صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 12 , از مجموع 12
Like Tree54تشکر

موضوع: POLARIE Star Tracker

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

مقر استار ترکر ( با همین نام به فروش می رسد ) همین کارایی را دارد . کمی سنگین تر از ویکسن است اما می توان با باطری اتمی ( باطری خشک ) راه اندازی شود . برای یک دوربین

متوسط و لنز های واید شاید با چشم پوشی از کیفیت ساخت مدل ویکسن، کار راه انداز است .
    msh2200 و mohammad bagher تشکر می‌کنند.
    instagram
    محمدهادی نوری

كاربر همراه mohammad bagher آواتار ها
    تشکر کرده
    164

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    این مطالب برای کسی هست که این وسیله را خریده و حال قصد داره حتما ازش استفاده کنه!
    ولی اگر کسی قصد داشته باشه بر اساس اطلاعات ما اقدام به خرید کنه وضعیت متفاوته. باید ضعف های ابزار را بشناسه.
    مثلا علاوه بر محدودیت تحمل وزن، همین باطری که فرمودید جای بحث داره! همه دوستانی که در زمستان (که تقریبا یکی از بهترین زمانها برای عکاسی نجومی هست) و بخصوص در برودت شبها و ارتفاعات بالای 2000 متر با مشکل خاموش شدن دوربینی که باطریش هم از قضا چند ساعت قبل زیر شارژ بوده زیاد مواجه شدند! بخصوص باطریهای قلمی. دلیلش هم سرماست و استفاده از باطری قلمی بنظر من برای این وسیله ضعفه!
    محصولات شرکت IOptron (مقره های EQs و Mini Towers) علاوه بر توانایی استفاده از باطری قلمی قابلیت استفاده از باطری جانبی را دارند و دلیلش هم اینه که عمر باطری قلمی در زمستان بشدت کم می شه و نیاز به باطری جانبی اجتناب ناپذیره! حالا در نظر بگیرید برای یک رویداد مهم مثل اختفا دو ستاره با قدر بین 3 الی 5 قصد عکاسی دارید و به هزار مکافات تلسکوپ را قطبی و Allign کردید! بعد یک دفعه به خاطر کاهش باطری، برق دستگاه قطع بشه و لحظه اختفا را از دست بدهید!

بله دقیقا (البته با توجه به تاریخ)
    اگر دوران دوربین های نگاتیوی را بیاد آورید خودتان متوجه می شوید! زمانی با دوربین های A1 و AE1 و ZE-2 و .... اگر قصد عکاسی از آسمان را داشتید، دستگاه کنترلی با قابلیت برنامه ریزی وجود نداشت! پس باید هر بار با استفاده از دکلانشور دکمه شاتر را فشار می دادید و بعد با گرفتن زمان آن را قفل می کردید و بعد در زمان مورد نظر دوباره قفل را باز می کردید تا شاتر آزاد شود! حالا بماند که داستانی داشتید برای چاپ و ...

الان را نگاه نکنید که ریموت را تنظیم می کنید روی N عکس با فاصله زمانی X
    خوب عصر تکنولوژی و پیشرفت! کما اینکه الان هم برخی شرکت های مطرح دوباره همون سیستم دکلانشور قدیمی را هم برای دوربین های جدید (مثل Nikon Df)طراحی کردند! یکی از مهمترین دلایلش و وابسته نبودن به باطری هست و حذف انرژی الکتریکی!

عمر تایم لپ در ایران کم نیست! در زمانهایی که این ابزار و حتی تلسکوپ بدلیل گرانی هنوز در اختیار همه نبود به نظرتون چطوری تایم لپ می گرفتند؟
    پس حتما بدون ابزار ویژه هم می شه کارایی کرد! البته منکر دقت ابزار نباید شد!
    در نظر بگیرید در یک شرایط خاص که برای عکاسی برنامه ریزی کردید و فاصله محل عکاسی هم از محل سکونت شما نزدیک 1000 کیلومتر هست به هر دلیلی (مثلا سرمای زیاد) همین وسیله مورد بحث مورد عنایت خودش قرارتون بده و کار نکنه! (برای من در مورد برخی ابزار پیش آمده) حالا چکار می کنید؟ یک تشکر از دوست خوبمون (مقره مورد بحث) می کنید و بعد هم 1000 کیلومتر بر میگردید و دوباره برای یک برنامه دیگه برنامه ریزی می کنید؟
    اصولا نباید ادم خودش رو خیلی زیاد متکی به تکنولوژی کنه چون ممکنه روزی نیاز بشه از توانایی خودش استفاده کنه!
    سلام ببخشید من دیر پاسخ میدم دیر سر زدم

آقا مصطفی راستش پاسختون خیلی جای بحث داره ، مثلا وفرمودین که (( اگر دوران دوربین های نگاتیوی را بیاد آورید خودتان متوجه می شوید! زمانی با دوربین های A1 و AE1 و ZE-2 و .... اگر قصد عکاسی از آسمان را داشتید، دستگاه کنترلی با قابلیت برنامه ریزی وجود نداشت! پس باید هر بار با استفاده از دکلانشور دکمه شاتر را فشار می دادید و بعد با گرفتن زمان آن را قفل می کردید و بعد در زمان مورد نظر دوباره قفل را باز می کردید تا شاتر آزاد شود! حالا بماند که داستانی داشتید برای چاپ و ... ))

دوست عزیز با نگاتیو که تایم لپس نمیشه گرفت و استار تریل هم اگه بگیرین در یک شات میگیرین کسی در آنالوگ شات شات استار تریل نمیگیره! ، در دیجیتال این شات شات گرفتن هم دلیل خاصی داره ( که میدونین ) و بدون ریموت امکان پذیر نیست که تریل های بلند گرفت !

در مورد این قسمت از صحبتتون عرض کنم که ( عمر تایم لپ در ایران کم نیست! در زمانهایی که این ابزار و حتی تلسکوپ بدلیل گرانی هنوز در اختیار همه نبود به نظرتون چطوری تایم لپ می گرفتند؟
    پس حتما بدون ابزار ویژه هم می شه کارایی کرد! البته منکر دقت ابزار نباید شد!
    در نظر بگیرید در یک شرایط خاص که برای عکاسی برنامه ریزی کردید و فاصله محل عکاسی هم از محل سکونت شما نزدیک 1000 کیلومتر هست به هر دلیلی (مثلا سرمای زیاد) همین وسیله مورد بحث مورد عنایت خودش قرارتون بده و کار نکنه! (برای من در مورد برخی ابزار پیش آمده) حالا چکار می کنید؟ یک تشکر از دوست خوبمون (مقره مورد بحث) می کنید و بعد هم 1000 کیلومتر بر میگردید و دوباره برای یک برنامه دیگه برنامه ریزی می کنید؟
    اصولا نباید ادم خودش رو خیلی زیاد متکی به تکنولوژی کنه چون ممکنه روزی نیاز بشه از توانایی خودش استفاده کنه!)

دوست عزیزم ، بله که بدون ابزار میشه تایم لپس گرفت در این شکی نیست ( شخصا با ریموت داخلی نیکون این کار رو میکنم ) ولی بنده گفتم در جایی که نیاز هست دوربین بچرخه , مثل جایی که فورگراند از زیبایی بصری بالایی برخورداره ونمیخواین فقط تو یک کادر باشه فیلمتون ! احتمالا دقت نکردین به صحبت من ، ((بنظرم کسی که 1000 کیلومتر سفر میره برای یک کار خاص مسلما قبلش تمام جوانب رو میسنجه و با توجه به تمام شرایط این کار رومیکنه ))
    فکر میکنم این لینک کامل گویا باشه برای دوستانی که ندیدن این مدل تایم لپس رو یا متوجه حرف بنده نشدن :

https://www.youtube.com/watch?v=kudK2IuhpWo

همین الان هم بابک امین تفرشی داره از این ابزار استفاده میکنه و اینکه بهرحال هر ابزاری کمی و کاستی و برتری خودشو داره برای کسایی که قصد خرید دارن شاید وزن و ابعاد و سرعت آماده سازی این ابزار براشون مفید تر از دقت و تحمل وزن بالاتر HEQ5 و امثال اون باشه ( برای کسی که تلسکوپ نداره خیلی نمیشه منطقی دونست خرید EQ ها رو ) ، کسی که فقط با لنز های واید کار میکنه بنظرم دیل خاصی نداره تا این وسیله رو رها کنه و به سراغ EQ6 بره البته داشتن این دوتا کنار هم بسیار بهتره ( دقیقا مثل میرورلس و DSLR خیلی ها وزن و راحتی میرور لس براشون ارزش بیشتری داره ! این برمیگرده به انتخاب کننده )
    فاکتور قیمت هم همیشهتاثیر گذار هست :

پولاری ویکسن : 1.660.000 تومان

مقر ردیاب استار تراکر ( درواقع فقط یک موتور هست و هیچ آپشن خاصی نداره جز قابلیت استفاده از باطری خشک با حجم و وزن بیشتر از پلاری ) : 1.000.000 تومان

تومانEQ5 GoTo : 2.850.00

تومانHEQ5 Pro : 3.700.000

تومانEQ6 Pro : 4.600.000

بنظرم چند پست اخیر رو اگه کسی بخونه کامل به ویژگی ها این مقعر پی میبره

موفق باشین
    ویرایش توسط mohammad bagher : Friday 27 June 2014 در ساعت 01:37
    Nikon D7000 + Nikkor 18-105 + Nikkor 50 f1.8 D + Tokina 11-16 f2.8 + Nikon SB-700

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

دوست عزیز با نگاتیو که تایم لپس نمیشه گرفت و استار تریل هم اگه بگیرین در یک شات میگیرین کسی در آنالوگ شات شات استار تریل نمیگیره! ، در دیجیتال این شات شات گرفتن هم دلیل خاصی داره ( که میدونین ) و بدون ریموت امکان پذیر نیست که تریل های بلند گرفت !
    تایم لپس مورد صحبت بنده نبود البته دلیلی نداره که نتوان این کار را با نگانیو کرد! اگر ما نمی توانیم دلیلش ممکنه ضعف فنی یا ضعت ابزار باشه.
    مثلا اگر شما با یک دوربین نگاتیو معمولی قصد داشته باشی این کار را کنی نمیشه! نیاز به موتور فیلم داره تا فیلم را بصورت خودکار بعد از زدن شات جمع کنه ولی مهمترین مشکلش این هست که بیشتر از 30 الی 34 فریم نمی توان در یک لحظه باهاشون ثبت کرد و بعدش کمی تاخیر برای تعویض فیلم ایجاد می شد.
    اصل صحبت من رد ستارگان بود که اتفاقا بله چند شات هم با نگاتیو می گرفتند و اتفاقا به همین دلیل بود که اصالت تصاویر نگاتیوی نسبت به تصاویر دیجیتال هنوز هم بیشتر مورد تایید قرار می گیره! ثبت تصویر آنلما دکتر محمد رضا نوروزی و جناب قبادی یکی از نشانه های این کار هست (عکاسی نجومی از پدیده ی آنالما ( Analemma)). ثبت تصاویر ترکیبی ماه و ساختمان در یک شات روی نگاتیو با نورسنجی چندگانه (بدون استفاده از فوتوشاپ) هم یکی از کارهایی هست که آقای ذاکاریان در آن بسیار فعال بوده اند.
    الان هم اگر پای صحبت آقای ذاکاریان بنشینید، هنوز هم علاقه خاصی به نگاتیو نشان می دهند.

اصلا چرا راه دوری بریم! از زمانی که اولین دوربین های سه رقمی کنون معرفی شد ( 300D , 350D)، تا به حال شرکت کنون ریموتی با قابلیت برنامه ریزی برای این دوربین ها درست نکرده و شرکتهای دیگر پس از اینکه کنون ریموت TC-80N3 را برای دوربین های حرفه ای تر درست کرد اقدام به تولید ریموت برای آن کردند!
    Canon Timer Remote Control Intervalometer TC-80N3 2477A002 Filmtools

ریموت اورجینال 300 , 350D هم اساسا قابلیت برنامه ریزی نداره! و در آن زمان وقتی قصد ثبت رد ستارگان را داشتیم مجبور بودیم تایم بگیریم !!
    حتی شرکت نیکون و خیلی از شرکت های مطرح دیگر برخلاف کنون ریموت با قابلیت برنامه ریزی را هنوز هم تولید نکرده! (البته این چیزی از اعتبار این کمپانی ها کم نمی کنه و صرفا جهت اطلاع بود!)
    مثلا در همین سایت یک بخش مجزا برای ساخت ریموت دست ساز باز شد و کلی هم روش متفاوت برای ساخت ریموت برای انواع دوریبن ها مطرح شد تا بالاخره ریموت های قابل برنامه ریزی جدید وارد بازار ایران شد.
    اولین ریموت قابل برنامه ریزی کنون برای دوربین 20Da تولید شد که با توجه به اطلاعاتتون در مورد خصوصیات دوربین بحثی
    نمی کنم و بعد از آن بود که ایده استفاده از این ریموت برای سایر دوربین ها مطرح شد و حالا هم دیگه تقریبا تمام شرکت های تولید کننده لوازم جانبی در این زمینه فعالیت می کنند.
    حالا اگر در زمان حال که شرکت های گوناگون برای این سری دوربین ها، ریموت باقابلیت برنامه ریزی درست کردند دلیل نمی شه گذشته را از یاد ببریم

احتمالا دقت نکردین به صحبت من
    دوست عزیزم ، بله که بدون ابزار میشه تایم لپس گرفت در این شکی نیست ( شخصا با ریموت داخلی نیکون این کار رو میکنم )
    اتفاقا دقیقا منظورتون رو فهمیدم ولی شما در پاسخ عجله کردید!
    بدون این ابزار هم حتی در این دشت زیبای مورد نظر شما می توان تام لپس گرفت؛ در این که ابزار کار را راحت می کنند شکی نیست.
    بنظرم کسی که 1000 کیلومتر سفر میره برای یک کار خاص مسلما قبلش تمام جوانب رو میسنجه و با توجه به تمام شرایط این کار رومیکنه
    جنابعالی مستحضر هستید که همه چیز دست انسان نیست!
    اگر اینظوری بود آمار تصادفاتی که در هنگام مسافرت در جاده ها رخ می دهد اینقدر بالا نبود چون انسان به خودش آسیب نمی رساند!
    اما بنده خیلی ها را می شناسم که برای عکاسی به منطقه ای با بعد مسافت زیاد مسافرت کرده اند ولی بصورت ناخواسته با فقدان ابزار (درحین حرکت و عبور از رودخانه، سه پایه در اب افتاده و یا ابزار در اثر ضربه آسیب دیده) روبرو شده اند.
    دلیل مطرح شدن این بحث هم اشاره به این بود که خوبه یاد بگیریم بدون ابزار هم در شرایط خاص کار کنیم!
    در پایان هم بنظرم این بحث داره بی خود کش پیدا می کنه چون من دقیقا حرف های قبل و تکرار کردم و شما هم همین طور
    بنابراین علاوه بر احترام به نظر جنابعالی، همچنان به موارد مطرح شده معتقدم
    بدرود!
    ویرایش توسط msh2200 : Saturday 28 June 2014 در ساعت 14:17
    mohammad bagher تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2