صفحه 11 از 22 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 212
Like Tree448تشکر

موضوع: Nikon D7200

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط moein6420 نمایش پست ها
    سلام دوستان این لنز روی این دوربین کار میکنه؟ لنز خوبیه ؟
    Nikon 50mm F/1.8 AF D
    قیمتش که خوبه!
    بله کار میکنه.ولنز خوبی هم هست
    5131 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا 5131 آواتار ها
    تشکر کرده
    635

از لطف عکاسان هموطنی که هیچ عکسی برای من نگرفتند متشکرم اگر قسمت شد من هم با خوبی جبران می کنم 15 خط توضیح دادم که برای تست از بابت یک مورد سایز کراپ می خواهم تستی انجام دهم که دوستی زحمت کشید و در یک جمله فرمود ( که چی بشه) با این حرف اگر کسی هم تمایل به کمک در انجام تست داشت دیگر بی خیال شد . باز هم از همه ممنونم. کوچیک همه هنردوستان حسین صمدی
    hrmf تشکر می‌کند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط 5131 نمایش پست ها
    از لطف عکاسان هموطنی که هیچ عکسی برای من نگرفتند متشکرم اگر قسمت شد من هم با خوبی جبران می کنم 15 خط توضیح دادم که برای تست از بابت یک مورد سایز کراپ می خواهم تستی انجام دهم که دوستی زحمت کشید و در یک جمله فرمود ( که چی بشه) با این حرف اگر کسی هم تمایل به کمک در انجام تست داشت دیگر بی خیال شد . باز هم از همه ممنونم. کوچیک همه هنردوستان حسین صمدی
    دوست عزیز من 7200 ندارم.
    Dariush Chegini و viva_utopia تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط 5131 نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب
    دوستانی که دوربین نیکون 7200 دارن لطفا توجه کنید.
    من حسین صمدی در حال تست یک نکته مهم و حائز اهمیت در مورد کارم می خواستم در این امر کمک و یاری رسانی کنید.

تست از این قرار است که دوربین را بر روی سه پایه نصب کرده و با تنظیم دستی و فوکوس دستی عکسی را به خوبی نورسنجی کرده و یک شات عکس میگیریم

سپس بدون تعویض تنظیمات دوربین و بدون تکان خوردن سه پایه حدود یک ثانیه فیلم میگیریم.

فیلم و عکس را به کامپیوتر منتقل کرده و فیلم را با نرم افزار VLC media player باز میکنیم و در حالت puse یک عکس با رفتن در منوی ویدئو take snapshot را زده و عکسی تهیه میکنیم عکس گرفته شده در فولدر my picture با فرمت png ذخیره می شود.

تست اینجاست
    عکسی که از فیلم تهیه شده را به اضافه عکس گرفته شده با دوربین را در فتوشاپ باز میکنیم و با زدن کلید ctrl و tab بین عکس ها سوئیچ کرده و با دقت اختلاف اندازه تصویر را حتی در حد چند پیکسل را مشاهده میکنیم.

خواهشمند است در صورتی که بر روی سه پایه و با تنظیمات یکسان عکس و فیلم تهیه کردید برای من هم بفرستید تا مورد بررسی قرار دهم

این شاید برای شما کمی وقت ببر اما برای من خیلی مهم است تا نتیجه را بدانم .

ممنونم منتظر جواب و نتیجه این آزمایش از سوی شما و یا ارسال فیلم یک ثانیه و تک شات گرفته شده با دوربین d7200 هستم .

باز هم از لطف شما دوستانی که این دوربین را دارید ممنونم.

آدرس جی میل من
    studiodigitalsamadi@gmail.com
    و یا
    info@livepano.ir
    ممنونم
    سلام جناب صمدي
    البته من D7200‌ندارم ولي عليرغم توضيحاتتان، متوجه منظور از اين تست نشدم. رزولوشن عكاسي اين دوربين 24 مگاپيكسل و سايز هم فريم عكس آن هم 6000 در 4000 پيكسل است. سايز فيلمبرداري آن هم 1920 در 1080 پيكسل و نتيجتاً‌ هر فريم از فيلم هم همين سايز است. از آنجا كه نسبت طول به عرض در فيلمبرداري 16 به 9 و در عكاسي 3 به 2 است، حتي با ريسايز كردن عكس نمي توانيد آن را روي يك فريم فيلم بگذاريد و حتماً بايد قبلاً عكس را كراپ كنيد.
    ارادت
    5131، M.Nouri، Hassan.K و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا 5131 آواتار ها
    تشکر کرده
    635

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام جناب صمدي
    البته من D7200‌ندارم ولي عليرغم توضيحاتتان، متوجه منظور از اين تست نشدم. رزولوشن عكاسي اين دوربين 24 مگاپيكسل و سايز هم فريم عكس آن هم 6000 در 4000 پيكسل است. سايز فيلمبرداري آن هم 1920 در 1080 پيكسل و نتيجتاً‌ هر فريم از فيلم هم همين سايز است. از آنجا كه نسبت طول به عرض در فيلمبرداري 16 به 9 و در عكاسي 3 به 2 است، حتي با ريسايز كردن عكس نمي توانيد آن را روي يك فريم فيلم بگذاريد و حتماً بايد قبلاً عكس را كراپ كنيد.
    ارادت
    سلام ممنون از شما دوست گرامی
    در ساخت تور مجازی تکنیکی بنام لایو پانو هست که در یک پانورامای 360 درجه با توجه به کنترل پوینت ها و نقاط مشترک بین عکس ها نرم افزار نقاط راتشخیص داده و باتغیر اندازه در عکس گرفته شده از روی فیلم (اسکرین شات با vlc player ) و سایر عکس های همگروه شرایطی را ایجاد میکند تا ابعادشامل(pich raw roll) طول و عرض و مقدار زوم و فوکال را یکسان سازی کرده و فیلم را با توجه به نقاط پیدا شده همانند عکس زیرین خود دچار دگرگونی و تغیر زوم و ابعاد کرده تا کاملا بر روی همدیگر استیک و مچ شود نمایش فیلم بصورت یک لایه جداگانه در پانورامای 360 درجه ایجاد می شود همانطور که میدانید پانورامای 360 درجه از چندین عکس به هم پیوسته تشکیل می شود که برای چسباندن دقیق آنها به یکدیگر از روند عکاسی و تجهیزات دقیق و پردازش های سختی برخوردار می باشد در دوربین های سنسور کوچک کنون نسبت ابعاد طول و عرض (جدا از تعداد پیکسل) بصورت ضریب مشخصی در فیلم و عکس یکسان نیست .
    نمونه+
    مثلا وقتی از یک منظره فیلم و عکسی تهیه میکنید در حالت نمایش بر روی ال سی دی دوربین کراپ در قسمت بالا و پائین مشاهده می شود که امری طبیعی است اما نکته حائز اهمیت اینجاست که برخی دوربین ها از کناره های فیلم در حالت فول اچ دی نیز کمی کراپ کرده و مقدار فیلد آف ویو در ویدئو با عکس یکسان نیست و فیلم کمی زوم تر مشاهده میگردد.
    این خصلت دردوربین ها ی کنون و نیکون یکسان نیست مثلا دوربین فول فریم 610 کنون همچنان این مشکل (البته از نظر کار من ) را دارد در فول فریم های نیکون این اختلاف به صفر نزدیک است که ابعاد متناسب 6000 در 4000 را ارائه میکنند در سنسور کوچک های جدید نیکون مانند دی 7200 که ابعاد طول و عرض نسبت خوبی دارند 4000 در 6000 این قضیه را بررسی میکنم و امید وارم با این توضیحات مقصود خود را از این تست بیان کرده باشم البته در تماس های تلفنی نیز با نمایندگان دوربین ها و تعمیرگاه مرکزی نیز به شفافیت این موضوع مورد بررسی قرار نگرفت چون اصلا در این رابطه اطلاعاتی در وبسایت ها نیز به چشم نمی خورد.
    در دوربین هایی که پوشش 100 درصد ویزور را در دفترچه و منوال دوربین ذکر کرده اند نیز کماکان این مشکل به چشم میخورد .
    بایستی سازندگان دوربین های حرفه ای به این نکته توجه کنند که هر آنچه از نظر دید در ویزور دیده می شود بی کم و کاست بر روی فیلم و عکس هم دیده شود البته بجز کراپ در منطقه بالا و پائین که عادی است . شما نیز اگر دوربین تان را بدین صورت تست نکرده اید حتما آنرا تست کنید و در جدولی که من تهیه کرده ام آنرا ثبت کنم.
    با احترام حسین صمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    355

سلام دوستان
    می خواستن بدونم در دوربین نیکون d7200 مشکل گرد و غبار و روغن روی سنسور یا مشکل دیگری تا حالا گزارش نشده؟
    سیستم فوکوس این دوربین دقیق است؟و قابلیت تصحیح فوکوس لنز هم دارد؟
    ممنون می شم.
    saber.pix تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Loft3 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستن بدونم در دوربین نیکون d7200 مشکل گرد و غبار و روغن روی سنسور یا مشکل دیگری تا حالا گزارش نشده؟
    سیستم فوکوس این دوربین دقیق است؟و قابلیت تصحیح فوکوس لنز هم دارد؟
    ممنون می شم.
    علیک سلام
    خیر
    بله و بله
    خواهش میکنم
    MahBaz، M.Nouri، کوروش و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

دوستان من یک مشکلی پیدا کردم با دوربینم که جدید متوجه این موضوع شدم وقتی من تو تاریکی می خوام عکس بگیریم وقتی که دوربین می خواد فوکوس کند اگر نقطه فوکوس را در مرکز قرار دهم چراغ دوربین روشن می شود همان چراغی که نورش روی سوژه می افتد تا دوربین بهتر فوکوس کند اگر در مرکز نباشد نقطه فوکوس چراغ به هیچ وجه روشن نمیشود
    برای همه دوربین ها این جوری هست؟
    sa.irvash تشکر می‌کند.
    Nikon D7200
    nikon lenses 18-105m & 50m f1.8
    در حال تحقیق بر روی لنر 24-70 f2.8

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط bxtt69 نمایش پست ها
    دوستان من یک مشکلی پیدا کردم با دوربینم که جدید متوجه این موضوع شدم وقتی من تو تاریکی می خوام عکس بگیریم وقتی که دوربین می خواد فوکوس کند اگر نقطه فوکوس را در مرکز قرار دهم چراغ دوربین روشن می شود همان چراغی که نورش روی سوژه می افتد تا دوربین بهتر فوکوس کند اگر در مرکز نباشد نقطه فوکوس چراغ به هیچ وجه روشن نمیشود
    برای همه دوربین ها این جوری هست؟
    چراغ کمکی فکوس فقط در شرایط نور کم و فقط برای نقطه فکوس مرکزی روشن می‌شود.
    obsidiyan و sa.irvash تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا dr.aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    61

دروووووود- منم بالاخره 7200 گرفتم به جمعتون پیوستمممممممممممممم

صفحه 11 از 22 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین