صفحه 1 از 11 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 105
Like Tree490تشکر

موضوع: Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

پیش فرض Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM

اولترا واید جدید و سبک کنون برای دوربینهای کراپدار معرفی شد.
    این لنز با موتور فکوس stm برای فیلمبرداری با فکوس اتوماتیک پیوسته طراحی شده (روی بدنه های 70دی،700دی و SL1) که برای فیلمبرداری روی دست هم با وجود وزن کم و لرزشگیر 4 استاپ بسیار مناسب است.
    این لنز از 10-22 20% کوچکتر و 38% سبکتر است.
    وزن 240 گرمی این لنز و قیمت بسیار مناسب 300$ و دهنه فیلتر 67 من رو از اینکه یک بدنه کراپدار هم دارم خیلی خوشحال کرد.
    فقط کاش دیافراگم در 10مم کمی بازتر بود.

ویرایش توسط M.Mobin : Tuesday 13 May 2014 در ساعت 10:46
    yaghoobi، K_NMT، Mashhadi Vahid و 41 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

مقایسه MTF Chart این لنز در برابر EFs 10-22

نمودار اندکی بهبود اپتیک را نسبت به EFs 10-22 نشان میدهد . با توجه به قیمت ارزان 299 , دلاری سبک بودن داشتن لرزشگیر و موتور فکوس STM انتخاب مناسب دیگری برای کاربران دوربینهای کنن است .
    با توجه به مزایای گفته شده و یک میلیمتر وایدتر بودن و امکان استفاده مشترک بر روی مانت Efs و EFm من بطور جدی به استفاده از این لنز روی بدنه Eos M بجای استفاده از 22-EFm 11 که قصد خرید آنرا داشتم فکز میکنم .

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

با اين وزن، قيمت و اين چارت MTF به ليست خريد من اضافه شد. احتمالا بايد به دنبال يك دستگاه rebel كوچك براي مچ شدن با اين لنز باشم!
    كنون بايد شعارش را اين روزها عوض كند: آنچه شما خواسته ايد!
    yaghoobi، usef، M.Mobin و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

واقعا قیمت 300 دلار برای این لنز واید خیلی مناسبه و تولیدش بهترین خبر برای اونایی هست که عاشق کوه و طبیعت و منظره و عکاسی از اون هستن البته در شرایط نوری مناسب ....

شما حساب کنید برای یه کوهنورد یا طبیعت گرد که یک گرم هم براش تو مسافت های بلند یک گرمه ، ترکیب 100D با 10-18 STM و 18-135 STM چقدر مناسبه .....

بازم هر چی فکر میکنم میبینم داشتن یک چنین رنجی زیر 1 میلیون تومن برا خیلی ها آرزوست .....
    yaghoobi، usef، Nima Sadigh و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

جدا از این که اف خیلی بسته ای داره ولی خیلی خوبه. البته اگه قیمتش وقتی بیاد تو ایران معقول باشه.
    خیلی خوبه، واسه من که تله سنگین دارم و یک واید خوب و سبک میخوام. ایشالا زودتر بیاد
    yaghoobi و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا HamidSHS آواتار ها
    تشکر کرده
    102

چــه خبری از این خوشحال کننده تر ! کاش از خدا یه چیز دیگه میخواستم ...

فقط دیافش اگر کمی بازتر بود خیلی بهتر بود ، هرچند من با رنج این لنز و دیافش مشکلی ندارم با توجه به اینکه یک 85-15 دارم و عکاسی طبیعت معمولا نیاز به دیاف بسته داره تا باز ، این لنز با این قیمت و مشخصات میتونه یک انتخاب خیلی خوب باشه واسه عکاسان طبیعت ...

فقط باید به فکر تبدیل بود برای فیلترهای دهانه 72 و 77 به 67 ... ( اینو واسه خودم گفتم ;) )

این هم اطلاعات دقیق تر :

10-18mm.jpg

با این توضیحات آدم می مونه این رو بخره یا صبر کنه تا ورژن 2 لنز 22-10 از راه برسه بعد تصمیم بگیره واسه هزینه کردن روی سه لنز توکینا 18-11 اف 2.8 ، یا کانن 18-10 اف 4.5 - 5.6 و یا 22-10 ورژن 2 با لرزشگیر و دیاف 4 ثابت ...
    ویرایش توسط HamidSHS : Tuesday 13 May 2014 در ساعت 19:43
    yaghoobi، Moeen Salehi، SHOK53 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

خیلی بیشتر از معرفی 35-16 جدید از معرفی این لنز خوشحال شدم.کنون این اواخر بعضی از محصولاتش رو بی رحمانه قیمت گذاری میکنه.اگر واقعا مطابق اونچه که چارتها نشون میدن از 22-10 بهتر باشه فوق العاده لنز ارزشمندی است.حتی اگر در حد 22-10 باشه با وجود لرزشگیر و استپ موتور عملا با این قیمت گذاری بی رقیبه.
    من کاربر خانواده M شدم و بسیار هم از عملکرد 22-11 راضی ام و به زودی در موردش خواهم نوشت.اما برای سایر کنونی ها ترکیبش با 100دی و مدلهای بعدی این خانواده بسیار بسیار جذابه.
    در کل محصول جذابی است
    yaghoobi، usef، nejadi و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط HamidSHS نمایش پست ها
    با این توضیحات آدم می مونه این رو بخره یا صبر کنه تا ورژن 2 لنز 22-10 از راه برسه بعد تصمیم بگیره واسه هزینه کردن روی سه لنز توکینا 18-11 اف 2.8 ، یا کانن 18-10 اف 4.5 - 5.6 و یا 22-10 ورژن 2 با لرزشگیر و دیاف 4 ثابت ...
    در کل همین الان هم برای کنونی هایی که نیاز به دیافراگم باز ندارن 10-22 گزینه مناسبتری هست نسبت به 11-16 f/2.8

در مورد 10-22 ورژن 2 هم باید بگم هنوز هیچی معلوم نیست و شایعات هست که سایتها مینویسن و با وجود معرفی این 2 لنز واید جدید احتمال معرفی این لنز هم کمتر شد ...

به هر حال تا موقعی که به طور رسمی وارد ایران بشه حداقل 6 ماه طول میکشه و هزار تا خبر جدید هم ممکنه مطرح بشه ولی به هر حال مواظب باشید زمان رو از دست ندید....

به هر حال باید گفت در عین حال که این لنز برای خیلی از حرفه ای ها بسیار کاربردی هست اما به نظر جامعه هدف اصلی این لنز کاربران آماتور ومکمل 18-55 STM و 55-250 STM هست یعنی داشتن رنج 10 تا 250 میلیمتر با کیفیت مناسب و تکنولوژی STM با حداقل هزینه (حدود 2500 ) که معادل قیمت یک 10-22 کنون هست .....
    yaghoobi، usef، M.Mobin و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط usef نمایش پست ها

نمودار اندکی بهبود اپتیک را نسبت به EFs 10-22 نشان میدهد . با توجه به قیمت ارزان 299 , دلاری سبک بودن داشتن لرزشگیر و موتور فکوس STM انتخاب مناسب دیگری برای کاربران دوربینهای کنن است .
    با توجه به مزایای گفته شده و یک میلیمتر وایدتر بودن و امکان استفاده مشترک بر روی مانت Efs و EFm من بطور جدی به استفاده از این لنز روی بدنه Eos M بجای استفاده از 22-EFm 11 که قصد خرید آنرا داشتم فکز میکنم .
    سلام. ايده ي استفاده از 10-18 روي eos m اندكي فكر من را هم مشغول كرد. ولي به ياد اين نكته افتادم كه اصولا استفاده از يك كانورتور براي استقرار لنز روي بدنه باعث كاهش رزلوشن تصوير، افزايش احتمال ورود رطوبت و گرد و غبار به داخل دوربين و حتي سنگين و بزرگتر شدن مجموعه خواهد شد. علاوه بر اين به نظر مي آيد كيفيت ساخت لنز 11-22 ماونت ef-m با قيمت 500 دلار و بدنه فلزي بالاتر از اين لنز 300 دلاري مي باشد. مقايسه چارت mtf هم كه به اين شكل است:
    yaghoobi، usef، lamagra و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

جون میده ببندیش رو EOS 100D و کنار یه فول فریم همراهت باشه
    yaghoobi، K_NMT، Kourosh Kahal و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 1 از 11 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین