نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: آیا آداپتور 4.5 ولت رو می تونم به دوربین با ورودی 4.3 ولت وصل کنم؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question آیا آداپتور 4.5 ولت رو می تونم به دوربین با ورودی 4.3 ولت وصل کنم؟

من یک دوربین Canon A620 خریده ام و می خواستم ببینم از آداپتور 4.5 ولتی که از قبل دارم می تونم استفاده کنم یا باید یک آداپتور جدید بخرم؟
    آداپتور خوب چه مارکی خوب است؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: آیا آداپتور 4.5 ولت رو می تونم به دوربین با ورودی 4.3 ولت وصل کنم؟

سلام
    فكر ميكنم مشكلي پيش نيايد
    من قبلا براي راه اندازي دوربين هندي كم پاناسونيك از چند عدد رگلاتور ولتاژ باطري ماشين را به ولتاژ 5.7 تبديل كردم و تاكنون مشكلي پيش نيامده است.
    البته چيز خيلي مهمي كه وجود دارد اين است كه خروجي آداپتور شما چه آمپري ميدهد و بايستي آمپرش از آمپر مصرفي دوربين بيشتر باشد
    در ضمن من فكر ميكنم به صلاح است شما چهار عدد باطري قابل شارژ با آمپر بالا و يك عدد شارژر خوب خريداري كنيد و از آن استفاده كنيد و پيشنهاد ميكنم مارك CFL نيز بخريد چون اكثر ماركهاي معروف تقلبي است
    يكي از ماركهاي خوب شارژر Varta ميباشد
    عليرضا وحيد
    Canon EOS350D,Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II
    Canon EOS500, EF 28-80mm f/3.5-5.6 MC
    Flash:Canon Speedlite 220EX
    عاشق طبيعت و گردشگري

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: آیا آداپتور 4.5 ولت رو می تونم به دوربین با ورودی 4.3 ولت وصل کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط AliMan
    من یک دوربین Canon A620 خریده ام و می خواستم ببینم از آداپتور 4.5 ولتی که از قبل دارم می تونم استفاده کنم یا باید یک آداپتور جدید بخرم؟
    آداپتور خوب چه مارکی خوب است؟
    به نام خدا
    سلام
    دوست عزیز اختلاف ولتاژ 4.5 و 4.3 در حد 2 تا 3 میلی ولت مهم نیست چرا که اکثر دوربینهای دیجیتال دارای مدار رگلاتور ولتاژ می باشند نکته که شما باید رعایت کنید این است که از اتصال اداپتور ترانسفورماتور دار خوداری کنید
    اکثر این گونه اداپتور ها خروجی استانداردی ندارند .
    اتصال اداپتورهای سویچینگ (مانند اداپتورهای دیسکمن) به علت رگوله بودن خروجی برق وتوان بالا مناسب تر و امن تر است
    البته بارعایت این نکته که توان دوربین از اداپتور بیشتر نباشد من برای دوربین فوجی از یک اداپتور دیسکمن استفاده میکنم
    ودر اخر کلام اگر برای شما امکان تهیه اداپتور اصلی وجود دارد ریسک نکنید
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 08.jpg‏ (19.3 کیلو بایت, 61 بازدید)
    مجتبی

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

من هم بعيد ميدونم مشکلي پيش بياد، اما اگه ميخواهي ريسک نکني و آدابتور هم نخري واگه حال و حوصله داشته باشي و توان آدابتورت هم کافي باشه ... ميتوني يک مقاومت يا ديود سري کني نهايتا سه دهم ولت بندازي روش ...

احتمالا اشتباه لپي بوده، اما توان آدابتور مقوله جدايي از سوييچينگ يا 50hz بودن آن است
    همچنين اگر آدابتور فرکانس پايين -رگولاتور- داشته باشد (مثلا به استفاده از يکسوساز بسنده نکرده باشد) از نظر پايداري سطح ولتاژ حتي از رگولاتور سوييچينگ مطمين تر است