صفحه 5 از 36 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 359
Like Tree692تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربينهاي Mirrorless

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

سلام
    وجه مشترک این سه بدنه تنها در بدونه آینه بودن آنهاست

اولی بهترین دوربین در رده میکرو سه چهارم هست با سنسور با کراپ فاکتور 2
    دومی یک فول فریم از سونی
    سومی هم XT1 بهترین (بروزترین ) از برند فوجی هست با سنسور APS-c با کراپ فاکتور 1.5

این تفاوت سایز سنسور باعث تفاوت در کنترل عمق میدان میشود . باعث بزرگتر و سنگین تر و گرانتر شدن لنز ها میشود

هر سه در رده خود خروجی باورنکردی دارند ولی در اصل با هم متفاوتند .
    Nima Sadigh، M. Beyrami، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر همراه
    تشکر کرده
    348

نقل قول نوشته اصلی توسط Christ Melikian نمایش پست ها
    سلام
    وجه مشترک این سه بدنه تنها در بدونه آینه بودن آنهاست

اولی بهترین دوربین در رده میکرو سه چهارم هست با سنسور با کراپ فاکتور 2
    دومی یک فول فریم از سونی
    سومی هم XT1 بهترین (بروزترین ) از برند فوجی هست با سنسور APS-c با کراپ فاکتور 1.5

این تفاوت سایز سنسور باعث تفاوت در کنترل عمق میدان میشود . باعث بزرگتر و سنگین تر و گرانتر شدن لنز ها میشود

هر سه در رده خود خروجی باورنکردی دارند ولی در اصل با هم متفاوتند .
    متشکرم از توضیحات شما
    حالا به نظر شما با بودجه 7 میلیون تومان و جهت عکاسی خیابانی ، منظره ، پرتره و مدلینگ و به عنوان یک دوربین عمومی کدام یک بهتر هستند و برای این رفیق ما مناسبتر هست ؟؟
    البته شرایط تهیه لنزها و لوازم جانبی مانند باطری اضافی ، گریپ ، فلاش و . . . در ایران را نیز مد نظر قرار بدید .
    متشکرم

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    متشکرم از توضیحات شما
    حالا به نظر شما با بودجه 7 میلیون تومان و جهت عکاسی خیابانی ، منظره ، پرتره و مدلینگ و به عنوان یک دوربین عمومی کدام یک بهتر هستند و برای این رفیق ما مناسبتر هست ؟؟
    البته شرایط تهیه لنزها و لوازم جانبی مانند باطری اضافی ، گریپ ، فلاش و . . . در ایران را نیز مد نظر قرار بدید .
    متشکرم
    بهتر است علت گرایش و تمایلمان به سمت این دوربینها را مشخص کنیم. شاید آن دلیل اصلی یکی یکی گزینه ها را حذف نماید.
    همچنین پیشنهاد می کنم برای کاربری که تجربه استفاده از لنزهای گوناگون را دارد و قصد استفاده از لنزی به جز کیت اصلی همراه دوریبین را دارد، انتخابش را از سمت لنز شروع کند.
    platoali، Christ Melikian، M. Beyrami و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر آشنا Iphone1387 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

من دیروز جمهوری بودم
    تمام نمایندگی سونی رو رفتم چیز بدرد بخور ندارن و تقریبا چیزی ندارن
    توی پاساژ حافظ هم که اشغال میفروشن
    به خرید لنز توجه داشته باشید
    jamal.s تشکر می‌کند.

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    متشکرم از توضیحات شما
    متشکرم
    هر سه دوربین عالی هستند و فکر کنم نیاز شما را برآورده می کنند. من بودم دوربین panasonic gx7 را مد نظر می داشتم.

نا وضعیت سیاسی و اقتصادی ما به همین منوال می باشد زیاد انتظار از بازار ایران نباید داشته باشید. متاسفانه شرکت های وارد کننده‌ی دوربین در ایران هم شرکت ها قابلی نیستند. من الان چندین هفته به دنبال باطری اضافی برای دوربین x100s هستم که همه وعده چند روز دیگر را می دهند. تازه فوجی فکر کنم وضع بسیار بهتری نسبت به بقیه دارد.

در مورد انتخاب ها هم اگر من بودم فوجی یا اولیمپوس را می گرفتم. هر دو شرکت های خیلی معتبر با استراتژی مشخص در بازار هستند.

چند سال پیش در همین انجمن گفتم که شرکت های سونی و پاناسونیک که تازه وارد بازار دوربین های دیجیتال شده اند اینکاره نیستند (البته خیلی از دوستان آن موقع عصبانی شدند و رگ سونی دوستیشون بالا زد. ) پاناسونیک عقل کرد با شراکت با اولیمپوس و سرمایگذاری در سری میکرو 4/3rd از تجربه اولیمپوس استفاده کرد. ولی سونی به نظر من یک شرکت هست که راه خودش را هنوز پیدا نکرده است. مرتبا محصولات مختلف به بازار می دهد. (اکثر این محصولات کیفیت خیلی خوبی دارند.) ولی در طولانی مدت فکر کنم توسعه‌ی همزمان این همه محصول مشابه با هم برای هیچ شرکتی حتی شرکتی به بزرگی سونی ادامه پذیر نیست. بازار دوربین های دیجیتال در حال کوچک شدن هست و در آینده نه چندان دور به احتمال زیاد شرکت ها برای کاهش هزینه از تنوع محصولات خود خواهند کاست. در عوض فوجی و اولیمپوس با داشتن استراتژی مشخص و استمرار آن مرتبا در حال گسترش و بهبود هستند و در طولانی مدت برای سرمایه گذاری مناسب تر هستند. این البته نظر من هست و در آخر نظر خودتان و دلتان. سونی در ایران طرفداران سرسختی دارد. ببینید با کدام دوربین بیشتر ارتباط برقرار می کنید. همان را بخرید. از نظر فنی و توانایی هر سه نیاز شما را پاسخ می دهند.
    nmroshan، Amin Zarif، Nima Sadigh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

کاملا با صحبت آقای Platoali موافقم و فکر میکردم که فوجی خیلی بهتر از اولیمپوس باید در بازار عمل کرده باشه من که هر چیزی خواستم برای اولیمپوس دست به دامان دوستان ساکن خارج شدم و تنها بدنه و لنز کیت در ایران فروخته میشه و بس . پست قبلی هم که Iphone1387 از نبود لوازم سونی گلایه داشتن !
    ویرایش توسط Christ Melikian : Wednesday 2 July 2014 در ساعت 18:02
    Nima Sadigh، کوروش و jamal.s تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

بیشتر مطالبی که در ستایش کیفیت خوب دوربینهای بدون آینه دیده ام از ترکیب شامل لنزی برتر و کانورتر استفاده کرده اند. برای مثال لینک جالبی که در همین جا جناب روشن به اشتراک گذاشته بودند (ارسال 11).

من به دنبال راه حلی ارزان هستم که کیفیت مناسب و وزن کم به همراه داشته باشد و توانایی تهیه لنزهای گرانتر را نخواهم داشت. با این مقدمه کنجکاو هستم نظر دوستان را در مورد این سه ترکیب بدانم:

Canon EOS M + 22mm f/2 + EF-M 18-55 f/3.5-5.6 IS STM (~$500)

Canon EOS 100D + 50mm f/1.8 + EF-S 18-55 f/3.5-5.6 IS STM (~$750)

Fuji X-E1+ 18-55 f/2.8-4 (~$700)

کدامیک بهترین کیفیت را برای پرتره با نور طبیعی (و راحتی فوکوس دستی) پیشنهاد میکند؟

کدامیک بهترین کیفیت منظره را برای مسافرت و کوهپیمایی خواهد داشت؟

-شاید در تایید (ارسال 37) آقای روشن و شاید در تفاوت سلیقه با آقای نیما: انگشت کوچک من هنگام گرفتن 100D کاملا بلاتکلیف است و تقریبا هنگام گرفتن هیچیک از Entry Level DSLR ها راحت نیست. متاسفانه فرصت در دست گرفتن دوربینهای بدون آینه فوجی و کنن را نداشته ام.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

شما هم احتمالا مثل من هستید
    با سری سه رقمی کنن مثل 600 دی راحت نیستید. ولی سری های دو رقمی و تک رقمی گریپ بهتری دارن واسه ما.مثلا 60 دی یا 7دی.
    eos m که جدا از اینهاست و راحت مثل یه کامپکت تو دست جا میشه.
    اگه با 100 دی کنار اومدین ترکیبش با لنز 40 اف 2.8 اس تی ام کنون فکر کنم مناسب تر باشه.
    bf  و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    میلاد احمدی
    Nikon D750+Samyang 14 f2.8+Nikkore 50 f1.8 G
    Canon eos m+22 f2

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    . متاسفانه فرصت در دست گرفتن دوربینهای بدون آینه فوجی و کنن را نداشته ام.
    چند روز پیش که پایتخت بودم فروشگاهی که درست کنار در ورودی هست چند دوربین از فوجی و اولیمپوس را برای نمایش گذاشته بود. باطری نداشتند ولی خوب برای چک کردن ارگو نومی بد نیست.
    ویرایش توسط platoali : Sunday 6 July 2014 در ساعت 11:14
    bf  تشکر می‌کند.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

آقای احمدی من با نظر شما موافق هستم. در مورد 40mm نکته جالبی اشاره کردید که شاید برای هر دو مورد کاربردی که درنظر داشتم قابلتر باشد.

در ادامه سوال قبل خودم میخواهم این نظر شخصی را با دوستان در میان بگذارم. ظاهرا برای پرتره با نور طبیعی 100d نزدیکتر به منظور باشد هرچند که من هم فکر میکنم نیاز به تجهیزات رده بالاتر برای این کار مشهودتر باشد. خصوصا برای فکوس دستی ایده آل شاید تنها لنز 50mmf1.8 سایه ای از نوستالژی تکنیکهای مرتبط را به همراه داشته باشد.

اگر DSLR را کنار بگذاریم و به دو بدون آینه برگردیم. ظاهرا لنز فوجی برنده است! من چند نمونه عکس این دوربین و لنز را از فلیکر دانلود کردم. در نگاه اول نمونه های "سایز وب" زیبا و متفاوت هستند اما وقتی به نمونه های اصلی نگاه میکنم حس میکنم بین پیکسل ها آرتیفکت زیادی وجود دارد. در ادامه مقایسه نمونه های استودیویی dp review حتی در فورمت raw این برداشت را به من منتقل میکند که این دوربین خروجی را پس از پروسس زیادی به کاربر تحویل میدهد که از رزولوشن واقعی دوربین تا حد زیادی کم میکند.
    در مقابل خروجی eos m به نظر من طبیعی تر و قابل اعتماد تر میاید! در آخر من EOS M را با برآورد مقدماتی (بدون تست عملی) شایسته تر برای عنوان دوربینی ارزان و کوچک مناسب سفر میدانم! آیا برداشت درستی است؟
    a.g g.a و obsidiyan تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 36 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین