صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 65
Like Tree358تشکر

موضوع: Sigma 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM/Sport

كاربر همراه rebwar آواتار ها
    تشکر کرده
    559

ضمن عرض سلام و تشکر از تمامی دوستان بابت به اشتراک گذاری مطالب در مورد لنز
    دوستان کسی تجربه کار با این لنز رو داره ، اگه آره یه نمونه کار ازش بزارین ممنون میشم و یکم در موردش بیشتر توضیح بدین(منظورم تجربه شخصی عکاسه)

كاربر همراه Javid-Aj آواتار ها
    تشکر کرده
    162

سلام دوستان کسی از قیمت Sport این لنز خبری داره؟
    در وبسایت های داخلی قیمت 4200 پیداکردم که فکر نکنم Sport باشه و احتمالا C هستش.
    و سوال آخر:
    کیفیت اپتیکی این لنز چطوره از عدسی های فلورایت استفاده شده و یا اینکه ورژن تامرون بهتره چون تو برخی از وبسایت ها قیمت تامرون بمراتب بالاتر بود!
    این لنز ساخت کجاست؟ مثل تامرون چین هستش؟
    SONY A7R III, Canon 700D,GoPro Hero 7 Black, Tamron 24-70mm F2.8 & 70-300mm, Samyang Cine 35mm F1.4 & Cine 14mm F2.8, Canon 18-55 STM, Helios 58mm, Jupiter 200mm, Revenon 135mm F2.8

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Javid-Aj نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی از قیمت Sport این لنز خبری داره؟
    درود
    بنده تنها کسی را که می شناسم و این لنز را در ایران در حال حاضر موجود داره جناب نژادی هستند که به تازگی این لنز را تهیه کرده اند!
    در وبسایت های داخلی قیمت 4200 پیداکردم که فکر نکنم Sport باشه و احتمالا C هستش.
    قیمت 4200 مربوط به سری C می باشد چون آخرین قیمت تومانی این لنز که بنده داشتم حدود 7 میلیون بود.
    و سوال آخر:
    کیفیت اپتیکی این لنز چطوره از عدسی های فلورایت استفاده شده و یا اینکه ورژن تامرون بهتره چون تو برخی از وبسایت ها قیمت تامرون بمراتب بالاتر بود!
    تفاوت لنزهای 600-150 تامرون با سری C سیگما باتوجه به محدود بودن رویو های سیگما سخته! البته در مورد سری اسپورت باتوجه به فرمایش جناب نژادی در فوکال 600 وضعیت سیگما بهتر از تامرون هست!
    البته وزن دو برابری سری اسپورت سیگما در برابر تامرون و یا سری C خودش نکته قابل توجه ای هست.
    با این حال یک رویو از لنز سیگما سری C پیدا کردم ولی متاسفانه سایت مذکور برای تامرون هنوز تست انجام نداده!
    Sigma 150-600 C Review
    این لنز ساخت کجاست؟ مثل تامرون چین هستش؟
    در مورد لنز سیگما بنده مطمئن نیستم ولی یک نکته مهم هست که بنظرم نمی شود ازش گذشت! خیلی از محصولات بازار فعلی خود آمریکا هم چینی هستند! حتی محصولات شرکت اپل! تشخیص کیفیت یک محصول از روی کشور سازنده زمانی اهمیت پیدا می کنه که شما یک برند جهانی خرید نکنید!
    وقتی قوانین کنترل کیفیت سنگینی بر روی تولیدات یک شرکت وجود داشته باشه ساخت کدام کشور بودن خیلی قابل توجه نیست! چون این ناظر کیفی شرکت اصلی هست که باید کیفیت کالا را تایید کنه!

ارادتمند
    پ.ن: خیلی از محصولات کوهنوردی ارتفاعات بالای 8000 در حوزه پوشاک تولیدات چین و تحت لیسانس و نظارت شرکتهای اصلی اروپایی هستند.
    yaghoobi، nejadi، mSafdel و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

سلام
    آیا 500-50 یا 500-170 سیگما گزینه های مناسب تری نیستند؟
    از نظر خروجی و کیفیت ساخت عرض میکنم
    Javid-Aj تشکر می‌کند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    سلام
    آیا 500-50 یا 500-170 سیگما گزینه های مناسب تری نیستند؟
    از نظر خروجی و کیفیت ساخت عرض میکنم
    درود
    کدام تست از 500-50 یا 500-170 هست که نشان بده کیفیت خروجی این لنز ها از 600-150 های بازار بهتره؟
    بنده قبل از خرید لنز تمام این گزینه ها و حتی 400-100 را چک کردم و به این انتخاب رسیدم!
    یکی از دوستان هم یک لنز 500-120 یا 500-170 داره که نمونه تصاویرش را دیده بودم. بنده کیفیتی از این لنزها بخصوص از نظر شارپی در برابر تمام 600-150 ندیده بودم
    ارادتمند
    nejadi، mSafdel، obsidiyan و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    کدام تست از 500-50 یا 500-170 هست که نشان بده کیفیت خروجی این لنز ها از 600-150 های بازار بهتره؟
    بنده قبل از خرید لنز تمام این گزینه ها و حتی 400-100 را چک کردم و به این انتخاب رسیدم!
    یکی از دوستان هم یک لنز 500-120 یا 500-170 داره که نمونه تصاویرش را دیده بودم. بنده کیفیتی از این لنزها بخصوص از نظر شارپی در برابر تمام 600-150 ندیده بودم
    ارادتمند
    سلام
    بنده هیچ تستی ندیدم فقط سوال کردم که کدام گزینه بهتر هستش چون یکی از دوستان این لنزهارو برای فروش داشته ( 500-170 و 500-50 و 500-150 سیگما)
    میخواسنم ببینم نسبت به لنز 600-150 چه تفاوت های دارند
    obsidiyan و Javid-Aj تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    سلام
    بنده هیچ تستی ندیدم فقط سوال کردم که کدام گزینه بهتر هستش چون یکی از دوستان این لنزهارو برای فروش داشته ( 500-170 و 500-50 و 500-150 سیگما)
    میخواسنم ببینم نسبت به لنز 600-150 چه تفاوت های دارند
    احسان عزیز ارادتمندیم.
    با اقای نژادی تماس بگیرید. و از ایشون بخواهید نظر بدن.
    ایشون خیلی تحقیق کردند و قبل از اون هم تامرون 600-150 رو داشتند. با توجه به وسواسی که از ایشون سراغ دارم و دقت نظر و تستهای سختی که میگیرند فکر کنم بهترین شخصی هستند که میتونند راهنمایی کنند.
    msh2200، nejadi، mSafdel و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

سلام به همه دوستان ..... وقتی برای بار اول سیگما سری S رو دستتون میگیرید اولین چیزی که متوجه ميشيد این هست که چقدر جنسی که در این لنز رفته عالیه ...بدنه تمام فلز ! حتی وقتی لنز رو زوم میکنید باز هم چیزی جز فلز نمیبینید و حتی هود هم فلزیست و در کل حس خوبی به شما منتقل میشه البته به شرطی که قبلا تامرون نداشته باشید چون وزن سیگما دقیقا۵۰ درصد از تامرون سنگین تر هست برتری که این جنس و این سیستم سیلینگ داره این هست که به هیچ عنوان آب و گرد و غبار توی لنز شما نفوذ نمیکنه .... من جرات این رو داشتم که در زیر بارون شدید و گرد و غبار حاصل از طوفان این لنز رو تست کردم و نتیجه واقعا حیرت انگیز بود با وجودی که من خودم کانني هستم و لنزهام از سری L هست اما همچین سیلینگ عجیب و غریبی رو تا امروز ندیده بودم که خب واقعا یه برتری تام محسوب میشه ...دومین موردی که خیلی جلب توجه میکنه در این لنز امکاناتی هست که روی اون قرار داده شده ...۲ مود حافظه برای سیستم فوکوس و محدود کننده فوکوس کارامد تر از تامرون و قفل فوکال که در تمامی فوکالها میشه لنز رو فیکس کرد که به نظرم برای یه عکاس حیات وحش بسیار با ارزشه ...مورد بعدی که از برتری های سیگما محسوب میشه سیستم داک یو اس بی سیگما هست .... همونطور که میدونید لنزهای سری ART و SPORT سیگما این قابلیت رو دارن که به کامپیوتر وصل بشن و شما میتونید فریمور داخلی لنز و اشتباهات اپتیکی رو روی خود لنز تصحیح کنید و احتیاج به Adjust کردن توسط دوربین نیست ...با داک یو اس بی میتونید حافظه C1 و C2 روی لنز رو هم برنامه ریزی کنید و این نیز بسیار کار آمد هست ....دهانه لنز ۱۰۵ هست و کوتینگی که روی لایه آخر هست ضد گرد و غبار و آب و روغن هست ( حالا این روغن رو سیگما میگه اما نمیدونم کی در شرایط روغنی پاشی عکاسی میکنه مگر طرف مقابل D600 نیکون داشته باشه و سیگما بخاطر اون اینکار رو کرده )

اما میمونه بحث اینکه کدوم رو بخریم و کدوم خروجی بهتری به ما میده : قطعا هر دو لنز تامرون و سیگمای اسپورت لنز های با ارزشی هستن و اگر بخوای در image quality مقایسشون کنی قطعا شونه به شونه هم جلو خواهند اومد اما نکاتی هست که برتری هر کدوم محسوب میشه .... در مورد وزن قطعا برای کسی که دوست داره از پرنده های در حال پرواز عکاسی کنه تامرون برنده هست اما با سیگما کار کمی دشوار هست و کمی مهارت و تمرین میخواد چون دست خیلی سریع خسته میشه و ...... خروجی هر دو لنز در فوکال ۳۰۰-۴۰۰-۵۰۰ بی نظیر هست و واقعا باید دستمریزاد گفت به این دو برند اما یادتون باشه کیفیت برتر رو شما در دیاف ۸ از این لنز میتونید بگیريد البته در این محدوده فوکال از دیاف پایين تر هم میشه بهره برد و کیفیت همچنان خوب خواهد بود ......اما در فوکال ۶۰۰ : واقعا هر دو لنز در دیاف ۸ و لاغیر کیفیت بسیار خوبی دارند اما در سیگما اینطور به نظر میاد با توجه به المان هایی بهتری که در لنز بکار برده خروجی شارپنس بهتر و به طبع اون از دیتیل بهتری برخوردار هست این بدین معنی نیست که اختلاف فاحش باشه اما در تست نیمه تخصصی خودش رو به رخ تامرون میکشونه ..... قضیه دیگه ایی هم که بعضی ها دوست دارن و بعضی ها خیر رنگ تولید شده در دو لنز هست که قطعا سیگما دارای رنگ گرم و اشباع شده ایی هست و تامرون اینطور نیست و در آخر اینکه سیگما بخاطر وجود تعداد المان و گروپ بیشتر دارای بوکه نرم تری نسبت به تامرون هست ۲۴/۱۶ در مقابل ۲۰/۱۳ .....

در کل هر دو لنز بسیار با ارزش هستن اگر عکاسی حیات وحش رو بصورت جدی دنبال میکنید پیشنهاد من سیگما هست اما اگر دوست دارید یه سوپر تله بلند داشته باشید و گاهی اوقات عکاسی حیات وحش بکنید قطعا تامرون گزینه بهتری هست ......

میخواستم نمونه هایی از عکس های گرفته شده با سیگما رو بزارم اما کیفیت بسیار بد سایت این اجازه رو به شما نمیده که اون چیزی رو كه واقعا هست رو ببینید . پس یه تیر ۲ نشون میزنم هم افتخار بدید از سایت من دیدن کنید هم اینکه عکس های پرنده ها رو که با لنز سیگما گرفته شده ببینید ( عکس های عقاب صحرایی و دو تا از دلیجه ها با لنز تامرون هست )....ممنون از همه

www.sasanphoto.com
    ویرایش توسط nejadi : Tuesday 7 April 2015 در ساعت 12:59 دلیل: غلطهاي زياد املايي !!!!!
    NASSIRI4080، msh2200، A. Mohammadi و 26 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Javid-Aj آواتار ها
    تشکر کرده
    162

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان ..... وقتی برای بار اول سیگما سری S رو دستتون میگیرید اولین چیزی که به ذهنتون میفهمید این هست که چقدر جنسی که در این لنز رفته عالیه ...بدنه تمام فلز ! حتی وقتی لنز رو زوم میکنید باز هم چیزی جز فلز نمیبینید و حتی هود هم فلزیست و در کل حس خوبی به شما منتقل میشه البته به شرطی که قبلا تامرون نداشته باشید چون وزن سیگما دقیقا۵۰ درصد از تامرون سنگین تر هست برتری که این جنس و این سیستم سیلینگ داره این هست که به هیچ عنوان آب و گرد و عبار توی لنز شما نفوذ نمیکنه .... من جرات این رو داشتم که در زیر بارون شدید و گرد و غبار حاصل از طوفان این لنز رو تست کردم و نتیجه واقعا حیرت انگیز بود با وجودی که من خودم کانن هستم و لنزهام از سری L هست اما همچین سیلینگ عجیب و غریبی رو تا امروز ندیده بودم که خب واقعا یه برتری تام محسوب میشه ...دومین موردی که خیلی جلب توجه میکنه در این لنز امکاناتی هست که روی اون قرار داده شده ...۲ مود حافظه برای سیستم فوکوس و محدود کننده فوکوس کارامد تر از تامرون و قفل فوکال که در تمامی فوکالها میشه لنز رو فیکس کرد که به نظرم برای یه عکاس حیات وحش بسیار با ارزشه ...مورد بعدی که از برتری های سیگما محسوب میشه سیستم داک یو اس بی سیگما هست .... همونطور که میدونید لنزهای سری ART و SPORT سیگما این قابلیت رو دارن که به کامپیوتر وصل بشن و شما میتونید فریمور داخلی لنز و اشتباهات اپتیکی رو روی خود لنز تصحیح کنید و احتیاج به Adjust کردن توسط دوربین نیست ...با داک یو اس ابی میتونید حافظه C1 و C2 روی لنز رو هم برنامه ریزی کنید و این نیز بسیار کار آمد هست ....دهانه لنز ۱۰۵ هست و کوتینگی که روی لایه آخر هست ضد گرد و غبار و آب و روغن هست ( حالا این روغن رو سیگما میگه اما نمیدونم کی در شرایط روغنی پاشی عکاسی میکنه مگر طرف مقابل D600 نیکون داشته باشه و سیگما بخاطر اون اینکار رو کرده )

اما میمونه بحث اینکه کدوم رو بخریم و کدوم خروجی بهتری به ما میده : قطعا هر دو لنز تامرون و سیگمای اسپورت لنز های با ارزشی هستن و اگر بخوای در image quality مقایسشون کنی قطعا شونه به شونه هم جلو خواهند اومد اما نکاتی هست که برتری هر کدوم محسوب میشه .... اول در مورد وزن هست قطعا برای کسی که دوست داره از پرنده های در حال پرواز عکاسی کنه تامرون برنده هست اما با سیگما کار کمی دشوار هست و کمی مهارت و تمرین میخواد چون دست خیلی سریع خسته میشه و ...... خروجی هر دو لنز در فوکال ۳۰۰-۴۰۰-۵۰۰ بی نظیر هست و واقعا باید دستمریزاد گفت به این دو برند اما یادتون باشه کیفیت برتر رو شما در دیاف ۸ از این لنز میتونید بگیر البته در این محدوده فوکال از دیاف پاییت تر هم میشه بهره برد و کیفیت همچنان خوب خواهد بود ......اما در فوکال ۶۰۰ : واقعا هر دو لنز در دیاف ۸ و لاغیر کیفیت بسیار خوبی دارند اما در سیگما اینطور به نظر میاد با توجه به المان هایی بهتری که در لنز بکار برده خروجی شارپنس بهتر و به طبع اون از دیتیل بهتری برخوردار هست این بدین معنی نیست که اختلاف فاحش باشه اما در تست نیمه تخصصی خودش رو به رخ تامرون میکشونه ..... قضیه دیگه ایی هم که بعضی ها دوست دارن و بعضی ها خیر رنگ تولید شده در دو لنز هست که قطعا سیگما دارای رنگ گرم و اشباع شده ایی هست و تامرون اینطور نیست و در آخر اینکه سیگما بخاطر وجود تعداد المان و گروپ بیشتر دارای بوکه نرم تری نسبت به تامرون هست ۲۴/۱۶ در مقابل ۲۰/۱۳ .....

در کل هر دو لنز بسیار با ارزش هستن اگر عکاسی حیات وحش رو بصورت جدی دنبال میکنید پیشنهاد من سیگما هست اما اگر دوست دارید یه سوپر تله بلند داشته باشید و گاهی اوقات عکاسی حیات وحش بکنید قطعا تامرون گزینه بهتری هست ......

میخواستم نمونه هایی از عکس های گرفته شده با سیگما رو بزارم اما کیفیت بسیار بد سایت این اجازه رو به شما نمیده که اون چیزی رو دوست دارید ببینید . پس یه تیر ۲ نشون میزنم هم افتخار بدید از سایت من دیدن کنید هم اینکه عکس های پرنده ها رو که با لنز سیگما گرفته شده ببینید ( عکس های عقاب صحرایی و دو تا از دلیجه ها با لنز تامرون هست )....ممنون از همه

www.sasanphoto.com
    سلام دوست عزیز بابت تمامی اطلاعاتتون ممنون کلی از سوال های مارو پاسخ داد فقط راجب لرزشگیر این دو و سرعت فکوس شون صحبتی نکردید چون بنده تا حالا با هیچ یک ازین دو لنز کار نکردم دوست دارم از تجربیاتتون بهره ببرم. و اگه براتون مقدوره بفرمایید که این لنز سیگما رو از کجا و به چه قیمتی تهیده فرمودید.
    و یک سوال هم از بقیه اساتید
    بنظر شما با توجه به توافق هسته ای و کاهش نرخ ارز آیا ما باید بزودی شاهد کاهش قیمت تجهیزات عکاسی باشیم یا بسیار زمانبر خواهد بود.
    nejadi، Amin.Zallaghi و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    SONY A7R III, Canon 700D,GoPro Hero 7 Black, Tamron 24-70mm F2.8 & 70-300mm, Samyang Cine 35mm F1.4 & Cine 14mm F2.8, Canon 18-55 STM, Helios 58mm, Jupiter 200mm, Revenon 135mm F2.8

تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط omid mohebbi نمایش پست ها
    احسان عزیز ارادتمندیم.
    با اقای نژادی تماس بگیرید. و از ایشون بخواهید نظر بدن.
    ایشون خیلی تحقیق کردند و قبل از اون هم تامرون 600-150 رو داشتند. با توجه به وسواسی که از ایشون سراغ دارم و دقت نظر و تستهای سختی که میگیرند فکر کنم بهترین شخصی هستند که میتونند راهنمایی کنند.
    ممنون امید خان
    شماره یا یوزرشونو اگر بفرستید ممنون میشم
    مرسی

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین