صفحه 7 از 11 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 104
Like Tree412تشکر

موضوع: Tokina AT-X 11-20mm f/2.8 PRO DX

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها
    نه اتفاقا امین جان ،تو دیگه چرا
    قسمت سبز رو که آقای چگینی تو مطلب اولش اشاره کردند و مورد آبی هم که ضریب میخوره هم که هممون میدونیم
    خیلی با قطعیت نظر میدی امین جان
    این جمله ای که شما نوشتی حرف من نبود بلکه نظر من این بود:
    " این لنز در 14 میلیمتر هم برای اونا روی فول فریم جواب میده که اگر معادل بگیریم در کراپدار کنون یعنی مشابه لنز 8.75mm با آپرچر 2.8 و در کراپدار نیکون معادل دید 9.33mm در آپرچر 2.8 هست که معرکست .... "

همون چیزی که آقا رسول تو مطلب اول اشاره کردن.....

و آقا سجاد که دقیقا به همین مطلب اشاره کردن که ممنونم ازشون
    مهدی عزیزم، قربان قد و بالای رعنایت بروم؛ ضریب کراپ در فوکال ضرب میشه نه تقسیم. شما وقتی فوکال 14 فول فریم رو بخوای روی کراپ نیکون استفاده کنی میشه چند ؟ میشه 9.33
    " این لنز در 14 میلیمتر هم برای اونا روی فول فریم جواب میده که اگر معادل بگیریم در کراپدار کنون یعنی مشابه لنز 8.75mm با آپرچر 2.8 و در کراپدار نیکون معادل دید 9.33mm در آپرچر 2.8 هست که معرکست .... "
    نوشتید این لنز ( توکنیا ) در فوکال 14 روی فول فریم جواب میده. تا اینجا درست !
    حالا این فوکال 14 روی کراپدار معادل چیست ؟
    14*1.5 = 21

من از صحبت شما برداشت میکنم که فوکال 14 روی فول فریم برابر فوکال 9.33 روی کراپ دار است ( که باید بگیم فوکال 14 روی فول فریم برابر فوکال 21 روی کراپدار است )
    منظور شما غیر از اینه ؟
    نمیدونم، یا من قاطی کردم یا شما

" که فکر کنم قاطی! از منه.... "

یکی منو توجیح کنه
    msh2200 و ben163s تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    به نظرم سوء تفاهمي به وجود آمده
    به نظرم منظور جناب بذري اين بوده است كه اگر بخواهيم با دوربين كراپدار به زاويه ديدي برسيم كه لنز 11-20 در فاصله كانوني 14 روي فول فريم ايجاد مي كند، بايد از لنزي با فاصله كانوني 8.75 (كانن) يا 9.33 (نيكون) استفاده كنيم. ولي به نظرم جمله‌بندي ايشان به نحوي بوده كه برداشت هاي متفاوتي ايجاد كرده است.
    msh2200، yaghoobi، MahBaz و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    مهدی عزیزم، قربان قد و بالای رعنایت بروم؛ ضریب کراپ در فوکال ضرب میشه نه تقسیم. شما وقتی فوکال 14 فول فریم رو بخوای روی کراپ نیکون استفاده کنی میشه چند ؟ میشه 9.33

نوشتید این لنز ( توکنیا ) در فوکال 14 روی فول فریم جواب میده. تا اینجا درست !
    حالا این فوکال 14 روی کراپدار معادل چیست ؟
    14*1.5 = 21

من از صحبت شما برداشت میکنم که فوکال 14 روی فول فریم برابر فوکال 9.33 روی کراپ دار است ( که باید بگیم فوکال 14 روی فول فریم برابر فوکال 21 روی کراپدار است )
    منظور شما غیر از اینه ؟
    نمیدونم، یا من قاطی کردم یا شما

" که فکر کنم قاطی! از منه.... "

یکی منو توجیح کنه
    دقیقا مسئله ای که باعث سردرگمی دوستان شده همین هست که ضرب و تقسیم قاطی شده! من هم حق میدهم به دوستان، خودم قبلا بارها گیج شده ام سر این قضیه!

ساده بخوام بگم:

(میدان دید لنز با فاصله کانونی X در فول فریم) تقسیم بر (میدان دید همان لنز در بدنه کراپ) متناسب است با ضریب کراپ (1.6 برای کانن و 1.5 برای نیکون).

اینجا دو تا مسئله کاملا متفاوت وجود دارد که باعث سردرگمی شده است:

1- اگر لنز فوکال 14 روی بدنه کراپ استفاده شود، میدان دیدی مشابه یک لنز 22.4 میلیمتری (14*1.6) بر روی بدنه فول فریم خواهد داشت اما
    2- اگر بخواهیم میدان دیدی مشابه آنچه لنز 14 میلیمتری روی فول فریم میدهد، در کراپ داشته باشیم، باید به دنبال یک لنز 8.75 میلیمتری (14/1.6) بگردیم.

البته هر دوی این حالات از رابطه بالا قابل درک و استخراج است.
    msh2200، MahBaz، Amin.Zallaghi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    مهدی عزیزم، قربان قد و بالای رعنایت بروم

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم سوء تفاهمي به وجود آمده
    به نظرم منظور جناب بذري اين بوده است كه اگر بخواهيم با دوربين كراپدار به زاويه ديدي برسيم كه لنز 11-20 در فاصله كانوني 14 روي فول فريم ايجاد مي كند، بايد از لنزي با فاصله كانوني 8.75 (كانن) يا 9.33 (نيكون) استفاده كنيم. ولي به نظرم جمله‌بندي ايشان به نحوي بوده كه برداشت هاي متفاوتي ايجاد كرده است.
    بله درسته جناب چگینی، منظورم همینه......

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    دقیقا مسئله ای که باعث سردرگمی دوستان شده همین هست که ضرب و تقسیم قاطی شده! من هم حق میدهم به دوستان، خودم قبلا بارها گیج شده ام سر این قضیه!

ساده بخوام بگم:

(میدان دید لنز با فاصله کانونی X در فول فریم) تقسیم بر (میدان دید همان لنز در بدنه کراپ) متناسب است با ضریب کراپ (1.6 برای کانن و 1.5 برای نیکون).

اینجا دو تا مسئله کاملا متفاوت وجود دارد که باعث سردرگمی شده است:

1- اگر لنز فوکال 14 روی بدنه کراپ استفاده شود، میدان دیدی مشابه یک لنز 22.4 میلیمتری (14*1.6) بر روی بدنه فول فریم خواهد داشت اما
    2- اگر بخواهیم میدان دیدی مشابه آنچه لنز 14 میلیمتری روی فول فریم میدهد، در کراپ داشته باشیم، باید به دنبال یک لنز 8.75 میلیمتری (14/1.6) بگردیم.

البته هر دوی این حالات از رابطه بالا قابل درک و استخراج است.
    گزینه 2
    مهدی

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    فاصله كانوني لنز همواره ثابت است و ربطي به اندازه سنسور دوربين ندارد. آنچه تغيير مي كند زاويه ديد لنز است. زاويه ديد لنز 11-20 روي دوربين كراپدار مشابه زاويه ديد يك لنز 16.5-30 م م روي دوربين فول فريم است (نيكون).
    آنچه در خصوص قابل استفاده بودن لنز كراپدار روي دوربين فول فريم گفته مي شود به اندازه دايره تصوير لنز بر مي گردد. اندازه دايره تصوير لنزهاي كراپدار در بعضي فواصل كانوني كوچكتر از قطر سنسور دوربين فول فريم است و نتيجتاً تصوير به صورت كامل روي سنسور ثبت نمي شود در خصوص لنز توكينا 11-16 تصوير ايجاد شده روي دوربين فول فريم در فواصل كانوني مختلف به شكل زير است:

پي نوشت: با جناب رسول خط رو خط شدم!
    نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتتون آقا رسول و جنای چگینی

پس اطمینان پیدا کردم که خرید لنز Tokina 11-20mm f/2.8 بسیار بصرفه تر از اون چیزی هست که خیلیا فکر میکنن.

نگرانی من از کوچ به فول فریم در چند سال آینده و هزینه های دوباره برای لنز بود .
    شما در نظر بگیرید که با خرید این لنز ، یک لنز خوش رنج با آپرچر عالی و کیفیت بالا داریم و در صورت فول فریمی شدن در بدبینانه ترین حالت یک لنز 16-20 F/2.8 برای منظره و آسمون شب خواهیم داشت که به قول آقا رسول لنزی مشابه 10 میلیمتر 2.8 کراپدار بروی کنون خواهیم داشت(این در شرایطی هست که بهترین عملکرد و کمترین خطای اپتیکی این لنز هم در همین بازه گفته شده که واقعا فوق العادست)

اما خبر بهتر برای دوستانی که 11-16 F/2.8 رو دارن اینه که این لنز در 14 میلیمتر هم برای اونا روی فول فریم جواب میده که اگر معادل بگیریم در کراپدار کنون یعنی مشابه لنز 8.75mm با آپرچر 2.8 و در کراپدار نیکون معادل دید 9.33mm در آپرچر 2.8 هست که معرکست .... ، اصلا نمیدونم لنزی در کراپدار با این فوکال و آپرچر تولید شده یا نه ؟؟؟

کاش آقای نوری این مورد هم رو لنز همراه فول فریم تست کنن که از چه رنجی صد در صد تصویر دیده میشه هر چند در سایتی دیدم که حدود 15 تا 16 رو اعلام کرده بود......
    نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    اقا ببخشید منطورتونو بد متوجه شده بودم
    فرمایش شما کاملا درسته در صورت استفاده کردن از این لنز روی فولفریم میتونیم از فوکال 14 تا 20 روی فول فریم بهره ببریم
    بعبارت دیگه یه لنز 14-20 f2.8 فولفریم خواهیم داشت که بسیار باارزش خواهد بود.

فایل پیوست 71798

تو سمپل بالا کاملا مشخصه که 15مم لنز 11-16 رو فوافریم از 11مم رو بدنه کراپ زاویه دید گسترده تری ایجاد کرده که تقریبا 9.375 مم کراپ میشه.
    بازم پوزش.
    تشکر از جناب چگینی بابت توضیحات و تصاویری که لطف کردند.
    در مقوله استفاده از لنز های کراپ (بخصوص اولتراواید) بر روی بادی های فول فریم، درمورد دایره تصویر فکر میکنم می بایست میزان گشودگی آپرچر را نیز دخیل دانست چرا که با بسته تر شدن آپرچر دایره تصویر بزرگتری ایجاد میشود.
    تجربه شخصی بنده در استفاده از لنز توکینا 16-11 بر روی دوربین فول فریم، با آنچه که در تصاویر آمده تفاوتهای زیادی دارد که احتمالا ناشی از همین بستن آپرچر است. چرا که آنچه که من با این ترکیب تجربه کرده ام، این است که در اف 2.8 حتی در 15mm هم تصویر هنوز کامل نیست و گوشه های تصویر سیاه است. در حالی که در تصویرهای ارسال شده توسط جناب چگینی، تصویر در 14mm کامل است. البته ناگفته نماند که در عکس هایی که با ترکیب لنز 16-11 و دوربین فول فریم ثبت کرده ام، تصویر در اف 2.8 و در فوکال 16 در گوشه ها به صورت غیر قابل اغماضی سافت است
    اگر فرصتی دست بدهد نتیجه تست لنز 16-11 را بر روی فول فریم در تاپیک خود لنز 16-11 ارسال خواهم کرد.

و اما به جهت جلوگیری از آف تاپیک شدن...
    بنده نیز پس از ارائه شدن این لنز و فول فریمی شدن، قصد داشتم که لنز 16-11 را فروخته و این لنز 20-11 را تهیه کنم که دچار شک و دودلی شدم که مبادا این لنز نیز همانند 16-11 در گوشه ها سافت باشد. با توجه به اینکه این لنز 4mm نسبت به برادر بزرگتر خود بلند تر است و ، آیا این سافتنس در آپرچر های باز شامل حال این لنز نیز میشود یا نه؟ اگر از دوستان کسی این لنز را بر روی فو ل فریم تست کرد، خواهشا نتایج را اینجا ارسال کنند.
    msh2200، MahBaz، a.g g.a و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

كاربر همراه rebwar آواتار ها
    تشکر کرده
    559

تشکر از دوستان بابت باز کردن بحث ، فک کنم زیادی مسئله رو داریم پیچیده ش میکنیم ، بهرحال حرف تمامی دوستان درسته اما مطلب رو به واضحی نرسوندن ، تشکر از همه دوستان
    بین استفاده از این لنز و ۱۶-۱۱ گیر کردم، آیا آپگرید تکنیکی این لنز به نسبت لنز قبلیش داشته یا فقط تفاوتشون در ۴ م م لنز جدید خلاصه میشه؟
    كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط rebwar نمایش پست ها
    تشکر از دوستان بابت باز کردن بحث ، فک کنم زیادی مسئله رو داریم پیچیده ش میکنیم ، بهرحال حرف تمامی دوستان درسته اما مطلب رو به واضحی نرسوندن ، تشکر از همه دوستان
    بین استفاده از این لنز و ۱۶-۱۱ گیر کردم، آیا آپگرید تکنیکی این لنز به نسبت لنز قبلیش داشته یا فقط تفاوتشون در ۴ م م لنز جدید خلاصه میشه؟
    بنظر بنده تا زمانی که تست و رویویی در شرایط یکسان از هر دو لنز وجود نداشته باشه نمی شه نظر قطعی در این خصوص داد!
    از طرفی وجود این لنز در بازار مطمئنا موجب کاهش قیمت مدل قبلی (حتی بصورت محدود) خواهد شد.
    ارادتمند
    a.g g.a، mohsen.sh، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

بنده از همه علی الخصوص از مهدی جان عذر میخوام.
    من یک مقدار مسائل رو با هم قاطی کردم.
    حق به جانب آقا مهدی گل است.
    msh2200، MahBaz، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه alpacinohs آواتار ها
    تشکر کرده
    1465

با سلام
    نتایج و ریویو کامل سایت Lenstip در مورد این لنز
    رزولیشن عکس در مرکز که کمی بهتترز 16-11 عمل کرده 143871_roz1.png
    اما در گوشه ها خیلی بهتر بوده نسبت به 16-11143872_roz2.png
    در مورد فلر و قاستینگ هم توضیحات کامل داده شده که گویا مشکل همچنان باقیست...لینک زیر
    M.Nouri، a.g g.a، amir.komeily و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

نقل قول نوشته اصلی توسط alpacinohs نمایش پست ها
    با سلام
    در مورد فلر و قاستینگ هم توضیحات کامل داده شده که گویا مشکل همچنان باقیست...لینک زیر
    البته پاراگراف آخر رویو:
    Despite a noticeable improvement when compared to the predecessor the work against bright light remains a weak point of this lens

با وجود بهبود قابل توجهکه به سلف در مقایسه کار در برابر نور روشن یک نقطه ضعف این لنز باقی مانده است
    davood، MohammadRanjbar، alpacinohs و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

صفحه 7 از 11 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین