صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29
Like Tree16تشکر

موضوع: Android یا iOs ؟!

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Sh نمایش پست ها
    سیستم عامل iOS نیازی برای راههای گوناگون جهت آپدیت اولیه یا ثانویه یا فشار اوردن جهت استفاده های خاص نیستند! گمان نمیکنم شما هم از دیوایس آندروییدی تان به عنوان اوبونتو دسکتاپ استفاده کنید! اهداف طراحی هر دیوایسی مشخص اند و در محصولات اپل امکان خارج شدن زین چارچوب نیست (محدودیت های اپل پوشیده نیستند، اما بنده به عنوان یوزر برخلاف تصور اولیه نیازی نمیبینم که از چارچوب های ان خارج بشم و کار خارق عادت انجام بدم!)
    آرش جان راه گوناگونی وجود نداره تا زمان پشتیبانی رسمی به طور منظم آپدیت میشن مثل محصولات اپل وقتی از پشتیبانی رسمی خارج شدن در صورت تمایل میتونید خودتون دستگاهو به روز کنید البته تا جایی که توان سخت افزاری اجازه میده بهتون برای مثال آیفون 3جی یا 3جی اس بعد پشتیبانی رسمی دیگه آپدیت نشدن ولی نکسوس وان تا اندروید 4.4 رو گرفته روال کاری متفاوت شرکت ها رو هم از یاد نبریم گوگل نکسوس ها رو هر سال به خاطر نقشه راه اندروید بیرون میده نه برای فروش بالا
    کار خارج از عادتی هم انجام نمیشه شما دستگاهتونو دوال بوت میکنید هر زمان نیاز بود با سیستم عامل دیگه کار میکنید به سادگی من خودم حتی رو پلیر اندرویدیم لینوکس انگستروم نصب کرده بودم گه گاهی لذت میبردم ! هدف محصولات اندرویدی هم همینه آزادی عمل در نهایت توان یعنی شما حتی میتونی محصول مورد استفاده خودتو توسعه بدی حتی ولتاژ سی پی یو رو کم یا زیاد کنی
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

جناب دانش پایه پیشنهاد میکنم این سایت رو چک کنید خیلی تخصصی صفحه نمایش ها رو بررسی میکنه از همه نظر جالبه
    آرش جان شما هم در صورت تمایل چک کنید
    من هم با شما هم آقای دانش پایه موافقم نظر کلی من اینه که اپل به تنهایی تو هیچ قسمتی برتر نیست اما در مجموع بهترینه ( در حال حاضر ) ولی به زودی با یه آیپد 12 اینچی برخورد میکنیم اونجاست که جدال سرفیس و آیپد دیدنی خواهد بود
    Arash Sh تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر آشنا Koli آواتار ها
    تشکر کرده
    78

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    چرا اکثر دوستان فکر میکنن که کیفیت صفحه نمایش محصولات اپل بهتر است؟ خوب البته یک زمانی همینطور بود! در رده هم قیمت محصولات ارزان اپل که برتری با برندهای دیگر است.
    بنظر من بهترین تبلتها برای کار عکاسی، تبلتهای ویندوز هستند. خصوصا با تبلتهای سرفیس. در مورد اینکه برنامهها برای کار با انگشت بهینه نشده است تا حدی با دوستان موافقم اما خودم هیچ مشکلی با این ندارم و نرم افزارهای طراحی شده برای محیط متروی ویندوز 8 که عملا این استانداردها را در نظر گرفته اند. در مورد نرم افزارهای ویرایش عکس نمیدانم دقیقا سیستم عاملهای دیگر بدون موس چه امکاناتی دارند که با فوتوشاپ قابل مقایسه باشد! ولی خوب همیشه براحتی امکان استفاده از موس روی تبلتهای ویندوز وجود دارد. چه با یو اس بی، چه بلوتوس. کاور تبلتهای سرفیس با قطر 3 یا 4 میلیمتر همزمان کیبورد و تاچ پد هم دارد که دیگر جای خود دارد. اگر با هزینه بیشتری نسبت به متوسط تبلتها، سرفیس پرو را تهیه کنید که قلم با کیفیت و بسیار دقیقی هم در اختیارتان قرار خواهد گرفت.
    مشکل تبلت های ویندوزی و تاچ را با یک قلم هوشمند حساس به فشار می توان حل کرد. از این بابت فکر نکنم مشکلی باشد. ولی از طرفی بحث سر اپلیکیشن های با امکانات کمتر و ویرایش آموتوری است! که در اکوسیستم ویندوز کم هست ولی بعضی موارد بسیار جالبی هم پیدا میشه!
    خودم یکی از گاربران این اکو سیستم هستم و گوشیم هم ویندوزی است.
    ولی در هر صورت قیمت خرید سرفیس بسیار بالاست! خصوصا که من لپ تاپ هم دارم. تنها کاری که می توانم انجام بدهم این هست که لپ تاپ و تبلت را یکی کرده و سرفیش پرو 3 بگیرم! ولی برنامه نویسی می کنم و شاید بعد برایم مشکل ساز بشود! خصوصا در آن صفحه :دی
    هر چند همین لپ تاپ رو هم به یک صفحه نمایش دوم وصل می کنم! اما همیشه در دسترس نیست! باید فکر کنم :دی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Sh نمایش پست ها
    بحث مقایسه سرفیس و لب تاپ نیست جناب دانش پایه عزیز :)
    صحبت بنده اینست که برای تبلت ویژگی های خاصی هست که مهمترین انها سبک بودن است بنظرم و قابلیت پرتابل بودن! خب در این زمینه تبلت های غیر ویندوزی چند پله جلوتر هستند. اگر قرار است از تبلت جهت ادیت عکس با سیستم عامل ویندوز استفاده شود یک لپ تاب عقلانی تر است چرا که با اندکی اضافه وزن پرفورمنس بالاتری دارد! درواقع سرفیس الان یه چیزی این وسط هست که نه به اندازه سایر تبلت ها تبلت و نه به اندازه سایر رقابی ویندوزی لب تاب هست اگر همین سرفیس با وزنی ۳۰۰-۴۰۰ گرم کمتر ساخته شود بنده جزو اولین مشتریان ان خواهم بود ( به شرط اصلاح بازه رنگی) اما در شرایط فعلی حاضر نیستم چند ساعت اونو دستم بگیرم و به ادیت مشغول باشم میذارمش روی میز... و اگر قرار به روی میز گذاشتن باشه خب چرا همون لپ تابو نداشته باشم!؟؟
    من اگر برنامه نویسی نمی کردم، حتما سرفیس می خریدم!! برای کار های حساس به قول شما کسی از تبلت و یا حتی لپ تاپ هم استفاده نمی کند و اساسا نیازمن صفحه نمایش بهتر است. البته می شه از صفحه نمایش ثانویه با کیفیت هم استفاده کرد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    آرش جان راه گوناگونی وجود نداره تا زمان پشتیبانی رسمی به طور منظم آپدیت میشن مثل محصولات اپل وقتی از پشتیبانی رسمی خارج شدن در صورت تمایل میتونید خودتون دستگاهو به روز کنید البته تا جایی که توان سخت افزاری اجازه میده بهتون برای مثال آیفون 3جی یا 3جی اس بعد پشتیبانی رسمی دیگه آپدیت نشدن ولی نکسوس وان تا اندروید 4.4 رو گرفته روال کاری متفاوت شرکت ها رو هم از یاد نبریم گوگل نکسوس ها رو هر سال به خاطر نقشه راه اندروید بیرون میده نه برای فروش بالا
    کار خارج از عادتی هم انجام نمیشه شما دستگاهتونو دوال بوت میکنید هر زمان نیاز بود با سیستم عامل دیگه کار میکنید به سادگی من خودم حتی رو پلیر اندرویدیم لینوکس انگستروم نصب کرده بودم گه گاهی لذت میبردم ! هدف محصولات اندرویدی هم همینه آزادی عمل در نهایت توان یعنی شما حتی میتونی محصول مورد استفاده خودتو توسعه بدی حتی ولتاژ سی پی یو رو کم یا زیاد کنی
    گرفتن آپدیت به نظرم اینجا چندان مطرح نیست!
    نکته این هست که برنامه های مورد نیاز تا چند سال قابل اجرا روی همان نسخه هستند!؟ که عموما عمری طولانی دارند و این از آپدیت مهمتر است.
    منظورم این نیست که آپدیت مهم نیست! اما کار ما بیشتر با نرم افزار هاست!
    Life is Love...
    My little Brother...

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    جناب دانش پایه پیشنهاد میکنم این سایت رو چک کنید خیلی تخصصی صفحه نمایش ها رو بررسی میکنه از همه نظر جالبه
    آرش جان شما هم در صورت تمایل چک کنید
    من هم با شما هم آقای دانش پایه موافقم نظر کلی من اینه که اپل به تنهایی تو هیچ قسمتی برتر نیست اما در مجموع بهترینه ( در حال حاضر ) ولی به زودی با یه آیپد 12 اینچی برخورد میکنیم اونجاست که جدال سرفیس و آیپد دیدنی خواهد بود
    سلام
    آنطور که در ذهنم هست زمان ورود galaxy note 4 همین سایت این گوشی را بهترین صفحه نمایش عنوان کرده بود و قبل از آن s5 شاید جانب دارانه به نظر بیاید اما حقیقت دارد. در سال های قبل تنها ایراد آمولد های سامسونگ دقت رنگ آنها بود که این مشکل در S5 بهبود پیدا کرد و میتوان گفت در note 4 کاملا رفع شد. در بررسی های سایت gsmarena قسمت امتیاز صفحه نمایش همیشه یک موبایل در قسمت کنتراست خودنمایی میکند و آنهم نوکیا 808 چند سال پیش است.
    اما واقعا موضوع بحث بر سر چیست؟!
    اگر دلخواه من باشد یک سرفیس برای ویرایش عکس، یک لپتاپ برای بازی، یک آیپد به خاطر نرم افزار های اختصاصی اش، یک تبلت آمولد سامسونگ برای فیلم، یک آیفون برای عکاسی عمومی، یک لومیا برای عکاسی تخصصی و و و. پس مشکل همین جا است.
    به شخصه در شرایط عادی و انتخاب های زیاد گوشی که قابلیت استفاده ار مموری را نداشته باشد از لیست انتخاب های من حذف میشود.
    اگر روزی تبلت یا موبایل اپل داشتم اولین کاری که انجام میدهم جیلبریک کردن آن است. چون از محدودیت اصلا لذت نمیبرم. نمیگویم در اندروید دائما در حال نصب کاستوم رام هستم اما روت جزء اولین کارهایی بود که کردم.
    اما سوال ios یا Android؟
    در تبلت ios چون امکانات و نرم افزار های خاص خود و هماهنگ شده با صفحه تبلت دارد.
    اما در موبایل هنوز اپل جذابیت لازم را ایجاد نکرده است. در استفاده من آزادی اندروید و همه گیر بودن آن کاربرد بیشتری دارد تا سرعت عمل و امکانات اپل.
    این طور جواب دادم چون واقعا نمیتوان جواب کاملی داد. و هدف این سوال هم این بوده که هر کس دلایل خود را بیان کند.
    Koli تشکر می‌کند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

سرفیس آرتی هم میشود خریداری کرد. من دو سال پیش 320 دلار گرفتم. از قیمت نسخه های جدید خبر ندارم ولی تعجب میکنم که دوستان میگویند خیلی گران است!
    در مقایسه با سرفیس پرو محدودیتهای زیادی دارد ولی حداقل آفیس مجانی رویش است و نرم افزار فتوشاپش هم چند دلاری بیشتر نیست. نمیدانم چقدر از امکانات فتوشاپ اصلی را دارد اما یک بار که در store به ظاهرش نگاهی انداختم از منوها و اینترفیس بنظر چیزی کم نداشت.
    در مقایسه با تبلتهای دیگر، محیط اشنای ویندوز و راحتی استفاده از پورت استاندارد یو اس بی، موس، هارد اکسترنال، استفاده از شبکه برای شیرینگ و... خیلی لذت بخش است. همیشه وقتی با تبلتهای غیر ویندوز کار میکنم از خودم میپرسم چطور هنوز تبلتهای دیگر تولید میشوند و مشتری دارند؟!!
    Koli تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

درود..

در کالج های آکادمیک آموزش عکاسی در استان اونتاریوی کانادا،فقط iOS کاربرد دارد..بخصوص در مورد کار با ژانر ویژه میدیوم فرمت که همیشه iOS توصیه می شود!

بدرود تا درودی دیگربار
    کوروش تشکر می‌کند.

كاربر همراه A.Fatemi آواتار ها
    تشکر کرده
    418

سلام
    شخصا هم از اندروید استفاده کره ام و هم از ios . واضح است که اندروید آزادی عمل بیشتری به ما میدهد اما من ios را علیرغم پاره ای محدودیتها ترجیح میدهم. در اندروید آدم این احساس رو داره که تمام برنامه ها با دسترسی های عجیب و غریب بدون ارتباط با کارشان فقط برای جاسوسی و انتقال اطلاعات کابر طراحی شده اند. درصورتی که در ios تک تک دسترسی های برنامه ها را می توان مدیریت کرد!
    bluewater، a.g g.a، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    78

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Fatemi نمایش پست ها
    سلام
    شخصا هم از اندروید استفاده کره ام و هم از ios . واضح است که اندروید آزادی عمل بیشتری به ما میدهد اما من ios را علیرغم پاره ای محدودیتها ترجیح میدهم. در اندروید آدم این احساس رو داره که تمام برنامه ها با دسترسی های عجیب و غریب بدون ارتباط با کارشان فقط برای جاسوسی و انتقال اطلاعات کابر طراحی شده اند. درصورتی که در ios تک تک دسترسی های برنامه ها را می توان مدیریت کرد!
    در اندروید نمی شود تا الان دسترسی ها رو محدود کرد، جز اینکه از برنامه ثانویه استفاده کرد. هر چند گوگل قول داده به زودی این ویژگی رو اضافه کند. هر برنامه موقع نصب لیستی از دسترسی های لازمه رو نمایش می دهد. در صورتی که نخواهید دسترسی بدهید عملا برنامه رو نباید نصب کنید.
    من به شخصه هیچ وقت اطلاعات مهم و شخصیم رو روی یک گوشی و تبلت با هر سیستم عاملی قرار نمی دهم و برای کارهای بانکی هم از ویندوزفون استفاده می کنم که امن ترین سیستم عامل هست. در آپدیت جدید هم در صورت دزدیده شدن آن، گوشی فقط با یوزر و پس صاحب گوشی فعال خواهد شد حتی اگر فلش شود!
    Life is Love...
    My little Brother...

تشکر کرده
    78

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Fatemi نمایش پست ها
    سلام
    در اندروید نمی شود تا الان دسترسی ها رو محدود کرد، جز اینکه از برنامه ثانویه استفاده کرد. هر چند گوگل قول داده به زودی این ویژگی رو اضافه کند. هر برنامه موقع نصب لیستی از دسترسی های لازمه رو نمایش می دهد. در صورتی که نخواهید دسترسی بدهید عملا برنامه رو نباید نصب کنید.
    من به شخصه هیچ وقت اطلاعات مهم و شخصیم رو روی یک گوشی و تبلت با هر سیستم عاملی قرار نمی دهم و برای کارهای بانکی هم از ویندوزفون استفاده می کنم که امن ترین سیستم عامل هست. در آپدیت جدید هم در صورت دزدیده شدن آن، گوشی فقط با یوزر و پس صاحب گوشی فعال خواهد شد حتی اگر فلش شود!
    Life is Love...
    My little Brother...

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3