نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
Like Tree26تشکر
  • 6 Post By ata_m3
  • 14 Post By D.Daneshmand
  • 1 Post By D.Daneshmand
  • 2 Post By hosein60
  • 3 Post By platoali

موضوع: استفاده فتوشاپ از cpu بجای کارت گرافیک

كاربر فعال majid.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    428

پیش فرض استفاده فتوشاپ از cpu بجای کارت گرافیک

یکی از دوستان از من سوالی پرسیده درباره سخت افزار و فتوشاپ / به شرح زیر

فتوشاپم به هیچ وجه از کارت گرافیک استفاده نمیکنه و مصرفش فقط از رم و سی پی یو هست. وقتی فایلی رو ذخیره میکنه تقریباً لود کارت گرافیک صفره ولی لود سی پی یو بالا میره!

مشخصات سیستم
    cpu:
    intel core i7 960 - 8M Cach

Ram:
    16Gig DDR3 2133MHz

VGA:
    Radeon HD 6970 2Gig DDR5

دنبال راه حل این مشکلم که فتوشاپ بجای سی پی یو از کارت گرافیک استفاده کنه. آیا تنظیم خاصی در این مورد وجود داره؟

با تشکر از شما

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط majid.sh نمایش پست ها

فتوشاپم به هیچ وجه از کارت گرافیک استفاده نمیکنه و مصرفش فقط از رم و سی پی یو هست. وقتی فایلی رو ذخیره میکنه تقریباً لود کارت گرافیک صفره ولی لود سی پی یو بالا میره!

مشخصات سیستم
    cpu:

Ram:
    16Gig DDR3 2133MHz

VGA:
    Radeon HD 6970 2Gig DDR5

دنبال راه حل این مشکلم که فتوشاپ بجای سی پی یو از کارت گرافیک استفاده کنه. آیا تنظیم خاصی در این مورد وجود داره؟

با تشکر از شما

دوست عزیز با سلام،

هر پروسس یا برنامه کامپیوتری در حین اجرا قسمتهایی از اون برنامه در ram و قسمتهایی در cpu قرار میگیره و به طور مدام بین این این دو تبادل اطلاعاتی صورت میگیره تا اینکه نتیجه محاسبات توسط cpu به واحد خروجی فرستاده میشه.

وظیفه cpu جدا از gpu هست و gpu بیشتر برای پردازش game ها کاربرد داره. حال آنکه فتوشاپ و سایر برنامه های گرافیکی از خود cpu استفاده می کنند و به هیچ وجه gpu نمی تونه کارهای یک cpu رو انجام بده بنابراین این مورد شما نه تنها مشکل نیست بلکه فتو شاپ هم یک برنامه کاربردی و گرافیکی هست که مستقیما توسط cpu پردازش میشه و به هیچ وجه نمیتونید پردازش اون رو به دست gpu بسپارید که کاری عملا غیر ممکن هست چرا که gpu به این منظور ساخته نشده.
    ehssanehs، nautilus_214، suzanfire و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط majid.sh نمایش پست ها

مشخصات سیستم
    cpu:

Ram:
    16Gig DDR3 2133MHz

VGA:
    Radeon HD 6970 2Gig DDR5

با تشکر از شما
    سلام

مسیر زیر رو طی کنید:

Photoshop > Edit > Preferences > Performance
    از تنظیمات مشابه حالت زیر مطمئن بشید (فقط قسمت های مشخص شده)

Niaz، msh2200، suzanfire و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

سلام
    و با تشکر از شما
    1. انجام اینکار دقیقا چه حسنی داره؟ یعنی واقعا کمک میکنه به پردازش سریعتر مثلا فایل های راو؟
    2. من خواستم اینکارو انجام بدم که متاسفانه میزد کارت گرافیک شما نیاز به آپدیت دارد!!! اینکارو کردم و جدیدترین نسخه رو نصب کردم ولی بازم مشکل برقراره
    2.jpg

GeForce GTS 250

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    سلام
    و با تشکر از شما
    1. انجام اینکار دقیقا چه حسنی داره؟ یعنی واقعا کمک میکنه به پردازش سریعتر مثلا فایل های راو؟
    2. من خواستم اینکارو انجام بدم که متاسفانه میزد کارت گرافیک شما نیاز به آپدیت دارد!!! اینکارو کردم و جدیدترین نسخه رو نصب کردم ولی بازم مشکل برقراره

GeForce GTS 250
    سلام

1- خیر به پردازش کمک نمی کند بلکه یکسری امکانات گرافیکی در فتوشاپ برای شما با محدودیت کمتر ، محیط بازتر و در نهایت سریعتر برای شما قابل دسترس خواهند شد.
    2- راه حل دقیقی برای حل مشکل شما پیدا نکردم ، از این لینک میتونید همه ی جوانب رو جهت رفع ایراد بررسی کنید (با آی پی ایران وارد نشوید)
    S_Mahdi تشکر می‌کند.

كاربر همراه hosein60 آواتار ها
    تشکر کرده
    948

اصولا فوتوشاپ یک نرم افزار گرافیکی 2 بعدی هست، برای همین کل فشار روی پردازنده هست نه کارت گرافیک .
    شما برای سرعت بیشتر باید روی پردازنده رم و هارد SSD سرمایه گذاری کنین ،قدرت کارت گرافیک در نرم افزار فوتوشاپ تاثیری نداره .
    ویرایش توسط hosein60 : Sunday 16 March 2014 در ساعت 20:43
    nautilus_214 و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein60 نمایش پست ها
    اصولا فوتوشاپ یک نرم افزار گرافیکی 2 بعدی هست، برای همین کل فشار روی پردازنده هست نه کارت گرافیک .
    شما برای سرعت بیشتر باید روی پردازنده رم و هارد SSD سرمایه گذاری کنین ،قدرت کارت گرافیک در نرم افزار فوتوشاپ تاثیری نداره .
    پردازش گرافیکی یا GPU فقط برای کارهای گرافیکی سه بعدی نیست. معماری چند هسته ای کارت های گرافیکی ایدال برای بعضی پردازش های سنگین موازی هست. در فتوشاپ هم اگر کارت گرافیکی تان پشتیبانیش را بکند. یک سری از کارها مانند Liquify, Warp, Lighting Effects, and the Oil Paint filter بسیار سریع می شوند.

The Mercury Graphics Engine (MGE) represents features that use video card processor, or GPU, acceleration. In Photoshop CS6, this new engine delivers near-instant results when editing with key tools such as Liquify, Warp, Lighting Effects, and the Oil Paint filter. The new MGE delivers unprecedented responsiveness for a fluid feel as you work.
    منبع
    http://helpx.adobe.com/photoshop/kb/photoshop-cs6-gpu-faq.html

در همین لینک لیست کارت های پشتیبانی شده و نحوه‌ی رفع مشکل شرح داده شده است.
    nmroshan، Niaz و fariborz.nz تشکر می‌کنند.