صفحه 3 از 104 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 53 103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1034
Like Tree1045تشکر

موضوع: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: مونیتور

نه نعما جان منظورم اين نبود.

وقتي ببيني سمبه پر زور است و هرچه ميگويي مطمئنم پانل فلان مانيتور 8ms است ميگويند اشتباه ميكني، براي اينكه بحث را كوتاه كرده باشي ديگر چيزي نميگويي، اما نا خود آگاه جمله معروف گاليله در ذهنت مي آيد كه: با اين حال، مي گردد...
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

جناب محبي، اميدوارم سو تفاهم نشده باشد.
    من صرفا سعي کردم مطالب مختلفي که در صفحات مختلف مشاهده کرده بودم انعکاس دهم

در همين ارسالهاي قبلي من مراجعي به چشم ميخورد که اعداد مختلف را ذکر کرده اند
    اعتقاد شخصي من اين است که اين اعداد آنچنان که در تبليغات مانور ميشود اهميت ندارند، اما وقتي ميخواهيد مطلبي رو انعکاس دهيد اين مسووليت را قبول کرده ايد که ابعاد مختلف موضوع را به دور از جانبداري منتقل کنيد تا مخاطب مصالح لازم براي نتيجه گيري را در اختيار داشته باشد

فرمايش شما را هم که از شرکت ماديران نقل کرده بوديد همان موقع عينا در زير جدول نقل کردم

جناب روشن، ديدگاه من طبيعتا به صورت عام و حسي است و مطالبي هم که ذکر کردم نگاهي به کاربرد خاص عکاسي نداشت، اگر مايل باشيد ممکن است با راهنمايي شما بتوانم تست هايي که براي آزمون طيف رنگي (يا طبق اصطلاحي که در مقالاتتان به کار برده بوديد، gamut) نمايشگر 713n لازم است انجام دهم و نتيجه را اعلام کنم
    ویرایش توسط bf  : Monday 6 February 2006 در ساعت 12:12

تشکر کرده
    8560

جناب آقاي بابك عزيز:

1. هيچ كس پست شما را حذف يا دستكاري نكرده

2. تكرار آن پست از سوي بنده تنها به اين علت بود كه پست ها پس از ارسال مشاهده نميشدند ( ملاحظه ميفرمائيد كه آن ها را حذف كرده ام)

3. دوست عزيز اگر بداني پيكان چهار سيلندر است و مطمئن باشي كه هست و جايي مطلب را بيان كني ، آيا دليل بر برتري پيكان است؟ ياتوصيه خريد آن از سوي شما؟ كما اينكه بارها تاكيد كردم كه توصيه خريد مانيتور خاصي را به هيچ وجه نميكنم، چون اصلا برند ها را با هم مقايسه نكرده ام و اين در حيطه كاري من نيست.

4. امكان پاسخ خصوصي را احتمالا گرفته ايد، چون با زدن پاسخ خصوصي با اين پيغام مواجه ميشوم كه: اين كاربر وجود ندارد، البته ممكن است اين اشكال از فورم باشد و تقصير من و شما نباشد. ايميلي هم كه مرقوم نفرموده ايد، پس از ندادن جواب به صورت خصوصي گله نكنيد.
    امير علي محبي

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

با تشكر از امير و بابك عزيز.

چند سوال ديگر،
    - گفته ميشود كه پورت Dvi در جلوگيري از تداخلات سيگنالهاي محيطي مفيد است. نظرتان راجع به اين موضوع چيست؟
    - مانيتورهاي ال سي دي به طور طبيعي چند پيكسل سوخته دارند؟ بعبارت ديگر، تا چند پيكسل سوخته طبيعي در نظر گرفته ميشود؟
    - مانيتورهاي Crt با گذشت زمان افت كيفي قابل توجهي دارند، ( حداقل اون قديمياش كه اينطور بودند)، در اين زمينه مانيتورهاي ال سي دي چگونه اند؟
    - در زمينه كنترلهاي موجود روي مانيتور، كلا ال سي دي ها كمبود دارند. اما در اين زمينه برخي، كنترلهاي بيشتري دارند. مثل تنظيم دماي رنگ.در مورد مانيتورهايي كه در اين تاپيك بحث شدند، از اين لحاظ چه تفاوتهايي وجود دارد؟
    - مانيتورهاي ال سي دي جديد از لحاظ ضربه پذيري صفحه شان چگونه اند؟

با تشكر
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

جناب محبي،
    با تشکر از توجه شما
    در مورد پاک شدن پست، بنده تا ديروز هم که سر ميزدم به جاي ارسالهاي تمامي دوستان فقط پست شما را ميديدم حتي به جاي سوال اوليه جناب آراز، عنوان با سوال جناب روشن شروع ميشد. فکر ميکنم به دليل به هم ريختن پايگاه داده فروم بوده که اکنون درست شده

در مورد پيغام خصوصي احتمالا مربوط به مشکلات اخير فروم بوده يا اينکه کرکتر سوم عنوان من جا افتاده (همان alt+255 که جنابعالي هم احتمالا در نامتان استفاده کرده ايد)

در مورد بحث تاخير، براي رفع سو تفاهم بايد عرض کنم که بنده قلبا فرمايش شما را مبني بر تاخير قبول کردم و تمامي مواردي که مشاهده کردم فرمايش شما را تاييد ميکند که شرکت lg-philips براي اين پنلهاي خود رسما تاخير 8ms را گزارش کرده است. اما نقدي هم همچنان بر پنل هاي اين شرکت ذکر ميشود که با مشاهده چند باره براي انتقال ابعاد مختلف موضوع آن را هم با ذکر يکي از مراجع انتقال دادم.

براي تغيير ذايقه دوستان، اجازه بديد تصوير زير را که در يکي از مجلات از مراحل توليد يک نمايشگر کريستال مايع مشاهده کردم و در رقابت عکاسي از طريق ميکروسکوپ شرکت نيکون هم برگزيده شده نمايش دهيم

http://www.nikonsmallworld.com/

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

مانيتورهاي Crt با گذشت زمان افت كيفي قابل توجهي دارند، ( حداقل اون قديمياش كه اينطور بودند)، در اين زمينه مانيتورهاي ال سي دي چگونه اند؟
    مشکل افت کيفي نمايشگرهاي crt اعم از تلويزيون و مونيتور دو ريشه دارد:
    1. صفحه اين نمايشگرها از ماده اي فلورسنس مانند (فکر ميکنم از ترکيبات فسفر) پوشيده شده که پرتوهاي تابيده شده را آشکار مي نمايد، اين ماده شيميايي پس از گذشت زمان و کارکرد اثر خود را از دست ميدهد.
    2 بحث تغذيه لامپ تصوير، اشکال در اين مورد يا خارج شدن از تنظميات اوليه هم ميتواند اشکالاتي من جمله به هم خوردن رنگ يا اعوجاج و تار شدن تصوير به همراه داشته باشد

مورد 1 با توجه به تکنولوژي کريستال مايع ديگر وجود ندارد، اما مواردي خاص اين تکنولوژي ...؟
    مورد 2، از صحبتي که جناب محبي نقل کرده بودند نتيجه گيري ميشود بحث تغذيه بازهم ممکن است مشکل ساز بشود
    اما درايو يک lcd از ديد شرايط کاري "ساده تر" از يک لامپ تصوير است، (توان پايين آمده، از ولتاژهاي بالا و مدار فلاي بک خبري نيست در مقابل از يک مبدل کم توان با تکنيک هاي کليد زني استفاده شده)، به طور حسي بايد گفت ميتوان قابليت اطمينان بيشتر به دست آورد مضافا کل مجموعه تغذيه با هزينه کمتري تهيه ميشود و اگر پشتيباني خوب وجود داشته باشد تعويض با قيمت کم منطقي خواهد بود

مانيتورهاي ال سي دي به طور طبيعي چند پيكسل سوخته دارند؟ بعبارت ديگر، تا چند پيكسل سوخته طبيعي در نظر گرفته ميشود؟
    هر محصولي که توسط تکنولوژي خاص توليد ميشود، درصدي ضايعات دارد که با اصطلاح yield و با توجه به معادلات آماري مصاحبه ميشود
    lcd ها سطح گسترده اي دارند، احتمالا استانداردي مبني بر وجود حداقل پيکسلهاي سوخته تدوين و به سازندگان ارايه شده
    بر اين اساس، پنلهاي 15 اينچ حداکثر 3 و 17 و 19 (شايد به بالا) مجاز به داشتن حداکثر 5 پيکسل سوخته ميباشند
    به اين معني که صفر کردن احتمال کمتر از اين تعداد پيکسل سوخته در نمايشگر با آن ابعاد ملزم هزينه بسيار زيادي بوده
    "تمامي" توليد کنندگان اين مطلب را در برگه گارانتي خود ذکر کرده و گفته اند با توجه به اين استاندارد خدمات پس از فروش ميدهند
    (در موردي که قبلا ذکر کردم، ظاهرا به دليل رقابت شرکت مذکور به نمايندگي فروش خود اجازه تست و تحويل پنل بدون پيکسل سوخته داده بوده اما اين شرکت هم در برگه گارانتي خود اين مطلب را ذکر کرده)
    با اين وجود تمامي پنلهايي که من تا به حال دور و بر ديده ام خوشبختانه فاقد پيکسل سوخته بوده اند )4+حدود 15)

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

- گفته ميشود كه پورت Dvi در جلوگيري از تداخلات سيگنالهاي محيطي مفيد است. نظرتان راجع به اين موضوع چيست؟
    در مورد dvi من هم خيلي کنجکاو هستم، متاسفانه پاسخي که تا به حال شنيدم فراتر از "خوب/بابا/... ديجيتاله ديگه بيشتر نبوده و امکان تست و قضاوت حسي هم نبوده است

اما براي بررسي دقيق تر مطالعه اين منابع کمک ميکند:

اين مطلب نسبتا کاملي است که تاريخچه و خصوصيات پروتکلهاي مختلف ارتباط پردازشگر تصوير و نمايشگر را بررسي کرده:
    http://www.ept.ca/docs/index.php?Pag...&ShowMode=long

http://www.nec-display-solutions.se/...d=,docId=56264
    مقايسه اي هم بين خصوصيات استانداردها کرده، نتيجه اينکه dvi قابليت رزلوشن و کابل با طول بيشتر دارد که براي ما امروز کاربردي ندارد، اما ميتواند قيمت کمتري حاصل کند که هنوز در اين مورد هم ما بهره اي نبرده ايم

برتري که همه جا ذکر شده:
    Benefits of the digital interface

A conventional graphic board converts digital into analog signals and transmits them to the monitor via an appropriate VGA cable. In the case of a LCD monitor with a digital panel, the video signals are reconverted in the monitor. Each conversion process may mean errors or loss of picture quality. In addition, considerably more effort is required with digital interface devices to reproduce the picture in a good standard of quality and geometry. The picture may also have to be readjusted "manually". With a digital control this is unnecessary. The entire picture is transmitted pixel by pixel in digital form. Geometry, cycle or phase settings are no longer required here. This greatly relieves the use
    در واقع مدولاسيون/دمودولاسيون ساده تر با حذف مبدلهاي ديجيتال به آنالوگ و بالعکس

استانداردهاي رسمي اين پروتوکل هم از اين پيوند قابل دريافت هستند (شخصا هنوز موفق به مطالعه نشده ام):
    http://www.ddwg.org/downloads.asp

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

- در زمينه كنترلهاي موجود روي مانيتور، كلا ال سي دي ها كمبود دارند. اما در اين زمينه برخي، كنترلهاي بيشتري دارند. مثل تنظيم دماي رنگ.در مورد مانيتورهايي كه در اين تاپيك بحث شدند، از اين لحاظ چه تفاوتهايي وجود دارد؟
    به صورت خلاصه منوي حاضر در OSD دو مدلي که دم دست بود :

که همراه آن دو برنامه با نامهاي magic tune و Natural Color براي تنظيم و کاليبره کردن مونيتور و پرينتر ارايه شده است

که همراه آن برنامه Colorific براي تنظيم و کاليبره کردن مونيتور ارايه شده

هر دو مورد auto adjustment و امکان انتخاب چند مود پيش فرض و يک مود کاستوم دارند

شخصا تبحري در کاليبراسيون مونيتور خصوصا براي کاربردهاي فتوگرافي ندارم، تا آنجا که تلاش من يکي دوبار براي اين کار به قدري مايوس کننده بوده که منجر به پاک کردن برنامه ها و پروفايل ها و ريست کردن تمام ستينگ ها شده! اما با منوهاي lg راحت تر بودم

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

جناب بابك، بسيار از اطلاعات جامع و كاملي كه ارائه كرديد ، استفاده كردم. دست شما درد نكند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    8560

توضیحات بابک عزیز بسیار جامع و کامل بود تنها یک چیز را اضافه میکنم:

در مورد کاهش کیفیت مانیتورهای lcd باید گفت که این کاهش بیشتر به علت ضعیف شدن لامپ های (CCFL (Cold Cathode Fluorescent Lamp یا نقص در کار بورد اینورتر میباشد در مورد لامپ ها میدانم که با قیمت 15 هزار تومان قابل تعویض هستند و بورد اینورتر نیز با قیمل نازل قابل تعمیر یا تعویض است.

در مورد DVI هم میتوان گفت پدر آخرین اتصال دیجیتال موجود درلوازم صوتی تصویری محسوب میشود که همانا HDMI (High Definition Multimedia Interface) است ، با این تفاوت که در این اتصال جدید صوت نیز با همان کابل منتقل میشود.
    جالب اینجاست که این اینترفیس از دنیای It و همان پورت DVI به دنیای لوازم خانگی راه یافته است.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Thursday 9 February 2006 در ساعت 21:39
    امير علي محبي

صفحه 3 از 104 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 53 103 ... آخرینآخرین