صفحه 2 از 104 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 52 102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1034
Like Tree1045تشکر

موضوع: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: مونیتور

بابك جان ممنون از توضيحات بسيار خوب شما.
    فقط در مورد دومدل 1730s و 1720b (سيه فام) عرض كنم كه پانل هاي اين دو مدل ال جي الان يكي شده اند و سرعتشان 8 ميلي سكند و كنتراست 550:1 ميباشد (اگر مرجع اطلاعات آن سايت بود بابك جان، به علت عوض شدن زود به زود نسل پانل ها، شايد براي سامسونگ هم قديمي باشد، من نميدانم) . اختلاف قيمتشان هم حدود 30 هزار تومان است كه علت را خودتان فرموديد ، كروم فينيش پايه سيه فام است، اضافه كنيد تقاضاي بسيار زياد بازار را به خطر ظاهرش. در مورد اندازه گيري كنتراست هم بايد به صورت چشمي مقايسه شود و عدد داده شده توسط كمپاني به شهادت همه دنيا قابل اطمينان نيست، در مورد بعضي برند هاي خيلي بيخود (third party)رقم هاي نجومي نوشته شده ، كه معقول نيست. در مورد سامسونگ و ال جي طبعا بهترين حالت ديدن نمونه روشن آن ها كنار هم است، من سعادت اين مقايسه را نداشته ام. اما بدنيست اگر مقايسه اي انجام مي شود، 1740P را نيز كه پانلي برتر دارد در جمع رفقا گنجاند.
    مدل هاي 1510 و 1710 پانل هايي خيلي قديمي داشتند و واقعا نسل ضعيفي بودند.
    اما همانطور كه فرموديد، نسل جديد پانل ها همه خوب شده اند (چه ال جي و چه سامسونگ) و به زحمت ميتوان بينشان تفاوتي قائل بود، ال سي دي در يك سال اخير بسيار پيشرفت كرده تكنولوژي اش. چيزي كه ميماند، تعهد و سر سپردگي شركت سازنده است كه تعيين كننده ميشود. تجربه خود من اين است كه گارانتي در ايران در مواردي كه بين فقها اختلاف وجود دارد، گرفتني است، نه دادني! يعني تا نگريد طفل كي نوشد لبن! بايد همه توقعات خود را قبل از خريد براي فروشنده ليست كنيد و موافقت ضمني اورا بگيريد.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Monday 23 January 2006 در ساعت 00:44
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

فقط در مورد دومدل 1730s و 1720b (سيه فام) عرض كنم كه پانل هاي اين دو مدل ال جي الان يكي شده اند و سرعتشان 8 ميلي سكند و كنتراست 550:1 ميباشد
    جناب محبي آيا مطمين هستيد که در قاب سيه فام و نقره فام پنل 8 ms گذاشته اند؟
    البته من مدل هاي 8ms شرکت lg را تابستان ديدم، فکر ميکنم سري سپيدفام نامگذاري کرده و مدل 19 اينچ هم دارد اما روي آنها درج شده 8 ms و تمام مونيتورهايي که از سري 10 تا 30 lg در بين دوستان و همکاران ديدم و حتي نمونه هايي که چند هفته اخير که خودم براي خريد رفته بودم کاملا منطبق بر استاندارد هاي شناخته شده آن محصولات بودند (16ms يا 16msکه با f-engine ادعاي 12 دارد)
    همانطورکه اشاره کردم صرفا مدلهاي اقتصادي تر (قيمت حدود 300) را در جدول آوردم و مرجع هم spec اعلام شده توسط سازنده براي مدل هاي استاندارد بوده است، متاسفانه مدلهاي جديدتر lg همه به سوداي ظاهر و مقبوليتي که در ذهن مردم پيدا کردند قيمت غير منطقي داشتند و به همين دليل آنها را ليست نکردم
    در مورد قديمي شدن مشخصات مدلها، همانطورکه مطلع هستيد معمولا سازندگان خصوصيات جديد را با افزودن پسوندي به مدل قبلي يا معرفي مدلي با کد جديد اعلام ميکنند، بنابراين هيچگاه مشخصات يک مدل خاص قديمي نميشود
    در آن جدول مدل 713 مربوط به امسال است و ساير مدلها مربوط به سال گذشته و 1720 هم که 2-3 سال گذشته

ديدن نمونه روشن آن ها كنار هم است،
    در تاييد فرمايش شما، منکر پيشرفت تکنولوژي نيستيم، اما وقتي فن آميخته با تجارت ميشود برخي موارد کلک هاي تبليغاتي فن آوري را سريع تر از آنچه هست پيش مي برند

چيزي كه ميماند، تعهد و سر سپردگي شركت سازنده است كه تعيين كننده ميشود. تجربه خود من اين است كه گارانتي در ايران در مواردي كه بين فقها اختلاف وجود دارد، گرفتني است، نه دادني!
    کاملا با شما موافقم، در مورد حقوق مشتري قشر ما حرفهاي زياد دارد،
    حقيقتش در اين مورد هم انگيزه من از تشريح سياست جديد شرکتي که قبلا مورد انتقاد من بود در واقع حمايت از شرايط بهتر و هو انداختن بين مصرف کنندگان براي القا حقوق خود به بازار يک طرفه کشور مي باشد، البته به نوبه خودم ;)

تشکر کرده
    8560

بله بابك جان همه 8 ميلي ثانيه هستند.

در مورد پانل هم ، همگي به غير از مدل 1740 از پانل يكساني بهره مي گيرند (همين پانل جديد) ، با اتمام سري قبلي الان دو سه ماهي است كه از پانل جديد بهره ميگيرند.، فروشندگان خرده پا بعيد است از اين قضيه خبر داشته باشند، معرفي سيه فام هم توسط ال جي خيلي قبل تر بوده و آن زمان ال سي دي آن 16 ميلي سكند بوده، براي نقره فام هم اين عدد 12 بوده است.
    وهمانطور كه ميداني با پيشرفت تكنولوژي ديگر ساخت چندين نوع پانل براي آن ها صرف نميكند .
    چيزي كه خيلي كنجكاو بودم و در جايي به طور شفاهي از مدير خدمات مانيتور Lg پرسيدم امكان تعويض لامپ Ccfl بود، به گفته ايشان آن ها اين لامپ را از قرار هركدام 15 هزار تومان عوض ميكنند. اگر اين طور باشد عالي است، چون عموما اين لامپ ضعيف مي شود و ال سي دي پس از چند سال تصويرش دال ميشود. يك قطعه ديگر كه در اين مانيتور ها خرابي و ضعفش باعث خرابي و تاريكي تصوير ميشود، بورد اينورتور است كه باز به گفته ايشان قابل تعمير يا تعويض با قيمت منطقي است.

اي كاش در مورد خدمات مانيتور هاي سامسونگ در همين زمينه كسي اطلاعاتي در اختيارمان ميگذاشت، بد نيست اينجا به نتيجه گيري برسيم.
    امير علي محبي

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

اميرخوان، از توجه و اطلاعاتي که داديد بسيار تشکر ميکنم.
    پس از مشاهده پيام شما من هم کنجکاو شدم و کمي به جستجو در اين مورد پرداختم

شرکت ماديران در جداول جديد خود تاخير 8ms را وارد کرده
    http://www.maadiran.com/persian/PROD...?GroupName=LCD
    اما نکته جالب اينجاست که شدت روشنايي و زاويه ديد مدلها تغييري نکرده و مقادير ذکر شده با مدل جديد 1740p متفاوت است.

همانطورکه مطلع هستيد عيار يک نمايشگر نيمه هادي به تکنولوژي ساخت آن برمي گردد، پس از عرضه 1720 گفته شدشرکت lgبا افزودن پردازشگر تصوير با نام f-engine توانسته در مدل 1730 کارايي پنل خود را بهبود بخشد و ادعا کرد که از همان پنل با همان تکنولوژي تاخير 12ms را گرفته که در مطلب سال گذشته THG هم اين مطلب ذکر شده بود.
    تجربه شخصي من از مشاهده سه رده 10-20 و 30 همين مطلب را تاييد ميکرد، خصوصا رنگها امضاي واحدي داشتند ضمن اينکه اعتقاد شخصي من اين است که سري 10 هم با وجود سادگي کارايي بسيار خوبي داشتند (فرقي با سري 20b نديدم)
    احساس من از جداول مشاهده شده در سايت ماديران و ساير مطالبي که به صورت سريع مرور کردم اين است که تاخير 8ms بيش از آنکه به تکنولوژي نمايشگر برگردد، باز از تغييراتي در پردازشگر ناشي شود و بيش از بيان تاخير ذاتي نمايشگر اشاره به استفاده پردازشگر مذکور داشته باشد.

در مورد مدل 1740 در سايت THG بررسي جالبي صورت گرفته بود:
    http://www.tomshardware.com/2005/04/20/great_design/
    خصوصا تحليل بحث latency و کنترست، براي من بسيار جالب بود و البته حسي که نسبت به عنوان f-engine در نمايشگرهاي lg-philips دارم را تاييد ميکرد
    بسيار علاقه مند بودم در مورد 713n هم مرور مشابهي پيدا کنم که امکان مقايسه دقيق تري فراهم شود متاسفانه در فرصت اندک اخير موردي حاصل نشد و متاسفانه هنوز تصوير مدل 1740p را مشاهده نکردم.

با توجه به بحث اخير و پيشنهاد شما جدول خلاصه مشخصات را تکميل کردم
    در مورد قيمت مدل 1740 با تخمين از سايت ماديران استفاده شد، در نمايشگاهي که دريکي از مراکز فروش کامپيوتر در اواخر تابستان اين مدلها را نشان ميدادند قيمت بالاتري ذکر شده بود (حدود 400)

همچنين در برخي موارد بين مشخصاتي که در منابع گوناگون مشاهده ميشود تفاوت ديده ميشود، برخي موارد از اين حقيقت ناشي ميشوند که در بازارها يا زمانهاي گوناگون برخي محصولات با استاندادرهاي متفاوتي ارايه ميشوند و برخي موارد همان بحث تفسير ادعاي سازنده و عمل است.

در مورد خدمات ظاهرا بايد سام سرويس مشابه ماديران باشد اما هنوز تحول زيادي در محصولات و قيمتهاي اين شرکت نديديم! يونيکام جديدا در شرايط گارانتي خود تجديد نظر کرده، اما مسلما فاقد امکانات و شبکه دو شرکت ديگر است و تنها يک وارد کننده است. شايد اظهارات دوستاني که خداي نکرده مبتلا به بلا شده باشند امکان قضاوت صحيح را فراهم سازد

در نهايت جمع بندي شخصي من، 713n و 1740p هردو مدلهاي جديد و به روزي هستند و قيمت قابل قبولي هم دارند
    برداشت من اين است که 713n در مقام يک نمايشگر نيمه هادي از تکنولوژي برتري بهره مي برد، سرعت و رنگ برجسته اي دارد و 15% قيمت مناسب تر با ظاهر ساده تر
    در مقابل مدل 1740p طراحي قاب زيباتر و تاحدودي منحصر به فرد، بهره مند بودن از DVI و بازهم امکانات به روز از نظر قابليت نمايشگر که در عين استاندارد بودن فوق العاده نيست. در داخل کشور توسط شرکتي ارايه ميشود که اعتبار و امکانات بيشتري دارد، اما ريسک کم احتمال چند نقطه هميشه روشن را از شما نگرفته.

بنابراين انتخاب بين اين دو مدل کار چندان مشکلي نخواهد بود، باتوجه به اينکه نکات قوت هر يک از دو محصول مي تواند با روحيات و انتظارات هر فرد تطبيق داشته باشد

انتخاب شخصي من همچنان برتري فني توام با سادگي و قيمت بهينه است اما بين دوستانم افراد زيادي را ميشناسم که ظاهر زيبا و خدمات شناخته شده تر را ترجيح ميدهند.

ویرایش توسط bf  : Tuesday 24 January 2006 در ساعت 12:42

تشکر کرده
    8560

بابك جان، فكر ميكنم سرعت واكنش همه ال جي ها و در مورد سيه فام كنتراست و روشنايي را نيز تصحيح نكرده ايد.

البته در مورد اين قضيه با شما موافقم كه ممكن است در ارائه اطلاعات امانت داري رعايت نشده باشد، اما اين موضوع براي همه برند ها محتمل است و ما به عنوان مصرف كننده ناچاريم در مقايسه به اطلاعات داده شده بسنده كنيم.

در بروشور فارسي جديد مانيتورها اين ارقام 8 ميلي ثانيه ذكر شده بود كه من فكر كردم اشتباه شده و پس از پي گيري دقيق از اشخاص صاحب صلاحيت، تقريبا از اين مسئله مطمئن شدم.

اما باز با اين وجود، و با در نظر گرفتن مشخصات مشابه، انتخاب هوشمند را پس از ديدن نسخه روشن اين مانيتورها كنار هم منطقي ميدانم. گرچه بعيد ميدانم اختلافي در خور توجه مشاهده شود.
    امير علي محبي

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

اميرخوان به دليل همان f-engineو اعداد متفاوتي که در چند جستجو مشاهده کردم نهاياتا اجماع حاصل نشد تاخير lg ها را اصلاح نکردم اما توضيح شرکت سازنده در زيل جدول درج شد
    خصوصيات مدلهاي استاندارد زمينه مقايسه نمونه هاي موجود که عرضه شدند را هم فراهم مي آورد

روشنايي سيه فام در سايت ماديران همين عدد بود
    http://www.maadiran.com/persian/PROD...s.asp?ProID=32
    و با فزوده شدن f-engine که مدلهاي استاندارد نداشتند مشخصاتش با 1730 تطابق دارد

نتيجه اي که به نظر من منطقي بود نام f-engine امروز در اصطلاحات شرکت lg معناي 8ms را ميدهد
    ویرایش توسط bf  : Monday 6 February 2006 در ساعت 14:05

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

سوال: آيا 8 ميلي ثانيه و 12 ميلي ثانيه عملا تفاوت دارند؟ در مورد موضوعات ساكن ( مثلا ديجيتال فتوگرافي) كه مشخصا تفاوتي وجود نخواهد داشت، اما در مورد ساير موارد چطور؟ تماشاي فيلم؟ بازيها؟ ويديوي ديجيتال؟
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

نظر شخصي، حتي بين 8 و 16 هم تفاوت زيادي نيست!
    خصوصا که ذکر يک عدد الزاما مشخص نميکند که پاسخ در کل طيف رنگ و با کنترست و شدت روشنايي هاي مختلف چه ميزان است

در بازي، اگر کارت گرافيکي گلوگاه باريک ايجاد نکند سرعت بالاتر تاحدودي به نظر مي آيد
    در فيلم تغيير سرعت تا حدودي محسوس تر بود (لبه ها خط خط جا نميگذاشتند) اما حتي سرعت 16 هم آزار دهنده نبود (مخصوصا اگر فاصله کمي زياد ميشد)

در مورد عکس، وضوح تصوير و طيف رنگ خيلي مهم است، اگر تصويري که خودتان گرفته ايد بتوانيد در محصولات مورد نظر با شرايط يکسان مشاهده کنيد خيلي به قضاوت کمک ميکند

تشکر کرده
    8560

! Eppur si muove
    persian.boy تشکر می‌کند.
    امير علي محبي

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A
    ! Eppur si muove
    پس نتيجه ميگيرم كه 8 ميلي ثانيه به هرحال ارزش خود را دارد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 2 از 104 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 52 102 ... آخرینآخرین