صفحه 23 از 28 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 221 تا 230 , از مجموع 271
Like Tree257تشکر

موضوع: گردو غبار سنسور

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام.

راحت ترین، ارزان ترین و دم دسترین روش به نظرم استفاده از Blower های دستی ( دمنده) است.
    اگر پس از چند بار تمیز کردن نتیجه نگرفتید یا چند درصد باقی ماند باید سراغ روش های دیگر رفت.

فایل پیوست 49162
    آه و افسوس که اگر به واسطه دمش هوا این غبار سنسور دوربین من برطرف میشد که خوب بود ....
    بنده به واسطه کار در کارخانه تولید دارو که لازمه آن وجود محیط clean room است ، به هوای فشرده تمیز با قدرت های مختلف و همچنین یک محیط کاملا بدون غبار دسترسی دارم اما چه سود...!
    متاسفانه کار من از دمندگی گذشته و باید به فکر شستشوی تر باشم و به دنبال بهترین و کم خطرترین روش میگردم

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

20130925_0449 R.JPG
    F/36 - 58mm

20130908_5742R.JPG
    F/25 - 22mm

سلام دوستان.

چند وقت پیش که بعد از مدت ها خواستم عکس با دیاف بسته بگیرم متوجه لکه های زیادی رو سنسورم شدم.

بردم تعمیرگاه ایده آل تمیز کردند اما هیچ تفاوتی توی لکه ها دیده نمی شه.

چکار می شه کرد؟

پ.ن. عکس ها با اغراق ادیت شده برای واضح شدن لکه ها
    عليرضا تارا

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

يعني موقيت لكه ها هم عوض نشد بعد از تميز كردن؟

تشکر کرده
    1113

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    يعني موقيت لكه ها هم عوض نشد بعد از تميز كردن؟
    خیر، دو عکسی که می بینید یکی قبل تمیز کاری و یکی بعدشه. شما حتی نمی تونید تشخیص بدید کدوم قبله و کدوم بعد. (عکس برج میلاد بعد تمیز کاریه)
    عليرضا تارا

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

معمولا غبارهاي خشك سنسور با يه فوت ساده هم جاشون عوض ميشه. آيا سنسور رو جلوي چشم شما تميز كردن؟ ممكنه يادشون رفته باشه كه تميزش كنن.

تشکر کرده
    1113

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    معمولا غبارهاي خشك سنسور با يه فوت ساده هم جاشون عوض ميشه. آيا سنسور رو جلوي چشم شما تميز كردن؟ ممكنه يادشون رفته باشه كه تميزش كنن.
    نه اما وقتی من اومدم داشت دور و بر دوربین رو تمیز می کرد. گفت کارش تموم شده. ممکنه یادش رفته باشه !
    عليرضا تارا

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

یک وقت از لنز نیست؟
    با لنزهای دیگه هم امتحان کردید؟
    یا از لنز هست یا کلا به دوربین شما دست هم نزدن احتمالا فراموش کردن. چون میزان لکه های دو عکس تقریبا یکسان هست و اندک تفاوتی که وجود داره احتمالا به دلیل تفاوت پارامترها و شرایطی است که عکس گرفته شده (پس زمینه ٬ آپرچر و فاصله کانونی و ...) .
    artara74 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

بنده فکر می کنم که این لکه ها، لکه های روغن باشند چون اگه غبار بودند به سادگی و با blower راحت از بین می رفتند اتفاقی که برای سنسور دوربین من افتاده بود. حالا برای تمیز کردن ذرات چسبناک مثل روغن اساتید نظر بدند. در مورد سشوار هم فکر نمی کنم روش مناسبی باشه چون باعث می شه قطعات و مدارات الکترونیکی و حتی خود سنسور به طور غیر طبیعی داغ شوند و این کار به طور قطع در عملکرد صحیح آنها تاثیر منفی خواهد داشت.
    artara74 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

10روز پیش در یکی از تعمیرگاهها بودم برای تست دوربین و لنز یک نفر ایشون رو معرفی کردن که منم رفتم اونجا یک نفر اومد که دوربین 5d مارک 1 آورده بود به تعمرگاه مربوطه گفت که سنسور رو تمیزکنین و توضیح داد که گوشه های بالا چپ و راست پر لکه است تو عکسهام.تعمرگاه رو دیدم با تعجب یک شتشو دهنده ال سی دی که روش هم کلمه tft زده بود برداشت و پنبه رو با اون آغشته کرد و در5 دقیقه سنسور رو تمیز کرد در 3 مرحله فکر کنم و چند تا عکس بدون لنز گرفت و ادعا کرد که تمیز شد بعد طرف لنز 28-135 که دستش بود رو انداخت و گفت که اجازه بده بره بیرون عکس بندازه منم با کمال پررویی گفتم که میشه منم ببینیم چطوری تست میکنین البته به این مسله اشنا بودم فقط حس کنجکاوی بهم دست داد که واقعا تمیز شده یا نه طرف با دیاف 22 از اسمون عکس انداخت بعد هر دو عکس رو تو مغازه حدود 7-8 دقیقه دوتایی بررسی کردیم دیدم که با تعجب با عکس های قبل واقعا فرق داشت و کل لکه ها رفته بود جز یکی دو تا کوچولو که اونم به چشم نمیومد البته یه دونه هم بزرگ وسطش بود که وقتی زوم کردم دیدیم عکس یکی دو تا کفتره که باعث خنده جفتمون شد.وقتی طرف رفت (هزینه هم ازش 17ت گرفت البته به نظر بنده ارزش داشت )از تعمرکار پرسیدم این چیه گفتند که همون اسپری های معمولی که شیشه ال سی دی و ... رو تمیز میکنند که همانطورکه عرض کردم کلمه tft روش هک شه بود شکلشم همچین شکلی بود البته دقیقا یادم نیست ولی مطمین بودم که کلمه tft روش نوشته شده بود
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg img.jpg‏ (9.8 کیلو بایت, 229 بازدید)
    mh.noori تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

یکی از ابزارهای مناسب و جدید برای تمییز کردن سنسور، ژل های مخصوص هست که توسط شرکت لایکا هم استفاده میشه. بدون خیس کردن سنسور و خیلی راحت قابل استفاده است. ساخت کشور آلمان هست. به نظر من تمیز کردن سنسور اون هم با روشهایی که منجر به خیس شدن سنسور میشه باید با دقت خیلی بالایی و توسط مواد قابل اعتماد و توسط افراد خبره انجام بشه.
    mh.noori و darkness_land تشکر می‌کنند.
    Nikon D750

صفحه 23 از 28 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... آخرینآخرین