صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 46
Like Tree90تشکر

موضوع: Canon PowerShot SX60 HS

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط adelhastam نمایش پست ها
    اینم نمونه کیفیت Canon sx60 hs گرفته شده توسط خودم

[IMG]http://i58.*******.com/o7ppqv.jpg[/IMG]
    سلام.
    با سپاس از عکس زیبا، از آنجا که عکس فاقد اگزیف است لطفاً سرعت شاتر، ایزو، عدد اپرچر (دیافراگم)، فاصله کانونی و در صورت امکان فاصله از سوژه را قید فرمائید.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام.
    با سپاس از عکس زیبا، از آنجا که عکس فاقد اگزیف است لطفاً سرعت شاتر، ایزو، عدد اپرچر (دیافراگم)، فاصله کانونی و در صورت امکان فاصله از سوژه را قید فرمائید.

سلام داریوش خان دوست عزیز اینهم اگزیف ( من عکس خام بدون کراپ و ادیت رو هم آپلود کردم که اگزیف داره - چون تو عکس ادیت شده چنتا شاخه رو حذف کرده بودم )

-------------------------------------------------------------------
    Camera make : Canon

Camera model : Canon PowerShot SX60 HS

Date/Time : 2014/10/29 11:18:46

Resolution : 4608 x 3456

Flash used : No

Focal length : 232.7mm (35mm equivalent 1357mm)

CCD width : 6.17mm
    Exposure time : 0.0050 s (1/200)

Aperture : f/6.3

Focus dist. : 11.95m

ISO equiv.: 100

Whitebalance : Auto
    -------------------------------------------------------------
    [IMG]http://i57.*******.com/2zom7h1.jpg[/IMG]
    Nima Sadigh، MahBaz، morteza khademy و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    42

هم چنان عالی و بی نقص

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

اساتید،من تازه این دوربین رو گرفتم،و قبل از این هم تجربه استفاده از هیچ دوربینی رو نداشتم و با اصطلاحات هم زیاد آشنایی ندارم،ولی فعلا به 2 تا مشکل برخوردم.
    1 ) وفتی میخوام تو شب عکس یا فیلم از منظره شهر بگیرم،سیاهی شب نویز خیلی زننده ای داره و با عوض کردن حالت های غیر از آتو هم چنگی به دل نمیزنه در صورتی که با گوشی گالاکسی s4 عکس قشنگتری میندازه.
    2) وقتی رو سوژه ای زوم میکنم،اکثرا،تصویر تار میمونه و با دردسر زیاد،تاری از بین میره.(مخصوصا در شب مثلا زوم روی برج میلاد)

كاربر آشنا Photogrampher آواتار ها
    تشکر کرده
    190

نقل قول نوشته اصلی توسط siamak_kh نمایش پست ها
    اساتید،من تازه این دوربین رو گرفتم،و قبل از این هم تجربه استفاده از هیچ دوربینی رو نداشتم و با اصطلاحات هم زیاد آشنایی ندارم،ولی فعلا به 2 تا مشکل برخوردم.
    1 ) وفتی میخوام تو شب عکس یا فیلم از منظره شهر بگیرم،سیاهی شب نویز خیلی زننده ای داره و با عوض کردن حالت های غیر از آتو هم چنگی به دل نمیزنه
    2) وقتی رو سوژه ای زوم میکنم،اکثرا،تصویر تار میمونه و با دردسر زیاد،تاری از بین میره.(مخصوصا در شب مثلا زوم روی برج میلاد)
    1 : باید یه نمونه عکس قرار بدید تا مشخص بشه دقیقاً منظورتون از سیاهی شب و نویز زننده چیه!
    2 : به دوربین فرصت بدید فوکوس رو انجام بده. مخصوصاً در شرایط نوری کم و در فواصل کانونی زیاد (زوم زیاد). هرچند دوربین به صورت اتوفوکوس عمل میکنه اما یک راه حل اش اینه که زوم رو کمی عقب جلو کنید و دکمه شاتر رو تا نیمه فشار بدید تا زمانیکه دوربین بتونه فوکوس کنه.

در صورتی که با گوشی گالاکسی s4 عکس قشنگتری میندازه.
    از اون حرفا بودا :)
    hasibi01 و tahers96i تشکر می‌کنند.
    The older you are, the longer lens you need

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط siamak_kh نمایش پست ها
    1 ) وفتی میخوام تو شب عکس یا فیلم از منظره شهر بگیرم،سیاهی شب نویز خیلی زننده ای داره و با عوض کردن حالت های غیر از آتو هم چنگی به دل نمیزنه در صورتی که با گوشی گالاکسی s4 عکس قشنگتری میندازه.
    درود
    در خصوص نوز زننده تصویرتون دوستون اشاره کردند که نیاز به نمونه است ولی با این حال، چک بفرمایید ببینید ISO دوریبن در حالت Auto هست یا نه؟ اگر هست از ISO پایین استفاده کنید! البته در شب در صورت استفاده از ISO پایین (مثلا تا 100 یا نهایتا 200) استفاده از فلاش و یا سه پایه اجتناب ناپذیره!
    در خصوص مشکل زوم، در دروبین های بریج این مسئله خیلی غیر عادی نیست! یک بار پس از انجام این کار دکمه شاتر را تا نصفه فشار دهید تا عمل فوکوس را انجام دهد! البته فوکوس اکثر لنزها در شب و بخصوص در حالت تله در صورتی که نقطه نورانی برای فوکوس نباشد کمی با تاخیر انجام می شود و حتی ممکن است اصلا صحیح انجام نشود!

در خصوص مقایسه این دوربین با S4 هم مثل مقایسه پراید با تویوتا کمری بود!
    اصولا ابعاد سنسور گوشی و حتی لنز آن قابل قیاس با دوربینی مثل SX60 نیست! ولی موبایل بدلیل وجود کاربران آماتور دارای برنامه ریزی اتوماتیک کاملتری است در حالی که کسی که دوربینی به سبک sx60 را دست گرفته باید با امکانات آن کار کنید تا نتیجه مناسب را بگیرید!

ارادتمند
    ata_m3، farshad.s، hasibi01 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا hasibi01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1926

با درود
    من خودم sx40 دارم و بنابر تجربه میگم هنگام عکاسی در نور کم تفاوت پراید با کمری بیشتر شعاره تا واقعیت. برتری دوربین های سوپر زوم وجود لنزی با محدوده کانونی وسیعه (200-5 mm).
    اگرم سایز سنسورها ("1/3 با "1/2.3) و همچنین رزولوشن (16 و 13 مگاپیکسل) رو مقایسه کنید برتری زیادی برای sx60 وجود نداره. اینکه می فرمایند نویز عکس موبایل کمتره شاید به این دلیله که دوربین داره درحالت raw عکسو ضبط میکنه که در نتیجه نویزگیری آنچنانی روی عکس ها دوربین انجام نمیگیره. البته تغییر وضعیت به jpeg هم باعث حذف جزئیات میشه که صد البته موبایل با همین ترفند عکس های به ظاهر بهتری تحویل میده.
    در کل نباید از دوربین هایی در این رده توقع عکسهای آنچنانی در شرایط نوری کم داشت.
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط hasibi01 نمایش پست ها
    با درود
    من خودم sx40 دارم و بنابر تجربه میگم هنگام عکاسی در نور کم تفاوت پراید با کمری بیشتر شعاره تا واقعیت. برتری دوربین های سوپر زوم وجود لنزی با محدوده کانونی وسیعه (200-5 mm).
    اگرم سایز سنسورها ("1/3 با "1/2.3) و همچنین رزولوشن (16 و 13 مگاپیکسل) رو مقایسه کنید برتری زیادی برای sx60 وجود نداره.
    اینکه می فرمایند نویز عکس موبایل کمتره شاید به این دلیله که دوربین داره درحالت raw عکسو ضبط میکنه که در نتیجه نویزگیری آنچنانی روی عکس ها دوربین انجام نمیگیره. البته تغییر وضعیت به jpeg هم باعث حذف جزئیات میشه که صد البته موبایل با همین ترفند عکس های به ظاهر بهتری تحویل میده.
    در کل نباید از دوربین هایی در این رده توقع عکسهای آنچنانی در شرایط نوری کم داشت.
    درود
    صحبت سر پراید و کمری صحبت سر sx40 , sx60 نبود!
    صحبت بین sx60 و Galaxy S4 بود!
    جنابعالی خودتون هم اشاره کردید، اگر فرض کنیم دوربین در مود raw عکاسی کرده باشه باز هم اصل قضیه زیر سوال نمی رود که هیچ تایید هم می شود!
    دوستمون اشاره کردند در مود اتو و دستی این نویز وجود داره! فرای بحث مکان و شرایط که باید نمونه عکس وجود داشته باشه،
    قطع به یقین پردازنده ای که صرفا کار پردازش تصویر را با الگریتم های خاص انجام می دهد قوی از از یک پردازنده موبایل عمل خواهد کرد!
    تصویر JPG دوربین SX60 اگر نویز زیاد داشته باید در شرایط یکسان ISO با دوربین موبایل مثل S4 سنجیده بشه!
    تازه در نظر داشته باشید که برای موبایل بصورت نرم افزاری پردازش زیادی بر روی خروجی تصویر صورت می گیره ولی در دوربین های بریج شدت آن بسیار کمتر هست!
    در خصوص فاصله کانونی هم که فرمودید 5-200 شما اصلا فرض کنید در یک فوکال یکسان در هر دو وسیله باشه!
    در هر حال وقتی شما یک وسیله تخصصی را به قیمت یک وسیله همه کار می خرید باید مطمئن باشید تفاوت در حوزه تخصصی کار ابزار تخصصی خیلی فاحش خواهد بود
    ارادتمند.
    ata_m3، peacekeeper، hasibi01 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا hasibi01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1926

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    صحبت سر پراید و کمری صحبت سر sx40 , sx60 نبود!
    صحبت بین sx60 و Galaxy S4 بود!
    جنابعالی خودتون هم اشاره کردید، اگر فرض کنیم دوربین در مود raw عکاسی کرده باشه باز هم اصل قضیه زیر سوال نمی رود که هیچ تایید هم می شود!
    دوستمون اشاره کردند در مود اتو و دستی این نویز وجود داره! فرای بحث مکان و شرایط که باید نمونه عکس وجود داشته باشه،
    قطع به یقین پردازنده ای که صرفا کار پردازش تصویر را با الگریتم های خاص انجام می دهد قوی از از یک پردازنده موبایل عمل خواهد کرد!
    تصویر JPG دوربین SX60 اگر نویز زیاد داشته باید در شرایط یکسان ISO با دوربین موبایل مثل S4 سنجیده بشه!
    تازه در نظر داشته باشید که برای موبایل بصورت نرم افزاری پردازش زیادی بر روی خروجی تصویر صورت می گیره ولی در دوربین های بریج شدت آن بسیار کمتر هست!
    در خصوص فاصله کانونی هم که فرمودید 5-200 شما اصلا فرض کنید در یک فوکال یکسان در هر دو وسیله باشه!
    در هر حال وقتی شما یک وسیله تخصصی را به قیمت یک وسیله همه کار می خرید باید مطمئن باشید تفاوت در حوزه تخصصی کار ابزار تخصصی خیلی فاحش خواهد بود
    ارادتمند.
    با درود
    منظورم منم sx40 و sx60 نبود. بنظر من فاصله کیفیت و خروجی سنسور یه دوربین بریج با موبایل خیلی زیاد نیست که اینو با توجه به تجربه خودم از sx40 و G2 عرض کردم. گذشته از تمام پردازش ها، سایز سنسور این دو زیاد با هم متفاوت نیست. برتری یه دوربین سوپر زوم نسبت به موبایل بیشتر در زمینه اپتیک هست تا تکنولوژی و خروجی سنسور. این رو هم اضافه کنم که دوربین های بریج کنترل خیلی بیشتری(بصورت محدود) روی پارامترهای عکاسی در اختیار قرار میدن که این میشه تفاوت یه کالای تخصصی (دوربین) با همه کاره (موبایل).
    در کل بنظر من باید از این دوربین ها در حد خودشون انتظار داشت و برای گرفتن یه عکس با کیفیت در شرایط نوری ضعیف سراغ سنسورهای بزرگتر رفت.
    Nima Sadigh و peacekeeper تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

منظورم منم sx40 و sx60 نبود. بنظر من فاصله کیفیت و خروجی سنسور یه دوربین بریج با موبایل خیلی زیاد نیست
    جسارتا فکر نمی کنم اینطور باشه. در شرایط نوری ضعیف خروجی هر دوربینی (مخصوصا سوپرزومهای اینچنینی با اپرچر نه چندان باز) مسلما با افت همراه خواهد بود. ولی این دلیل نمیشه بگیم تفاوت ها با دوربین گوشی زیاد نیست. اگر می خواید تفاوت ها بیشتر ملموس باشه در شرایط یکسان و در نور کافی هم خروجی ها رو مقایسه کنید.
    برتری یه دوربین سوپر زوم نسبت به موبایل بیشتر در زمینه اپتیک هست تا تکنولوژی و خروجی سنسور.
    اصولا جمله ایراد داره! اپتیک یکی از عوامل تاثیرگذار در خروجیست. نمیشه یکی از عوامل تاثیرگذار روی خروجی رو با کل خروجی مقایسه کرد. یا خروجی ها رو دو به دو با هم مقایسه کنید یا کیفیت اپتیکی عدسی ها رو با هم.
    msh2200، hasibi01 و PaeezeZard تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین