صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
Like Tree107تشکر

موضوع: Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

پیش فرض Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary

این لنز جدید برادر کوچک لنز جدید sigma 150-600 اسپورت هست که تفاوتهایی با برادر بزرگترش داره که شامل جنس بدنه ٫وزن ٫ تعداد المان ها ٫ تفاوت جنس عدسی های بکار برده شده٫ تفاوت دهانه و و و .... هست....

Sigma-150-600mm-f5-6.3-OS-DG-HSM-C-Lens.jpg

745_lens-construction.png سیگما سری c

lc150-600_5-63_dg_os_hsm.jpgسیگما سری s

sigma150600.jpg سری S و سری C در کنار هم

این لنز برای رقابت با همتای خود تامرون ۶۰۰-۱۵۰ عرضه شده و با قیمت ۱۰۸۹ دلاری میتونه رقیب سرسختی برای تامرون باشه ٫ البته تا چند روز پیش واقعا خبری از کیفیت این لنز نبود تا اینکه سایت دیجیتال پیکچر این لنز رو تست کرد و باعث تعجب خیلی ها شد چرا که باز شما با یک سوپر تله بسیار شارپ از سیگما مواجه میشی و جالب اینجاست که تفاوت با سری s بسیار اندک هست و در رقابت با حریف خودش یعنی تامرون در فوکال ۶۰۰ ٫ این لنز یک برنده مطلق هست ...

در زیر لینک های تست های این تازه وارد رو با چند تا لنز براتون میزارم .....

Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM C Lens Image Quality مقایسه باسری S سیگما

Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM C Lens Image Quality مقایسه با تامرون ۶۰۰-۱۵۰

Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM C Lens Image Quality مقایسه با ۴۰۰-۱۰۰ جدید کانن
    ویرایش توسط nejadi : Wednesday 20 May 2015 در ساعت 12:34
    msh2200، yaghoobi، Behin Nazem و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1978

دوستان يه توضيحي بدم كه من اشتباها در فوكال ٦٠٠ در اف ٨ لنز سيگما سري اسپورت رو با تامرون تست زدم ، بنابراين حرف قبلي ام در مورد برنده بودن مطلق سيگما سري c در فوكال ٦٠٠ رو پس ميگيرم و به نظر مياد عملكرد هر دو لنز در مركز بهم بسيار شبيه هست
    msh2200، yaghoobi، Behin Nazem و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1978

خب ریویو سایت دیجیتال پیکچر از این لنز منتشر شد

Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM C Lens Review
    ، ضمن اینکه این سایت کلی از این لنز تعریف کرده در یه نرمش قهرمانانه تست مربوط به image quality مربوط به این لنز رو باز تغییر داده و من هم به ناچار دوباره باید حرف پست قبلیم رو پس بگیریم و بگم بهتر از تامرون هست !( و شاید بهتر از سری اسپورت حتی ) ما که آخرش نفهمیدیم چی باید بگیم نتایج همش در حال تغییر هست ! و من هم به دنبال ایشون هی باید تکذیب و تایید کنم ...... یه شاهکار دیگه این سایت زده و تست این لنز و سری اسپورت رو روی دوربین canon 7 DMKii انجام داده که در اون ، لنز سری C تا فوکال 400 که هم فوکال لنز 400-100 جدید کانن هست خوب و عالیست و بعد بطور ناگهانی از فوکال 400 نابود میشه و سری اسپورت هم که از اول روی 7دی مارک2 نابود شده هست و تمام تصویرش مات و تار و درب و داغونه !!!........ مدیون هستید اگر فکر کنید تو اون سایت خبریه
    msh2200، yaghoobi، usef و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

ساسان عزیز همانطور که خودت بارها اشاره کردی به یک سایت نمیشه اعتماد کرد و باید از مجموع ریویو ها و نظرات کاربران به یک جمبندی مناسب رسید .

سمپلها و نظرات کاربران نشون میده این لنزهای ارزان در عمل عالی جواب داده اند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

درود
    بنظر من هم نتیجه نهایی که خود فرد به آن برسه خیلی مهمه!
    جناب نژآدی همانطور که قبلا گفته بودند هر دو لنز سری اسپرت و تامرون را تست کردند و از نظر ایشان نتایج بسیار به هم نزدیک بوده! بنابراین این بنظر من ملاک مهمی برای ما می تواند محسوب بشه! فقط باید منتظر پیدا کردن سری C و گرفتن تست از این سری باشیم.
    نکته جالبی که چند وقت پیش در خصوص سری C این لنز شنیدم، خوش قیمت بودنش نسبت به تامرون در بازار ایران بود! این لنز در ایران به قیمت 3500 قابل تهیه بود در حالیکه تامرون تو 4 میلیون بود!
    نتیجه اخلاقی:
    مهم کاربری هست که از لنز استفاده می کنه و ابزار واقعا بعنوان وسیله هستند
    ارادتمند
    yaghoobi، usef، nejadi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

سلام دوستان..
    این لنز رو من خریدم.. از تامرون ارزونتره و کمی هم جمع و جورتر و فکر کنم طولش در حالت نهایت زوم از تامرون کوتاه تر بود...ولی جنس بدنه و زیبایی و کیفیت ساختش رو از تامرون بالاتر دیدم...فرصت تست و ورانداز کردن بیشتر دست نداد چون فرستادمش ایران..
    و اما...
    الان بحثی در تاپیک تامرون 150-600 شروع شده در مورد 600 مم واقعی نبودن این لنز !!! ظاهرن حدود 50 مم کوتاهتره!!
    حقیقتش یه کم فکرم مشغول و درگیره الان...حقیقتا با توجه به قیمتش لنز بسیار با ارزشی هست بنظرم و رویوها هم تایید میکنن..ولی نمیتونم بیخیال اون 50 مم اختلاس شده بشم ! اگه منبعی رو معرفی کنید برای تحقیق ممنون میشم..
    بصورت عملی که امکان تست ندارم.. چون لنز در دسترس نیست اگه بود هم باز لنز 600 مم حقیقی نداشتم که مقایسه کنم..
    obsidiyan تشکر می‌کند.
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    سلام دوستان..
    این لنز رو من خریدم.. از تامرون ارزونتره و کمی هم جمع و جورتر و فکر کنم طولش در حالت نهایت زوم از تامرون کوتاه تر بود...ولی جنس بدنه و زیبایی و کیفیت ساختش رو از تامرون بالاتر دیدم...فرصت تست و ورانداز کردن بیشتر دست نداد چون فرستادمش ایران..
    و اما...
    الان بحثی در تاپیک تامرون 150-600 شروع شده در مورد 600 مم واقعی نبودن این لنز !!! ظاهرن حدود 50 مم کوتاهتره!!
    حقیقتش یه کم فکرم مشغول و درگیره الان...حقیقتا با توجه به قیمتش لنز بسیار با ارزشی هست بنظرم و رویوها هم تایید میکنن..ولی نمیتونم بیخیال اون 50 مم اختلاس شده بشم ! اگه منبعی رو معرفی کنید برای تحقیق ممنون میشم..
    بصورت عملی که امکان تست ندارم.. چون لنز در دسترس نیست اگه بود هم باز لنز 600 مم حقیقی نداشتم که مقایسه کنم..
    سلام ، مباركتون باشه ، خودتون رو درگير اين مسائل نكنيد ، تفاوت در فوكال بالا بين ٥٧٠ با ٥٩٠ يا ٦٠٠ فرق چشمگيري نخواهد داشت و عكاسي شما رو تحت تاثير قرار نميده ، اين بحث مربوط به لنز هاي سوپر تله نيست و همه لنز ها حتي لنز هاي نرمال هم فوكال دقيقي مثل لنز فيكس نخواهند داد ، از خريدتون لذت ببريد
    yaghoobi، usef، Fereidoon و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

بله جناب نژادی عزیز..کاملا حق با شماست.. تفاوت چشمگیر نیست...
    البته لینکی که جناب یوسف دادن رو الان دیدم.. حدود 560 مم براورد کرده...تامرون رو 570مم.. من فکر کردم شاید 550 و حتی کمتر باشه !!! که دیگه رسما مصداق تقلب و کلاهبرداری بود !!!
    40 مم چیز مهمی نیست.. با زیبایی لنز سر به سر میکنیم !
    obsidiyan و mehran2190 تشکر می‌کنند.
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام

خدمت دوستان عزیز
    من تازه وارد به انجمن هستم.
    یه بادی 70d دارم.
    زیاد طبیعت میرم و علاقه زیادی به عکاسی از هواپیما هم دارم
    چند وقت کذشته درگیر هستم بین انتخاب این لنز ۱۵۰ ۶۰۰ سری سی سیگما با مشابه تامرون
    ممنون میشم اگر این لنز رو دارید مقایشه ای بکنید با رقیب تامرونی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط j4b3r نمایش پست ها
    سلام

خدمت دوستان عزیز
    من تازه وارد به انجمن هستم.
    یه بادی 70d دارم.
    زیاد طبیعت میرم و علاقه زیادی به عکاسی از هواپیما هم دارم
    چند وقت کذشته درگیر هستم بین انتخاب این لنز ۱۵۰ ۶۰۰ سری سی سیگما با مشابه تامرون
    ممنون میشم اگر این لنز رو دارید مقایشه ای بکنید با رقیب تامرونی

این دو لنز اختلاف کمی با هم دارند ولی در فوکال بالاتر عملکرد سیگمای اون بهتره
    از طرفی قابلیت استفاده از Dock که قابلیت ارتقاع فریم ور و اصلاح فوکوس را در سیگما فراهم می کنه هم دلیل دیگری بر ارجح بودن لنز سیگماست.
    البته اگر عجله ندارید منتظر حضور تامرون نسل 2 باشید تا ببینیم اون چه چیزی از آب در میاد.
    تامرون اولین شرکتی بود که لنز 600-150 در این سطح رو روانه بازار کرد. پس این کاملا طبیعیه که سیگما با رفع نواقص اون محصول بهتری را در سبد فروش خودش داشته باشه.
    اما هر دو لنز تامرون و کنون برای اقشار آماتور واقعا ارزشمند هستند. شخصا هیچوقت فکر نمی کردم روزی لنزی با فوکال 600 و با این رنج قیمت در اختیار داشته باشم.
    تو pm بهتون پاسخ دادم و برای مباحث مفصل تر در خدمتم.
    ارادتمند.
    yaghoobi، کوروش و j4b3r تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین