صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 104
Like Tree412تشکر

موضوع: Tokina AT-X 11-20mm f/2.8 PRO DX

كاربر همراه AliM89 آواتار ها
    تشکر کرده
    179

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.h.b نمایش پست ها
    ممنونم از نظراتتون البته من منظورم این لنز سیگما بود

http://www.sigmaphoto.com/lenses/wid...-f35-ex-dc-hsm

اف 3.5 ثابت هست و دهانه هم 82 میلی متر
    البته لنز توکینا رلیز 2015 هست و یقینا" به روزتر و بهتر هست
    بله دقیقا برای همین گفتم به فکر فیلتر دهانه 82 هم باشید، جفت این لنزهای مورد بحث دهانه 82 دارند، مهمترین دلایل برتری توکینا را جناب نوری فرمودند، مخصوصا دیافراگم بازتر توکینا که برای عکاسی در شب بخصوص اگر علاقه به ثبت ستارگان داشته باشید فوق العاده به کارتان خواهد آمد...
    M.Nouri، Mohammad.h.b و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

دوستانی که این لنز رو از دبی سفارش دادن ممنون میشم یه راهنمایی کنن که روالش به چه صورته

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

دوستانی که این لنز رو از دبی سفارش دادن ممنون میشم یه راهنمایی کنن که روالش به چه صورته
    ممنونم از نظراتتون البته من منظورم این لنز سیگما بود

http://www.sigmaphoto.com/lenses/wid...-f35-ex-dc-hsm

اف 3.5 ثابت هست و دهانه هم 82 میلی متر
    البته لنز توکینا رلیز 2015 هست و یقینا" به روزتر و بهتر هست
    دوست عزیز، لنز توکینا رو یکی از دوستان با سفارش من زحمت کشید از دبی مستقیما برام گرفت. احتمالا توی بندرعباس هم بشه این لنز رو پیدا کرد شاید ارزونتر از تهران. قیمت های تهران فعلا بالا و غیر منصفانس برای این لنز. اگر پست بین المللی فروشگاه های اینترنتی برای ایران باز بشه تقریبا می ارزه از اینترنت سفارش داد.

هردوی لنز سیگما اف 3.5 و توکینا اف 2.8 لنزهای قوی و موفقی هستند. من به شخصه از توکینا و کیفیت و کاراییش راضی هستم که میتونید یک سری از عکسام رو تو اینستا ببینید. ولی لنز سیگما اف 3.5 با اینکه مقداری از نظر مشخصات پایین تر از توکینا است، ولی لنز خوبی هست و توی فروم های مخلتف چیز بدی گفته نشده ازش.
    دوست عزیز این دو لنز دارای فاصله کانونی تقریبا برابری هستند که حتی 1mm سیگما در نوع لنز های واید هم میتونه چشمگیر باشه. درنتیجه تفاوت ویژه ای باهم ندارند با اینکه لنزهای توکینا درکل دارای امتیازدهی بیشتری هستند. توی عکاسی واید نقش عکاس و کادر بندیش خیلی به چشم می یاد و تاثیر بیشتری روی کیفیت عکس می زاره. به عبارت دیگه، هر لنزی دارای بهترین گستره ی دیافراگمی از نظر کمترین خطا و بیشترین کیفیت رو داره که یک عکاس بایستی لنز خودش رو از این نظر بشناسه تا بتونه از لنز شاید معمولی خودش، بهترین استفاده رو بکنه. بطور مثال این لنز توکینا بین دیاف 8 تا 11 شارپترین عکس ها رو ارائه میده که من این امر رو قبلا از فروم های دیگه پیدا کرده بودم و خودم هم با امتحان های مختلف به همین دیاف ها رسیدم.
    Mohammad.h.b و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    دوستانی که این لنز و خریدن میشه در موردش تو ضیح مختصری بدن و اینکه با فیلتر مربعی شکل امتحان کردن ؟آیا سری p از فیلتر cokin بهش میخوره؟ گوشه هاشو تاریک نمیکنه؟ یا سری z باید خریداری بشه
    و اینکه من ناصر خسرو رو گشتم کسی نداشت اگه کسی میدونه کجا میفروشن با قیمت معقول پیام خصوصی کنه .

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

تکرای. لطفا پاک شود.

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

من بین خرید این لنز و 11-16 توکینا موندم.
    نمی دونم بجز رنج اختلاف قابل توجه دیگری هم داره؟

از طرفی البته رنج خودش برام شاید یه جور مزیت محسوب بشه و می تونه توی عکاسی دستم باز تر باشه. (مثلا 20mm روی کراپدار معادل 32 هست و برای مستند اجتماعی و... مناسب تره)
    اما اختلاف سایز فیلتر هم یه نکته ای هست برام و هزینه بیشتر فیلتر ها که البته دقیق مطمئن نیستم چقدر اخلاف قیمتی داره و... (اما خودش بعد ها می تونه مزیت باشه برای لنز های دیگر که اگر بزرگ تر هم بود با تبدیل اوکی میشه و....)
    از طرفی منتظر 6dm2 کانن ، هم هستم و احتمالا داره وقتی بیاید فول فریمی بشم ، درسته که میشه از یه رنجی بالاتر روی فول فریم کار بده ، اما چقدر کاربردی هست؟ یعنی میشه بهش اعتماد کرد و تا مدتی لازم نشه یه لنز اولترا واید فول فریم بگیرم ، و در عین حال واقعا کیفیت قابل قبولی بدهد؟

دلیل اصلی ام برای انتخاب این لنز ها دیافراگم 2.8 و علاقه ام به عکاسی آسمان شب هست ، وگرنه لنز کانن 10-18 تهیه می کردم.
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنید و خیالم رو راحت کنید که بالاخره کدوم رو تهیه کنم ؟

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.sh نمایش پست ها

از طرفی البته رنج خودش برام شاید یه جور مزیت محسوب بشه و می تونه توی عکاسی دستم باز تر باشه. (مثلا 20mm روی کراپدار معادل 32 هست و برای مستند اجتماعی و... مناسب تره)
    اما اختلاف سایز فیلتر هم یه نکته ای هست برام و هزینه بیشتر فیلتر ها که البته دقیق مطمئن نیستم چقدر اخلاف قیمتی داره و... (اما خودش بعد ها می تونه مزیت باشه برای لنز های دیگر که اگر بزرگ تر هم بود با تبدیل اوکی میشه و....)
    از طرفی منتظر 6dm2 کانن ، هم هستم و احتمالا داره وقتی بیاید فول فریمی بشم ، درسته که میشه از یه رنجی بالاتر روی فول فریم کار بده ، اما چقدر کاربردی هست؟ یعنی میشه بهش اعتماد کرد و تا مدتی لازم نشه یه لنز اولترا واید فول فریم بگیرم ، و در عین حال واقعا کیفیت قابل قبولی بدهد؟

دلیل اصلی ام برای انتخاب این لنز ها دیافراگم 2.8 و علاقه ام به عکاسی آسمان شب هست ، وگرنه لنز کانن 10-18 تهیه می کردم.
    11-20 همونطور که گفتید 4 مم فوکال تله تر داره و شما رو از سوییچ های مداوم بین لنزها تا حدودی بی نیاز میکنه. فیلتر 82 هم درسته گرون تره ولی در نظر بگیرید میتونید این فیلتر رو روی اکثر لنزهای اولتراواید استفاده کنید.

مسلماً این لنزها برای کراپ طراحی شده ان و نباید انتظار معجزه روی فولفریم رو داشت، البته برای مواقع ضروری کار راه بنداز هستن ولی برای فول فریم باید به فکر لنزهای فولفریم نیز بود.

در مورد شارپنس هم عرض کنم بنده هر دوتا لنز رو داشتم وفرق خاصی بین شارپنسشون ندیدم. شاید از نظر روانی 11-16 برام شارپ تر نشون میداد ولی فکر نمیکنم در عمل اینگونه باشه.

پ ن:
    از نظر من، 11-20 و همینطور 11-16 توکینا با ارزش ترین لنزهای اولتراواید برای دوربین های کراپ هستن.
    Nima Sadigh، mohsen.sh، mehran2190 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    پ ن:
    از نظر من، 11-20 و همینطور 11-16 توکینا با ارزش ترین لنزهای اولتراواید برای دوربین های کراپ هستن.
    سلام
    Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM کنون عملکرد بهتری دارد. مخصوصا در زمینه CA و فلر.
    بزرگترین نقطه ضعف توکینا یعنی فلر، همچنان می تواند کمی آزار دهنده باشد.
    ولی خوب اگر کسی به f/2.8 نیاز دارد داستان متفاوت می شود.
    ارادت

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.sh نمایش پست ها

لنزی ارزان که برای آسمان شب مناسب باشد و هم در کراپ و هم فول فریم قابل استفاده باشد سامیانگ 14 f/2.8 می تواند باشد. البته بحث در موردش خارج از این تاپیک هست. لطفا بحث در این مورد را ایتجا ادامه دهید: اولترا وایدی برای تمام فصول
    mohsen.sh، Amin.Zallaghi و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر آشنا aksan آواتار ها
    تشکر کرده
    8

سلام دوستان!
    بنده قصد خرید این لنز رو دارم. یا دست دوم یا نو از بندر عباس. ممنون میشم راهنمایی کنید
    اصلاً تصادفی نیست که عکاس،عکاس می شود،همان طور که رام کننده شیر،رام کننده شیر می شود "دوروتی لانگ"
    NIKON D7100+ Nikkor 18-105+ Nikkor 50 F/1.8 D+Nikkor 35 F/1.8 DX +Nikkor 70-300 VR IF-ED

كاربر جديد
    تشکر کرده
    39

سلام
    این لنز ۱۱ ۲۰ توکینا الان تو فروشگاه های اینترنتی معتبر موجود نیست. میشه دوستان راهنمایی کنند الان از کجا میشه تهیه اش کرد؟ اصلا تو بازار موجوده؟ حدود قیمتش چنده؟
    ممنًن

صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین