صفحه 24 از 28 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 271
Like Tree257تشکر

موضوع: گردو غبار سنسور

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

نقل قول نوشته اصلی توسط shetab2 نمایش پست ها
    یکی از ابزارهای مناسب و جدید برای تمییز کردن سنسور، ژل های مخصوص هست که توسط شرکت لایکا هم استفاده میشه. بدون خیس کردن سنسور و خیلی راحت قابل استفاده است. ساخت کشور آلمان هست. به نظر من تمیز کردن سنسور اون هم با روشهایی که منجر به خیس شدن سنسور میشه باید با دقت خیلی بالایی و توسط مواد قابل اعتماد و توسط افراد خبره انجام بشه.
    میشه لینک این ژل راقرار بدید ؟
    ata_m3 و samad_nooran تشکر می‌کنند.
    instagram
    محمدهادی نوری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

نقل قول نوشته اصلی توسط mh.noori نمایش پست ها
    میشه لینک این ژل راقرار بدید ؟
    سلام
    این یکی از لینکهایی هست که در سایت منصوروف راجع به ایت ژل صجبت کرده و اتفاقا دوربین D600 نیکونش رو با این ژل تمییز کرده ، عکس قبل و بعدش هست
    ضمنا انشاله تا چند روز دیگه ده تا از این ژل ها به دستم میرسه.
    Would You Buy This?
    mh.noori تشکر می‌کند.
    Nikon D750

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

سلام
    این یکی از لینکهایی هست که در سایت منصوروف راجع به ایت ژل صجبت کرده و اتفاقا دوربین D600 نیکونش رو با این ژل تمییز کرده ، عکس قبل و بعدش هست
    ضمنا انشاله تا چند روز دیگه ده تا از این ژل ها به دستم میرسه.
    Would You Buy This?

با سلام و تشکر از شما جهت لینک. بنده از این نوع gel stick تو همون سایت منصورف دیده بودم اما شما گفتید که ژل تعجب کردم و گفتم که شاید همونی نباشه که من دیدم. البته تقصیری هم ندارید و واقعا نمیشه معادل فارسی برای اون پیدا کرد و همون ژل بهتره.

پیرو عرایض شما می خوام بگم که منصورف چند وقت پیش تو نمایشگاه نیویورک چند تا از این ژل ها رو دیده و با توجه به اطلاعات قبلیش فورا یکی خریده و خیلی هم ازش تعریف کرده و گفته بود که خیلی وقت پیش بود که دنبالش می گشتم اما پیدا نمی کردم تا اینکه تو نمایشگاه نیویورک دیدم و بلافاصله خریدم.

تمیز کردن سنسور هم با اون خیلی راحت هست. توی جعبه یک سری چسب هست ( مثل نوار چسب ) که چسب مخصوص هست. ژل رو می چسبونید روی قسمتی از این چسبها و ژل خودش چسبنده میشه و اون رو نه خیلی آروم و نه خیلی محکم نقطه وار می زنید به سنسور. یعنی میزنید به سنسور و بعد از چند لحظه برش می دارید و تو نقاطی که احساس می کنید گردو غبار هست این کار رو تکرار می کنید. لازم به ذکر هست که بعد از هر دفعه تماس ژل با سطح سنسور اون رو دوباره باید با همون چسبها تماس بدید تا دوباره چسبنده بشه. جهت درک بیشتر موضوع پیشنهار می کنم که ویدئوی آموزشش رو حتما ببینید که جناب shetab2 لطف کردند و لینکش رو قرار دادند.

جناب shetab2 شما تا چند روز دیگه 10 تا از اینها به دستتون می رسه ؟ اگه جوابتون مثبت هست ؟ آیا قصد فروش هم دارید؟ قیمت ؟

با تشکر.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از شما جهت لینک. بنده از این نوع gel stick تو همون سایت منصورف دیده بودم اما شما گفتید که ژل تعجب کردم و گفتم که شاید همونی نباشه که من دیدم. البته تقصیری هم ندارید و واقعا نمیشه معادل فارسی برای اون پیدا کرد و همون ژل بهتره.

پیرو عرایض شما می خوام بگم که منصورف چند وقت پیش تو نمایشگاه نیویورک چند تا از این ژل ها رو دیده و با توجه به اطلاعات قبلیش فورا یکی خریده و خیلی هم ازش تعریف کرده و گفته بود که خیلی وقت پیش بود که دنبالش می گشتم اما پیدا نمی کردم تا اینکه تو نمایشگاه نیویورک دیدم و بلافاصله خریدم.

تمیز کردن سنسور هم با اون خیلی راحت هست. توی جعبه یک سری چسب هست ( مثل نوار چسب ) که چسب مخصوص هست. ژل رو می چسبونید روی قسمتی از این چسبها و ژل خودش چسبنده میشه و اون رو نه خیلی آروم و نه خیلی محکم نقطه وار می زنید به سنسور. یعنی میزنید به سنسور و بعد از چند لحظه برش می دارید و تو نقاطی که احساس می کنید گردو غبار هست این کار رو تکرار می کنید. لازم به ذکر هست که بعد از هر دفعه تماس ژل با سطح سنسور اون رو دوباره باید با همون چسبها تماس بدید تا دوباره چسبنده بشه. جهت درک بیشتر موضوع پیشنهار می کنم که ویدئوی آموزشش رو حتما ببینید که جناب shetab2 لطف کردند و لینکش رو قرار دادند.

جناب shetab2 شما تا چند روز دیگه 10 تا از اینها به دستتون می رسه ؟ اگه جوابتون مثبت هست ؟ آیا قصد فروش هم دارید؟ قیمت ؟

با تشکر.
    در پیام خصوصی خدمتتان فرستادم. بله ازشون میفروشم.
    Nikon D750

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

سلام
    امروز بالاخره فرصتی دست داد که من تستی از کثیفی سنسور دوربینم انجام بدم و تمییزش کنم. البته هیج کدوم از لنزهایی که من دارم عدد دیافراگمشون بیشتر از 16 نبود و این لکه های روی سنسور روی عددهای مثل 22 بیشتر دیده میشوند. به هرحال از یک کاغذ A4 استفاده کردم (شبیه تستی که قبلا یکی از دوستان انجام داده بود) و با بسته ترین دیافراگم عکس گرفتم. در ACR هم بعد از پروقایل لنز، contrast و clarity را 100درصد کردم و در فتوشاپ هم سعی کردم تا حد امکان لکه ها بیشتر نمایان بشه.
    که وجود یک لکه مدتی بود در عکسها مرا ذیت میکرد و اینجا هم کاملا واضح هست. بعد با استفاده از ژل ( Sensor Gel Stick ) سنسور رو (با هزار سلام و صلوات ) پاک کردم. خوشبختانه نتیجه خیلی خوب بود و همان تنظیمات عکس قبلی رو اعمال کردم ولی اکثر لکه ها از بین رفته بودن. (خیلی جرات فشار دادن این ژل رو ندارم )
    gel1.jpg

gel2.jpg
    yaghoobi، mh.noori، kiavash و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D750

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

سلام
    امروز بالاخره فرصتی دست داد که من تستی از کثیفی سنسور دوربینم انجام بدم و تمییزش کنم. البته هیج کدوم از لنزهایی که من دارم عدد دیافراگمشون بیشتر از 16 نبود و این لکه های روی سنسور روی عددهای مثل 22 بیشتر دیده میشوند. به هرحال از یک کاغذ A4 استفاده کردم (شبیه تستی که قبلا یکی از دوستان انجام داده بود) و با بسته ترین دیافراگم عکس گرفتم. در ACR هم بعد از پروقایل لنز، contrast و clarity را 100درصد کردم و در فتوشاپ هم سعی کردم تا حد امکان لکه ها بیشتر نمایان بشه.
    که وجود یک لکه مدتی بود در عکسها مرا ذیت میکرد و اینجا هم کاملا واضح هست. بعد با استفاده از ژل ( Sensor Gel Stick ) سنسور رو (با هزار سلام و صلوات ) پاک کردم. خوشبختانه نتیجه خیلی خوب بود و همان تنظیمات عکس قبلی رو اعمال کردم ولی اکثر لکه ها از بین رفته بودن. (خیلی جرات فشار دادن این ژل رو ندارم )
    gel1.jpg

gel2.jpg
    سلام

چند شب پیش این دسته ی ژله ای رو در یکی از ویدئو های سایت Fstoppers دیدم.
    قیمتش یکمقدار بالاست ولی چیز بسیار جالبی هست ، از کجا تهیه کردید؟

Best-DSLR-Sensor-Cleaning-Sensor-Gel-Stick-featured-370x230.jpg

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

نقل قول نوشته اصلی توسط D.Daneshmand نمایش پست ها
    سلام

چند شب پیش این دسته ی ژله ای رو در یکی از ویدئو های سایت Fstoppers دیدم.
    قیمتش یکمقدار بالاست ولی چیز بسیار جالبی هست ، از کجا تهیه کردید؟

Best-DSLR-Sensor-Cleaning-Sensor-Gel-Stick-featured-370x230.jpg
    سلام
    از امریکا یکی از دوستان آورد
    Nikon D750

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

مشکل جذب گرد و غبار توسظ سنسور یکی از مشکلات شابع بین تمام دوربین های دی اس ال آر هست، چطور با پیشرفت علم هنوز نتونستن این مشکل رو رفع کنن!
    مثلا یه جوری به سنسور بار الکتریکی بدن که هر جسمی رو از خودش دور کنه...
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

زیرا دقیقا قضیه برعکسه ...
    سنسور به دلیل فرایند فتوالکتریک ( تبدیل تصویر به تصویر الکترونیکی ) و ایجاد سیگنال بر اساس فتون های تابیده شده و ایجاد ولتاژ دارای بار الکتریکی است و طبعیتا ، جاذب گردوغبار خواهد بود ...
    برعکس کردن این فرآیند ، با توجه به ماهیت کار سنسور ، امکان ندارد ...
    برای همین است که وقتی لنز روی دوربین نیست ، دوربین باید خاموش باشد ، تا ولتاژی ایجاد نشود و گردوغبار بیشتر جذب سنسور نشود ...
    Shafy، Dariush Chegini و ali k تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    مشکل جذب گرد و غبار توسظ سنسور یکی از مشکلات شابع بین تمام دوربین های دی اس ال آر هست، چطور با پیشرفت علم هنوز نتونستن این مشکل رو رفع کنن!
    مثلا یه جوری به سنسور بار الکتریکی بدن که هر جسمی رو از خودش دور کنه...
    دوست عزیز چنین محصولی از سری محصولات شرکت visible dust وجود دارد.

https://www.visibledust.com/technolo...t=zeeion_facts

همچنین این ویدئو رو هم ببینید:

http://wideopencamera.com/cameras/fi...the-dust-away/
    ویرایش توسط ata_m3 : Sunday 9 February 2014 در ساعت 21:58 دلیل: اضافه کردن لینک
    Shafy تشکر می‌کند.

صفحه 24 از 28 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 آخرینآخرین