صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27
Like Tree71تشکر

موضوع: انتخاب بین فول فریمهای نیکون

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    ایمان جان همونطور که میدونی منم چند روز پیش عین شما درگیر فول فریم بودم. قرار بود 750 بگیرم با لنز 19-35 تامرون. اما دیدم دارم بزرگترین اشتباه رو میکنم. چرا که دیگه بعدش هیچ بودجه ای برای خرید لنز و تجهیزات نخواهم داشت و حتی یک کامپیوتر ندارم که بخوام فایل های 750 رو پردازش کنم.
    و بازم میدونی که با اون بودجه ای که مد نظرم بود چیکار کردم؟
    یک سه پایه Xpro4 + یک هد W3 + یک لنز ماکرو سیگما + یک کوله 500 تومنی مانفرتو

همه اینها در مقابل 750 ! برای من خرید فول فریم اصلا توجیح نداشت، جناب دری هم همون موقع همین رو به بنده گوشزد کردن.
    حالا برای شما، شما که کار استودیو میکنی و تجهیزات نورپردازیتون اوکی هست اصلا نیازی به ایزوی بالا خواهید داشت ؟
    امروز در سایت https://fstoppers.com/ چندتا عکس عالی از منظره و ... دیدم که خیلی خیلی برام جذاب بود، تو فکر این بودم که این عکسا با چی گرفته شده، وقتی در اگزیف عکس 60D رو دیدم از خودم خجالت کشیدم. من که هنوز از 7100 نهایت استفاده رو نبردم چرا باید پول پای 750 بدم ؟

همه اینا رو گفتم که برسیم به اینجا. چرا وقتی کار آدم با بادی یک پله پایین تر هم راه می افته باید پول هنگفتی پای یک بادی بدیم و هیچوقت از امکاناتش استفاده نکنیم ؟
    من ترجیحم بر لنزه و تجهیزات بعد بادی.
    واقعاً همین طوره که میگی امین جان، البته بنده عکاسی غیر استودیوییم خیلی بیشتره اما عکاسی که نیازمند به ISO بالا باشه حقیقتاً خیلی برخورد ندارم.
    واقعاً به نظرم حرکت شما برای منم آموزندس، بعضی وقتا یه سری خرجا خیلی به جا تره. اگر قیمتاشون کمی بهم نزدیک تر بود شاید خرید d750 توجیه پذیرتر بود اما وقتی اختلافشون برای من در حد یک لنز خوبه به نظر خودمم خریدش چندان جالب نیست. تو مقطعی یادمه d750 شده بود 4700 و همزمان D610 هم بود 4400 که اختلافشون اصلاً اجازه نمی داد به 610 فکر کنم اما الان که d610 پایین تر رفته و d750 متأسفانه قیمتش نامعقول شده، قضیه متفاوته.

ممنونم از هم فکریت :)
    yaghoobi، filtrmiltr، Amin.Zallaghi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    مزاح کردم برادر.اگر بدنه بروز میخواهید صبر کنید ببینیم 2016 نیکون چی داره واسمون.ولیکن حقیر بیشترین سرمایه گزاریم روی لنزه فعلا.بدنه رو هم نگه داشتم تا وقتی هنرآموزیم باهاش به یه جایی برسه و حسابی ازش کار بکشم.بعدهم انشاالله گوش شیطون کر شاید...فقط شاید فول فریم.فقط توصیه بنده اینه که حتی الامکان برند اصلی خرید کنید.
    فوتوکینا همین هفته شروع میشه فکر کنم و احتمالاً باید دوربینای جدید رو بشه یا حرفی در موردش زده بشه، فعلاً قوی ترین شایعه مربوط به D5 و نمی دونم nikon چه برنامه ای برای میان رده داره.
    البته من زمان بی دوربینیم داره زیاد میشه و یواش یواش توجیه ناپذیر، تا به الان سرم مشغول فعالیت دیگری بود و الان دیگه واقعاً لازمه.
    آقا من در مورد لنز اصلاً برند اصلی و فرعی برام توجیه نداره وقتی پای عملکرد بیاد مگر اینکه بخوام تجارت لنز کنم! چون اونجا توجیه داره اما در مورد کارایی موافق نیستم؛ اگر لنزی خوب بود باید اونو گرفت و برند اصلی در زمانی که کیفیت برابر یا نزدیک باشد و قیمت مناسبی هم داشته باشد توجیه داره و الا به نظرم نباید زیاد در قید برند بود.
    مثال همین 200-70 یا 70-24! وقتی برند اصلی نزدیک 3 میلیون تومن و در مورد دوم 2 میلیون تومن گرونتر و در مجموع 5 تومن! چرا این هزینه که می تونه طیف وسیعی از امکانات ر در اختیار قرار بده به پای اسم برند هدر بدم؟ البته این نظر شخصه منه و احتمالاً مخالفین زیادی هم داشته باشه :)
    S Noora تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

با وجود 70-200 85 1.8 فکر نکنم خيلی به کار بياد باز اگه 1.4 بود بهتر بود اما اختلاف قيمت زياده
    به نظر من همون 750 + 24-70 انتخاب خوبيه
    Iman.sh، Mahdi.A.Tabar و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    رفقا و اساتید هم فکری کنید لطفاً:
    D750+ Tamron 24-70

یا

D610+ Tamron 24-70+ + 85 1.8g

پ.ن: این رو اضافه کنم که در حال حاضر یهVC 70-200 Tamronو یک 50 1.8g هم دارم.
    بنظر حقیر ترکیب اول بسیار بهتره. البته چون الان همین سیستم دست خودمه و تجربه کردم. اینم بگم که بنده تا حالا با 610 کار نکردم. ولی بدنه 750 برتریهای زیادی نسبت به 610 داره.
    1- ال سی دی متحرک که کار فیلمبرداری و ماکروگرافی را بسیار راحت و لذت بخش کرده.
    2- فلاش سر خود این دوربین واقعأ توی شب عالی عمل میکنه و کمک میکنه خیلی از شات ها رو از دست ندی. چون هر چقدر هم از ایزوی بالا استفاده کنی تا وقتی که نور کافی نباشه تصویر شارپی نخواهی داشت.
    3- امکانات فوق العاده برای فیلمبرداری مثل پاور اپرچر که دیافراگم رو به نرمی تغییر میده و تغییرات رو همزمان نشون میده. این قابلیت نمایش تغییرات دیافراگم در مود عکاسی هم موجوده که در عکاسی ماکرو و منظره خیلی به کار میاد. قابلیتی که در 610 نداریم.
    4- نمایش هیستوگرام در لایو ویو
    5- استفاده از سیستم فوکوس. 810 که بسیار پیشرفته تر از 610 هستش.
    6- وزن و ابعاد بسیار مناسب. در حد دوربینهای کراپ.

ضمنأ طبق سایت dxo لنز تامرون 24-70 شارپترین لنز زوم استاندارد برای این دوربینه. افت شارپنس در فوکال 70 در اف 2.8 در نمونه نیکونی هم.کاملأ شبیه تامرون هستش. ضمن اینکه تامرون هم ارزونتره هم لرزشگیر داره که خیلی مزیت خوبیه.

بعدأ انشالله میتونی لنزهای دیگه رو اضافه کنی.
    تا نظر اساتید چی باشه

موفق باشی
    NASSIRI4080، yaghoobi، Iman.sh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    با وجود 70-200 85 1.8 فکر نکنم خيلی به کار بياد باز اگه 1.4 بود بهتر بود اما اختلاف قيمت زياده
    به نظر من همون 750 + 24-70 انتخاب خوبيه
    دلیلم برای 85 بیش از هر چیزی بحث وزن این لنزه و الا از لحاظ شارپنس، بیشترین شارپنسش با 85 برابره، البته 2/3 استاپ اپرچرش بسته تره،بوکش تا حدی شاید به زیبایی 85 نباشه و همین و شاید بشه واقعاً 85 رو هم نادیده گرفت.
    یه چیزی تو سایت منصورف می دیدم که جالب بود به اشتراک می ذارم: (تأکید منصورف بر سیستم focus این دوربین 750 که برتری زیادی بر 610 داره و مثل باقی آپشن ها قابل چشم پوشی نیست از نگاهش)
    D75002.jpg

Detection Range -3 to +19 EV (ISO 100, 68°F/20°C) -1 to 19 EV (ISO 100, 68°F/20°C)

AF Detection Up to f/8 (11 AF points) Up to f/8 (7 AF points)

White Balance Bracketing 2-9 exposures in 1, 2, or 3EV increments 2 or 3 exposures in 1, 2 or 3EV increments

One Click Zoom Yes No

Connectivity USB3 USB 2
    شاید مهم ترین تفاوت ها این هاست جدای از بحث دیسپلی و فیلمبرداری.
    ویرایش توسط Iman.sh : Wednesday 16 September 2015 در ساعت 01:30

تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    بنظر حقیر ترکیب اول بسیار بهتره. البته چون الان همین سیستم دست خودمه و تجربه کردم. اینم بگم که بنده تا حالا با 610 کار نکردم. ولی بدنه 750 برتریهای زیادی نسبت به 610 داره.
    1- ال سی دی متحرک که کار فیلمبرداری و ماکروگرافی را بسیار راحت و لذت بخش کرده.
    2- فلاش سر خود این دوربین واقعأ توی شب عالی عمل میکنه و کمک میکنه خیلی از شات ها رو از دست ندی. چون هر چقدر هم از ایزوی بالا استفاده کنی تا وقتی که نور کافی نباشه تصویر شارپی نخواهی داشت.
    3- امکانات فوق العاده برای فیلمبرداری مثل پاور اپرچر که دیافراگم رو به نرمی تغییر میده و تغییرات رو همزمان نشون میده. این قابلیت نمایش تغییرات دیافراگم در مود عکاسی هم موجوده که در عکاسی ماکرو و منظره خیلی به کار میاد. قابلیتی که در 610 نداریم.
    4- نمایش هیستوگرام در لایو ویو
    5- استفاده از سیستم فوکوس. 810 که بسیار پیشرفته تر از 610 هستش.
    6- وزن و ابعاد بسیار مناسب. در حد دوربینهای کراپ.

ضمنأ طبق سایت dxo لنز تامرون 24-70 شارپترین لنز زوم استاندارد برای این دوربینه. افت شارپنس در فوکال 70 در اف 2.8 در نمونه نیکونی هم.کاملأ شبیه تامرون هستش. ضمن اینکه تامرون هم ارزونتره هم لرزشگیر داره که خیلی مزیت خوبیه.

بعدأ انشالله میتونی لنزهای دیگه رو اضافه کنی.
    تا نظر اساتید چی باشه

موفق باشی
    ممنونم. امیدوارم دوستانی که دی 610 دارند هم وارد عمل بشن و مثل شما از تجربیاتشون در اختیار بنده قرار بدن.
    در مورد لنز، البته از بقیه ی لنزهای هم رنج خودش بهتره اما بر اساس ریویوی Dxo توی ماکزیمم اپرچر وضعیت این لنز هم چندان جالب نیست. البته این لنز صرفاً از Dxo سربلند بیرون نیومده و واقعاً لنز تعریفی هست توی photozone هم ازش بد گفته نشده و ریتینگ خوبی داره.
    yaghoobi، Mahdi.A.Tabar و javaherirn تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    ممنونم. امیدوارم دوستانی که دی 610 دارند هم وارد عمل بشن و مثل شما از تجربیاتشون در اختیار بنده قرار بدن.
    در مورد لنز، البته از بقیه ی لنزهای هم رنج خودش بهتره اما بر اساس ریویوی Dxo توی ماکزیمم اپرچر وضعیت این لنز هم چندان جالب نیست. البته این لنز صرفاً از Dxo سربلند بیرون نیومده و واقعاً لنز تعریفی هست توی photozone هم ازش بد گفته نشده و ریتینگ خوبی داره.
    اگه عکاسی غیر آتلیه ایی داری تو خرید 750 شک نکن. گرچه این بادی تا سالهای سال شما رو از تعویض دوربین بی نیاز میکنه ولی چنانچه هوس تعویض به سرت بیفته یقین داشته باش طی دو سه روز میتونی بفروشیش!
    این بدنه رده جدیدی در فول فریم های نیکون بوده و مقایسه اون با 610 فکر نمیکنم صحیح باشه.
    مخصوصأ سیستم فوکوسش که واقعأ قابل گذشت نیست. شاید در آینده هوس عکاسی از صحنه های ورزشی یا حیات وحش کردی. اونوقت قدر این بادی رو میدونی.
    همین امشب با خانواده رفتیم شهر بازی. سیستم فوکوس تو نور های مختلف عالی عمل میکنه.تو مکانهای خیلی تاریک هم فلاش سر خودش واقعأ یه نعمت بزرگه!
    yaghoobi، MAHDINK، Iman.sh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3