صفحه 1 از 104 1 2 3 4 5 11 51 101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1034
Like Tree1045تشکر

موضوع: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

Question مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

سلام ...

من یه مونیتور DynaFlat 17 اینچ هانسول داشتم، که سه سال به خوبی و خوشی کار کرد ولی در عرض سه ماه گذشته سه بار سوخت! حالا قصد خرید یه مونیتور CRT 17 اینچ دارم، ولی نمیدونم چی انتخاب کنم. LG و Samsung کلا سابقه زیاد خوبی ندارن و مارکهای دیگه هم که ...! اگه کسی تجربه داره که چه مدلی بهترینه و مهمتر از همه پدر چشم رو در نمیاره! ممنون میشم راهنمائی کنه.
    trian تشکر می‌کند.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

پیش فرض پاسخ: مونیتور

فقط LCD پدر چشم رو در نمياره و بهترينه!
    سامسونگ 713N رو من 298 تومن خريدم و واقعا از نظر کيفيت رنگ و تمامي مشخصات به نسبت قيمتي که دارد فوق العاده است

اگر 15 اينچ هم بخواهيد حدود 240-265 و دلتان براي هيچ crt 17 اينچي هم تنگ نخواهد شد

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط bf
    فقط LCD پدر چشم رو در نمياره و بهترينه!
    سامسونگ 713N رو من 298 تومن خريدم و واقعا از نظر کيفيت رنگ و تمامي مشخصات به نسبت قيمتي که دارد فوق العاده است

اگر 15 اينچ هم بخواهيد حدود 240-265 و دلتان براي هيچ crt 17 اينچي هم تنگ نخواهد شد

سلام ...

آخه LCD ها هنوز کیفیت CRT ها رو ندارن. مگه سری X-Bright سونی و مشابه هاش که بالای 500 تومن میشه 17 اینچش! ولی تو خود CRT ها هم درصد پدر چشم درآوری! فرق داره.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

فرمايش شما تا حدود 2 سال پيش صحيح بود

حتي lg 15 اينچ 1510 هم بهتر از هر crt هست ... چيزي که خودم با چشمهام لمس کردم!
    تنها نکته اي که الان فاصله داره و تو قيمت هايي که شما ميگوييد قابل دسترس است ميزان روشنايي است که در crt ها حدود 400-500 کندل بر واحد سطح است و در lcd هاي معمولي حدود 300 که باز براي يوزر مقابل مونيتور هيچ فرقي نميکنه، تنها مشکل وقتي هست که نور شديد از مقابل بتابد که پرنور ترينcrt هم در اين حالت تصوير تيره ميدهد

اما خيرگي چشم، گرما، مصرف، تشعشعات الکترومغناطيسي نکاتي هست که به سلامت بستگي دارد و هر crt اين مشکل را خواهد داشت
    لرزش تصوير، اعوجاج، سر و کله زدن براي تنظيم 000 ديگر مشکلات عملکردي crt که در lcd وجود ندارد

مشکلات کلاسيکlcd ها زاويه ديد، طيف رنگ غيرواقعي ، تاخير پيکسلها در نمايشگرهاي tft جديد کاملا حل شده

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

نقل قول نوشته اصلی توسط bf
    فرمايش شما تا حدود 2 سال پيش صحيح بود

حتي lg 15 اينچ 1510 هم بهتر از هر crt هست ... چيزي که خودم با چشمهام لمس کردم!
    تنها نکته اي که الان فاصله داره و تو قيمت هايي که شما ميگوييد قابل دسترس است ميزان روشنايي است که در crt ها حدود 400-500 کندل بر واحد سطح است و در lcd هاي معمولي حدود 300 که باز براي يوزر مقابل مونيتور هيچ فرقي نميکنه، تنها مشکل وقتي هست که نور شديد از مقابل بتابد که پرنور ترينcrt هم در اين حالت تصوير تيره ميدهد

اما خيرگي چشم، گرما، مصرف، تشعشعات الکترومغناطيسي نکاتي هست که به سلامت بستگي دارد و هر crt اين مشکل را خواهد داشت
    لرزش تصوير، اعوجاج، سر و کله زدن براي تنظيم 000 ديگر مشکلات عملکردي crt که در lcd وجود ندارد

مشکلات کلاسيکlcd ها زاويه ديد، طيف رنگ غيرواقعي ، تاخير پيکسلها در نمايشگرهاي tft جديد کاملا حل شده
    سلام
    در مورد شباهت تصویر مانیتور با چاپ واقعی چی ؟
    filtrmiltr تشکر می‌کند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

اگر قصد خرید CRT را دارید در بازار ایران سامسونگ حرف اول را میزند. من خودم حدود 3 سال است یک 757dfx دارم، حاضر نیستم با هیچ LCD عوضش کنم!
    البته مدلهایی که ساخت کره است.
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

قبلا امير عزيز بحثي درمورد ال سي دي هاي ال جي كرده بودند:
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...54&postcount=9
    اگر ساير دوستان در مورد سايرين، بخصوص سامسونگ و مقايسه آنها با ال جي، نظري دارند، بفرمايند.
    يك سوال ديگر، ورودي ديجيتال براي ال سي دي ها تا چه اندازه اهميت دارد؟
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

در مورد شباهت تصویر مانیتور با چاپ واقعی چی
    برداشت شخصي من از بحث رنگ اين است که ماهيتي نسبي دارد، مفهوم طيف از همينجا ناشي ميشود
    در مورد پرينتر و در مورد هر نمايشگر، شما با توجه به تنظيمات خود ميتوانيد يک تصوير را به صورتهاي متفاوتي نمايش دهيد يا چاپ کنيد، و محيطي که در آن قرار داريد هميشه بر آنچه ميبينيد تاثير ميگذارد
    البته ميتوان هرطيفي را با معيار تعيين شده در يک استاندارد رنگي قياس و کاليبره کرد
    معمولا گفته ميشود lcd ها در طيف هاي تيره تا حدودي اشباع ميشوند، اما نمونه هاي جديدتر به صورت چشمگيري اين نقيصه را برطرف کرده اند اما اين که بخواهيد تصوير مشاهده شده شما پيش نمايشي منطبق بر چاپ شما باشد، در هر حالتي ناگزير از تطبيق اين دو با استفاده از معيار سوم (خودتان و تنظيماتي که انجام ميدهيد) خواهيد بود نرم افزارهاي و امکاناتي وجود دارند که طيف رنگ نمايشگر شما را منطبق بر کاربرد مورد نظر اصلاح ميکنند
    براي مثال تصويري که lcd713n به من نشان ميدهد به نسبت مونيتور 795mb واقعي تر بوده و شباهت بيشتري به آنچه بر اساس آن از دوربين استفاده کردم دارد، هردو نمايشگر ساخت يک سازنده و نمونه هاي جديدي محصوب ميشوند، متاسفانه من با چاپ به صورت شخصي تجربه زيادي ندارم

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

اگر ساير دوستان در مورد سايرين، بخصوص سامسونگ و مقايسه آنها با ال جي، نظري دارند، بفرمايند.
    يك سوال ديگر، ورودي ديجيتال براي ال سي دي ها تا چه اندازه اهميت دارد؟
    در مورد واسط DVI، من اطلاع دقيقي ندارم، فکر ميکنم جايي خوانده بودم که استفاده از اين تکنيک براي درايو کردن پنل هاي بزرگ ضرورت داشته اما امروزه ظاهرا اين نياز برطرف شده، چراکه عمده محصولات ارايه شده به بازار فاقد اين ورودي هستند. يک نمونه از lcd هاي قديمي سامسونگ را ديده بودم که دوستي با اين ارتباط استفاده ميکرد اما واقعا مزيت خاصي نسبت نمونه هاي کنوني و رابط متداول حس نکردم
    خصوصا اگر کارت گرافيکي شما اين رابط را نداشته باشد و بخواهد با يک مبدل به پنل داراري آن متصل شود طبيتا نقض غرض خواهد بود
    از لحاض قيمت، نمايشگرهاي داراي مدار واسط مربوطه امروزه در بازار کشور اختلاف غير منطقي با پنل هاي مشابه اما فاقد آن دارند که بيشتر به تعداد وارد شده و کمبود تقاضا بايد مربوط باشد

در مورد مقايسه LCDهاي lg و سامسونگ، سعي ميکنم مختصري تجربه شخصي ناشي از استفاده آنها را منتقل کنم

نکته اول اينکه نمايشگر هاي مبتني بر صنعت نيمه هادي، همچون ساير محصولات از قوانين مشابهي پيروي ميکنند
    پيشرفت سريع تکنولوژي، توليد انبوه اقتصادي لزوم تامين بازار و شکست قيمت
    مطلب زير مربوط به حدود 2 سال پيش است که قيمت و قابليت نمايشگرهاي 17 اينچي کريستال مايع دچار تحول شد
    http://www20.graphics.tomshardware.c...17_lcd-17.html

امروز نسبت به زمان نشر آن مطلب، تعديل قيمت در بازار جهاني -براي مونيتور هاي سايز معقول- دچار شکست مجددي نشده اما اين کاهش به بازار کشور ما رسيده است! در مقابل از نظر کيفي محصولات پيشرفت کرده اند

دو سازنده که عمده بازار کشور ما را در اختيار دارند و ميتوان آنها را داراي شبکه فروش و خدمات دانست lg و سامسونگ هستند

به صورت نوعي محصولات lg در بازار جهاني اين مشخصه را دارند: بهره مندي از متوسط استاندارد در تمامي شاخصه ها و قيمت مناسب.

در مقابل سامسونگ در محصولاتش ماجراجويي بيشتري داشته، در برخي موارد توانسته مدلهايي با مشخصاتي فراي نمايشگرهاي گران قيمت سوني ارايه کند و محصولاتي هم دارد که حتي استانداردهاي نمايشگرهاي lg را هم فراهم نکرده اند

نکته اي که در موارد متداول در بازار کشور هم بود از همينجا ناشي ميشد، حتي در چند ماه گذشته شما با پرداخت پول بيشتري نسبت به مدلهاي موجود lg مانند 1710 يا 1730، ممکن بود يکي از مدلهاي سامسونگ نظير 173vرا خريداري نماييد که از هر نظر کيفيت کمتري به شما ارايه ميکرد(تاخير 25ms زاويه ديد محدود 140-150/120 و ....) جالب اينجاست که هنوز هم شرکتي اين مدل ها را به هرشکل (مونتاژ يا واردات) به بازار عرضه ميکند و قيمت زيادي هم بابت آنها طلب مينمايد
    اما در سال گذشته در خلال پرداخت کمي بيشتر نسبت به مدل 1730 ميتوانستيد در بازار جهاني مدل 710n سامسونگ را خريداري کنيد که خصوصيات بهتري هم در پي داشت، در کشور ما مجبور بوديم به جاي 20-30 هزارتومن اختلاف، حدود 100 هزار تومن اختلاف بپردازيم که آنچه به دست مي آمد ارزش اين اضافه بها را نداشت!
    به همين دليل تا چند ماه پيش انتخاب منطقي براي يک lcd 17 اينچي مدل 1730 lg بود!

تغييري که اخيرا همزمان با خريد همان نمايشگري که اشاره کردم مشاهده شد،شرکتي که محصولات سامسونگ را (عمدتا ساخت مالزي) وارد ميکند، در قيمت گذاري و سياست فروش خود تجديد نظر کرده بود و به اين شکل انتخاب بهينه در بين مدلهاي موجود 713n است!
    نکته اي که براي من جالب بود اين است که معمولا شرکت هاي سازنده تا 3 يا 5 پيکسل سوخته را جزو استاندارد يک نمايشگر خراب نميدانند و شما اگر بدشانس باشيد بايد چند نقطه سبز يا زرد را هميشه تحمل کنيد، اما شرکت مذکور تا جايي پيش رفته که اجازه داده است فروشنده نمايشگر را هنگام فروش تست کند و در صورت مشاهده پيکسل سوخته نمونه ديگري ارايه کند!

طبيعتا مدلهاي ارايه شده که تعدادي از آنها در کشور هم عرضه شده اند بسيار زياد هستند اما من خلاصه مشخصات چند نمونه اي که قيمت مناسب تري دارند را به اختصار در جودل ضميمه ارايه کردم
    براي مثال سامسونگ مدلهايي با تاخير 2 ms و روشنايي 450 کندل بر واحد سطح ارايه کرده است که هنوز وارد کشور نشده اند و lg هم طيف محصولات خود را گسترش داده

در مطلبي که پيوند آنرا قرار دادم طيف رنگ نمايشگرها هم نشان داده شده و تحليل شده، من قابليت اين اندازه گيري را ندارم اما در نمونه هاي که خودم زمان طولاني استفاده کردم 1710mp در طيف رنگهاي سرد (خصوصا سبز و آبي) در حالت تلويزيون مشکل داشت 1510 lg در حد معقولي بود اما هيجان انگيز نبود! مدل 713n واقعا از اين نظر من رو شگفت زده کرده!! موارد اينچنيي را از جداول مشخصات نميتوان استخراج کرد و بايد از تجارب دوستان استفاده کرد يا با مشاهده شخصي قضاوت کرد.

نکته آخر اين که همواره براي خريد lcd در کشور، بايد توجه داشت که قيمت ها لزوما منطقي ارايه نميشوند
    مانند داستان سامسونگ و lg که اشاره کردم يا اينکه شما بايد براي مدل از رده خارج سيه فام 50 تومن پول بيشتر نسبت به مدل در رده حاضر نقره فام ميپرداختيد، در حاليکه پنل هردو مورد يکي بود، شايد قاب مدل گرانتر قشنگ تر بود اما با افزوده شدن يک پردازشگر تا حدودي تاخير پاسخ مدل ارزانتر بهبود پيدا کرده بود!
    امروز هم ممکن است به دلايل فرعي نظير داشتن پايه متفاوت (مثلا با قابليت چرخش پنل يا تنظيم ارتفاع) يا همان ورودي DVI يا حتي رنگ مشکي شما اختلاف قيمتي غير منطقي براي نمايشگري با خصوصيات ضعيف تر بپردازيد (به سطر 710 جدول مراجعه کنيد)
    بنابر اين پيشنهاد من اين است که همواره قبل از خريد هر مدل به خلاصه خصوصيات آن فراي قيمت شايد کاذب و خصوصيات ظاهري توجه کنيد

در بين نمايشگرهاي crt موجود مانند جناب مجتبي، انواع سامسونگ را بيشتر ميپسندم، طبيعتا شايد هنوز توصيه متخصصين برخي کاربردها نمايشگرهاي crt باشد که مطيمنا نظر آنها تخصصي و ارزشمند است.

تجربه شخصي من، يکي از باکيفيت ترين مدلهاي crt سامسونگ ساخت خارج را داشتم (چند سالي است ساخت کره نداريم، خارجيها مالزي بودند و الان چين شدند و داخلي ها مونتاژ ايران) کيفيت تصوير رضايت بخش بود، اما تحمل گرماي يکي دو تا لامپ صد وات مقابل صورت که گاهي در زمستان ها من را مجبور به بستن شوفاژ ميکرد و خستگي ناشي از کار (بيشتر از 4ساعت محسوس بود) و عوارض جانبي بر روي سلامت که من کاملا از آنها مطلع بودم مواردي هستند که باعث ميشود توصيه من به نمايشگر هاي tft تا اين حد جانبدارانه باشد

persian.boy و Amirfarzam تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

بسيار جالب و مفيد بود. بسيار استفاده كردم. ممنون بابك عزيز.
    پس درحال حاضر خريد منطقي همان 713 است.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 1 از 104 1 2 3 4 5 11 51 101 ... آخرینآخرین