صفحه 1 از 35 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 348
Like Tree320تشکر

موضوع: تلسکوپ

كاربر همراه vargha آواتار ها
    تشکر کرده
    161

پیش فرض تلسکوپ

سلام!

دوستان اگر تجربه ای در زمینۀ عکاسی با تلسکوپ دارند و در اختیار این حقیر قرار بدند خوشحال میشم.
    مشکل بیشتر انتخاب خود تلسکوپ هست. Meade یا Celestron ؟ اگر مارک بهتری هم هست لطفأ ذکر بفرمایید .
    ممنون و ایام بکام

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: تلسکوپ

سلام دوست خوبم...

با اجازه..

دوست عزیز برای انتخاب تلسکوپ موارد بسار زیادی دخیل هستند و شما صرف داشتن دو برند بسیار خوب نمیتونید انتخاب کنید.این دو برند که شما فرمودید نیکون و کنون صنعت تلسکوپ هستند.اما تلسکوپ های بسیار بهتر و با کیفیت تری وجود داره که اگر شما بودجه و اندازه و مورد استفاده ی خودتون رو بفرمایید بنده درباره ی چند برند خوب براتون مطلب دارم.اما اول اولویت خودتون رو بفرمایید.

1-حدود قیمت
    2- نوع ساختار
    3- رده ی تلسکوپ
    4 - مورد استفاده
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    161

سلام دوست عزیز!

چند وقت پیش یک مقاله در این زمینه خوانده بودم و از آنجایی که علاقۀ زیادی به هوا فضا و کلا عکاسی از ماه و ستارگان دارم، دوست داشتم این را تجربه کنم.
    چند تا Meade دست دوم پیدا کردم که برا شروع گزینۀ بدی نبودن ، ولی با این حال دوست داشتم نظر شما عزیزان را هم بدونم.
    یک استفادۀ دیگر هم میتونه استفاده از تلسکوپ بجای لنز Tele باشه که آنرا هم اطلاعی ندارم که تا چه حد میتونه مؤثر باشه و مفید.
    چند تا تلسکوپی که پیدا کردم با این مشخصات و قیمتها هستند. خوشحال میشم اگر شما گزینه های خودتان را بیان کنید.
    Meade 90 :400€
    Meade 115: 700€
    Celestron Nextar 8 : 2500€

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

دوست عزیز مثل اینکه با هم تونستیم به نتیجه برسیم اگر نیاز دیدن من اینجا هم توضیح بیشتر بدم.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

amirsooki
    Guest

سلام.
    میشه توضیحاتتون رو بنویسید ما هم استفاده بکنیم ؟
    ممنون .

تشکر کرده
    161

سلام امیر جان!

با صحبتی که با کاوۀ عزیز داشتیم و همچنین تحقیقاتی که بنده در رابطه با تلسکوپ و مارک های معروف انجام دادم Meade بهترین گزینه میتوته باشه هم برای دیدن ستاره ها و هم برای عکاسی. عکس های ماکرو و حیات وحشی هم که با این تلسکوپ گرفته شده واقعا جالب بودند.
    گزینه ای که بنده انتخاب کردم LX 90GPS هستش که باید از آمریکا سفارش بدم. انشاالله برسه عکسایی که باهاش گرفته بشه را حتما در سایت قرار خواهم داد.
    اینجا میتونید در بارۀ مدل های مختلف و قیمت آنها بیشتر بخونید:
    www.scopetronics.com

ایام بکام
    majid-ms و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

نقل قول نوشته اصلی توسط vargha نمایش پست ها
    اینجا میتونید در بارۀ مدل های مختلف و قیمت آنها بیشتر بخونید:
    www.scopetronics.com

ایام بکام
    و البته انواع کانورتور از هر دوربین به اکثر تلسکوپها رو میتونید پیدا کنید. اولی برای Slr ها و دومی برای کامپکتها

http://www.scopetronics.com/dslradapters.htm
    http://www.scopetronics.com/dtsystems.htm
    majid-ms تشکر می‌کند.
    آریو مینوسپهر

amirsooki
    Guest

ممنون.
    این تبدیل ها حدود قیمتشون چنده ؟
    به مارک تلسکوپ بستگی داره یا فقط به مارک دوربین ؟
    و اینکه در تلسکوپ ها واحد بزرگنمایی با واحد لنزهای دوربین عکاسی فرق میکنه !؟ یعنی تلسکوپ 600 میلیمتر با لنز 600 میلیمتر فرقش چیه ؟
    ممنون

تشکر کرده
    161

امیر جان اسم این تبدیل ها T-Mount هست و برای هر مارک دوربین و هچنین مارک تلسکوپ آداپتور مخصوص خودشو درست میکنه. اون 2 تا لینک که جناب مینوسپهر پست کردند را نگاه کنید . قیمت آنها بر اساس نوع دوربین درج شده. دربارۀ سوال آخر شما هم متاسفانه چیزی نمیدونم. این سوال رو دوستانی که میدانند لطفا جواب بدند .

ممنون
    ویرایش توسط vargha : Thursday 26 October 2006 در ساعت 02:30 دلیل: sorry i was wrong:)

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

600م م در تلسکوپ با 600 م م در لنز متفاوت هست
    در واقع واحد اندازه گیری در بزرگنمایی تلسکوپ به واسطه اندازه قطر لنز شیعی و لنز چشمی محاسبه میشود.
    اما در لنز دوربین این بزرگنمایی با چشم انسان مقایسه نمیشود.وهمچنین در لنز دوربین این عدد برحسب فاصله کانونی است و نه قطر لنز شیعی.
    چشم ما زاویه دیدی برابر با لنزهای 50 م م دارد.....اما از نظر بزرگنمایی با هم متفاوت است.
    یک لنز 50 م م بر روی یک دوربین 2 مگاپیکسل یک تصویر میسازد و روی یک دوربین 10 مگا...یک تصویر که در اندازه واقعی با هم متفاوت هستند....
    اما در تلسکوپ این بزرگنمایی بر اساس قدرت تفکیک چشم انسان در قیاس با تلسکوپ میباشد.....
    مثلا یک تلسکوپ 5 سانتیمتری توان تفکیک 25 برابری نسبت به چشم ما دارد.... و یک تلسکوپ 10متری تفکیکی برابر با 5000 برابر چشم ما دارد.....

مردمک سالم چشم انسان توان تفکیک دو نقطه با فاصله 100 کیلومتر را در سطح ماه دارند و هم چنین ستاره ها را قدر 6- تشخیص میدهد.....
    این بزرگنمایی در تلسکوپ در مقیاسه با تفکیک چشم انسان اندازه گیری میشود.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    مسعود قدیری

صفحه 1 از 35 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین