صفحه 5 از 104 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1034
Like Tree1045تشکر

موضوع: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: مونیتور

بابک عزیز، چنین پایه ای سراغ دارید؟ راستش خودم قصد خرید مانیتور را دارم، و اگر چنین پایه ای یافت شود، از پرداخت اختلاف زیادی معاف می شوم. مخصوصا این که، میتوانم به یک 17 اینچ اکتفا کنم.

اما یک سوال از شما، آیا سیستم یا استانداردی سراغ دارید که بتواند اطلاعات مانیتور را به صورت بیسیم منتقل کند؟ در صورت وجود چنین سیستمی بسیاری از مشکلات من حل می شود. البته بعید میدانم سیستمی باشد که بتواند real time تمام bandwith مانیتور را منتقل کند و در عین حال قیمت معقولی داشته باشد.
    با چنین سیستم فرضی، میتوان با یک ماوس و یک مانیتور ال سی دی ، در تمام منزل و استودیو جولان داد!
    چنین چیزی تا به حال شنیده اید؟
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

به صورت آماده تا به حال نديدم اما امکان تهيه آن نبايد خيلي هم سخت باشد، مثلا تلفيقي از نجاري و جوشکاري
    يا حتي تعبيه يک صفحه ساده چرخان با چهار پيج بر روي ميز کار يا حتي روي ديوار
    در برخي نمايشگاهها احتمالا شما هم ديده ايد که پايه هاي ساده اي از جنس فلزي براي دستيابي به آرايش مورد نظر استفاده ميکنند، مبناي اين ايده از آنجا بود و فلسفه پشتيباني از استاندارد vesa براي پايه هم همين است
    البته صادقانه، شايد وقت و پيگيري مورد نياز منجر به انتخاب همان پرداخت بيشتر شود ; )

در مورد انتقال وايرلس، تا به حال در اين مورد به محصولي برنخوردم اما همانطور که ميفرماييد کاملا ممکن است

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964
    ویرایش توسط bf  : Saturday 5 August 2006 در ساعت 02:23

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

با سلام به تمامي دوستان
    در حال حاضر در شركتي كه كار ميكنم (كه با نرم افزارهاي گرافيكي و اتوكد و آفيس ) سر و كار داريم --- قصد خريد 5 عدد مونيتور ال سي دي را داريم
    و طبق تحقيقاتي كه در حد بازار داشتم فكر كنم مونيتور هاي سامسونگ گزينه اول باشند كه دلاليل اين انتخاب رو ميگم و اگر دوستان هم لطف كنند و راهنمايي كنند :

1-براي ما اول اينكه ارجحيت ابعاد 17 اينچ با رزولوشون 1280*1024 خيلي بهتر از همين رزولوشون در ابعاد 19 اينچه چون با توجه به فاصله بيشتر پيكسل پيچ در 19 جزييات تصويري و محيطهاي نرم افزاري پيكسل پيكسل ديده ميشوند كه خوب براي ما نكته منفي است پس 17 اينچ به نظر من براي كارهاي گرافيكي تصوير بهتري را ارايه ميدهند

2-مونيتور 1750 بي اف سامسونگ از نظر مشخصات براي قيمت 300000 تومان در بازار الان بهترين انتخابه فقط يك مدل سوني هست كه روشنايي 420 داره (در مقابل 300 سامسونگ) البته با كنتراست برابر 1 به 700 در هر دو مونيتور كه فقط نكته اي كه در مورد سوني وجود داره اون صفحه شفاف روي سطح ال سي دي است كه كاملا خاصيت انعكاسي داره و تمام نورهاي پشت سر رو منعكس ميكنه كه براي مثلا نرم افزاري مثل اتوكد با سطوح زياد تيره و مشكي يك فاجعه است و از طرفي سوني 130000 تومان گرانتره

3-يك مدل سامسونگ هم قبلا بوده 770 پي كه هم از نظر مشخصات عالي بوده و هم از نظر طراحي -- كنتراست 1 به 1500 و امكان چرخش صفحه مونيتور

4- زاويه ديد در مونيتور هاي سامسونگ 170 درجه يا فكر كنم 178 درجه است كه فكر كنم براي جايي مثل شركتها تا حدودي مهم باشد
    محمد امدادی

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

جناب امدادي در مورد مونيتور سوني و رفلکتي که ميفرماييد و همچنين کاربردهاي خاص گرافيکي که ظاهرا نياز زيادي هم به کنتراست بالا داريداطلاعي ندارم
    (اما اين مونيتور713n يک حالت ماتي دارد و حتي در حالت خاموش انعکاسي مشاهده نميشود)

اما پارامتر روشنايي دقيقا يک عامل براي گرانتر بودن است، براي کاربردي نظير lcdTV حياتي است اما براي کاربردهايي که ميفرماييد خصوصا در حالتيکه نورپردازي محيط کار مناسب باشد، برداشت من اين است برجسته بودن نمايشگر در اين زمينه يک پارامتر ضروري نيست، خصوصا کاربران برنامه هايي نظير اتوکد و آفيس چون ساعات طولاني پشت مونيتور مينشينند معمولا ميزان روشنايي و حتي کنترست را براي آرامش چشم کاهش ميدهند

زاويه ديد هم در محصولات مختلف متفاوت است، خصوصيات 1750 را من در اختيار ندارم اما خيلي از مدلهاي سامسونگ 160/160 هستند (و اکثر مدلهاي جديد lg 170/170) بنابراين براي اين مورد هم بايد به مشخصات دقيق هر محصول مراجعه کنيد
    اما اين معيار نبايد مشکل چنداني ايجاد کند و زوايه ديد در اين حدود مطلوب است حتي اگر چند نفر بخواهند به صفحه نمايش نگاه کنند (قاب مونيتورهاي crt بيش از اين زاويه ديد را محدود ميکرد)
    حدث من اين است که 1750bf 300-160/160-700:1 باشد

مدل 770p که فرموديد 250-178/178-1000:1 است اما معمولا محصولات متفاوت مساله قيمت متفاوت تر را دارند که ايجاب ميکند در صورت نياز ضروري به آن مشخصات ...
    http://www.samsung.com/my/products/m...Specifications

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

ممنون بابک عزیز، اطلاعات بسیار مفیدی بود

امکان جدیدی که با مشاهده اطلاعات شما به فکرم رسید، جا به جایی سیگنالها به صورت سنتی و آنالوگ است، یعنی یک Video Sender ارزان را به خروجی ویدیوی کارت گرافیک متصل کرد و روی گیرنده ای از آن استفاده کرد. مسلما کیفیت حاصله بسیار نازل خواهد بود، اما گاه فقط لازم است تا چیزی را - به طور موقت - ببینید و از صحت آن مطمئن شوید، به هر حال، شاید که به کار کسی بیاید.

اما به نظر این 770 جذاب تر از قبلی ها به نظر می آید . به نظر من برتری زاویه دید این مانیتور غیر قابل چشم ÷پوشی است، درست است اعداد به شما ارقام 160 و 170 را می گویند (من خودم در محل کارم با مانیتوری با قابلیت 160 درجه کار می کنم) اما با کوچکترین جا به جایی سر به اطراف تصویر به تیرگی می گراید، با مانیتورهای 170 درجه این قضیه کمتر و با مانیتورهی 178 درجه نا÷دید می شود. اما در مورد روشنایی 250 ، همان طور که بابک عزیز گفت، اگر با مانیتورهای 250 کار کرده باشید، مسلما روشنایی آن ها را در اندازه حداکثر، لااقل برایس مدت طولانی تنظیم نمیکنید. اما تصدیق می کنم برای نمایش چیزی برای عرضه، مثلا به مشتری ÷پارامتر مهمی است، اما به نظرم زاویه دید مهم تر است. این 770 چقدر است؟
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Saturday 5 August 2006 در ساعت 23:43
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

راستش اين مونيتور 770پي سامسونگ ديگه تو بازار نيست ولي در اينترنت قيمتش حدود 400000 تومان ميباشد -----
    و مشخصات اين مونيتور در كاتالوگي كه من از نمايندگي گرفتم اينه :

----پيكسل پيچ : 0.264
    ----رزولوشن : 1280*1024
    ----شدت روشنايي : 280
    ----زاويه ديد عمودي و افقي : 178 درجه
    ----كنتراست 1:1500
    زمان پاسخدهي : 6 ميلي ثانيه
    ----طراحي اونهم كه فوق العاده است ظريف و زيبا
    محمد امدادی

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

روشنايي، زاويه ديد و عمق رنگ سه عاملي هستند که مستقيما به فيزيک نمايشگر نيمه هادي ارتباط دارند و به همين ترتيب براي بهبود نياز به پروسه ساخت با هزينه بيشتر داشته و در قيمت محصول نهايي تاثير مستقيم دارند
    البته سرعت هم از اين قانون مستثني نيست اما راه حل هاي به اصطلاح نرم افزاري اين اجازه را ميدهد که شما بدون نياز به پروسس فيزيکي متفاوت به خصوصيات بهتري لااقل از نظر اعلام به بازار دست پيدا کنيد، ضمن اينکه رنگ ارتباط زيادي نيز به کنترل اين امر در نمايشگر و کارت گرافيکي دارد

يک مشکلي که تا به حال در کشور ما وجود داشته محصولات به اصطلاح پريموم با تعداد اندک و قيمت خيلي متفاوت از بازار جهاني وارد ميشوند، شايد الان هم بتوانيد با مقداري جستجو 770P پيدا کنيد اما قيمت به فروشنده بستگي خواهد داشت، در مورد مشخصات هم چون اکثر اين محصولات سامسونگ وارداتي ساخت مالزي هستند مشخصات در ج شده در سايت آن منطقه را ذکر کردم

تنها مشکلي که با lg1510s که 160/140 بود داشتم، همين تيرگي گوشه ها در صورت تغيير وضعيت نشستن بود اما با اين 713 با وجود 160/160 بودن اين مشکل را ندارم
    از نظر زاويه ديد اعلام شده محصولات LG موجود در بازار وضعيت بهتري دارند و حتي يک نمونه با زاويه ديد کامل در سايت ماديران به چشم ميخورد
    خدمات اين شرکت را هم نبايد فراموش کرد، خصوصا در برخي موارد براي شرکتهاي عمومي و بزرگ بسيار مهم است

----
    جناب محبي آن طور که دستگير من شد با توجه به محصولات متنوعي که براي ارتباط بي سيم با نمايشگر در اينترنت پيدا ميشد، تقاضا براي اين امکان بايد وجود داشته باشد و احتمال دارد در آينده محصولات اقتصادي تري ببينيم
    البته اون ترس هميشگي و توصيه پرهيز از امواج فرکانس بالا هميشه وجود دارد و شايد يک عامل بازدارنده باشد

شايد بتوان محصولات و راه حل ها را به اين شکل دسته بندي کرد
    محصولاتي که به صورت fm يا فرکانس بالا براي تيونر تلويزيون يا ويديو پروجکتور ، خروجي کارت گرافيکي را مدوله ميکنند، وقتي شما در يک خانه مدرن تعدادي lcdtv روي ديوارها نصب کرده باشيد و يکي دوتا ويديو پروجکتور هم از سقفها آويزان کرده باشيد ... با توجه به تبليغات گسترده غربيها روي اين رويا فکر ميکنم اين راه حل بيشترين اقبال را براي آينده داشته باشد

استفاده از wifi يا بلوتوث که بيشتر براي pocket PC ها ذکر شده بود، در اينجا نمايشگر بايد قابليت گرفتن را داشته باشد اما با توجه به اينکه در pocket pc يا موبايل کارت گرافيکي متناسب با رزلوشن lcd کوچک دستگاه تعبيه ميشود انتظار کيفيت بالا درست نخواهد بود

محصولاتي که در باند حدود 2گيگاهرتز به صورت فرستنده و گيرنده انتقال بدون سيم vga را انجام ميدهند و با کيفيت هاي متفاوت از 100-1000 دلار وجود داشتند، ظاهرا فعلا راه حل اصلي است

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

مرتضی عزیز، 920n امکان چرخش صفحه را ندارد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

گر درست فهمیده باشم برای داشتن قایلست چرخش صفحه باید از پایه pivot استفاده کنیم که توسط این مونیتور ساپورت میشه (جای همون چهار پیچ استانداراد vesa). حالا قیمت این نوع پایه چنده؟ 50-60 هزار تومان؟
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram

صفحه 5 از 104 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 ... آخرینآخرین