صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 73
Like Tree210تشکر

موضوع: Fujifilm X-T10

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Contax نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر همه میخواستن با مقایسه اعداد فاصله کانونی و حتی سرعت لنز ( دیافراگم ) لنزهای مختلف رو با هم مقایسه کنن که دیگه هیچوقت لنزهای زایس یا لایکا اصلا تولید نمیشدن و کسانی هم که لنزها رو بصورت آزمایشگاهی تست میکن (MTF Chart ) همه بیکار میشدن ! من شخصا تعصبی ندارم و اگر بخوام چیزی بخرم تا تهش رو در نیارم نمیخرم ، ساختار لنز ، کیفیت اپتیک ، کارکرد لرزش گیر و ... همه در مقیسه لنزها باید لحاظ بشن . لنز 135-18 فوجی Weather proof است و همین مشخصه ساختاری باعث میشه که که اصولا با لنزهای L کانن ( نیکونیش رو نمیدونم ) مقایسه بشه ، 55-18 که گفتین یه لنز فلزی با کیفیت خیلی بالا است که سرعتش هم ۲.۸ -۴ است و این یعنی باید مثلا با 85-24 f/2.8-4 لرزشگیر دار نیکون باید مقایسه بشه داستان کراپدار و فول فریم به خاطر دو کمپانی کانن و نیکون شروع شده و در دنیای میرر لس فکت محسوب نمیشه ( این دو کمپانی بدترین لنزهاشون رو به کسانی میفروشن که دوربین فول فریم ندارن!! شخصا فقط ۱۵-۸۵ کانن رو یک مقدار لنز بهتری دیدم ) من با 18mm f/2 خودم با اف ۲ عکاسی میکنم و گوشه های عکسم هم هیچ مشکلی نداره یا اگه خدا یه روزی قسمت کنه 16mm f/1.4 داشته باشم میتونم از جذب نور و عمق میدان لنز ۱.۴ بدون نگرانی لذت ببرم و نکته دیگر اینکه در کل لنزهای تله دایره نور اونقدر بزرگه که شما حتی میتونین movements داشته باشین ( کارکرد حرکتی فانوس ) برای همین اکثر کمپانیها برای لنزهای تله مشکلی ندارن و لنزهای خوبی میسازن دعوا سر وایده !!
    در مجموع میگم که هیچ کس کامل نیست (کانن ، نیکون ، فوجی ) و هر کسی با توجه به نیازهای خودش انتخاب کالای عکاسی میکنه اما با روش رد کردن یا قبول کل یک کمپانی یا یک سیستم یا یک روش عکاسی بدون در نظر گرفتن همه جوانب مخالفم
    در خصوص کیفیت بالای بدنه و لنزهای فوجی شکی نیست، بحث اصلاً از اینجا شروع شد که حداقل در ایران قیمت بدنه و لنزها طوری است که بخش بزرگی از مصرف کنندگان امکان خرید آن را ندارند. تعداد کسانی که بتوانند برای یک لنز 18-55 مبلغ 2400000 تومان بپردازند بسیار کم است در صورتی که در برند نیکون و کانن تقریباً با هر بودجه ای می توان دوربین و لنز خرید. به عبارت دیگر فوجی عملاً هزاران عکاس مانند من را از بازار هدف خود کاملاً حذف کرده است.
    در خصوص فول فریم و کراپدار با شما موافق نیستم. به هر حال جدا از کیفیت خروجی بالاتر، زاویه دید و کنترل عمق میدان در دوربین های فول فریم قابل مقابسه با کراپدارها نیست و ربطی به فوجی یا کانن و نیکون یا میررلس و slr ندارد و سایز فیلم ( و بعدها سنسور) فول فریم هم به قبل از کانن و نیکون بر می گردد.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Friday 14 August 2015 در ساعت 08:50
    yaghoobi، lamagra، a.g g.a و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    در خصوص کیفیت بالای بدنه و لنزهای فوجی شکی نیست، بحث اصلاً از اینجا شروع شد که حداقل در ایران قیمت بدنه و لنزها طوری است که بخش بزرگی از مصرف کنندگان امکان خرید آن را ندارند. تعداد کسانی که بتوانند برای یک لنز 18-55 مبلغ 2400000 تومان بپردازند بسیار کم است در صورتی که در برند نیکون و کانن تقریباً با هر بودجه ای می توان دوربین و لنز خرید. به عبارت دیگر فوجی عملاً هزاران عکاس مانند من را از بازار هدف خود کاملاً حذف کرده است.
    در خصوص فول فریم و کراپدار با شما موافق نیستم. به هر حال جدا از کیفیت خروجی بالاتر، زاویه دید و کنترل عمق میدان در دوربین های فول فریم قابل مقابسه با کراپدارها نیست و ربطی به فوجی یا کانن و نیکون یا میررلس و slr ندارد و سایز فیلم ( و بعدها سنسور) فول فریم هم به قبل از کانن و نیکون بر می گردد.
    آخه اینجور که شما میگین هم نیست ! من به راحتی امکان خرید از خارج از ایران رو دارم و چون تازه خرید کردم قیمتها دستمه : من دوربین XE-1 + Lens 18mm f/2 + leather case رو از نمایندگی خریدم ۲۸۰۰ که یعنی با کثر ۶۰۰ دلار برای لنز و ۷۶ دلار برای کیف حدود ۱۷۰ دلار (۵۷۰ تومن) برای بادی دوربین دادم! کیت XT-1 با لنز 55-18 هم بود که قیمت لنز تو کیت حدود ۱۶۰۰ درمیاد

داستان فول فریم و کراپ بحث طولانی هست همونطور که گفتم دعوا بر سر لنزهای سریع واید انگله ! سنسور عکس العمل متفاوتی از بابت تاثیر پذیری نور با فیلم داره : در واقع سنسور فول فریم نمیتونه شعاعهای خیلی مایل نور رو که به گوشه ها میرسن درست جذب کنه ( فیلم میتونست ) در نتیجه اگه مثلا شما بخواین با دیافراگم زیر ۴ یا حتی ۵/۶ در واید انگل عکاسی کنین گوشه ها تاریک میشه در نتیجه باید عکستون رو کراپ! کنین . در عین حال این ضعف باعث میشه که لنزهای خوب واید سریع برای این دوربینها تولید نشه یا مثلا مثل نیکون به حد اقل ۲.۸ ( 24-14 ) و تازه با صرف هزینه ای بیشتر از قیمت فروش اکتفا بشه ... در خاتمه این بحث من به عنوان کسی که عکاسی رو از فیلم لارج فرمت شروع کردم و تا حالا با همه فرمتهای فیلم و دیجیتال کار کرده ام انتخابم سنسور APS-C برای دوربینهای سایز ۱۳۵ و مدیوم فرمت ( در صورت توانایی خرید ) برای دوربین بزرگتر است . چون فاصله کیفیتی مدیوم فرمت از ۱۳۵ بسیار زیاد و فاصله کیفیتی کراپ با فول فریم بسیار کم ( و قابل بحث و مقایسه در همه فواصل کانونی ) است ... در عین حال انتخاب سیستم میرورلس فوجی هم برام به این دلیل بود که سبکی وزن دوربین همراهم هر روز برام مهمتر میشه :) و احساس کردم کیفیت ساخت و اپتیک لنزهای فوجی ارزش سرمایه گذاری دراز مدت رو داره حتی اگه به مرور زمان بدنه هام رو عوض کنم ... ممنون
    Mehdi Ahmadi، obsidiyan، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

آخه اینجور که شما میگین هم نیست ! من به راحتی امکان خرید از خارج از ایران رو دارم و چون تازه خرید کردم قیمتها دستمه : من دوربین XE-1 + Lens 18mm f/2 + leather case رو از نمایندگی خریدم ۲۸۰۰ که یعنی با کثر ۶۰۰ دلار برای لنز و ۷۶ دلار برای کیف حدود ۱۷۰ دلار (۵۷۰ تومن) برای بادی دوربین دادم! کیت XT-1 با لنز 55-18 هم بود که قیمت لنز تو کیت حدود ۱۶۰۰ درمیاد

داستان فول فریم و کراپ بحث طولانی هست همونطور که گفتم دعوا بر سر لنزهای سریع واید انگله ! سنسور عکس العمل متفاوتی از بابت تاثیر پذیری نور با فیلم داره : در واقع سنسور فول فریم نمیتونه شعاعهای خیلی مایل نور رو که به گوشه ها میرسن درست جذب کنه ( فیلم میتونست ) در نتیجه اگه مثلا شما بخواین با دیافراگم زیر ۴ یا حتی ۵/۶ در واید انگل عکاسی کنین گوشه ها تاریک میشه در نتیجه باید عکستون رو کراپ! کنین . در عین حال این ضعف باعث میشه که لنزهای خوب واید سریع برای این دوربینها تولید نشه یا مثلا مثل نیکون به حد اقل ۲.۸ ( 24-14 ) و تازه با صرف هزینه ای بیشتر از قیمت فروش اکتفا بشه ... در خاتمه این بحث من به عنوان کسی که عکاسی رو از فیلم لارج فرمت شروع کردم و تا حالا با همه فرمتهای فیلم و دیجیتال کار کرده ام انتخابم سنسور APS-C برای دوربینهای سایز ۱۳۵ و مدیوم فرمت ( در صورت توانایی خرید ) برای دوربین بزرگتر است . چون فاصله کیفیتی مدیوم فرمت از ۱۳۵ بسیار زیاد و فاصله کیفیتی کراپ با فول فریم بسیار کم ( و قابل بحث و مقایسه در همه فواصل کانونی ) است ... در عین حال انتخاب سیستم میرورلس فوجی هم برام به این دلیل بود که سبکی وزن دوربین همراهم هر روز برام مهمتر میشه :) و احساس کردم کیفیت ساخت و اپتیک لنزهای فوجی ارزش سرمایه گذاری دراز مدت رو داره حتی اگه به مرور زمان بدنه هام رو عوض کنم ... ممنون
    البته آف تاپیک است ولی متوجه نتیجه گیری تان در خصوص وینیه تینگ (Vignetting) نشدم. به هر حال در دوربین های فیلمی هم وینیه تینگ داشتیم و منحصر به سنسورهای دیجیتال نیست. البته وینیه تینگ پیکسلی که منحصر به دوربین های دیجیتال است بر وینیه تینگ کل تاثیرگذار است ولی وینیه تینگ مکانیکی ناشی از اثر روزنه دیافراگم، وینیه تینگ اپتیکی ناشی از عملکرد عدسی ها و وینیه تینگ طبیعی ناشی از اثر زاویه تابش نور در دوربین های فیلمی و دیجیتال یکی است و به نظرم در کل وینیه تینگ بیشتر به لنز مربوط است تا به سنسور.
    ارادت

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

لنز های فوجی در رنجهای مشابه گرانتر که نیستند هیچ ارزانتر هم هستند ! مثلا 50-140 f/2.8 فوجی از ۷۰-۲۰۰ کانن خیلی ارزونتره
    ببنید فوجی لنزهایش گران است مثلا من میتوانم یک یک 35mm یا 50mm af-s را با قیمت کمتر از 700 تومان تهیه کنم آیا در فوجی چنین پرایمی قابل تهیه است؟ اگر نیست این همان علتی است که باعث میشود از خرید این سیستم اجنتاب کنم
    yaghoobi، lamagra، a.g g.a و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

البته آف تاپیک است ولی متوجه نتیجه گیری تان در خصوص وینیه تینگ (Vignetting) نشدم. به هر حال در دوربین های فیلمی هم وینیه تینگ داشتیم و منحصر به سنسورهای دیجیتال نیست. البته وینیه تینگ پیکسلی که منحصر به دوربین های دیجیتال است بر وینیه تینگ کل تاثیرگذار است ولی وینیه تینگ مکانیکی ناشی از اثر روزنه دیافراگم، وینیه تینگ اپتیکی ناشی از عملکرد عدسی ها و وینیه تینگ طبیعی ناشی از اثر زاویه تابش نور در دوربین های فیلمی و دیجیتال یکی است و به نظرم در کل وینیه تینگ بیشتر به لنز مربوط است تا به سنسور.
    ارادت
    من دقیقا منظورم ویگنتینگ پیکسلی بود که به خاطر زاویه تابش نور بر سنسور است
    ata_m3 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط Shadows نمایش پست ها
    ببنید فوجی لنزهایش گران است مثلا من میتوانم یک یک 35mm یا 50mm af-s را با قیمت کمتر از 700 تومان تهیه کنم آیا در فوجی چنین پرایمی قابل تهیه است؟ اگر نیست این همان علتی است که باعث میشود از خرید این سیستم اجنتاب کنم
    به هر حال کیفیت اپتیک و ساختار لنز و فانکشنها ( از قبیل لرزشگیر و مقاومت برابر آب و خاک ) قیمت خودشو داره . به تجربه شخصی من اگر بخواهید همان کیفیت اپتیک و سایر مشخصات رو در کانن یا نیکن داشته باشید پول خیلی بیشتری باید بپردازید
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

من قبول دارم که فوجی لنز کم قیمت نداره. البته دو لنز XC داره که اون ها هم از کیفیت خوبی برخوردارن و قیمتشون مناسبه. مشکلی که هست قیمت لنز های نیکون و کنون توی ایران از قیمت جهانی پایین تره. اما فوجی قیمتش از قیمت جهانی بالاتره. این بعث اختلاف زیادی بینشون توی ایران میشه.
    yaghoobi، a.g g.a، کوروش و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عليرضا تارا

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

باز همه‌ی دوستان دارند درست می‌گویند!
    تفاوت قیمت ریالی و دلاری که بر‌می‌گردد به عرضه و تقاضا و بورس بازار.
    همچنین در نظر‌گرفتن فاکتور قیمت و فاکتور کیفیت حین خرید و ارزش کالا نسبت به قیمت.
    به‌نظرم فقط یک راه‌هست. کسی که سراغ این نوع دوربین‌ها می‌ره واقعن باید عاشق آنها باشه و از نظر جیب هم نسبتا چاق .
    مثل علاقمندان به لایکا.
    نمی‌شود با محاسبات مالی و عقلی ، خیلی به نتیجه‌ی مشخصی رسید، چون با همین پول می‌شود از جریان بازار و رایج تجهیزات بیشتر و کارآمدی تهیه‌کرد. که در بورس بازار هم هستند و راحت خرید‌و‌فروش می‌شوند.
    اما در عوض نوع و جنس تصویر ویژه و خاص فوجی را نداشت.
    ( که کاملن ذوقی است )
    ولی برای آف تاپیک‌نشدن باید بگویم عرضه‌ی همین دوربین X-T10 و X-A1 که نسخه‌ی ارزان‌تر شده‌ی رده‌های بالاتری چون XT-1 هستند ، با لنز کیت ارزان‌تر ، پاسخ فوجی به علاقمندانی‌ست که می‌خواهند نوع و جنس تصویر فوجی را داشته‌باشند، اما با مبلغ بسیار کمتر.
    بنابراین من این دو دوربین را به‌شدت توصیه‌می‌‌کنم به علاقمندان .
    yaghoobi، M.Meghdari، M.Kazemi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

توجه کنید که همه لنزهای فوجی کراپدار هستند. به این قیمت ها هم دقت کنید:
    18-135 به قیمت3200 (قیمت 18-135 کانن و 18-140 نیکون چقدر است؟)
    55-200 به قیمت 2400 (چند برابر مشابه کراپدار نیکونی یا کانونی؟)
    18-55 به قیمت 2400
    لنز ماکرو هم که فقط 60 م م و بدون لرزشکیر موجود است (شخصاً بالای 90 م م را برای ماکرو بسیار مفید تر می دانم) به قیمت 2500
    10-24 به قیمت 3400
    باز هم یادآور می شوم لنزهای فوق همه کراپدار هستند و قاعدتاً باید با کراپدارها مقایسه شوند.
    راستش من قیمت ایران مد نظرم نبود. کلا توی ایران فقط کنون و نیکون. خوب هست و بقیه انگار لیمیتد ادیشن هستند.
    این هم بگویم اینکه لنزی واسه کراپ هست دلیل بر ارزان تمام شدن آن نیست. چه بسا لنز های ارزان تر از کراپ ها. وجود دارند.
    البته نباید طرف چسزی رو گرفت. من چند جا خوندم. خود فوجی. قبل از اینکه عکس رو نشون بده یک چیزایی رو مثل دیستورشن و ca را ادیت میکنه
    (من هنوز هم میگم به قیمت ا7 55 نییکون و 16 55 فوجی نگاه کنید)

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

به هر حال کیفیت اپتیک و ساختار لنز و فانکشنها ( از قبیل لرزشگیر و مقاومت برابر آب و خاک ) قیمت خودشو داره . به تجربه شخصی من اگر بخواهید همان کیفیت اپتیک و سایر مشخصات رو در کانن یا نیکن داشته باشید پول خیلی بیشتری باید بپردازید
    ببنید شما لنزهای برند ها را مقایسه میکنید و میگید اگر کنون و ... باهم منظور من مقایسه بین دو برند یا برتر شمردن دیگران بر فوجی نیست من خودم از طرفداران فوجیم و دوربینشم دارم
    ولی این سیستم فقط لنزهای گران در اختیار کاربران میزارد! نه این که نمیارزند اما گران هستند یعنی مناسب افرادی با جیب پر
    یا کسانی که فقط رنج لنز کیت کفایت کارشان را میدهد
    yaghoobi، M.Kazemi، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین