صفحه 11 از 23 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 229
Like Tree1579تشکر

موضوع: Canon EOS 7D Mark II

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    دوست عزیز توی متن نوشته according to Canon یعنی بر طبق اظهارات کانن و هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه. مسئله اینه که این تغییر چقدر بوده اینقدر که بشه گفت سنسور کاملا جدیده !!!.

http://finance.yahoo.com/news/status...151200600.html
    Nima Sadigh و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    دوست عزیز توی متن نوشته according to Canon یعنی بر طبق اظهارات کانن و هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه. مسئله اینه که این تغییر چقدر بوده اینقدر که بشه گفت سنسور کاملا جدیده !!!.

http://finance.yahoo.com/news/status...151200600.html
    مگه تا حالا سابقه داشته چيزي غير از إظهارات شركت توليد كننده در مورد سنسور به كار رفته ملاك عمل قرار گيرد؟
    nejadi، a.g g.a، obsidiyan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    انوش عزیز
    جسارتاً جنابعالی بهتر از بنده می دانید که شرکت های معظمی مانند کانن و نیکون دارای بخش بازاریابی و همچنین تحقیق و توسعه هستند و با نظر سنجی های سیستماتیک از عکاسان حرفه ای و آماتور، نیازهای آنان را برآورد کرده و نظرات آنها را در خصوص نقاط مثبت و منفی محصولات موجود برآورد می کنند و محصولات جدید را بر اساس نیاز کاربران تولید می کنندو جنابعالی بهتر از من می دانید که دوربین 7D در زمان تولید توسط DPreview بهترین دوربین کراپدار DSLR دنیا معرفی شد و استقبال بی نظیری از آن شد (به خصوص از سمت عکاسان خبری، حیات وحش و ورزشی) و تقریباً بی رقیب بود. بدیهی است که 10 درصد کمتر یا بیشتر بودن داینامیک رنج یا نیم استاپ کمتر یا بیشتر بودن نویز تنها عامل انتخاب دوربین نیست.
    ارادتمند

7d رقیب d300s بود در واقع کانن اونرو برای رقابت با d300s معرفی کرد.در اینحال نیکون هیچ وقت رسما اعلام نکرده که d400 معرفی نخواهد شد.فراموش نکنید با توجه به وضعیت رو به رشد دوربین های mirrorless خیلی ها dslr ها رو خصوصا در سطح مبتدی و نیم حرفه ای رو به افول ارزیابی می کنند.
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    مگه تا حالا سابقه داشته چيزي غير از إظهارات شركت توليد كننده در مورد سنسور به كار رفته ملاك عمل قرار گيرد؟
    عملکرد

شما اگه تست DXO بین 70D , 7D (منظورم مقایسه سنسورهای سونی نیست فقط همین دو مدل کانن)رو قبول ندارید که حرفتون کاملا متین هست و دو سنسور متفاوت هستند.
    ولی اگه این نتایج درست باشه این سوال پیش میاد دو سنسور با چگالی پیکسل مشابه و عملکرد مشابه که در فاصله زمانی کوتاه معرفی شدند چقدر با هم از نظر معماری داخلی متفاوت خواهد بود؟

توی پست قبل شما نیازی نبود که به سایت IR ارجاع بدهید چون این مطالب به نقل از سایت کانن عنوان شده بود.ارجاع به خود سایت کانن کفایت می کرد.
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

7d رقیب d300s بود در واقع کانن اونرو برای رقابت با d300s معرفی کرد.در اینحال نیکون هیچ وقت رسما اعلام نکرده که d400 معرفی نخواهد شد.فراموش نکنید با توجه به وضعیت رو به رشد دوربین های mirrorless خیلی ها dslr ها رو خصوصا در سطح مبتدی و نیم حرفه ای رو به افول ارزیابی می کنند.
    با توجه به اینکه تا امروز D400 معرفی نشده است، طبیعتاً نمی توانیم آن را رقیب دوربین 7D بدانیم. بنده هم عرض کردم 7D "تقریباً بی رقیب بود" میزان استقبال از 7D و قابلیت های ویژه آن بیانگر همه چیز هست.
    yaghoobi، Amin Zarif، Pooyan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

جسارتاً به نظرم داریم به سمت آن پست مشهور که از یک "استاد دانشگاه" نقل قول شده بود که "کانن 80 درصد حرفی برای گفتن نداره ولی نیکون 100% رقیباش رو شکست می ده" می رویم.
    تمام نقدهائی که پس از کار با این دوربین نوشته شده بسیار مثبت بوده است و آن را جانشینی شایسته برای دوربین عالی و بسیار پرفروش 7D دانسته اند. حالا اینکه ما بگوئیم کانن از ساخت سنسور ناتوان است و دوربین هایش ضعیفند و .... تغییری در واقعیت نمی دهد.
    yaghoobi، Amin Zarif، Pooyan و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    جسارتاً به نظرم داریم به سمت آن پست مشهور که از یک "استاد دانشگاه" نقل قول شده بود که "کانن 80 درصد حرفی برای گفتن نداره ولی نیکون 100% رقیباش رو شکست می ده" می رویم.
    تمام نقدهائی که پس از کار با این دوربین نوشته شده بسیار مثبت بوده است و آن را جانشینی شایسته برای دوربین عالی و بسیار پرفروش 7D دانسته اند. حالا اینکه ما بگوئیم کانن از ساخت سنسور ناتوان است و دوربین هایش ضعیفند و .... تغییری در واقعیت نمی دهد.
    بحث مقایسه سنسورها توسط DXO بود که یک مرتبه سر از مسائل حاشیه ای در آورد وگر نه کسی منکر بقیه قابلیتهای 7D نیست.بحث سر این بود که آیا سنسور نسبت به 70d رشد داشته یا نه.
    Pooyan، MahBaz، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

تشکر کرده
    20782

بحث مقایسه سنسورها توسط DXO بود که یک مرتبه سر از مسائل حاشیه ای در آورد وگر نه کسی منکر بقیه قابلیتهای 7D نیست.بحث سر این بود که آیا سنسور نسبت به 70d رشد داشته یا نه.
    شما درست می فرمائید ولی جسارتاً باید عرض کنم وقتی می گوئیم "وقتی شنیدم کنون سرعت عکاسی متوالی 10فریم برثانیه و آن سیستم فوکاس .. به عبارتی امکانات رده 1dx رو در دوربینی کراپدار گذاشته شک نداشتم پس همچنان نتوانسته برنامه ای برای تحول سنسور داشته باشد و اینها برای جبران این موضوع هستند. " یعنی وقتی حتی نقاط قوت یک دوربین را به حساب ضعف سازنده می گذاریم یعنی از دایره بررسی فنی خارج شده ایم.
    ارادتمند همه دوستان
    yaghoobi، Amateur، Amin Zarif و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

كنون جزو شركتهايي است كه در آمار ثبت پتنت(اختراع) جزو شركتهاي برتر در دنيا است. و رسيدن به اين آمار به دليل موفقيت بخش تحقيق و توسعه عظيم اين شركت است. تا اينجاي كار كه نفعي به منِ نوعي نمي رسد. من به عنوان يك كاربر به دنبال دوربيني در بازار سال 2014 هستم كه در ميان دوربينهاي شركتهاي مختلف از همان تكنولوژي سال 2014 بهره ببرد و بعد از خريد آن تا چند سال فكر ارتقا به سر من نزند.
    سايت IR به عنوان يكي از منابع معتبر، به مقايسه دايناميك رنج سنسور هاي كنون و نيكون در عكسهاي با فرمت raw پرداخته است. مقايسه 70d با d7100 و 5d mark iii با d800 نشانگر آن است كه وجود نويز زياد در ناحيه shadows در سنسورهاي كنون در مقايسه با سنسورهاي دوربينهاي نيكون، دليل اصلي پايين تر بودن دايناميك رنج آنها(حدود دو اِف استاپ) مي باشد. اين سايت در بررسي 70d(كه سنسور بسيار مشابه با 7d m ii دارد) جمله ي جالبي را استفاده مي كند:
    The Canon 70D's RAW file scored 1.1 f-stops more in total dynamic range (13 vs 11.9 f-stops) but the score at the highest quality level increased only 0.7 f-stops from 7.61 to 8.31, which isn't much of an improvement over the JPEG and below average these days. Like all recent Canon SLRs, the higher quality scores are somewhat below average for a modern sensor.
    پايينتر بودن دايناميك رنج به ميزان دو استاپ نسبت به سنسورهاي مدرن مشابه، يكي از اصلي ترين نقطه ضعفهاي كنون در اين سالها شده است. به نظر مي رسد كنون با وجود بخش تحقيق و توسعه بزرگش نخواسته و يا(به احتمال زياد) نتوانسته است پس از چند سال، راه حلي براي اين نقطه ضعف در دوربينهايش پيدا نمايد.
    تا حدي كه من به عنوان يك كاربر enthusiast كه معمولا در مرحله پروسس، فايلهاي خام را تا حدودي تحت فشار قرار مي دهم به فكر دوربينها و لنزهاي برندهاي ديگر افتاده ام. دليل اصلي افكار من همين نقطه ضعف مذكور است. چرا بايد دوربين فول فريم سال 2014 بخرم كه نويز در ناحيه shadows آن از دوربين كراپ برند ديگر در همان سال شايد بيشتر باشد!!

دليل نوشتن مطالب بالا: با نقاط ضعف سنسورهاي كنون آشنا شويم و اگر معمولا فايلها را در قيمت shadows تحت فشار زياد قرار مي دهيم به فكر سنسورهاي برندهاي ديگر باشيم.

البته در جريان هستم كه سنسور، همه چيز در يك دوربين نيست و دايناميك رنج هم، همه چيز در يك سنسور نيست! نه آن دو استاپ را بايد كوچك كرد و نه آنكه همه چيز را در آن دو استاپ ديد.

واقعيات را بايد پذيرفت؛ البته اين پذيرش اندكي زمان بر است؛ همانطوري كه براي من زمان برد.
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Friday 7 November 2014 در ساعت 17:01
    yaghoobi، Mehrdad-PL، MahBaz و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    1716

با سلام

قبلا چند جا خونده بودم که به دلیل تغییر سنسور مترینگ(نورسنجی) در 7D II در حالت spot metering(نورسنجی نقطه ای) نورسنج از نقطه فوکوس استفاده می کنه ولی امروز که به سایت کانون مراجعه کردم نوشته بود

EOS iSA System with 252-zone metering

Evaluative metering (linked to all AF points)
    Partial metering (center, approx. 6% of viewfinder)
    Spot metering (center, approx. 1.8% of viewfinder)

*AF point-linked spot metering not provided.
    Center-weighted average metering

* The selectable metering modes can be restricted with a Custom Function.

Canon U.S.A. : Consumer & Home Office : EOS 7D Mark II

من اشتباه می کنم یا منظورش همینه و این ویژگی 1D روی 7D پیاده نشده.
    از قرار معلوم DPreview ابتدا این رو توی سایتش قرار داده و بعد از مدتی حذف کرده.
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

صفحه 11 از 23 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین