صفحه 2 از 28 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 271
Like Tree257تشکر

موضوع: گردو غبار سنسور

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

پیش فرض پاسخ: گردو غبار سنسور

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543
    با تشكر
    پاسخ سه تا مورد اول رو مي تونم از خودم بپرسم اما مورد چهارم نياز به تجربه داره كه من ندارم پرسيدم بلكه افراد با تجربه كمك كنن چون تا اونجايي كه من مطالعه كردم و تو تاپيكها و كامنت ها ديدم يكي با انگشت تميز مي كنه يكي با آب دهان و يكي معتقد الا بلا با اسپري مخصوص و يا با براش هاي مخصوص لذا پرسيدم تا نظر شما ها رو بدونم

در خصوص مورد اول من اگه SLR بخرم ابتدا فقط با لنز كيتش كار خواهم كرد يا حد اكثر دو لنز بيشتر نگيرم البته واسه شروع
    در خصوص مورد دوم چون تو تهران زندگي ميكنم با اجازتون فكر مي كنم در هواي كثيف تهران بيشترين تعويض رو داشته باشم و كمتر تو خونه كه در معرض گردوخاك قالي و موكت باشه لنز عوض كنم
    در مورد سوم اكثر عكاسان حرفه اي دنيا شايد بخوان هر روز سنسور دوربينشون رو تميز كنن اين به من چه ربطي داره
    بابک جان
    ___در مورد سوال سوم ، من عرض کردم اکثر عکاس دیجیتال دنیا که نگاهی یا دستی به دنیای حرفه ای عکاسی دارند ...
    تلویحا منظورم این بود که قابلیتهای منحصر بفرد DSLR براشان وسوسه کننده است . و این در حدی است که ریسک آلوده شدن سنسور و زحمت تمیز کردن اون رو پذیرفته اند.
    به نظر شما هر روز کثیف شدن سنسور و در پی اون هر روز تمیز کردنش معقول به نظر میرسه ؟

___ دوستی که آب دهان رو بعنوان یک گزینه مطرح کرده اند ، مایلم تصور کنم مزاح کرده اند. یعنی تا رو در رو نبینم که با سنسور دوربینشون چنین کاری میکنند، باور نمیکنم .

___ بعید میدونم آلودگیهای سطح سنسور چسبناک باشند. ( خودم هنوز با چنین مشکلی مواجه نشده ام ، چون تا این تاریخ یک لنز بیشتر ندارم ) اگر این فرض درست باشد ، وسیله ای دمنده مثل اسپری های هوا ( فروشگاه های لوازم الکترونیک دارند ، قوطی اسپری است که فقط با هوای پاک و بدون غبار یا سایر خواص نا مطلوب پر شده ) ، یا حبابهای لاستیکی دمنده هوا (فروشگاه های وسایل آزمایشگاهی و دراگ استورها دارند ) جهت تمیز کردن کفایت میکنه.
    هادی هژیرآذر

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

دوربينهاي اليمپوس E1‌ ، E-300 و E-500‌ مجهز به سيستم غبارزدايي اولتراسونيك هستند. هر بار كه دوربين روشن ميشود، با ايجاد لرزشهايي روي سنسور، غبارزدايي ميكنند و البته اين امكان از طريق منوهايشان نيز انجام ميشود.

نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

من تقريبا از همون ماه اول سنسور دوربينم غبار گرفت و تا حلال كه حدود 10 ماه ميگذره فقط يك بار با فوتك خواستم تميز كنم كه خوب زياد موثر نبود و تا حالا هم بيخيالشون شدم و با فوتوشاپ عكس رو اديت ميكنم

راستي در ديافهاي بسته بيشتر ديده ميشوند

امروز در نمايندگي كنون مركزي روبروي پارك ساعي وسيله تميز كردن سنسور كه شبيه گوش پاكنه را ميفروخت 7800
    محمد امدادی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

لينك زير اطلاعات بسيار خوبي راجع به اين قضيه دارد . وسيله اي كه برس مخصوص به آن وصل مي شود فقط براي از بين بردن گرد و غبار هاي احتمالي بر روي خود برس قبل از شروع به كار مي باشد و براي غبار روبي بايد از برس جدا گردد .

http://www.visibledust.com/instructions.html
    Canon 350D + EF-S 18-55 mm Lens Kit + Sigma 17-70 mm
    ‌‌‌‌‌‌‌‌Pentax P30 + Pentax 28-80 mm‌‌‌‌‌

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط me
    من تقريبا از همون ماه اول سنسور دوربينم غبار گرفت و تا حلال كه حدود 10 ماه ميگذره فقط يك بار با فوتك خواستم تميز كنم كه خوب زياد موثر نبود و تا حالا هم بيخيالشون شدم و با فوتوشاپ عكس رو اديت ميكنم
    نگراني منم همينه . آقاي امدادي آيا شما زياد لنز عوض مي كردي كه تو يه ماه گرد و غبار گرفت
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

راستش نه من اونموقع لنز ديگه اي نداشتم ولي وجود غبارها رو ميتونم اينجوري توجيه كنم :

---- من اين دوربين رو از پشت ويترين گرفتم تو مالزي شايد اين غبارها قبل از خريد من وجود داشته و من هم اون اوايل دقت نكردم

---- 2 -3 بار لنز رو باز كرده بودم براي كنجكاوي

---- من بعضي وقتها لباسهايي پوشيده بودم كه خيلي توليد پرز ميكردند و وقتي دوربين از گردن آويزون باشه و در تماس با لباس كلي پرز ميگيره كه بنظر من اين پرزها فقط از راه دريچه لنز وارد نميشه و سوراخها و درزهاي كل دوربين تو اين قضيه متهم هستند مثلا شكافهايي كه در سيستم فلاش سرخود دوربين هست چون پرزها در منظره ياب هم ديده ميشوند

مرسي
    محمد امدادی

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

اگه کسی دوربین نیکون و کنون از تجهیزات حرفه ای بخره هم سنسور رو براش رایگان تمیز میکنه و هم نرم افزار دوربینش رو رایگان به روز میکنه.

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooriya_Online
    اگه کسی دوربین نیکون و کنون از تجهیزات حرفه ای بخره هم سنسور رو براش رایگان تمیز میکنه و هم نرم افزار دوربینش رو رایگان به روز میکنه.
    البته اينطور كه شنيدم اين فروشگاه قبل از خريد هم دوربين رو به صورت رايگان برات كثيف مي كنه( البته گناهش با راويش)
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

خوب اول به همه دوستان سلام میگم
    مدتی است که ارسالها در فروم رو پیگیری می کنم احساس میکنم تمام سوالات من رو اقای دیناروند می پرسند و حالا من یک سوال دیگه توی همین موضوع دارم و اونم اینکه آیا بدنه نسبتا ضعیفتر دی 50 نسبت به دی 70 ممکنه این مشکل رو بوجود بیاورد یا خیر. منظورم اینه که اصلا کیفیت ساخت بدنه مخصوصا عایق بندی دوربین تاثیری در جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به داخل اونو داره یا نه . با تشکر از همه اساتید

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط roovigital
    مدتی است که ارسالها در فروم رو پیگیری می کنم احساس میکنم تمام سوالات من رو اقای دیناروند می پرسند و
    عليك سلام دوست عزيز
    آخه نه كه من اينترنت تمام وقت مجاني دارم مي خوام مخارج رو از رو دوش شما وردارم تا راحت تر بتونيد دوربين تون رو بخريد (البته اگر نخريديد). از شوخي گذشته فكر كنم وضعيت دوتامون يه جورايي بايد شبيه هم باشه.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 2 از 28 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین