صفحه 84 از 87 نخستنخست ... 34 74 80 81 82 83 84 85 86 87 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 831 تا 840 , از مجموع 867
Like Tree3318تشکر

موضوع: Nikon D750

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط pyan نمایش پست ها
    بعد از سالها کراپ بازی روی کنون از 500D تا آخرین بار که 70D بود چندین بار تصمیم گرفتم که برم روی نیکون ولی هربار منصرف میشدم
    بالاخره وقتی تصمیم گرفتم سوییچ کنم روی فول‌فریم با تحقیقات فراوان و پیگیری سبک عکاسی و خسته شدن از براکت گرفتن عکسها!! فول‌فریمهای نیکون رو خیلی قویتر از کنون یافتم!
    راستش مدت زیادی بود منتظر 6D MK2 بودم ولی وقتی ریلیز شد آب سردی ریخت به پیکر انتخابم! همزمان تمام نیکونیها رو هم رصد میکردم.
    خلاصه تصمیم به خرید D750 شد...تقریبا ۸تا تب ذخیره کرده بودم واسه چک کردن پارت نامبر...از نیکون آمریکا تا امارات و انگلیس و... البته احتمالا همه اینا به یه دیتابیس واسه فراخوان وصلن ولی از اونجایی که متاسفانه بنده تو خرید خیلی حساس هستم همه اینارو گفتم چک کنم!!
    سراغ یکی از فروشگاههای معروف برج بهار رفتم و بعد از چک کردن و تایید یه دستگاه خریداری شد با پارتنامبر ۸۳ شروع میشد و هلوگرام ۱۰۰سالگی نیکون رو هم داشت که نشون از تولیدات جدید هست!
    موقع تست کردن حس میکردم dial جلویی دستگاه انگار دقیق نیست ولی خب مشخص نبود و دوباره که حرکتش میدادم درست کار میکرد!
    دوربین رو آوردم خونه و بعد از گرفتن شات دوم F دیگه راحت عوض نمیشد و مثلا ۵تا دنده میچرخید ولی ۱استاپ تغییر میکرد...از شات چهارم فهمیدم نمیتونم دیافراگم رو تغییر بدم!!
    هرچی اون بیلبیلکش رو میچرخوندم حرکت نمیکرد!!
    گفتم شاید نیکون با کنون فرق داره!! مثلا بخاطر میترینگ نمیزاره بیشتر کمش کنم یا دکمه‌ای رو اشتباهی زدم!!! (اولین بار بود با نیکون کار میکردم)
    بعد دیدم تو منوها هم کار نمیکنه دکمه جلویی
    خلاصه همون لحظه برگشتم و دوربین رو پس دادم...تو مغازه یه لحظه کار کرد و دوباره از کار افتاد
    معلوم شد که اون کلید مشکل داره
    خلاصه فروشنده اتهام اینو زد که کلید رو زیاد فشار دادی!! گفتم بابا این چرخونه،فشاری نیست! بعد اصلا این کلید کارش چرخیدن هست،دلیل نداره کار نکنه...
    خلاصه سرتون رو درد نیارم...من بودجه‌ای ۱۰-۱۱ میلیونی در نظر گرفته بودم و میخواستم D750 ، 24-120 و تامرون 30-15 رو بگیرم
    با شرایطی که پیش اومد بیخیال تمام خوبیهای D750 شدم و رفتم D810کیت گرفتم و تصمیم گرفتم بعدها لنز واید تهیه کنم
    بسیار بسیار از لحاظ کیفیت ساخت از ۷۵۰ بالاتره و با اینکه من دستام خیلی بزرگ نیست ولی به مراتب گریپش واسم راحتتر بود
    یک مقدار سنگینتره که شاید وقتی همزمان باهم بگیرین دستتون بیشتر حسش کنید ولی من دوربین بزرگ رو دوست دارم
    هدفم تخریب یا... نبود...فقط خواستم بگم این بدنه با تمام خوبی‌هایی که داره متاسفانه کنترل کیفیت بسیار بسیار ضعیفی داره
    حالا اینکه شانس من بود و... مهم نیست،مهم اینه که دوربینی که داره به انتهای عمر تولیدش نزدیک میشه همچنان ریسک خریدش بسیار بسیار بالاس
    من هرکاری کردم نتونستم خودم رو راضی کنم که یه D750 دیگه بگیرم
    نمیگم همه‌شون مشکل دارن...حرفم اینه که همه چیز صرفا به سریال منتهی نمیشه و حتما از جایی بگیرین که خیالتون راحت باشه پاتون رو از مغازه میزارین بیرون همون جوری تحویلتون میگیره که موقع خرید از درش میرین تو!
    اگه مثل من حساس نیستین مشکلی نداره...قیمت و امکاناتش خیلی چیزارو جبران میکنه و میتونین ریسک کنین
    ولی اگه آدم حساسی هستین بهتره سراغش نرین...چون انقدر حساس میشین روش که از هر صداش و تغییرش فقط خراب بودن میاد جلو چشمتون
    ببخشید اگه سرتون رو در آوردم...گفتم شاید خیلیها مثل من درگیر خرید بین این دو باشن و تجربه من بهتونه کمکشون کنه
    خیلی جمله جالبی بود اینکه ازجایی خریدکنیم که همونجوری که ازدرواردمیشی بعدازخرید هم تحویلت بگیره مغازه دار.من که ازاین به بعدبه این توجه میکنم. ولی درمورد اون هولوگرام صدسالگی برای اطلاع خودم میپرسم، روی همه تولیدات امسال نیکون وجودداره؟ شک کردم کارواردکننده باشه برای اطمینان بیشتر.اگه کارواردکننده نباشه نمیشه گفت این دوربین ریفربیش بوده وحتما مشکل از کیفیت تولیده نیکونه! متاسفانه دراینکه کیفیت خط تولید و کلا کنترل کیفی کارخانجات فول فریم نیکون تایلند بده شکی نیست. ۶۰۰و۷۵۰ اولین محصولات ۳۵ م م غیرژاپنی بودند. که البته کنترل کیفیت بدی هم داشتند. فک کنم ۸۵۰ هم همانجا تولید میشه.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

متاسفانه از چیزی که گفتم اطمینان دارم. نه فقط در مورد دوربین. بسیاری از گوشی‌های تلفن، بسیاری از محصولات دیجیتال، برای سود بیشتر واردکننده از محصولات اوپن‌باکس هستند. نه اینکه لزومن همه ایراد دارند. اما به‌هر‌حال یک‌بار توسط خریدار یا فروشنده باز‌شده‌ و به دلیلی خریداری نشده‌اند. و این وضعیت در مورد مبادی ورود قاچاق و غیر رسمی خیلی بیشتر‌است.
    گاهی به‌همین دلیل‌است مبلغ دستگاه از کشور مبدا ارزان‌تر است.
    بگذریم از برخی که وسیله‌ی مشکل‌دار را می‌خرند و جای نو دوباره می‌فروشند. مخصوصن وقتی امکان بازگشت به کارخانه را ندارند. مطمئن باشید دوربینی که این دوست ما پس‌داده‌اند دور انداخته یا بازگشت نمی‌خورد بلکه دنبال مشتری دیگری می‌گردند.

من نام نمی‌برم به دلیل قوانین فروم، اما بازگشتی این دوربین از یکی از نمایندگی‌های رسمی صفر است.
    برای همین توصیه جدی من خرید از نمایندگی‌های معتبراست. برای جنسی چند میلیونی، مقداری تفاوت قیمت، ارزش ضرر بعد از آن‌را ندارد.
    yaghoobi، M.Meghdari، kiavash و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا pyan آواتار ها
    تشکر کرده
    24

والا تا جاییکه من قیلش تحقیق کردم قطعات ریفر شده روی قسمت سریالشون دو تا دایره مثل سوراخ هک میشه که تفاوت دارن با مدلهای معمولی
    البته من تاپیکهای Dpreview رو هم خیلی پیگیر بودم...یکی دوتا تاپیک بود که ایراد داشتن و تاریخ تاپیک مال ۲-۳ماه پیش بود ولی گفتم بالاخره این استثناها همیشه هست
    به هر حال مشکلات خرید تو ایران رو همه باهاش آشنا هستیم...ولی این مشکل یه جورایی تشدید میشه با ریسک خرید این بدنه
    شما هم داری یه بدنه‌ای میگیره که احتمال ایراد توش هست (هرچند کم شده باشه ولی بازم هست یا بقول شما احتمال ریپک کردنش هست) ازونطرف هم فروشنده زیر بار خرابیش نمیره
    میرسیم به اون جمله معروف که سری که درد نمیکنه رو دستمال نمیبندن
    حداقل تو ایران با این شرایط و هزینه‌ی زیادی که خرید این تجهیزات داره و خدمات بسیار بسیار ضعیفی که میدن باید ریسک خرید رو تا جاییکه میشه کم کرد
    البته منم بخاطر همین مسائل از جایی تهیه کردم که حدافل آمار فروش خوبی داره و جنس بنجل و قدیمی اصولا نمیده و حاضر بودم هرچقدر هم گرونتر بده،از جایی بگیرم که مطمئن‌تر باشه
    حتی میخواستم از جاییکه خدمات گارانتیش رو ارائه میده تهیه کنم که وقتی گفتم این سریالا ایراد داره یا نه ، گفت مساله‌ای نداره ایرادم داشت ما خودمون تعمیر میکنیم واستون!!
    متاسفانه با توجه به اینکه برگشت کالا تو ایران معمولا منتفی هست چون از خورده فروشهای حاشیه خلیج فارس معمولا تهیه میکنن،چیزی خراب باشه همونطور که شما فرمودین دست به دست میچرخه...حالا یکی میفهمه،یکی بعدا میفهمه،یکی هم کلا شاید نفهمه
    شما اکثر خریدارها رو ببینی حتی دوربین رو موقع خرید بخاطر باطری کمش تست نمیکنن!
    و بازم میرسم به همون حرفی که اول زدم که از این زاویه هم نگاه کنین باز احتمال اینکه یکی از دوربینهایی که خرابش تو ایران بیشتر داره دست به دست میچرحه نصیبتون بشه
    من مطمئن هستم که D750 مشخصاتی مثل مثلا 6D mk2 یا Mk1 داشت هیچکس حاضر نمیشد تو ایران حداقل تهیه‌اش کنه...ولی خب این بدنه لعنتی دوست داشتنی مشخصات خیلی خوبی رو با قیمت بسیار مناسبی داره ارائه میده که همین موضوع آدم رو مجاب به خریدش میکنه
    DELL، Miri، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام این چک کردن سریال نیکون D750 رو کجا باید انجام بدم تو سایتی؟ یا نرم افزار موبایلی؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین.

كاربر آشنا kousha آواتار ها
    تشکر کرده
    270

نقل قول نوشته اصلی توسط moh3n-m نمایش پست ها
    سلام این چک کردن سریال نیکون D750 رو کجا باید انجام بدم تو سایتی؟ یا نرم افزار موبایلی؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین.
    لینک 1:
    https://nikon.tfaforms.net/215
    لینک 2:
    D750
    لینک 3:
    https://nikon.tfaforms.net/236

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام داستان من شبیه شماست با کمی تفاوت بعد از سالها که قصد هجرت به فول فرم را داشتم بلاخره تصیمیم گرفتم 7d را بفروشم ولی 6d ارضام نمی کرد چون فوکوسش ضعیف بود منتظر ماندنم تا 6d m2 بیاد احتمال این داینامیک رنجش مثل 80d ارتقا می یابد ولی بعد ۸ ماه انتظار اینچنین نشد بلکه رفتم سراغ نیکون d750 و البته بجای لنز کیت سیگما ۲۴-۱۰۵ art گرفتم توی یک سفر که به بندر رفته بودم از مغازه ای که از دوبی جنس می آورد بدون گارانتی ۵۰۰ تومن زیر قیمت خریدم مشکلی هم نداره و عالی کار می کند البته کیفت ساخت آن مثل 7d نیست اما بدون مشکل کار می کند خیلی از گارانتی ها در ایران سوری اند
    Ebif_GSM تشکر می‌کند.

كاربر آشنا reza.p آواتار ها
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط kousha نمایش پست ها
    دوستان کدامیک ازین لینک ها قابل اعتماده ؟؟؟
    یک شماره سریال رو که در 3 لینک تست میکنی دوتاش میگه دوربین مشکل داره و باید تعمیر بشه و یکیش میگه دوربین سالمه و نیازی به تعمیر نداره !!!!!!

برای نمونه این شماره سریال رو خودتون سرچ کنید = 8708832
    ویرایش توسط reza.p : Friday 24 November 2017 در ساعت 11:39
    filtrmiltr تشکر می‌کند.
    NIKON D750 + Tamron 24-70 + Sigma 100-400

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.p نمایش پست ها
    دوستان کدامیک ازین لینک ها قابل اعتماده ؟؟؟
    یک شماره سریال رو که در 3 لینک تست میکنی دوتاش میگه دوربین مشکل داره و باید تعمیر بشه و یکیش میگه دوربین سالمه و نیازی به تعمیر نداره !!!!!!

برای نمونه این شماره سریال رو خودتون سرچ کنید = 8708832
    236 مربوط به مشکل flare و 215 مربوط به شاتر است.
    reza.p، M.Nouri، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

این بدنه مشکلات زیادی داره و برای اپدیت به فول فریم یک ریسکه گزینه های دیگه ای رو میتونین برای اپدیت از کراپ به فول فریم زیر نظر بگیرین
    ویرایش توسط Behzady : Tuesday 20 February 2018 در ساعت 02:30
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط cyruslogic نمایش پست ها
    با سلام خدمت کلیه دوستان عزیز
    من قصد ارتقاء دوربین D7100 رو دارم، خیلی بررسی کردم و بهترین گزینه با توجه به قیمت نیکون D750 هست، فقط یک چیز من رو نگران میکنه، ایراداتی که تو یکسری از این دوربین ها وجود داشته ، با اینکه نیکون لینکی برای چک کردن سریال نامبر دوربین قرار داده با اینحال بعضی ها میگن خرید بادی این دوربین مثل هندوانه دربسته میمونه و شانسی هست، از عزیزان خواهشمندم راهنمایی بفرمایند که آیا واقعا همینطور هست یا چک کردن سریال نامبر کفایت میکنه؟ با توجه به هزینه ای که برای بادی دارم میکنم این مسیله خیلی برام مهمه، ممنونم
    سلام دوست من
    بنده هم مثل شما نیکون d7100 دارم و برای ارتقا به فول فریم خیلی تحقیق کردم با این تفاوت که به d750 نیکون فکر نمیکردم بخاطر مشکلاتی که این دوربین داشته و داره , اگر قصد ارتقاء داری و نمیخوای ریسک کنی به نیکون d760 که توی راهه فکر کن یا به d810 , نیکون d810 ارزش خرید داره حداقل خیالت راحته مشکل شاتر نداره , طی صحبتی که با یک فروشگاه داشتم برای خرید دوربین گفت خوب کاری کردی به نیکون d750 فکر نکردی !
    من تمام و کمال نظرم روی d810 بود تا اینکه d850 معرفی شد , میگم همون اندازه که برای پس انداز کردن پولم توی یک سال سختی کشیدم باید با تحقیق کامل و چشم باز خرید میکردم و خب خداروشکر از خریدم راضی ام , با وجود اینکه میتونستم d810 رو بگیرم با چند لنز , ترجیه دادم نیکون d850 رو بگیرم , مجدد میگم اگر قصد ارتقا دوربین داری خیلی تحقیق کن و با دقت تمام انتخاب کن چیزی رو انتخاب کن که ارزش پول شما رو داشته باشه و بعدا پشیمونت نکنه

صفحه 84 از 87 نخستنخست ... 34 74 80 81 82 83 84 85 86 87 آخرینآخرین