صفحه 18 از 36 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 359
Like Tree692تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربينهاي Mirrorless

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز و اساتید محترم
    من چند جا خوندم که دوربین های بدون آینه دامنه دینامیکی کمتری نسبت به دی اس ال آر ها دارند این گفته تا چه اندازه درست است؟
    ممنون میشم اگر راهنمااییم کنید
    ( من یرام خیلی مهمه که بدونم دامنه دینامیکی فوجی فیلم بالا هست یا پایین راستش توی سایتها انقدر نظرهای متفاوتی هست که
    آدم گیج میشه)
    تا جایی که من اطلاع دارم رنج دینامیکی به سنسور بستگی دارد و بودن یا نبودن آینه تاثیری در این راستا نخواهد داشت.
    به صورت سنتی سنسورهای فوجی از زمانیکه به صورت SuperCCD ساخته میشدند رنج دینامیکی خوبی داشتند. سنسورهای سونی هم که در بدون آینه های فول فریم این شرکت به کار گرفته شده اند جزو پرچم دارها هستند. برای سنجش نسبی می توانید به اندازه گیری های dp نگاه کنید.

-در ادامه گفتگو- یکی دیگر از برتری های دوربینهای بدون آینه در عکسهای Long Exposure است که این دوربینها کار را راحت تر میکنند. دوربین Live View خوبی دارد که تخمین خوبی از شرایط به شما میدهد و در فوکوس هم به شما کمک میکند. از آن مهمتر مشکل نشت نور از چشمی را هم نخواهید داشت.
    obsidiyan، ata_m3، کوروش و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

من الان امکان مقایسه کنار هم رو ندارم اما با ۲ نفر از دوستانی که XT-1 دارند در گروه فوجی ایران سایت ' کتاب چهره ' :) آشنا شدم و چت کردم که یکی دوربین فیزوان مدیوم فرمت هم داره و دومی عکاس خبریه که از ۲ تا بدنه 5Dmiii سویچ کرده به فوجی .... هر دوشون بسیار از دینامیک رنج سنسور ایکس ترنس ۲ راضی بودند ( برام مهم بود چون با دوربینهای خوبی مقایسه میکردن ) من خودم از XE-1 در مورد جزییات بین تیرگی و روشنی بسیار راضی هستم اما یحتمل مال اونا بهتر باشه.
    Nima Sadigh و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط sziaee نمایش پست ها
    طبق رده بندی شما من خیلی جدی ام و الان روزی 2-3 ساعت وقت برای انتخاب دوربین میگذارم
    البته بعد از صحبت هایی که اینجا شد داره جدیتم روی eos-Mفوکوس میکنه اساسی

فقط دارم در مورد سورس خرید یه خرده تحقیق میکنم
    از سورس هایی در قشم که بعضی دوستان پیشنهاد دادن تا پاساژ پایتخت

البته در این مورد اگه بتونین به من کمک کنید از طریق پیغام خصوصی بسیار ممنون میشم
    پیشنهاد میکنم سعی کنین انتخاب هاتون رو از نزدیک هم ببینین و دست بگیرین، کیفیت ساخت وسایل هم فاکتور مهمیه .
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط Contax نمایش پست ها
    من الان امکان مقایسه کنار هم رو ندارم اما با ۲ نفر از دوستانی که XT-1 دارند در گروه فوجی ایران سایت ' کتاب چهره ' :) آشنا شدم و چت کردم که یکی دوربین فیزوان مدیوم فرمت هم داره و دومی عکاس خبریه که از ۲ تا بدنه 5Dmiii سویچ کرده به فوجی .... هر دوشون بسیار از دینامیک رنج سنسور ایکس ترنس ۲ راضی بودند ( برام مهم بود چون با دوربینهای خوبی مقایسه میکردن ) من خودم از XE-1 در مورد جزییات بین تیرگی و روشنی بسیار راضی هستم اما یحتمل مال اونا بهتر باشه.
    دوست عزیز خیلی ممنون از این انرژی مثبتی که بهم دادی
    راستش من میخواستم a7 بگیرم اما یکی از دوستان که داشت قبلا رای بنده را زد
    الان احتمال زیاد فوجی میگیرم ولی بین ۳ تا مدل xt1-,xt1, xe2 موندم فرقشون جیه دقیقا (غیر از شکل بدنه و ضد آب بودن !)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    دوست عزیز خیلی ممنون از این انرژی مثبتی که بهم دادی
    راستش من میخواستم a7 بگیرم اما یکی از دوستان که داشت قبلا رای بنده را زد
    الان احتمال زیاد فوجی میگیرم ولی بین ۳ تا مدل xt1-,xt1, xe2 موندم فرقشون جیه دقیقا (غیر از شکل بدنه و ضد آب بودن !)
    خواهش میکنم کاری نکردم
    پیشنهاد میکنم این سایت رو ببینید مقایسه همه مدلها رو با هم داره : Fuji vs. Fuji
    در عین حال پیشنهاد میکنم اگر پول کافی دارین و میخواین خرج کنین XT-1 بگیرین
    در ضمن اگه به خود شرکتش هم زنگ بزنین خوب راهنمایی میکنن ( افراد حرفه ای واردی دارن !! )
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط Contax نمایش پست ها
    خواهش میکنم کاری نکردم
    پیشنهاد میکنم این سایت رو ببینید مقایسه همه مدلها رو با هم داره : Fuji vs. Fuji
    در عین حال پیشنهاد میکنم اگر پول کافی دارین و میخواین خرج کنین XT-1 بگیرین
    در ضمن اگه به خود شرکتش هم زنگ بزنین خوب راهنمایی میکنن ( افراد حرفه ای واردی دارن !! )
    اگر مقدور هست واست شماره شرکتشو واسم پ.خ کنید. ممنون

كاربر آشنا sziaee آواتار ها
    تشکر کرده
    28

یه سوال

البته این سوال در مقوله انتخاب لنز میگنجه اما اینجا بحث باز هست در این زمینه

الان فوجی داره x-a1 رو با لنز 1650mmF3.5-5.6 میده و کنون داره eos-m رو 1855mm f/3.5-5.6

بر طبق برداشت من الان لنز فوجی واید تر از کنون هست و من که بیشتر هدفم گرفتن عکس خانوادگی توی طبیعت و کوه هست این لنز برام بهتره ... یا اصلا این دو تا فرقی نمیکنن ؟!

اگه بخوایم فقط از لنز اولیه دوربین استفاده کنیم الان باید 50-16 رو انتخاب کرد یا 55-18 رو یا اصلا فرقی با هم ندارن ؟

بعد یه سوال دیگه

وقتی کنون داره لنز 22 همراه دوربینش میده
    مگه 22 تو رنج همین لنز 55-18 قرار نمیگیره !!
    یعنی 55-18 میتونه همون کاری رو که 22 میکنه انجام بده فقط 22 کوچیکتره یا ماجرا چیز دیگه ایه

و یه مطلب دیگه
    این کیت Fujifilm-X-A1 XC16-50mm XC50-230mm Zoom Lens Bag نو ، توی ایبای داره حدود 450 دلار معامله میشه
    یعنی زیر 2 ملیون ایران
    اگه بتونم این رو از اونور تهیه کنم به نظر خیلی منطقی تر از خرید eos-m میاد

امیدوارم با سوال های مبتدی ام سر اساتید رو درد نیاورده باشم
    ممنون
    گیاه وحشی کوهم، نه لاله گلدان
    مرا به بزم خوشی های خودسرانه مبر

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

یه سوال

الان فوجی داره x-a1 رو با لنز 1650mmF3.5-5.6 میده و کنون داره eos-m رو 1855mm f/3.5-5.6

بر طبق برداشت من الان لنز فوجی واید تر از کنون هست و من که بیشتر هدفم گرفتن عکس خانوادگی توی طبیعت و کوه هست این لنز برام بهتره ... یا اصلا این دو تا فرقی نمیکنن ؟!

اگه بخوایم فقط از لنز اولیه دوربین استفاده کنیم الان باید 50-16 رو انتخاب کرد یا 55-18 رو یا اصلا فرقی با هم ندارن ؟

بعد یه سوال دیگه

یعنی 55-18 میتونه همون کاری رو که 22 میکنه انجام بده فقط 22 کوچیکتره یا ماجرا چیز دیگه ایه

و یه مطلب دیگه
    این کیت Fujifilm-X-A1 XC16-50mm XC50-230mm Zoom Lens Bag نو ، توی ایبای داره حدود 450 دلار معامله میشه
    یعنی زیر 2 ملیون ایران

ممنون
    1- 16-50 برای عکاسی منظره بهتر از 18-55 است. 2 م م وایدتر بودن تفاوت محسوسی ایجاد می کند. اگر عکاسی منظره برایتان اولویت اول است به لنز بسیار عالی EF-M 11-22 هم فکر کنید.
    2- لنز EF-M 22 یک لنز پرایم با اپرچر باز (f/2) است که از نظر گذر نور، شارپنس و همچنین کنترل عمق میدان بسیار برتر از 18-55 است و کارائی متفاوتی دارد.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

یه سوال

بعد یه سوال دیگه

و یه مطلب دیگه
    یعنی زیر 2 ملیون ایران

ممنون
    من هر چی گشتم فقط ای بی ژاپن به قیمت ۵۶۰ دلار بود اگه ژاپن کسی رو ندارین مواظب شیپینگ و تکس باشین !
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر آشنا sziaee آواتار ها
    تشکر کرده
    28

امروز یه ویدئو در مورد eosm دیدم. تقریبا من رو از خرید eos m منصرف کرد و احتمالا دیگه برم سراغ dslr

برای اینکه بتونین ببینین از یوتیوب به آپارات منتقلش کردم

بررسی eos m
    گیاه وحشی کوهم، نه لاله گلدان
    مرا به بزم خوشی های خودسرانه مبر

صفحه 18 از 36 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین