صفحه 3 از 23 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 229
Like Tree1579تشکر

موضوع: Canon EOS 7D Mark II

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

عالی
    قیمت 6دی در بازارهای جهانی الان بین 1400 تا 1500 دلار هست.
    احتمالا بعد از مدتی این دوربین هم با قیمتی همین حدود قابل تهیه خواهد بود.
    داشتن این دو بدنه با هم هزینه ای برابر با یک مارک تری داره که گزینه وسوسه کننده ای هست.
    msh2200، yaghoobi، farhad44 و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

به نظرم جانشین بسیار مناسبی بود برای 7دی.
    طراحی هم کمی تغییر کرده و خیلی به مارک3 شبیه شده.
    allroundview-001.jpg

ComparedTo7D-1-001.jpg

ComparedTo7D-2-001.jpg

ComparedTo7D-3-001.jpg

این هم یک عکس از 65 نقطه فوکوس این دوربین بینظیر
    Approx_AF.png
    تمامی 65 نقطه این دوربین کراس تایپ هستند همانطور که در مشخصات هم دیدید.این موضوع رو در نظر داشته باشید که 41 نقطه از 61 نقطه فوکوس 1دی ایکس کراس تایپ هستند.
    همینطور این دوربین همانند 1دی ایکس در سیستم فوکوس مجهز به Intelligent Tracking and Recognition یا ITR هست.
    سیستم فوکوس در این دوربین بسیار پیشرفت چشمگیری داشته.مقاله دی پی رو بخونید حتما.
    msh2200، yaghoobi، farhad44 و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

به به ، Dual Pixel AF هم مثل 70D داره ! چه شود!
    کلا قصد کردم هرچی دارم ندارم ببوسم بزارم کنارشیرجه بزنم سمتش!

Canon EOS 7D Mark II First Impressions Review: Digital Photography Review
    yaghoobi، mSafdel، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر آشنا RezaRad آواتار ها
    تشکر کرده
    67

به احتمال بسیار زیاد کمی از ضعف باطری نسبت به مدل قبلی به جی پی اس برمیگرده
    جی پی اس باطری زیادی مصرف میکنه
    خیلی متاسف شدم که وای فای داخلی نداره
    تشکر میکنم از نیکون و سونی که رقابت با اونها باعث شد کنون چنین دوربین شاهکاری رو بیرون بده
    msh2200، yaghoobi، mSafdel و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    cameras: olympus pen e-p3 & fuji hs10
    lens: panasonic 20 1.7 - panasonic 45-200 -14-42-canon fd 50 1.4

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

خیلی هم خوب!
    بعد از چند سال چشممون به جمالی ایشون روشن شد. امیدوارم جانشین 300دی را هم به زودی ببینیم.

از نظر من تغییرات خوب این بدنه،
    مهمترین تغییر سیستم فکوس جدید است. فکوس دوال پیکسل علاوه بر حل کردن مشکل فکوس در فیلمبرداری، امکان فکوس دقیقتر برای لنزهایی مثل پرایم 85 یا 135 را که فکوس خیلی حساس است را خیلی دقیقتر از فکوس فازی و سریعتر از لایو ویو فراهم میکند. سیستم فکوس جدید فازیش هم خیلی کاملتر بنظر میرسد. امیدوارم علاوه بر سرعت و پوشش، دقت فکوس برای پرایمها هم بهتر شده باشد. کاربران حیات وحش و ورزشی و هر کاربردی که بیشتر از سمت تله فاصله کانونی با روزنه باز استفاده میکند خوشحال خواهند بود. کمی که هیجانها خوابید میتوانیم بحث کنیم که چه کسانی باید از این سیستم فکوس جدید بیشتر خوشحال باشند!
    بنظر میرسد کنون در مورد سیستم فکوس عالی عمل کرده و محصولی کامل معرفی کرده است.
    فیلم برداری مورد دیگری است که هر عکاسی از داشتنش روی این بدنه خوشحال خواهد بود. شاید برای تمامی ژانرهای فیلمبرداری بی نقص نباشد اما در فیلمبرداری ورزشی عال عمل خواهد کرد.
    مورد دیگر اضافه شدن امکان استفاده از حافظه اس دی است. دیگر کاربران مجبور نیستند مشکلات کارتهای سی اف را تحمل کنند. امیدوارم در نسل بعدی فقط شاهد اس دی ها باشیم.
    موارد کوچک دیگری هم هست که بنظر من در مقایسه با دی7 خیلی تعیین کننده نیستند.

اما در کنار تغییرات مثبت، کمی انتظارها از سنسور بالاتر بود. حداقل کاربران انتظار سنسوری جدید داشتند. همانطور که دی7 با سنسوری جدید و عالی در زمان خودش معرفی شد. با توجه به اختلافهایی که در مشخصات سنسور نسبت به دی70 دارد اما چشمم آب نمیخورد در عمل متفاوت باشد. من برای بازه زمانی 2014-2017 (به شرط اینکه سه سال دیگر مارک سه را ببینیم مارک دو بعد از 5سال اپدیت شد!!) کمی انتظار دینامیک رنج بالاتر و نویز سایه های کمتری دارم. از نظر من با مقایسه با بدنه های مثل دوربینهای فوجی، این خروجی قابل قبول نیست (شاید من کمی انتظار زیادی دارم).

اما نکته دیگه اینکه از معرفی این بدنه با این مشخصات چقدر باید هیجان زده باشیم!؟ آیا خریداری کنیم؟! نگاهی به محصولات دیگری که معرفی شده مثل 24-105 جدید با اپتیک خیلی خوب و این قیمت مناسب که تا چند ماه اینده با قیمتی مشابه 18-135 اس تی ام در بازار قابل دسترسی است (ارزانتر از 15-85 که برای دی7 توصیه میشود) و با در نظر گرفتن قیمت مناسب دی6 انتخاب را برای کاربران عمومی عکاسی که به دنبال اپدیت هستند کمی دشوار میکند. (البته برای شخص من با کاربرد این روزهایم انتخاب کاملا مشخص است )
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

علاوه بر تمام محاسن و معایبی که برای این بدنه ذکر شد دو تا نکته برای من جالب بود.
    اولی توانایی ثبت تصاویر با فرمتهای مختلف و کیفیت متفاوت به صورت همزمان بر روی هر کدام از مموری ها بود. البته نمیدونم سایر دوربین هایی که بیش از یک مموری هم میخورند این امکان را دارند یا نه.
    دومی نکته ای بود که در شایعات وجود داشت و آن اینکه این دوربین توانایی فکوس با لنز های با حداکثر گشودگی 8 را خواهد داشت. البته نمیدونم دوربین معرفی شده این امکان را دارد یا خیر دوستان اگه کسی اطلاع داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

من خودم خیلی با صفحه نمایش متجرک موافق نیستم ولی حیف این دوربین با این همه امکانات برای فیلم برداری که صفحه نمایش اون ثابت هست.
    --------------------------------------------
    پ ن : عذر خواهی میکنم پست جناب tahers96i رو الآن دیدم. در مورد حداکثر گشودگی دیافراگم

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

سلام

باید به کانن بابت معرفی این دوربین جدید ، یک دست مریزاد حسابی گفت !
    بدنه جدید یک fusion camera است. ترکیبی از تکنولوژی و ویژگی های 5D Mark III و 70D به اضافه بهینه سازی های لازم ، که اتفاقا این موضوع را قبلا سر معرفی 5D Mark III از سوی کانن شاهد بودیم. به نظرم در این زمینه کمپانی کانن تبحر زیادی پیدا کرده است به صورتی که بدنه ترکیبی جدید ، جای هیچ کدام از بدنه هایی که به آنها مقروض است را نمی گیرد !
    سنسور تصویر و پردازنده

قلب دوربین یک سنسور 20.2 مگاپیکسلی APS-C است. از نظر پیکسل شماری همانند بدنه 70D است ولی بر طبق اعلام سازنده مورد باز طراحی قرار گرفته و وضوح تصاویر خروجی حسگر ارتقاع یافته است. خوشبختانه همانند 70D سیستم فوکوس 7D جدید نیز Dual Pixel CMOS AF live view است.

همه می دانیم که وقتی مگاپیکسل افزایش می یابد ، به پردازنده قدرتمندتری نیز نیاز است لذا در بدنه جدید دو پردازنده Digic 6 تعبیه شده است تا در زمینه پردازش تصاویر ، نگرانی وجود نداشته باشد. به یمن وجود این پردازنده ها است که می توان بدنه جدید را قدرتمندترین سری EOS در زمینه Performance دانست. با تشکر از کانن که با طراحی پردازنده جدید دامنه ایزو را تا 51200 افزایش داده و بافر دوربین را برای عکاسی های پیاپی گسترش داده است.

سیستم فوکوس جدید

طراحی سیستم فوکوس 65 نقطه ای که جملگی از نوع کراس هستند ، گزینه ای است ایده آل برای عکاسان حیات وحش ، ورزشی و عکاسی از اجسام سریع . این سیستم بهبودی است صورت گرفته بر روی سیستم 61 نقطه ای موجود بر روی بدنه های 5D Mark III و 1DX . با این تفاوت که نقطه فوکوس وسط 7D Mark II از نوع کراس دو لایه است در حالیکه نقطه AF مرکزی دو بدنه دیگر بهتر بوده و عدد نقاط Dual Cross چهار است. مژده اینکه دوستداران بستن تله کانورتر ها بر روی لنز بدانند که 7D جدید امکان فوکوس در f/8 با کراس تایپ وسط وجود دارد.

نکته بعدی اینکه : همانند حالت های مختلف سیستم فوکوس تعبیه شده در 5D Mark III و 1DX که سوژه های متحرک را دنبال می کند ، بدنه جدید نیز از آن ها بهره مند شده تا عکاسان ژانرهای پرتحرک به خوبی از امکانات آن منتفع شوند.
    و نکته آخر : پرتره کاران و عکاسان عروسی هم از تعداد نقاط فوکوس زیاد 7D جدید نیز خوشحال و مسرورند !

سیستم نورسنج جدید

موضوع مهم بعدی سیستم نورسنج جدید است که جایگاه 7D Mark II را بالاتر از بدنه های 1DX و 5D Mark III قرار می دهد. نورسنج جدید بر اساس 150000 پیکسل RGB به علاوه سنسور نورسنج IR اقدام به تشخیص صحنه می نماید. در حالیکه دو بدنه دیگر با 50000 پیکسل کمتر عمل نورسنجی را انجام می دهند. سیستم جدید در 253 نقطه از سطح سنسور نمونه گیری می کند ولی 5D Mark III در 63 نقطه و 1DX در 252 منطقه.
    نورسنجی در 7D در دو رنگ انجام می پذیرفت و در نسخه جدید در سه رنگ کامل RGB

ویژگی مبتکرانه

ویژگی مبتکرانه ای در این بدنه تعبیه شده است به نامه anti-flicker که در سالن های ورزشی کاربرد دارد. چراغ های منصوبه در سالن های سر پوشیده ورزشی از خود بخار جیوه و سدیم متصاعد می کنند. این سیستم راهکاری است برای مقابله با اثرات سوء این موضوع در خصوص نوردهی سنسور تصویر و در نتیجه بهبود کیفیت تصویر در شرایط ذکر شده. سیستم جدید شبیه سازی شده چرخش نور در چشمان انسان است. یک حسن دیگر نوآوری جدید این است که با توجه به جذب نور بیشتر در سنسور تصویر ، قاعدتا سرعت شاتر بالاتری نیز به دست می آید. در نبود این فن آوری عکس ها آندر اکسپوز می شوند. سنسور اکسپوژر بدنه جدید ، به صورت هوشمندانه سوسو زدن (flicker) لامپ ها را تشخیص داده و نور آن ها را با استفاده از تاخیر شاتر به ثبت می رساند و این برای حصول اصمینان از اینکه نور چراغ ها در روشن ترین حالتشان در عکس به ثبت برسند است.

کیفیت ساخت و طراحی :

کانن ادعا می کند کیفیت ساخت 7D جدید در زمینه درزبندی و عایق بندی ، 4 برابر بهتر از نسل قبلی خود شده است. این که چطور این مقیاس را به کار برده است را باید خود شرکت توضیح دهد اما چیزی که مشخص است بهبود وضعیت سیلینگ بدنه است تا در شرایط نامساعد جوی و محیطی بدون هیچ کونه مشکلی ، فرآیند عکاسی ادامه پیدا کند.

سیستم شاتر و آینه Mark II نیز ارتقاء یافته است . حالا عدد عمر شاتر به 200000 رسیده است و به 1DX نزدیک !

در این قسمت نیز مکانیزم جدیدی به نام bound prevention به کار رفته است که لرزش را به حداقل می رساند . هنگامیکه آیینه به بالا می رود ، سیستم جدید آن را به آرامی پایین آورده و در جای خود قرار می دهد و این موضوع حسن دیگری هم دارد و آن خطای کمتر در زمان فوکوس کردن است.
    در یک DSLR و در زمانی که نور به آیینه تابیده می شود ، بخشی از نور به پایین بازتابانده می شود تا بدان وسیله سنسور اتوفوکوس تغذیه شود. برای عملکرد سریعتر و دقیقتر سیستم AF ، لازم است تا در زمان افتادن آیینه بعد از گرفتن عکس ، تحریک کمتری متوجه سیستم شود و آیینه ثابت گردد تا برای فرآیند مجدد فوکوس خودکار و شات بعدی تاخیری بوجود نیاید. سیستم جدید این موضوع را کنترل می کند.

این هم بدنه + گریپ

سعی کردم سیستم های جدید به کار رفته در 7D Mark II را به صورت خلاصه تشریح کنم که امیدوارم مفید واقع شود.
    ویرایش توسط Miri : Wednesday 4 February 2015 در ساعت 17:20 دلیل: اصلاح عدد عمر شاتر
    ARASH II، msh2200، Babak Borhani و 96 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

سیستم شاتر و آینه Mark II نیز ارتقاء یافته است . حالا عدد عمر شاتر به 150000 رسیده است و به 1DX نزدیک !
    ممنون جناب میری برای توضیحان بسیار خوبتون
    خدا خیرتان دهد
    در مورد عمر شاتر DP این عدد رو 200000 در مقابل 150000 نسخه قبلی ذکر کرده بود. لینک پست اول همین تاپیک
    Built to last, the camera also features a shutter durability rating up to 200,000 cycles, approximately thirty three percent more than the original EOS 7D camera.
    yaghoobi، Miri، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

با توجه به این بنده شاهکار و چندین ویژگی بارزش که از 5D Mark III هم در جایگاه بهتری قرار داره ( جناب میری کاملا توضیح دادند ) میشه نتیجه گرفت که 5D Mark IV یک موجود فضائیه؟!! ( هر چی فکر کردم نمیشه توصیفش کرد! ) صد در صد خریداران هر دو بدنه بر اساس نیازهاشون انتخاب میکنند ولی میخوام ببینم با این دوربین شاهکار، باید منتظر یک ابرشاهکار در 5D Mark IV باشیم؟
    msh2200، yaghoobi، nejadi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

یک لینک خوب
    Canon EOS 7D Mark II - EOS Digitale SLR-camera's en compacte systeemcamera's - Canon NL

شدیدا منتظر تست های دینامیک رنج و ایزو هستم.
    با این امکانات فوکوس اگه کارایی ایزو خوب باشه هیچ حرفی روش نمی مونه دیگه
    msh2200، yaghoobi، 47amir و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 23 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین