صفحه 4 از 15 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 142
Like Tree226تشکر

موضوع: Nikon D5500

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    فایل های راوش رو چه طور باز کنم ؟ چه نرم افزار هایی نیاز هست دانلود کنم ؟

راستی همراه دوربین CD چیزی نبود ، نرم افزاری نیست که بشه باهاش دوربین رو از طریق کامپیوتر با سیم و یا بی سیم کنترل کرد ؟
    اولا مبارک باشه!
    بعد هم ماشاالله چقدر سوال!
    برای باز کردن فایل Raw پیشنهاد می کنم از فوتوشاپ استفاده کنید که در هر صورت برای ویرایش عکسهای خام بهش نیاز خواهید داشت.
    برای کنترل از طریق کامپیوتر حتما نرم افزاری وجود دارد اما برای موبایل، ظاهرا تنها یک گزینه به درد بخور وجود دارد (اندروید) به نام DSLRdashboard که می تونید رایگان دانلود و استفاده کنید و تا جایی که میدونم با سیم و بی سیم کار می کنه.
    a.g g.a تشکر می‌کند.

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

ممنون از دوستان عزیز !

چند تا عکس که دیروز برای امتحان دوربینم گرفتم البته همه عکس ها ویرایش هم شدن ،راستش 18-55 خیلی فراتر از انتظاراتم ظاهر شد و فکر نمی کردم همچین عمق میدان و بوکه ای داشته باشه !
    همه عکس ها با فوکال 55mm و دیافراگم F5.6
    احتمالا اولین بودجه ای که برای تهیه لوازم عکاسی به دستم برسه 50 F1.8 یا 85 F1.8 بگیرم

1/60s
    ISO 400

1/60s
    ISO 400

1/60s
    ISO 7200

1/60s
    ISO 2200

1/60s
    ISO 1100

این آخری تقریبا در نزدیک ترین فاصله فوکوس بود

چیزهایی که در مورد این دوربین دوست داشتم اندازه جمع و جورش جنس خوب دکمه هاش که موقع کار حس خوبی بهم میدن ، کیفیت خوب عکساش و کنترل خوب نویزش بود و این که میتونم روی عکس ها(با همون فرمت jpeg چون اوایل کاره هنوز Raw نگرفتم ) تغییرات زیادی اعمال کنم و بدون کاهش محسوس کیفیت راحت میتونم تا چند استاپ عکس ها رو روشن تر کنم
    چیز دیگه ای که نظرم رو جلب کرد امکان گرفتن عکس با نگاه کردن تصویر از داخل گوشی بود و انتقال سریع عکس ها به گوشی که موقع سفر خیلی به کارم میاد این امکانات با نرم افزار Nikon Wireless Mobile Utility قابل استفاده هستن ، این نرم افزار رو به سختی از مارکت های موازی پیدا کردم(داخل گوگل پلی برای ایران غیر قابل دانلود بود !) نرم افزارش خیلی بد قلق هست و همیشه باز میمونه و داخل نوتیفیکیشن بار میمونه و این که این نرم افزار خییییلی امکانات بهتری میتونستن داخلش بگنجونن
    درمورد دوربین هم یه چیز بگم خیلی دوست داشتم که چشمی بزرگتری میداشت ( میخواستی پول بیشتر بدی و D7xxx یا فول فریم بگیری !)
    MahBaz، کوروش، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

كاربر جديد hrmf آواتار ها
    تشکر کرده
    229

نرم افزاری نیست که بشه باهاش دوربین رو از طریق کامپیوتر با سیم و یا بی سیم کنترل کرد ؟
    اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم میتونید با Tethered کردن دوربینتون با برنامه ای مثل Lightroom اینکار و انجام بدید.
    گزینه ی Tethered تو سربرگ File برنامه لایت روم هست
    a.g g.a تشکر می‌کند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

سلام دوستان

سايت DP اتوفوكوس اين بدنه رو با Sony RX10 II مقايسه كرده كه ديدنش خالي از لطف نيست. البته دليل مقايسه تشابه قيمت بوده نه چيز ديگري.

Can a Sony RX10 II keep up with a Nikon D5500 on the soccer field?: Digital Photography Review
    a.g g.a و کوروش تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

تشکر کرده
    7995

سلام دوستان

دوربین من(همین D5500) چند وقتی هست که فیلم نمیگیره !
    یعنی وارد لایوویو که میشم هر چی دکمه قرمز رنگ مربوط به شروع فیلم برداری رو میزنم هیچ اتفاقی نمی افته

اوایلی که لنز 50mm رو خریده بودم چند بار باهاش فیلم گرفته بودم ولی یک روز که رفته بودیم کوه دیگه هر چی تلاش کردم فیلم نگرفت(یادم نمیاد توی این بازه زمانی تغییرات خاصی داخل تنظیمات اعمال کرده باشم)
    مموری هم هنوز حدود 10 گیگابایت فضای آزاد داره و با باطری صددرصد هم امتحان کردم
    (مدت زیادی از این نقص میگذره و هربار که امتحان کردم باز هم موفق نشدم فیلم بگیرم)

چه مشکلی پیش اومده؟
    چه طور باید برطرفش کنم؟
    محـمد عـلی جـعفری

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    سلام دوستان

دوربین من(همین D5500) چند وقتی هست که فیلم نمیگیره !
    یعنی وارد لایوویو که میشم هر چی دکمه قرمز رنگ مربوط به شروع فیلم برداری رو میزنم هیچ اتفاقی نمی افته

اوایلی که لنز 50mm رو خریده بودم چند بار باهاش فیلم گرفته بودم ولی یک روز که رفته بودیم کوه دیگه هر چی تلاش کردم فیلم نگرفت(یادم نمیاد توی این بازه زمانی تغییرات خاصی داخل تنظیمات اعمال کرده باشم)
    مموری هم هنوز حدود 10 گیگابایت فضای آزاد داره و با باطری صددرصد هم امتحان کردم
    (مدت زیادی از این نقص میگذره و هربار که امتحان کردم باز هم موفق نشدم فیلم بگیرم)

چه مشکلی پیش اومده؟
    چه طور باید برطرفش کنم؟
    سلام
    فقط با لنز 50 اینطوریه یا با همه لنزها؟
    موقعی که دکمه ضبط رو میزنید دوربین هیچ پیغامی نمیده؟ در صورت امکان تنظیمات دوربین رو ریست تو فکتوری کنید و دوباره امتحان کنید.
    a.g g.a تشکر می‌کند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    سلام
    فقط با لنز 50 اینطوریه یا با همه لنزها؟
    موقعی که دکمه ضبط رو میزنید دوربین هیچ پیغامی نمیده؟ در صورت امکان تنظیمات دوربین رو ریست تو فکتوری کنید و دوباره امتحان کنید.
    نه اتفاقا با 18-55 هم امتحان کردم نمیشه
    محـمد عـلی جـعفری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    69

سلام دوستان کسی با این دوربین بوسیله دستگاه اندرویدی عکس برداری کرده با هیچ یک از اپ های زیر نتونستیم با گوشی عکس بگیریم حتی تصویر دوربین رو هم نیاورد رو گوشی
    qdslrdashboard
    nikon wmu

پ.ن حتی رمز هم نتونستیم‌بزاریم لطفا راهنمایی کنید
    ویرایش توسط milad_6060 : Sunday 13 March 2016 در ساعت 23:30

كاربر آشنا mortaza.mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    41

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_6060 نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی با این دوربین بوسیله دستگاه اندرویدی عکس برداری کرده با هیچ یک از اپ های زیر نتونستیم با گوشی عکس بگیریم حتی تصویر دوربین رو هم نیاورد رو گوشی
    qdslrdashboard
    nikon wmu

پ.ن حتی رمز هم نتونستیم‌بزاریم لطفا راهنمایی کنید
    سلام، بله با نرم افزار wmu هم میشه فوکوس کرد، هم شاتر رو زد. همچنین امکان پیش نمایش عکس ها و ذخیره اون در کیفیت اصلی وجود داره.
    WardeN تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

درود
    دوستان بنده هم به جمع دارندگان این دوربین پیوستم چون قبلا با دوربین گوشی عکاسی میکردم و تمام تنظیمات دستی مهمش دمه دستم بود رو این دوربین انگار کردنم تو قوطی هم سخته برام کار کردن و سرعتم پایین و تنظیمات گنگ هستند برام
    من اصلا از حالت اتو تو دوربین خوشم نمیاد و همیشه تنظیمات دوربینو خودم باید انجام بدم منتهی الان وایت بالانسو از حالت اتو رو حالت دستی که میذارم رو عدد ۳۷۰۰ کلوین ثابت هست و نمیدونم باید از کجا برم تغییرش بده تا به اون نتیجه دلخواهم برسم
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

صفحه 4 از 15 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین