صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 48
Like Tree339تشکر

موضوع: Canon EF 11-24mm f/4L USM

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Koli نمایش پست ها
    سلام.
    فرمول محاسبات رو لطف می کنید؟!
    منبع ای دارید معرفی کنید من بتونم حدود تقریبی رو قبل از عکاسی داشته باشم.
    با احترام
    درود،

برای محاسبه از قانون 600 استفاده میشود.

600 تقسیم بر فاصله کانونی. عددی که به دست میاد، ماکزیمم زمان نوردهی هست که نباید نوردهیتون بیشتر از این مقدار باشه، در این صورت ستاره ها از حالت نقطه ای خارج میشوند.

اگه دوربینتون کراپدار هست، ابتدا فاصله کانونیتون رو در ضریب کراپ ضرب کرده که فاصله کانونی معادل فول فریم به دست آید، سپس 600 رو تقسیم بر فاصله کانونی معادل نمایید.

گاها به جای عدد 600 از 500 هم استفاده میشود.

عکس این مورد هم برای ثبت رد ستارگان استفاده میشه. یعنی میزان نوردهی باید بیشتر از عدد به دست آمده باشد، البته در این مواقع باید عواملی مانند دمای محیط رو هم در نظر بگیرید که اگه دمای محیط زیاد باشد، نوردهیتون به دلیل آسیب به سنسور بیشتر نباشد.
    yaghoobi، Kourosh Kahal، Nima Sadigh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MohammadRanjbar آواتار ها
    تشکر کرده
    5166

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    در نمونه هایی که من تا بحال دیده ام تصاویر بسیار شارپ هستند حتی در اکستریم گوشهها و هیچ اثری از CA دیده نمیشود (شاید پروسس شده).
    از لنزی با این قیمت باید هم چنین انتظاری داشت .

در مورد کوچ و مهاجرت و ... :
    این لنز قطعا تمام عکاسان معماری را روانه برند کنون خواهد کرد. البته اگر هنوز بخاطر 17 تیلت شیفت کنونی نشده باشند. برای لنداسکیپ بنظر من خیلی اختلافی بین 14 و 11 نیست که کسی پی تغییر برند را بخود بمالد.
    در مورد سنسورهای نیکون، دینامیک رنج و ... بنظرم این لنز با میرورلسهاس سونی ترکیب خیلی خوبی میدهد . همین الان هم خیلی ها از 16-35 کنون روی الفا7 استفاده میکنند.

ef-11-24mm-f4l-usm-lens.jpg
    16271925728_c71fc457bf_z.jpg

بشخصه دوست دارم زودتر عکس های این لنز رو با ترکیب A7r II میرورلس جدید سونی ببینم.
    yaghoobi، m.daneshpayeh، Nima Sadigh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

درود
    يه ريويو و چند مقايسه اين لنز با ساير لنزها....

Canon EF 11-24 f/4L USM Lens Review - bryangateb
    yaghoobi، Majix و S_Mahdi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

رویو فتوزون منتشر شد داغ داغ
    بر روی بدنه 5Ds R

هشدار فتوزون:
    Most of you are used to the resolution characteristics of our EOS 5D II-based reviews. Please remember that this test was done using the EOS 5Ds R (20mp vs 50mp) with a foreseeable impact on the border/corner results!
    yaghoobi، M-Yousefi، Nima Sadigh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

nikon 14-24 Vs canon 11-24
    این کنون خیلی خوبه!
    yaghoobi و a.g g.a تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    nikon 14-24 Vs canon 11-24
    این کنون خیلی خوبه!
    بله که کانن بهتره کیاوش جان... تا الان شک داشتی مگه؟؟
    حالا شما برو دوربینت رو بفروش تا برم از سیتی سنتر برات یه 5 دی اس ار با یه لنز 11-24 بخرم حال کن

برای تلطیف این آف تاپیک حاد باید عرض کنم که این لنز موقع معرفی و ورودش به بازار دوبی حدود 11 هزار درهم قیمتش بود... چند روز قبل قیمت گرفتم حدودا 8700 درهم بود ! افت خیلی خوبی داشته.. میشه امیدوار بود که در سال 1688 هجری قمری بتونیم بخریمش به اذن الله..
    به هر حال کنن خیلی خوبه
    ویرایش توسط Hamed Ziyaei : Thursday 18 February 2016 در ساعت 12:52
    yaghoobi، DELL، lamagra و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    بله که کانن بهتره کیاوش جان... تا الان شک داشتی مگه؟؟
    حالا شما برو دوربینت رو بفروش تا برم از سیتی سنتر برات یه 5 دی اس ار با یه لنز 11-24 بخرم حال کن

برای تلطیف این آف تاپیک حاد باید عرض کنم که این لنز موقع معرفی و ورودش به بازار دوبی حدود 11 هزار درهم قیمتش بود... چند روز قبل قیمت گرفتم حدودا 8700 درهم بود ! افت خیلی خوبی داشته.. میشه امیدوار بود که در سال 1688 هجری قمری بتونیم بخریمش به اذن الله..
    به هر حال کنن خیلی خوبه
    حامدجان مشعوف نشوحالاخیلی!من نگفتم کنون بهتره.گفتم خوبه راستش باتوجه به سریعتربودن نیکون یه جورایی همه کاره تره. ضمن اینکه بیش از1000دلار هم ارزانتره.

Canon EF 11-24mm f4L USM vs. Nikon AF-S Nikkor f2.8G ED: Comparable performers - DxOMark

شایدنوروز بیام دبی حامد!اومدم میریم سبخه یه نیکون خشکل میخریم برات که دیگه هیشوخت غمگین نباشی نیکونی نیستی شالا!
    a.g g.a، Hamed Ziyaei و peacekeeper تشکر می‌کنند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

حامدجان مشعوف نشوحالاخیلی!من نگفتم کنون بهتره.گفتم خوبه راستش باتوجه به سریعتربودن نیکون یه جورایی همه کاره تره. ضمن اینکه بیش از1000دلار هم ارزانتره.

Canon EF 11-24mm f4L USM vs. Nikon AF-S Nikkor f2.8G ED: Comparable performers - DxOMark

شایدنوروز بیام دبی حامد!اومدم میریم سبخه یه نیکون خشکل میخریم برات که دیگه هیشوخت غمگین نباشی نیکونی نیستی شالا!
    با نظر شما موافقم. در واقع ان دو لنز گرچه تقریبا کاربردی شبیه هم دارند ولی تفاوتهای زیادی هم دارند. لنز کانن واید تر است و لنز نیکون سریعتر. در عین حال تفاوت قیمت قابل توجهی هم وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.
    kiavash و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

مسلما من در حدی نیستم که بخوام مقایسه DXO رو زیر سوال ببرم ، ولی درکش هم نمیتونم بکنم !

هر طوری که مقایسه های the-digital-picture رو نگاه میکنم از نظر اعوجاج برتری قطعی با 11-24 هست حتی در 11 میلیمتر هم اعوجاج کمتری نسبت به 14-24 داره !
    شارپنس رو کاری ندارم
    از نظر CA هم با مقایسه یکی درمیون دیافراگم های مختلف روی فوکال های مختلف به این نتیجه رسیدم که روی هر دو بدنه فول فریم قابل انتخاب برای 11-24 در مرکز برتری قطعی با 11-24 هست و خیلی جاها اصلا نمیتونم با چشمام اثری از CA در مرکز تصویر 11-24 مشاهده کنم !
    در کناره کادر و گوشه ها هم باز به چشم من برتری با 11-24 هست ، البته نه به شدت مرکز کادر

حالا نتیجه مقایسه DXO این طوری هست :

نمیدونم یا من یک اشتباهی میکنم یا DXO اشتباه میکنه یا the-digital-picture !! (مسلما گزینه اول احتمالش بسیار بیشتر هست)
    S_Mahdi، peacekeeper و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    مسلما من در حدی نیستم که بخوام مقایسه DXO رو زیر سوال ببرم ، ولی درکش هم نمیتونم بکنم !

هر طوری که مقایسه های the-digital-picture رو نگاه میکنم از نظر اعوجاج برتری قطعی با 11-24 هست حتی در 11 میلیمتر هم اعوجاج کمتری نسبت به 14-24 داره !
    شارپنس رو کاری ندارم
    از نظر CA هم با مقایسه یکی درمیون دیافراگم های مختلف روی فوکال های مختلف به این نتیجه رسیدم که روی هر دو بدنه فول فریم قابل انتخاب برای 11-24 در مرکز برتری قطعی با 11-24 هست و خیلی جاها اصلا نمیتونم با چشمام اثری از CA در مرکز تصویر 11-24 مشاهده کنم !
    در کناره کادر و گوشه ها هم باز به چشم من برتری با 11-24 هست ، البته نه به شدت مرکز کادر

حالا نتیجه مقایسه DXO این طوری هست :

نمیدونم یا من یک اشتباهی میکنم یا DXO اشتباه میکنه یا the-digital-picture !! (مسلما گزینه اول احتمالش بسیار بیشتر هست)
    لینک زیر از lensrentals به نظر DXO نزدیکتره. بحث من اصلا سر شارپنس نیست. این دو لنز به قدر کافی شارپ هستند و اینقدر به هم نزدیک که تفاوت بیشتر در تستهای آزمایشگاهی قابل مشاهده است تا شرایط واقعی. منظور من این بود که 11 با 14 و همچنین F4 با ّ2.8 و 3000 دلار با 2000 هزار دلار باعث می شود این دو لنز به سادگی قابل قیاس نباشند.

https://www.lensrentals.com/blog/201...n-14-24mm-f2-8
    kiavash، a.g g.a و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین