صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 35 , از مجموع 35
Like Tree81تشکر

موضوع: Canon G3X

vahidshah
    Guest

من مدتی در همین مورد تو فکر بودم و تحقیقاتی کردم شاید بدرتون بخوره
    منم مطالب و تجربیات و توضیحات موجود تو این فروم که اساتید نوشتن رو مظاله کردم هم درباره جی 3ایکس و 22-250 و 70 .300 و تامرون 70/300 و 150/600 ها !!و تو سایت دیجیتال پیکچرز و دی پیریویو نقد اون لنز ها رو دیدم و نمونه عکسها و همچنین نویز سنور 1 اینچی جی 3 ایکس و نتیج دی پرویو و دی ایکس او
    بعدش یه دوستم 150 /600 اسپورت سیگما خرید و تجربیات اونم جالب بود

برای داشتن زوم حالا چه با لنز یا با کامپکت ....
    کامپکتهاکه باسنسور گوچک به کنار
    بین زومها 70.300 تامرون انگاز یکم بهتر از کنون هست و اختلاف قیمت چندانی ندارن و باید از کنون هم ارزون تر باشه
    کیفیت عکسهای 55.250 به قیمتش خیلی عالیه و تو تستهای دیجیتال پیکچرز به نظرم تو اکثر فوکال ها و دیافراکمها در کل از اون 70.300 ها بهتر بود!!!
    نصفه خالیش فول فریم نبودن و 50مم کمتر بودنشه
    دوستم که بعد از 100.400 سیگما اسپورت 150/600خرید اینبار بحث وزن لنز و سهولت حمل و... در 150/600 رو جدی تر از قبل دونست و سنگینی رو لنز بهمراه بدنه بیشتر بچشمم اومد /کیفیت عکسشم که خوبه و البته بهتر از 100.400 توضیفش میکنه

درباره جی 3 ایکس زوم تا 600 رو داری با وزن کم راحتی حمل و نقل ....و ضعفش همون کوچکی سنسور و نویز که تقریبا مقدارش شفاف مشخصه . زوم خوب و کیفیت تصویر خوب داری مگر در نور کم که تقریبا نویز 2برابری نسبت به apsc خواهی داشت.البته برای استفاده از لنز زوم که توخونه و مراسم که نخواهد بود و بیرون و اکثرا تو روز که باغث میشه کم پیش بیاد در شرایط نورکم از 600 استفاده شه .گرچه خیلی وقتا لازمه ایزو بالابره تو زوم.ولی در کل انگار جی 3 ایکس برای زوم داشتن بسیار قابل اعتنا هست و ارزشمند.برای کسی که بدنه 700 داره (فکر کنم 700 تایم لپس داخلی نداره ) داشتن جی 3 ایکس مزیت داشتن تایم لپس رو هم خواهد داد و وای فای داخلی .ولی عمر باطری کم و نداشتن ویزور ... هم ممکنه امنتیاز منفیشو بچشم بیاره

در کل جی 3 ایکس برای زوم با کیفیت متوسط حتما که خوبه .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidshah نمایش پست ها
    من مدتی در همین مورد تو فکر بودم و تحقیقاتی کردم شاید بدرتون بخوره
    منم مطالب و تجربیات و توضیحات موجود تو این فروم که اساتید نوشتن رو مظاله کردم هم درباره جی 3ایکس و 22-250 و 70 .300 و تامرون 70/300 و 150/600 ها !!و تو سایت دیجیتال پیکچرز و دی پیریویو نقد اون لنز ها رو دیدم و نمونه عکسها و همچنین نویز سنور 1 اینچی جی 3 ایکس و نتیج دی پرویو و دی ایکس او
    بعدش یه دوستم 150 /600 اسپورت سیگما خرید و تجربیات اونم جالب بود

برای داشتن زوم حالا چه با لنز یا با کامپکت ....
    کامپکتهاکه باسنسور گوچک به کنار
    بین زومها 70.300 تامرون انگاز یکم بهتر از کنون هست و اختلاف قیمت چندانی ندارن و باید از کنون هم ارزون تر باشه
    کیفیت عکسهای 55.250 به قیمتش خیلی عالیه و تو تستهای دیجیتال پیکچرز به نظرم تو اکثر فوکال ها و دیافراکمها در کل از اون 70.300 ها بهتر بود!!!
    نصفه خالیش فول فریم نبودن و 50مم کمتر بودنشه
    دوستم که بعد از 100.400 سیگما اسپورت 150/600خرید اینبار بحث وزن لنز و سهولت حمل و... در 150/600 رو جدی تر از قبل دونست و سنگینی رو لنز بهمراه بدنه بیشتر بچشمم اومد /کیفیت عکسشم که خوبه و البته بهتر از 100.400 توضیفش میکنه

درباره جی 3 ایکس زوم تا 600 رو داری با وزن کم راحتی حمل و نقل ....و ضعفش همون کوچکی سنسور و نویز که تقریبا مقدارش شفاف مشخصه . زوم خوب و کیفیت تصویر خوب داری مگر در نور کم که تقریبا نویز 2برابری نسبت به apsc خواهی داشت.البته برای استفاده از لنز زوم که توخونه و مراسم که نخواهد بود و بیرون و اکثرا تو روز که باغث میشه کم پیش بیاد در شرایط نورکم از 600 استفاده شه .گرچه خیلی وقتا لازمه ایزو بالابره تو زوم.ولی در کل انگار جی 3 ایکس برای زوم داشتن بسیار قابل اعتنا هست و ارزشمند.برای کسی که بدنه 700 داره (فکر کنم 700 تایم لپس داخلی نداره ) داشتن جی 3 ایکس مزیت داشتن تایم لپس رو هم خواهد داد و وای فای داخلی .ولی عمر باطری کم و نداشتن ویزور ... هم ممکنه امنتیاز منفیشو بچشم بیاره

در کل جی 3 ایکس برای زوم با کیفیت متوسط حتما که خوبه .
    مرسی از توضیحاتت این فاصله زوم چطور و رو چه حسابی تعیین میشه ؟ مثلا برای g3x که 25x زوم اپتیکالش هست میشه 24 - 600mm یا چیز دیگه ای هست ؟ اگه بخوام این فاطله رو با لنز ها مقایسه کنم چطور میشه ؟ مثلا لنز 200-55 یا 300-70 چند x زوم اپتیکال میدن ؟ کلا لنز هایی که حداقل 30x زوم اپتیکال رو میدن رو از روی چی میشه فهمید ؟

vahidshah
    Guest

زوم رو نباید اضلا با برابر بهش نگاه کنین و بهتره بر حسب مم متصورشینویا اون حرفا که چند کیلومتر میکشه جلو ....عیارهای خوبی نیستن

دید 2تا چشم انسان که غریضه ولی وسط رو واضحتر میبینیم و چشم انسانم فوکوس میکنه و محدوده فوکوس شفاف تره
    اگز عریضی دیدمون حدود 20مم باشه مثلا ، باز گوشه ها که وضوح مرکز دیدو که ندارن
    و پرسپکتیو که چیزی که دوره جطور میبینم و چیزی که نزدیکه چطور (همون قضیه مثال خظوظ ریل راه اهن که با دور شدن بهم نزدیکتر میشن ... و زوم میتونه باعث بشه موازی تر دیده بشن یا برعکس )

50 الی 80 مم محدوده ای هستکه پرسپکتیو ی که لنز میدی به دید چشم ما نزدیکتره

حالا سوال اصلی خودتون
    وقتی میگن زومش x مقدار هست .تون حاصل تقسیم عدد بزرگ به عدد گوچکه ولی اضلا ملاک خوبی نیست. مثلا لنز 100/400 با اون حساب 4برابر زوم داره .و لنز 18-135 حدود 7.5 برابر زوم
    ولی بزرگنمایی که 100.400 میده بسیار بیشتر از 18.135 هست .بهتره اینظور دیدکه بجای دقت به یک ملاک جند برابر .به 2 متغیردقت داشت .وایدش چقدره تله ش چقدره .
    که برای واید مثلا داشتن 24 مم خوبه (خیلی واید تر ها هم هستن ) و زوم تا200 خوبه
    و اگر تضوری از زوم 200 باشه .تخمین داشتن چه بزرکنمایی برای عکاسی از حیوانات که دورن مناسبه .و چه مم برای غکاسی از پرنده ها ...
    اینطوری بهتر میشه برا تهیه زوم تصمیم گرفت

درباره لنز ها غلاوه بر این موارد .دیافراکمی که لنز در هر مم بهت میده .کیفیت .اعواج و.... هم هست

عدد مم یه ثابت هست که با ظریب اندازه سنسور بدست میاد و اونیکه باعث میشه رو دوربینهای کاکپکت عدد زوم متفاوت با چیزی که میبینی باشه بخاطر اندازه کوچکتر سنسور نسبت به اون فرموله .که سازنده همیشه معادل اون عدد رو هم نسبت به فرمول اضلی که برحسب 35مم فول فریمه رو میگه.
    مثلا رو دوربین کامپکت درسته که زوم واید و تله عددش با کادرت فرق داره ولی سازنده اعلام کرده این دوربین معادل چه واید و تله ای رو بهت میده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

مرسی از توضیحاتت
    با این حساب لنز Nikon AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II وایدش میشه 55 و زومش میشه 200 ؟
    یا Nikon 70-300 AF-P VR Lens وادش 70 و زومش 300 ؟

vahidshah
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط Satyr نمایش پست ها
    مرسی از توضیحاتت
    با این حساب لنز Nikon AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II وایدش میشه 55 و زومش میشه 200 ؟
    یا Nikon 70-300 AF-P VR Lens وادش 70 و زومش 300 ؟
    بعله ولی بسته به دوربینی که روش استفاده میشه یه متغییری عست.اگر دوربین کراپه باید عدد زوم رو ضربذر 1.5 کنین .یعنی لمز 700-300 رئ نیکون دی 7100 فوکال معادل 450 میده
    اون لنز های نیکونی که اسمشو اوردین تولنز های نیکون afs که به معنای اتوفوکوس داشتنه که همشون دارن و afp لنزهای جدیدش که موقع فوکوس در فیلمبرداری نرمتر و بیضدا فوکوس میکنن
    وا گر در اسم لنز fxباشه یعنی لنز مناسب فول فریم هست(رو بدنه کراپ هم بخوبی میشه استفاده کرد) اگز dx باشه رو کراپ نیکون که سری 5000 و3000 و7000

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4