صفحه 57 از 104 نخستنخست ... 7 47 53 54 55 56 57 58 59 60 61 67 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 561 تا 570 , از مجموع 1034
Like Tree1045تشکر

موضوع: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

با درود دوباره خدمت شما
    در آوردن رنگ یعنی دقت رنگ
    اصطلاح علمی تری به نام "کنتراست" هم وجود داره .

مانیتور هایی که از سیستم ips استفاده می کنن دقت رنگ بیشتری دارن
    مگه دقت رنگ به معنای کنتراست نیست ؟ اگه اینجوریه پس چطور می تونیم ادعا کنیم کنتراست مدلی مثل U2311H از 2250t بهتره ؟ شما دارید از چیزی دفاع می کنید که باور کنید خودش هم ادعایی بر بهتر بودنش نداره . مشخصه که کنتراست میلیونی در یک LED بسیار بهتر از کنتراست مدل هاییه که شما می فرمایید .

من هم نمودار ها رو دادم خدمتتون هم اینکه این لینک که کاملا توضیح رو داده بود دلیلی نمی بینم که دوباره اون رو تکرار کنم ولی اگه می خواید دلیل تمایل به آبی استفاده از لامپ های فلورسنت هستش
    مگه LED دیود نداره ؟ لامپ فلئوروسنت دیگه چیه ؟ :)
    دوست من ، LED با داشتن دیودهای رنگ های اصلی "به یک میزان" در واحد سطح ، از هر رنگ ، میزان برابری رو ارایه میده . البته شما میتونین با دستکاری در تنظیمات دستگاه ، فضای رنگ رو گرم یا سرد کنید ولی در حالت طبیعی ، چنین صحبتی اصولا اشتباهه .

مانیتور هایی که از پنل TN استفاده می کنن بیشتر تجاری هستن و ips دار ها برای ادیت عکس و اون هایی که دقت رنگ براشون مهم تره
    فقط تو این لینک هم نیست می تونید لینک های دیگه رو هم ببینید تو همین فروم هم لینک های دوستان هست و هم اون review رو که بهتون دادم
    بنده دنبال مانیتور های ips دار هستم...تکنولوژی جدید تر هستش..
    من روی صحبت دوستانم مطلبی نمی ذارم و "اون عزیزان صحبتشون کاملا محترمه" ؛ خواهشا برای تایید خودتون ، از دوستان مایه نذارین . اگر مایل به ادامه ی بحث هستید ، لطفا از منظر خودتون و با ارایه ی مستندات صحبت های بنده رو رد کنید .
    دوست من ، بحث شما از پایه ی تکنیکی اشتباهه ؛ چرا که شما به اشتباه فکر می کنید کنتراست یا همون دقت رنگ تولید شده توسط پنل های ips بهتر از پنل های LED یه . بنده کار ندارم که شما دنبال چه مارک و چه مدلی هستید ، من فقط اینجا به عنوان یک کاربر ساده "وظیفه دارم" که اگه اطلاعاتی در زمینه ای داشته باشم ، اون رو به صورت محترمانه با دیگر اعضا تبادل کنم ... و همینطور وظیفه ی منه که اگه به اشتباهی در صحبت دوستان برخوردم ، به صورت محترمانه ، اون اشتباه رو تصحیح کنم . چرا که وقتی اینجا مطلبی مطرح میشه ، این فقط شما نیستید که اون رو می بینید ؛ بلکه ممکنه صدها کاربر در طول زمان ، بیننده ی این مطلب باشن .

شما می خوای به ثابت کنی که اون led های تجاری بهتر هست رو نمی فهمم
    LED تجاری چه مفهومی داره ؟ مگه قراره جنس تولید شده به مرحله ی تجاری نرسه ؟ مگه خود U2311H تجاری نیست ؟ چیزی که برای من مهمه اینه که توضیحات لازم رو به صورت شفاف برای آگاه سازی ارایه کنم . اگر کسی واقعا متوجه نمیشه ، میتونه به صورت خصوصی به من پیام بفرسه تا توضیحات بیشتری بدم .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    احتمالا بدقت نخوانده ايد
    الان که دوباره لینکتون رو دیدم ، متاسفانه باز هم به مطلبی از جناب حسینیان تحت این عنوان بر نخوردم ( از اثرات کهولت سنه ! ) . ولیکن صحبت ایشون رو در بازه ی زمانی خودش درست میدونم . این کامنت دقیقا مال چه زمانیه ؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    با درود دوباره خدمت شما

اصطلاح علمی تری به نام "کنتراست" هم وجود داره .

مگه دقت رنگ به معنای کنتراست نیست ؟ ا
    با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    با سلام به خوانندگان تاپیک و تشکر از پسر پارسی برای تلاش مداوم در جهت روشن شدن مباحث:

البته که بالا بودن کنتراست به نمایش بهتر رنگ کمک می کنه ولی دقت رنگ به معنای کنتراست نیست.
    منظور از دقت رنگ طیف رنگی هست که یک نمایشگر قادر به پوشش آن است مانیتور های TN معمولا محدوده RGB را پوشش می دهند و بعضی از آن ها sRGB را هم ساپورت می کنند که تصویر کمی بهتری دارند و این طیف تا 10 درصد وسیع تر از قبلی است ولی پوشش رنگ مانیتور هایIPS در اکثر مواقع بیشتر است و بنا براین تصویر دیده شده به تصویری که چشم از محیط می بیند نزدیک تر است.
    و اما کنتراست : این حداکثر اختلاف روشنائی بین تاریک ترین نقطه و روشن ترین نقطه قابل نمایش توسط نمایشگر است و LED در این زمینه بسیار موفق تر است و البته کنتراست بیشتر به معنی تصویر طبیعی تر هم خواهد بود و به نمایش بهتر و درست تر رنگ کمک خواهد کرد ولی محدوده طیف رنگی نمایشگر را از حداکثر محدوده قابل نمایش توسط همان نوع پانل بالاتر نخواهد برد
    امیدوارم مطلب به روشن تر شدن موضوع مورد بحث کمک کنه
    ARASH II، persian.boy، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آذري

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط azarigh نمایش پست ها
    با سلام به خوانندگان تاپیک و تشکر از پسر پارسی برای تلاش مداوم در جهت روشن شدن مباحث:
    البته که بالا بودن کنتراست به نمایش بهتر رنگ کمک می کنه ولی دقت رنگ به معنای کنتراست نیست.
    منظور از دقت رنگ طیف رنگی هست که یک نمایشگر قادر به پوشش آن است مانیتور های TN معمولا محدوده RGB را پوشش می دهند و بعضی از آن ها sRGB را هم ساپورت می کنند که تصویر کمی بهتری دارند و این طیف تا 10 درصد وسیع تر از قبلی است ولی پوشش رنگ مانیتور هایIPS در اکثر مواقع بیشتر است و بنا براین تصویر دیده شده به تصویری که چشم از محیط می بیند نزدیک تر است.
    و اما کنتراست : این حداکثر اختلاف روشنائی بین تاریک ترین نقطه و روشن ترین نقطه قابل نمایش توسط نمایشگر است و LED در این زمینه بسیار موفق تر است و البته کنتراست بیشتر به معنی تصویر طبیعی تر هم خواهد بود و به نمایش بهتر و درست تر رنگ کمک خواهد کرد ولی محدوده طیف رنگی نمایشگر را از حداکثر محدوده قابل نمایش توسط همان نوع پانل بالاتر نخواهد برد
    امیدوارم مطلب به روشن تر شدن موضوع مورد بحث کمک کنه
    درود بر شما
    توضیحات شما رو صد درصد قبول دارم ولی یه نکته میمونه ... توضیح صحیحی که شما دادید به محدوده یا طیف رنگ مربوط میشه ؛ در واقع محدوده ی رنگ میگه که هر مانیتور چه طیفی از رنگ های مختلف رو میتونه پخش کنه ( مثل نارنجی ، سبز ، زرد ، ارغوانی ، ... ) . ولی کنتراست میگه که هر رنگی که توسط پنل در محدوده ی رنگ مذکور ساپورت میشه ، از چه دقتی برخورداره . بحث من اینه که چه فایده ای داره که ما رنگی رو داشته باشیم ولی نتونیم از اون رنگ ، دقت مورد نظر رو بدست بیاریم ؟ در چند کامنت اخیر سوال اصلی این بوده که کدوم یک از موارد زیر برامون ارزش بیشتری داره :
    1) پشتیبانی بیشتر رنگ در IPS (حدود 10 تا 15 درصد )
    2)کنتراست بهتر در LED
    در این مورد هر کسی میتونه نظری داشته باشه . "نظر شخصی من" اینه که مورد دوم بیشتر اهمیت داره.

پی نوشت 1: بیشتر باید ببینیم که خریدار چی براش مهم تره . من شخصا همیشه سعی می کنم توضیحاتم رو بدم ولی انتخاب رو به خود خریدار واگذار می کنم چون معتقدم هر کسی نیازش رو بهتر از هر کس دیگه ای میشناسه . تو این جور موارد هم پیشنهادم به کاربرها اینه که چنتا عکس با دوربینشون بگیرن و تصاویر رو روی آپشن هایی که روشون شک دارن امتحان کنن . اینجوری می تونن بهترین انتخاب ممکن رو داشته باشن .
    پی نوشت 2: نسل جدید پنل ها با نام AMOLED و OLED ، هم کنتراست فوق العاده ای دارن و هم طیف رنگ تقریبا کاملی رو ساپورت می کنن .
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر آشنا hmirzaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1044

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    دوستان عزیز برای یک مونیتور خوب و حرفه ایی حدود یک میلیون تومان چی پیشنهاد میکنند
    مورد استفاده: گرافیک ( بیشتر با کورل ) و روتوش حرفه ایی عکس برای چاپ های بسیار حرفه ایی و دقیق بطوری که کیفیت و تفکیک رنگ این مونیتور بسیار نزدیک به چاپ باشد
    ...
    ضمنا اگر سوالم رو جای مناسبی نپرسیدم قبلا عذر میخوام باور بفرمایید فروم ها رو بسیار گشتم تا نزدیک ترینشو به سوالم پیدا کردم
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط hmirzaei نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    دوستان عزیز برای یک مونیتور خوب و حرفه ایی حدود یک میلیون تومان چی پیشنهاد میکنند
    مورد استفاده: گرافیک ( بیشتر با کورل ) و روتوش حرفه ایی عکس برای چاپ های بسیار حرفه ایی و دقیق بطوری که کیفیت و تفکیک رنگ این مونیتور بسیار نزدیک به چاپ باشد
    ...
    ضمنا اگر سوالم رو جای مناسبی نپرسیدم قبلا عذر میخوام باور بفرمایید فروم ها رو بسیار گشتم تا نزدیک ترینشو به سوالم پیدا کردم
    با سلام.
    بنده هم مدتی بود به دنبال نمایشگر خوب به همین منظور بودم.که با راهنمایی عزیزی به این گزینه رسیدم.
    ASUS PA246Q

http://www.asus.com/Display/LCD_Monitors/PA246Q
    یک مانیتور 12 بیتی با قابلیت ساپورت فضای آر جی بی و مناسب برای این منظور.یک نگاهی به این بندازید به نظر من توی رده زیر یک میلیون بهترین انتخاب هست.
    hmirzaei، apicks و NetNegar تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا hmirzaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1044

دوستان پیشنهاد دیگه ایی ندارند؟
    مونیتوری که جناب احمدی فرمودند ظاهرا در ایران موجود نیست؛با توجه به اینکه حقیر برای انجام یک پروژه احتیاج دارم لذا اگر پیشنهادی داشتید در حال حاضر موجود و قابل خرید در ایران باشه
    سپاسگزارم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط hmirzaei نمایش پست ها
    دوستان پیشنهاد دیگه ایی ندارند؟
    مونیتوری که جناب احمدی فرمودند ظاهرا در ایران موجود نیست؛با توجه به اینکه حقیر برای انجام یک پروژه احتیاج دارم لذا اگر پیشنهادی داشتید در حال حاضر موجود و قابل خرید در ایران باشه
    سپاسگزارم.
    بهترین مانیتوری که با این رنج قیمت می تونی گیر بیاری dell u2711 هستش
    دوستان گفتن که توی پاساژ ایران داره..
    مانیتوری که بتونه با اون رقابت کنه با اون رقابت کنه cinema display apple هستش که چند روز پیش تو پایتخت قیمت کردم 1,800,000 تومان
    ولی با این که گرون تر ولی تو review هایی که خوندم dell u2711 کمی بهتره که انگار قیمت اون 1,150,000 تومان باید باشه
    فقط اگه رفتی پاساژ ایران یه زحمت بکش بپرس ببین dell u2311h آوردن یا نه
    ویرایش توسط apicks : Saturday 14 May 2011 در ساعت 08:12
    hmirzaei تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

پیش فرض ips monitor

LG E2370V-BF
    LG IPS231P-BN
    LG IPS226V-PN
    HP ZR22w
    HP ZR24w