نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: برسی سیستم فوکوس لنر helical focusing و bellows focusin

كاربر همراه
    تشکر کرده
    380

پیش فرض برسی سیستم فوکوس لنر helical focusing و bellows focusin

اساتید راهنمایی کنند آیا از نظر کیفیت بین سیستم helical focusing و bellows focusing در دوربین های انالوگ متوسط یا بزرگ تفاوتی وجود داره ؟
    علت تفاوت چیست ؟
    معایب و محاسن این دو سیسم چی هستند ؟

آیا واقعا خروجی دوربینی مثل مامیا 7 (helical focusing) با مامیا bellows focusing) RB67) برابر است ؟
    حامد چرخ انداز

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    19

سلام دوست من. بستگی به کاربرد شما داره تو دوربینهای که سیستم بلوز فوکوس دارن اگه دوربین شفیت داشته باشه عالیه ولی اگر مثل rb که خودم هم استفاده میکنی شیفتی در کار نباشه زیاد جالب نیس و اذیت میکنه. ولی اگر شیفت دار باشه خوپ حتما سیستم فوکوس بلوز برتری هایی داره که سیستم helical focusing نداره. یکمم سیستم فوکوس بلوز دقیت بیشتری به نظر من داره بخاطر سیستم اهرم فوکوسش.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط amirnasiri نمایش پست ها
    سلام دوست من. بستگی به کاربرد شما داره تو دوربینهای که سیستم بلوز فوکوس دارن اگه دوربین شفیت داشته باشه عالیه ولی اگر مثل rb که خودم هم استفاده میکنی شیفتی در کار نباشه زیاد جالب نیس و اذیت میکنه. ولی اگر شیفت دار باشه خوپ حتما سیستم فوکوس بلوز برتری هایی داره که سیستم helical focusing نداره. یکمم سیستم فوکوس بلوز دقیت بیشتری به نظر من داره بخاطر سیستم اهرم فوکوسش.
    فکر کنم منظور شما حرکت تیلت بود دوست عزیز ، حرکت شیفت برای اصلاح پرسپکتیو می باشد و تیلت برای عمق میدان
    شاد و موفق باشید

كاربر همراه
    تشکر کرده
    380

با تشگر از دوستان
    فکر میگنم من منظورم رو درست بیان نگردم
    اینگه گاربرد هر گدام از این سیستم چی هستند و اینگه سیستم helical خیلی خیلی سریع تر و جمع و جور تر هست و سیستم بلوز دقیق تر و با قدرت مانور و حرگات بیشتر بجای خود !!
    اما ایا این سیستم از نظر گیفیت اپتیگی هم تفاوتی دارند؟؟ تا انجایی گه من اطلاع دارم (اگر اشتباه است تصحیح گنید) یگی از دلایل اختلاف گیفیت بین لنز های زوم و لنز های فیگس جابجایی المانهای اصلی لنز هست گه در لنز های فیگس این اتفاق رخ نمیدهد و فقط المانهای اخر جهت فگوس جابجا میشوند !!!
    حالا آیا به دلیل جابجا شدن المانها به جهت فگوس در سیستم helical باعث افت گیفت نسبت به سیستم بلوز به دلیل جابجا نشدن هیچگدام از المانها میشود ؟؟
    و اگر تفاوتی وجود ندارد فلسفه وجودی دوربینی مثل RZ با وجود مایما 7 چیست ؟
    حامد چرخ انداز

كاربر جديد فرزاد آواتار ها
    تشکر کرده
    344

سلام.
    در حد یه آماتور جواب میدم:از نظر کیفیت هیچ تفاوتی بین این دو سیستم فوکوس وجود ندارد.
    و نکته ی دوم اینکه در هر دو سیستم المان ها برای فوکوس باید حرکت کنند.هم در سیستم هلیکال و هم در سیستم بلوز.
    شما در سیستم هلیکال، با چرخاندن رینگ فوکوس باعث به حرکت درآمدن کل مجموعه عدسی درون نز می شوید(البته در لنز های فیکس).با سیستم بلوز هم همین اتفاق می افتد(با این تفاوت که در سیستم بلوز کل لنز عقب و جلو می شود،ولی در سیستم هلیکال مجموعه عدسی عقب جلو می شود که در عمل هیچ فرقی با هم ندارند.)
    مزایای سیستم بلوز رو هم دوستان اشاره کردند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    فکر کنم منظور شما حرکت تیلت بود دوست عزیز ، حرکت شیفت برای اصلاح پرسپکتیو می باشد و تیلت برای عمق میدان
    شاد و موفق باشید
    سلام بر دوستان بله. اشتباه لپی رخ دادد در مورد کیفیت. من هم با نظر دوستان موافق هستم چندان تفاوتی نداره بحث افت کیفیت در لنزهای زوم به دلیل تعدد المانهای عدسی هست که با افزایش المان ما افت نور بیشتری نسبت به لنز ثابت داریم چون خود عدسی جاذب نور هست. و در مورد فرق rzو 7هم سیستم دو دوربین فرق داره یکی رنج فایندر و دیگری رفلکسی.