببخشید که یکم شلوغ شد.
    Christ Melikian، ata_m3، peacekeeper و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    سلام
    چند روز پیش در مورد رفتار نویزی دوربین x-e1 فوجی و e-m5الیمپوس تو این بخش گفتگو میکردیم که جناب chirist melikian موضوعی رو که از فروم های خارجی دنبال کرده بودنا و مطرح کردن ،مبنی بر اینکه دوربینای فوجی تو مقدار ایزو نرمال عمل نمیکنن و در شرایط نوری یکسان نزدیک به یک استاپ کمتر از سایر برندها سرعت شاتر میدن به عبارت دیگر ایزو 3200 ش به اندازه 1600 سایر برندها نورگیری میکنه.
    رو این مساله حساس شدم و دوربین x-e1 فوجی و با کامپکت s8000 نیکونم برای بررسی این موضوع تو شرایط یکسان مقایسه کردم.
    شرایط تست: ایزو 3200 ، دیافراگم 3.6 ، فوکال 35 فوجی و 34 نیکون البته معادل فول فریم، روی سه پایه ، سرعت شاتر هم به اختیار دوربین سپردم تا موضوع مشخص بشه.
    تو تست های اولیه سرعت شاتر 1/20 برا فوجی و 1/30 برا نیکون بدست اومد یکم ناامید شدم
    بعد یادم افتاد که وقتی تنضیمات داینامیک رنج فوجی و از 100 به 400 تغییر بدی میزان ایزو و سایر موارد افزایش پیدا میکنه به همین دلیل اون مورد به 100 برگردوندم(یه جیزی مثل adl نیکون و htp کانن)
    تست ها رو دوباره انجام دادم و اینبار سرعت شاتر هر دو دوربین یکسان شد (1/30) و این موضوع برا من روشن شد که میزان ایزو فوجی با سایر برندها یکیه و مشکلی نداره.
    نمونه ها: اگزیف دارن
    فوجی با کراپ 70 درصد
    DSCF3020_1.JPG

نیکون با کراپ تقریبی 70 درصد
    DSCN0491_1.JPG

دوستان ببخشید که یکم شلوغ شد.
    سلام

دو نکته مهم در این مقایسه وجود داره که نباید فراموش بشه
    1-تنظمیات مربوط به ADR نباید تاثیری در سرعت شاتر داشته باشه.حالا پیاده سازی فوجی به چه شکله که سرعت شاتر عوض میشه برای من جای سواله.
    2-معیار مقایسه باید T-STOP لنز باشه نه F-STOP. لنز پرایم فوجی قطعا نرخ گذردهی بالاتری داره که در اینجا لحاظ نشده.

DXO یک همچین تست رو انجام می ده ولی متاسفانه برای فوجی تست موجود نیست.
    DPR ادعا کرده که این اختلاف وجود داره.

Fuji ISO Cheat?: Fujifilm X System / SLR Talk Forum: Digital Photography Review
    Christ Melikian، ata_m3 و Jalal Parsa تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    سلام

دو نکته مهم در این مقایسه وجود داره که نباید فراموش بشه
    1-تنظمیات مربوط به ADR نباید تاثیری در سرعت شاتر داشته باشه.حالا پیاده سازی فوجی به چه شکله که سرعت شاتر عوض میشه برای من جای سواله.
    2-معیار مقایسه باید T-STOP لنز باشه نه F-STOP. لنز پرایم فوجی قطعا نرخ گذردهی بالاتری داره که در اینجا لحاظ نشده.

DXO یک همچین تست رو انجام می ده ولی متاسفانه برای فوجی تست موجود نیست.
    DPR ادعا کرده که این اختلاف وجود داره(خصوصا توی X-E2).

Fuji ISO Cheat?: Fujifilm X System / SLR Talk Forum: Digital Photography Review
    سلام
    در مورد نکته اول من چند باری با نیکون adl کم و زیاد میکردم میزان ایزو جابجا میشد البته خیلی روش زوم نکرده بودم بخوام با قطعیت بگم ولی فوجی با تغییر 100 به 400 ایزو رو اتومات به 800 تغییر میده.
    در مورد دوم با شما موافقم لنز پرایم نسبت به لنز سوپر زوم کامپکت نور بیشتری عبور میده ولی فکر نمیکنم خیلی نفاوت ایجاد کنه متاسفانه دوربین دیگه ای ندارم که باهاش تست کنم
    متاسفانه dxo هیچ کدوم از بدنه ها و لنزهای فوجی رو بررسی نمیکنه حتی نرم افزارdxo هم از فایل خام دوربینای فوجی پشتیبانی نمیکنه .
    و اینکه لینکی که از dpr دادین تا اونجایی که من متوجه شدم مربوط به فروم سایتشه و بررسی تخصصی از طریق dpr انجام نشده .
    obsidiyan و doki تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1334

سلام به اساتید و دوستان عزیز
    با تبریک سال نو و آرزوی سالی بهتر..
    با بودجه حدود یک ونیم بین سونی 5R و کنون M گیر کردم!
    لطفا اگر انتخواب بهتر یا توصیه راهگشایی دارید دریغ نفرمایید.با عنایت باینکه تمایلی به فرم SLR ندارم.ممنون.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط aro1355 نمایش پست ها
    لطفا اگر انتخواب بهتر یا توصیه راهگشایی دارید دریغ نفرمایید.با عنایت باینکه تمایلی به فرم SLR ندارم.ممنون.
    سلام! اگر بودجه شما حداکثر یک و نیم باشد، اجبارا همان کنون را با پکیج 5 تیکه میتوانید خریداری کنید. چون سونی 5r با گارانتی، البته اگر پیدا کنید، حدود چهارصد تا ششصد تومان بیشتر است.البته اگر گارانتی و هزینه تهیه لنزهای اضافی در آینده برایتان مهم نباشد، سونی بهتر است. بدلیل داشتن باطری بهتر، فیلمبرداری بهتر و سیستم فوکوس و نورسنجی بهترو احتمالا کاربری ساده تر.
    البته این اطلاعات اکتسابی هستند و تجربه عملی با هیچکدام را نداشته ام.
    موفق باشید.
    aro1355 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1334

ممنون.با افزایش بودجه تا یک میلیون چطور؟دوستان دیگر هم نظربدن لطفا
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.m نمایش پست ها
    سلام! اگر بودجه شما حداکثر یک و نیم باشد، اجبارا همان کنون را با پکیج 5 تیکه میتوانید خریداری کنید. چون سونی 5r با گارانتی، البته اگر پیدا کنید، حدود چهارصد تا ششصد تومان بیشتر است.البته اگر گارانتی و هزینه تهیه لنزهای اضافی در آینده برایتان مهم نباشد، سونی بهتر است. بدلیل داشتن باطری بهتر، فیلمبرداری بهتر و سیستم فوکوس و نورسنجی بهترو احتمالا کاربری ساده تر.
    البته این اطلاعات اکتسابی هستند و تجربه عملی با هیچکدام را نداشته ام.
    موفق باشید.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

از آنجایی که کیفیت عکس بیشتر به لنز بر میگردد تا بدنه، بنظره بنده اگر در آینده قصد تجربه لنزهای جدید را دارید، بخاطره فروانی محسوس لنزهای کنون در بازار، گزینه eos m مناسب تر است، به خصوص اینکه در کیت 5 تیکه به غیر از 18-55 stm یک لنز سریع و واید f2.0 22mm هم یافت میشود، که به طور معمول برای مانت های دیگر قابل تهیه نیست، در ضمن با نصب برنامه magic lantern می توانید از قابلیت هایی پیشرفته ای مثل فیلمبرداری hdr و raw و خیلی از قابلبت هایی دیگر دوربین های حرفه ای گران قیمت استفاده کنید و بودجه باقی مانده را برای خرید یک لنز تله سریع یا لنزی مخصوص ژانر مورد علاقه خودتان بگذارید، چون با انتخاب هر دوربین و هر نوع کیت لنزی بازهم در آینده نزدیک احتمالا نیاز به خرید لنزی متفاوت تر پیدا میکنید !
    انتخاب سونی هم برمیگردد به محدوده لنزهای کمتر و البته سنسور بهتر با داینامیک رنج بیشتر و فوکاس سریعتر...
    در مورد فیلمبرداری، از فوکاس نسبتا کند eos m که بگذریم، بنظره بنده کیفیت تصویر بالاتر از سونی است( البته نظر شخصی بنده است)
    در هر حال اگر علاقه به استفاده از لنز های آنالوگ قدیمی هم دارید، به واسطه آداپتور با هر دو دوربین به خاطر میرورلس بودن آنها می توانید، تا فوکاس بینهایت از لنزها استفاده کنید...
    موفق باشید.
    aro1355 و a.g g.a تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

ممنون.با افزایش بودجه تا یک میلیون چطور؟دوستان دیگر هم نظربدن لطفا
    سلام مجدد! این حالت سردرگمی شما برای خیلیها پیش آمده و خواهدآمد!
    مهمترین علتش اینه که ما دوست داریم دوربینی بسیار با کیفیت و در عین حال ارزان داشته باشیم. اگر سبک هم باشد چه بهتر. ولی بسیار محکم و ضد ضربه هم باشد.و...
    برای تبدیل شرایط غیر ممکن به ممکن دو راه بیشتر نداریم؛
    اگر درآمد نجومی داریم یا از این راه کسب درآمد می کنیم، دوربینی در حد سونی نکس7 جدید بگیریم یا انواع مدلهای بدون آینه فوجی و... که اکثرا نداریم.
    در حالت دوم بارها و بارها نظرات را می خوانیم؛ تا حد انتخاب پیش می رویم؛ دوباره دوربینهای جدید می آید و بحثها شروع می شود.
    کدامیک بهتر است؟ نیازتان چیست؟ برای چه کاری میخواهید؟و...
    دوست گرامی! زمان می گذرد و ما لحظات خاطره انگیز زیادی را از دست می دهیم که هرگز باز نمی گردند و با هیچ دوربینی ثبت نخواهند شد.
    سعی کنید سریعتر یک دوربین با همان بودجه بخرید و لحظات را هرچند با کیفیت کمتر از دست ندهید.
    عکاسی با یک کنونg16 هم گاهی بسیار لذتبخش خواهد بود.
    با آرزوی سلامتی!
    aro1355، a.g g.a، hosein1973 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 12 از 36 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین