صفحه 6 از 36 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 359
Like Tree692تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربينهاي Mirrorless

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

-تکراری ارسال شد!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

به نظر من eos m میتونه یکی از خوش قیمت ترین ها در شرایط فعلی باشه.
    از وقتی که گرفتمش تنها شاید 3 بار اون هم در حد 20 شات از 18-55 اون اسفاده کردم و بیشتر مواقع از 22 م.م استفاده میکنم.که واقعا لنز دوست داشتنیه.
    تنها مشکلش باطریشه که چون ویزور نداره خوب ظبیعیع که با یه باطری دیگه حل میشه.
    از هرچی بگدریم از بوکه لنز 22 نمیشه گذشت (حد اقل وسه منی که اول 17-70 سیگما رو داشتم )

IMG_0070ا.jpg

فقط ریسایز شده
    bf  و D.Daneshmand تشکر می‌کنند.
    میلاد احمدی
    Nikon D750+Samyang 14 f2.8+Nikkore 50 f1.8 G
    Canon eos m+22 f2

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

سپاس از پاسخ شما. به نظر شما لنز 18-55 حدود 100$ ارزش خرید دارد یا کلا آن را فاکتور بگیرم؟ کیتهایی که در فروشگاهای آنلاین لیست شده اند با لنز 22 حدود $350 و با هر دو لنز و فلش حدود 500$ قیمتگذاری شده اند. من بیشتر رو پک کاملتر نظر داشتم!
    مدل فوجی هم در شرایط مشابهی است (کلیرنس) اما 200-300 دلار گرانتر است و من بر روی کاغذ اعتماد بیشتری بر سنسور کنون دارم.
    ویرایش توسط bf  : Tuesday 8 July 2014 در ساعت 08:22 دلیل: *22
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    بیشتر مطالبی که در ستایش کیفیت خوب دوربینهای بدون آینه دیده ام از ترکیب شامل لنزی برتر و کانورتر استفاده کرده اند. برای مثال لینک جالبی که در همین جا جناب روشن به اشتراک گذاشته بودند (ارسال 11).

من به دنبال راه حلی ارزان هستم که کیفیت مناسب و وزن کم به همراه داشته باشد و توانایی تهیه لنزهای گرانتر را نخواهم داشت. با این مقدمه کنجکاو هستم نظر دوستان را در مورد این سه ترکیب بدانم:

Canon EOS M + 22mm f/2 + EF-M 18-55 f/3.5-5.6 IS STM (~$500)

Canon EOS 100D + 50mm f/1.8 + EF-S 18-55 f/3.5-5.6 IS STM (~$750)

Fuji X-E1+ 18-55 f/2.8-4 (~$700)

کدامیک بهترین کیفیت را برای پرتره با نور طبیعی (و راحتی فوکوس دستی) پیشنهاد میکند؟

کدامیک بهترین کیفیت منظره را برای مسافرت و کوهپیمایی خواهد داشت؟

-شاید در تایید (ارسال 37) آقای روشن و شاید در تفاوت سلیقه با آقای نیما: انگشت کوچک من هنگام گرفتن 100D کاملا بلاتکلیف است و تقریبا هنگام گرفتن هیچیک از Entry Level DSLR ها راحت نیست. متاسفانه فرصت در دست گرفتن دوربینهای بدون آینه فوجی و کنن را نداشته ام.
    سلام. ببخشید پاسخ این پست را دیر می دهم. خود من هم در موقعیتی شبیه شما در بین انتخاب eos m و 100d(و شاید انتخاب سوم) هستم.
    برای انتخاب میان eos m و 100d باید خدممتون عرض کنم که 100d دوربینی است که می توانید آنرا به عنوان دوربین اصلی استفاده کنید(فقط استفاده از لنزهای سنگین و بزرگ روی آن سخت است). در حقیقت 100d دوربینی است کامل و بدون نقص! در حالی که eos m کامل و بدون نقص نیست. مثلا در یوتیوب ویدیویی می دیدم که سرعت فوکوس eos m2 را با eos m مقایسه می کرد. بهبود سرعت فوکوس در m2 کاملا محسوس بود. مسائلی همچون عمر باتری را هم که در جریان هستید. با کمی حساب کتاب به این نتیجه می رسیم که استفاده از eos m به همراه یک باتری اضافه و لنز آداپتور مزیت از نظر وزن نسبت به 100d ایجاد نمی کند.
    البته مزیت کوچک بودن بدنه و وجود لنز 22 میلیمتری پنکیک در eos m و قیمت خیلی پایین! آن خیلی وسوسه کننده است. لنز کیت 18-55 همراه eos m جز کیت لنزهای عالی هست. نسبت به لنزهای 18-55 مانت ef-s خروجی بهتری دارد و کاملا ارزش خرید دارد. مخصوصا برای افرادی که لنز با رنج مشابه در اختیار ندارند.

*در مورد خوشدستی 100d باید اشاره کنم که گریپ آن نسبت به بسیاری از میررلسها بهتر است. کنون در زمینه طراحی گریپ 100d خیلی خوب کار کرده است و در اکثر بررسی ها به عنوان نکته مثبت از آن شده است.
    bf ، milad_iut و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    البته مزیت کوچک بودن بدنه و وجود لنز 22 میلیمتری پنکیک در eos m و قیمت خیلی پایین! آن خیلی وسوسه کننده است. لنز کیت 18-55 همراه eos m جز کیت لنزهای عالی هست. نسبت به لنزهای 18-55 مانت ef-s خروجی بهتری دارد و کاملا ارزش خرید دارد. مخصوصا برای افرادی که لنز با رنج مشابه در اختیار ندارند.
    در تاکید بر قیمت مناسب eos m -به ویژه در ایران- به نظر می رسد که در ایران کیت مشایه را با قیمت ارزانتر (200-300 هزار تومن یا حدود 100$) می توانید تهیه کنید. در مقابل 100d حدود قیمت مشابه (شاید کمی ارزانتر) و X-e1 خیلی گرانتر است (تقریبا دو برابر قیمت آنلاین دلاری). شاید بتوان نتیجه گیری کرد که فوجی دست دوم ارزشش را بیشتر نگه خواهدداشت.

توانستم eos m را برای چند روز در اختیار بگیرم. با این دوربین بهتر از 600d که قبلا مدتی کوتاه کار کرده بودم ارتباط برقرار کردم. فکر میکنم این دوربین برای مورد دوم (سفر و پیاده روی های طولانی) با توجه به سایز و قیمت بهینه باشد.

در مورد اول هم -پرتره با نور محیطی و عمق میدان کم- هرچه بیشتر فکر میکنم ایده آل شخصیم یک فول فریم کوچک نظیر Nikon D610 با یک لنز پرایم با کیفیت است! با توجه به این ایده آل و شرایط مالی خودم استدلالم این است که پول برای چیزی خرج کنم که وقتی شرایط خرید فول فریم به دست آمد زیان زیادی نکرده باشم (100d کنار میرود). به نظر من eos m یک کامپکت رویایی است که همیشه کاربرد خواهد داشت. اما آپشن دیگر هم یک کراپدار ارزان و یگ لنز پرایم خواهد بود نظیر eos1100d+50mm_f/1.4 که ممکن است حدود 700$ نو پیدا شود! این بدنه پر از "مصالحه" است. از سوی دیگر نمی شود گفت که حتمی لنز برای آینده خواهد ماند (ملاحضات برندی در هر رده بدنه). این پاراگراف آخر شخصی است و دور از موضوع بحث. به دلیل اینکه شاید دوستان دیگر هم بین انتخاب بدون آینه و DSLR تردیدهای مشابهی داشته باشند آنرا عنوان کردم.
    Nima Sadigh و Hossein Arabi تشکر می‌کنند.

كاربر جديد sinabook آواتار ها
    تشکر کرده
    1

سلام به همه!
    من یه سوال دارم ! من زیاد به دوربین های دی اس ال آر و بدون آینه و انواع لنز ها وارد نیستم! تا چند مدت دیگه هم میخوام از کامپکت خدا حافظی کنم و یه بدون آینه بگیریم ! اما موندم چه مارکی رو بگیریم! سوال من اینه که : آیا مارکی هست که قمیت لنزهاش ارزون تر باشه! برای من اندازه و شکل دوربین زیاد مهم نیست! من میخوام یه چیزی بگیرم که بتونه خوب برام کار کنه؟!

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

اگر ابران نیستید ( کره زمین ! ) من پیشنهاد میکنم اولیمپوس ویا پاناسونیک مخصوصا GX7 بخرید چون تنوع لنز ها میکرو 4/3 از نظر قیمت و کیفیت عالیست . اگر ایرانید بهتر بین سونی و فوچی انتخاب کنید البته لنز ها گرانتر و تنوع کمتری دارند از نظر کیفیت هم لنز های فوجی ( در شرایط Real life ) رو من بهتر میدونم نسبت به لنز های سونی نکس . همه براتون خوب کار میکنند شک نکنید . با کامپکت مقایسه نکنید هم کیفیت ساخت خوب هست و هم استقامت . یادم داشت میرف در ایران خیلی ها کنون EOS M خریدند و راضی هم بودند شخصا بدنه رو نمیپسندم ولی تنوع پکیچ و قیمت خوبی در ایران دارد
    bf ، platoali، Nima Sadigh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر جديد sinabook آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Christ Melikian نمایش پست ها
    اگر ابران نیستید ( کره زمین ! ) من پیشنهاد میکنم اولیمپوس ویا پاناسونیک مخصوصا GX7 بخرید چون تنوع لنز ها میکرو 4/3 از نظر قیمت و کیفیت عالیست . اگر ایرانید بهتر بین سونی و فوچی انتخاب کنید البته لنز ها گرانتر و تنوع کمتری دارند از نظر کیفیت هم لنز های فوجی ( در شرایط Real life ) رو من بهتر میدونم نسبت به لنز های سونی نکس . همه براتون خوب کار میکنند شک نکنید . با کامپکت مقایسه نکنید هم کیفیت ساخت خوب هست و هم استقامت . یادم داشت میرف در ایران خیلی ها کنون EOS M خریدند و راضی هم بودند شخصا بدنه رو نمیپسندم ولی تنوع پکیچ و قیمت خوبی در ایران دارد
    سلام مرسی از راهنمایی شما! اما ایرانم از جنوب! اما کشورهای عربی فامیل زیاد دارم! میرم به آمار میگیرم! ببینم اونجا چجوره!

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

@sinabook:
    کمی هم بستگی دارد به اینکه چه میخواهید بکنید و چقدر هزینه کنید.
    اگر فقط 18-55 و 28مم برایتان کافی است-EOS M بهترین و ارزانترین گزینه است و این دولنز هم با کیفت هستند. اما اگر قصد تهیه لنزهای بیشتری را دارید همانطوریکه آقای ملیکیان گفتند خانواده 3/4 ها گزینه های ارزان و کاملی از لنز را در اختیار میدهد.
    من EOS m را تهیه کردم چون بدنه و دو لنز نامبرده قیمتی قابل مقایسه با یک لنز معمولی الیمپوس است ... به شرطی که نخواهم لنز واید یا تله ef-m را تهیه کنم! خیلی علاقه داشتم یک لنز پرایم بین 50مم تا 90مم هم با مانت efm بود که هنوز وجود خارجی ندارد در صورتیکه در 3/4 ها گزینه های زیادی هستند.

یک مطلب دیگر هم زمانی که دوربینهای بدون آینه را بررسی میکردم به نظر من رسید این است که کنجکاوی زیادی برای این دوربینها وجود دارد خصوصا آن مدلهایی که ظاهری هنری هم دارند. شما اگر با یک دوربین نیکون یا کنون فول فریم عکسی بیندازید و آن را در فلیکر قرار دهید باید عکس ویژه ای باشد تا دیده شود. در مقابل یک عکس معمولی خوب با لنز پرایم f1.2 مانت فوجی (xf 56mm f1.2) را اگر در همان فلیکر یا سرویس اشتراک عکس مشابهی قرار دهید- چون ابزار متفاوت و جدیدی است بازدید زیادی برای شما جذب میکند. موجی است که برای برخی میتواند فرصتی در خور توجه باشد.
    ویرایش توسط bf  : Saturday 26 July 2014 در ساعت 09:25
    Christ Melikian، Nima Sadigh و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

دوستان دوربین بدون آینه تا سقف 1300 چی پیشنهاد می کنید؟
    canon m می گن برای فوکوس مشکل داره و در فواصلی اصلا فوکوس نمی کنه سرعتش هم خیلی پلیینه با این بودجه انتخاب دیگه ایی ندارم؟

صفحه 6 از 36 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین