صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 51
Like Tree298تشکر

موضوع: Sony Alpha 7 II

كاربر همراه
    تشکر کرده
    348

سلام دوستان
    واقعا فول فریمهای سونی وسوسه کننده هستند
    من چندیست نظرم به سمت و سوی مارک یک این دوربین جهت دوربین پشتیبان ( دوربین دوم ) فول فریم نیکونم هستم
    فقط یک سوال
    من چطور میتونم از لنزهای fx نیکونم بروی این سری از دوربینها مانند همین الفا 7 مارک یک و دو سونی استفاده کنم ؟؟ ایا تبدیلی برای لنزهای نیکون وجود دارد ؟؟
    اگر میشه کامل راهنمایی بفرمایید
    متشکرم

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    سلام دوستان
    واقعا فول فریمهای سونی وسوسه کننده هستند
    من چندیست نظرم به سمت و سوی مارک یک این دوربین جهت دوربین پشتیبان ( دوربین دوم ) فول فریم نیکونم هستم
    فقط یک سوال
    من چطور میتونم از لنزهای fx نیکونم بروی این سری از دوربینها مانند همین الفا 7 مارک یک و دو سونی استفاده کنم ؟؟ ایا تبدیلی برای لنزهای نیکون وجود دارد ؟؟
    اگر میشه کامل راهنمایی بفرمایید
    متشکرم
    Ultimate Guide to Sony A7 / A7R Lens Mount Adapters

آداپتورهايي كه من ديدم ساده هستند به همين خاطر براي تنظيم اپرچر در لنزهاي سري G مشكل ساز ولي با بقيه لنزها مشكلي ندارند. البته اين سايت آداپتوري معرفي كرده كه بدرد لنزهاي سري G هم مي خوره ولي بعيد مي دونم توي ايران پيدا بشه.
    OptiX، jamal.s و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

در سایت metabons تبدیلهای مخصوص لنزهای جی رو هم میبینید.بعیده که توی ایران پیدا بشه اما میشه از طریق امازون و...خرید کرد.در کل مشکل تبدیل نه برای کنون نه نیکون و بسیاری از ماونتهای دیگه وجود نداره.
    OptiX، a.g g.a، jamal.s و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    348

دوستان
    ایا بستن تبدیل تو این دوربین بر کیفیت خروجی تاثیر منفی خواهد گذاشت ؟

تشکر کرده
    12097

خیر.چون تبدیل هیچ المان اپتیکی نداره.فقط فاصله جعبه آینه رو جبران میکنه.
    برای لنزهای قدیمی هم با امکاناتی که برای فوکوس دستی در نظر گرفته شده،(مثل فوکوس پیکینگ و زیبرا )نگرانی باقی نمیونه.
    yaghoobi، OptiX، a.g g.a و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

البته بحثي وجود دارد كه اختلاف ارتفاع در قسمت مانت دوربين در حد چند ميكرون مي تواند بر كيفيت گوشه هاي تصوير تاثير بگذارد. تا الان تست مبدل ها روي لنزهاي با دايره تصوير بزرگ بر روي دوربينهاي سنسور كوچك انجام مي گرفت. با معرفي اين دوربين احتمال آن مي رود اين خطا در هنگام استفاده از تبديلها بيشتر شود. تاثير افت كيفيتي كه صحبت از آن شد بيشتر مي تواند در عكاسي منظره كه معمولا نياز به گوشه هاي شارپ مي باشد خودش را نشان دهد. به نظر مي آيد اين خطا در لنز هاي وايد و يا اولتراوايد بيشتر خودش را نشان مي دهد.

LensRentals.com - There Is No Free Lunch, Episode 763: Lens Adapters

diglloyd: Ultra wide angle lenses and sensor/lens-mount alignment

*منظور از تبديل لنز يا همان lens adapter در توضيحات بالا، تبديلهاي مكانيكي و بدون المان اپتيكي بود.
    a.g g.a، Hossein Arabi و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه qorashi آواتار ها
    تشکر کرده
    824

تبدیل های موجود در بازار اکثرا قابلیت کار با لنز های G رو هم دارن. روی تبدیل ها حلقه ای برای تنظیم دیافراگم وجود داره که به راحتی با همه لنزها کار میکنه.
    برندهای مختلفی برای این تبدیل ها هست که اکثر حدود ۶۰-۵۰ دلار قیمت دارن. گرونترین اونها همین برند Novoflex هست که کمی بیش از ۳۰۰ دلار قیمت داره.
    ----
    در کل کار با این دوربین ها بسیار بسیار لذت بخش هست. من کمتر از یک ماه هست که A7S رو گرفتم و فکر می کنم در رابطه با عملکردش در نور کم حالا حالا ها هیچ دوربینی به پای اون نرسه. نویز عکس هایی که من با ورژن S دوربین در ایزوی ۲۵۶۰۰ میگیرم به وضوح کمتر از نویز عکس هایی هست که با D800 در ایزوی ۳۲۰۰ میگیرم.
    IMG_2096.JPG
    ویرایش توسط qorashi : Sunday 23 November 2014 در ساعت 19:57
    yaghoobi، Nima Sadigh، OptiX و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط qorashi نمایش پست ها
    تبدیل های موجود در بازار اکثرا قابلیت کار با لنز های G رو هم دارن. روی تبدیل ها حلقه ای برای تنظیم دیافراگم وجود داره که به راحتی با همه لنزها کار میکنه.
    برندهای مختلفی برای این تبدیل ها هست که اکثر حدود ۶۰-۵۰ دلار قیمت دارن. گرونترین اونها همین برند Novoflex هست که کمی بیش از ۳۰۰ دلار قیمت داره.
    ----
    در کل کار با این دوربین ها بسیار بسیار لذت بخش هست. من کمتر از یک ماه هست که A7S رو گرفتم و فکر می کنم در رابطه با عملکردش در نور کم حالا حالا ها هیچ دوربینی به پای اون نرسه. نویز عکس هایی که من با ورژن S دوربین در ایزوی ۲۵۶۰۰ میگیرم به وضوح کمتر از نویز عکس هایی هست که با D800 در ایزوی ۳۲۰۰ میگیرم.
    IMG_2096.JPG
    تو ایران این تبدیلها به سختی گیر میان. وضعیت لوازم جانبی برای کانون و نیکون هم اینجا افتضاحه چه برسه به سونی.

در مورد صحبت دومتون باید بگم سنسور D800و A7S تا حدزیادی شبیه هم هستند و رفتار نویزی مشابهی هم دارند.همچین ادعایی قطعا درست نیست. بیش از سه استاپ کامل اختلاف در عملکرد نویزی حتی در مقایسه فول فریم و کراپ هم بسختی قابل دفاعه چه برسه به دو فول فریم با سنسور مشابه.

a7r.jpg

a7r-2.jpg
    aro1355، a.g g.a، Kane و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

تشکر کرده
    12097

راستش سنسور A7S هیچ شباهتی به دی800 یا A7R نداره.البته جز اینکه هر سه فول فریمند.آ7 اس یک دوربین 12 مگاپیکسلی است و در رتبه بندی دی ایکس او کم نویزترین دوربین تا این تاریخه.اون مطالبی که شما گذاشتید مربوط به آ7 ار میشه که با دی800 هر دو یک سنسور دارند.
    7.jpg
    ویرایش توسط lamagra : Sunday 23 November 2014 در ساعت 21:11 دلیل: افزودن عکس
    yaghoobi، OptiX، a.g g.a و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    راستش سنسور A7S هیچ شباهتی به دی800 یا A7R نداره.البته جز اینکه هر سه فول فریمند.آ7 اس یک دوربین 12 مگاپیکسلی است و در رتبه بندی دی ایکس او کم نویزترین دوربین تا این تاریخه.اون مطالبی که شما گذاشتید مربوط به آ7 ار میشه که با دی800 هر دو یک سنسور دارند.
    7.jpg
    درسته من A7R رو اشتباه گرفتم چون معمولا این مدل با d800 مقایسه میشه.ولی در اصل موضوع تفاوتی نمیکنه.
    چون اولا سنسور 12 مگاپیکسلی نباید این طوری با سنسور 36 مگاپیکسلی مقایسه بشه ثانیا با فرض مقایسه این دو سنسور هم تفاوت در این حد نخواهد بود.

d3s.jpg

فراموش نکنید سنسور D3S ساخت سال 2009 و A7S مربوط به 2014 هستش.
    Kane و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین