صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
Like Tree153تشکر

موضوع: تجربیات کاربران در زمینه ویرایش عکس ها

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

پیش فرض تجربیات کاربران در زمینه ویرایش عکس ها

پردازش(Post-processing) عکسهای منظره قسمت مهمی از پروسه ی عکاسی منظره می باشد و معمولا انرژی و زمان زیادی را از عکاس می گیرد.
    روش های ثبت و متعاقب آن پردازش عکسهای منظره معمولا به دو روش Single Exposure و Multiple Exposure تقسیم می شود. در روش Single Exposure یک فریم عکس گرفته میشود و تمامی مراحل پردازش روی همان فایل خام انجام می پذیرد. اما در روش Multiple Exposure عکاس چند فریم عکس با نورسنجی های مختلف تهیه می کند و سپس آنها را در مرحله ی پردازش با یکدیگر ترکیب می نماید.(منظور از روش Multiple Exposure لزوما HDRای که همه در ذهن داریم نیست)
    تا جایی که اطلاع دارم یکی از اصلی ترین دلایل برای استفاده از روش عکاسی Multiple Exposure، کمبود داینامیک رنج سنسور دوربینها و مشکلات ناشی از آن همچون نویز ایجاد شده در سایه ها، بازیابی نواحی هایلایت، جزییات نواحی مختلف تصویر و .... است. بنابراین بهتر به نظر می آید که بحث از شیوه ی ساده تر پردازش تک فریم(Single Exposure) شروع شود تا به محدودیتهای احتمالی این روش برسیم!

هدف اصلی این تاپیک ارایه ی روشهای شخصی کاربران با تجربه ی فروم در زمینه ی پردازش عکسهای منظره می باشد*.

*همانطوری که می دانیم ارایه ی رایگان دانش و تجربیات یکی از راههای اصلی کسب دانش و معلومات جدید می باشد و شاید یکی از بهترین و ارزانترین روشهای پیشرفت در عکاسی.
    ویرایش توسط Miri : Thursday 4 August 2016 در ساعت 20:24 دلیل: تغییر نام تاپیک
    rainman1061، samani، MahBaz و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه rebwar آواتار ها
    تشکر کرده
    559

درود بر شما دوست عزیز برای باز کردن همچین موضوع مهمی.
    همین طور که فرمودید بخش مهمی از عکاسی منظره پردازش و تلاش برای خروجی بی نقصی می باشد که بنده به شدت به آن نیاز دارم و کاملا به روش سعی و خطا عکسهایم را ادیت میکنم و همین باعث شده رضایت کاملی از کارام نداشته باشم پس از تمامی دوستانی که تجربه ای در این زمینه دارن تقاضا دارم که مراحل عکاسی از منظره چه قبل از ادیت و بعد از آن را هرچند مختصر ذکر فرمایند(مثلا بیشتر از تک شات استفاده میکنند یا از تکنیکهایی مانند Stacking برای رسیدن به شارپنس و... و حتی مزایا و معایب هر کدام).
    تشکر فراوان
    Nima Sadigh، M.Nouri، MohammadH و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

سلام نیماجان
    تایپیک بسیار عالی خواهد بود اگر دوستان با تجربه مشارکت نمایندبا توجه به اینکه 6 سال پیش هنگام شروع عکاسی
    به دلیل علاقمندی زیاد ، از ژانر منظره شروع کردم و در این مدت تحقیق و مطالعه علمی زیادی در مورد مراحل ثبت عکس های
    منظرهبه ویژه در مرحله پروسس داشته ام. اوایل که فقط مولفه های اولیه را یاد گرفته بودم با خواندم مقالات کمی گیج شدم اما
    بعد از مدتی تجربه شروع به طبقه بندی اطلاعات از نظر ذهنی نمودم .

البته در کنار دوستان بسیار حرفه ای حرفی برای گفتن نداشته و یک مبتدی محسوب می شوم اما تجربه به من آموخته است اشتراک اطلاعات
    موجب انسجام در ادامه یادگیری می شود. یادگیری یک پروسه است که بخشی از آن مستلزم آموزش دادن است. جمع بندی داشته های گذشته
    اشکالات آنها را نمایان می کند و فرد را در مقابل دانش خود قرار می دهد.

اینجا هستیم تا از هم یاد بگیریم پس چه بهتر که با اشتراک تجربیات خود سمت و سوی منظمی به خروجی ها بدهیم .
    قبل از شروع برای اشتراک تجربیات بهتر است دوستانی که در زمینه ساخت مولتی مدیا اطلاعات زیادی دارند یک راهنمایی در زمینه
    ساخت فایل آموزشی ( بدون صدا ) با کمترین ظرفیت ممکن داشته باشند. من از چند برنامه قبلا استفاده میکردم اما خروجی آن ها ظرفیت بالایی دارد

تایپ کردن برای اشتراک دانسته ها کمی خسته کننده است و کار زیادی می برد.

با تشکر
    Nima Sadigh، MahBaz، ALI.Barutkub و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر همراه javad allahyari آواتار ها
    تشکر کرده
    375

عالیه مخصوصا برای افراد مبتدی مث من
    اگر بتونیم عکسو بفرستیم و دوستان نظر بدن نحوه ویرایش و پردازش رو بگن خیلی بهتر میشه
    ممنون
    Mahdi.A.Tabar و rebwar تشکر می‌کنند.
    NIKON D5200. YASHIKA FX-3+50mm

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

سلام

البته لازم به یادآوری است دوستانی که نجربیات خودشان را به اشتراک می گذارند ملزومات آن را هم ذکر کنند از قبیل نرم افزارهای لازم
    ضمنا در مورد ویرایش عکس های منظره داشتن استراتژی جزو ضروریات است.
    شخصا خیلی مایلم از استراتژی ویرایش دوستان در این زمینه مطلع شوم.

برای اینکه آف تایپیک نباشه دوستانی که در مورد نرم افزار مورد استفاده برای ترکیب فایل های براکتینگ تردید دارند
    بهتر است این مطلب بسیار مفید را مطالعه فرمایند

https://advancedphototech.wordpress....nd-techniques/
    RF_53، MahBaz، ALI.Barutkub و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر همراه rebwar آواتار ها
    تشکر کرده
    559

با جناب مانی در مورد ضبط مراحل پروسس عکس کاملا موافقم و دوستان عزیز می تونن نرم افزار زیر را که حجم کمی داره جهت اینکار استفاده کنن .
    Zebra Screen Recorder 1.5 فیلم برداری از محیط دسکتاپ - دانلود رایگان نرم افزار
    davoud maani، MohammadH و miladn1370 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

درود و عرض احترام خدمت کلیه دوستان هم فرومی عزیز

به یاری خدا و با کمک و راهنمایی شما دوستان عزیز قصد دارم گرمی خاصی به این تایپیک ببخشم.قبل از همه از مدیران عزیز خواهشمندم عنوان تایپیک را اصلاح نمایند تا مجبور به باز کردن یک تایپیک جدید نباشیم.
    پیشنهاد من این عنوان هست : تجربیات کاربران در زمینه ویرایش عکس ها
    دلیلش هم این است که فقط محدود به عکس های منظره نباشد و هر تجربه ای که دوستان داشته باشند و در هر ژانری که باشد مهم این است که تجربه ویرایشی منتقل شود.
    البته می خواستم تایپیک جدیدی باز کنم ولی با کسب اجازه از جناب صدیق مطالب را در همین جا می نویسم.

البته اگر مدیران امکان تغییر عنوان را منتفی بدانند تایپیک جدیدی برای این منظور باز می کنم

و اما در مورد تجربیات خودم :
    از همه دوستانی که در اینجا حضور دارند یا مدتیست به خاطر مشغله نمی توانند در سایت فعالیت نمایند آموخته ام .
    بنده جزو شاید معدود دوستانی هستم که قبل از کشیده شدن به عکاسی ، مدت زیادی با فتوشاپ عجین بوده ام اما نه در زمینه پردازش و ویرایش عکس ها
    املای نا نوشته غلط ندارد لذا از دوستا عزیز می خواهم نکاتی که می تواند به بهتر شدن آموزش ها کمک نماید گوشزد نمایند

اولین آموزش را که در مراحل پایانی است فردا آپلود خواهم کرد.

کلیه آموزش های تهیه شده سامت بوده اما در محیط عمل دارای راهنمای فشردن کلیدها میانبر خواهند بود.
    در تهیه فیلم ها بیشترین هدفم آشنایی دوستان با شگردهای خاص ویرایش است که قبلا شاید به آن صورت استفاده نمی کردند.
    امید است این کار باعث دانش افزایی دوستان و از طرفی رونق حضور دوستان در فروم شود.

پس از آپلود هر آکوزش ، دوستان می توانند با آدرس دادن زمان در فیلم ، نسبت به کارهایی که در عمل ویرایش صورت گرفته هر پرسش یا سوالی را که خواستند مطرح نمایند.

ضمن از دوستان استدعا دارم آپلودسنتری که عمر ماندگاری فایل ها در آن ماگزیممم باشد در اینجا معرفی بفرمایند.
    ضمنا در مورد نرافزارهای جانبی مورد استفاده نیز سعی بر این است تا لینک های مورد نظر تقدیم دوستان شود.

با تشکر
    RF_53، Mehrdad-PL، Nima Sadigh و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

سلام جناب معانی
    پرشین گیگ برای آپلود کردن کردن دائمی فایلها خوب است.
    davoud maani و sh.khani تشکر می‌کنند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

درود

چرا از مدیافایر استفاده نمیکنید؟
    M.Nouri و davoud maani تشکر می‌کنند.
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

درود

ثبت زیر متعلق به دختر نازنین جناب خانی از کاربران عزیز و بسیار دوست داشتنی فروم است.
    برای توضیح اعمال ویرایشی ، قبلا از جناب خانی اجازه گرفته شده است که جا دارد از ایشان تشکر کنم

در قسمت اول ویرایش این عکس ، تغییراتی که می بینید یعنی افزودن آب و پرندگان و نیز حذف برخی موارد زاید و در نهایت اندکی روشن تر شدن سوژه اصلی انجام گرفته است.
    مهم تر از تغییراتی که صورت گرفته ، مسیرهای رسیدن به این تغییرات است.
    مسیرهایی که من در این چا استفاده کردم در آموزش های بعدی شیوه های دیگر آن ها را نیز توضیح خواهم داد تا فقط محدود به یک شیوه خاص نباشیم.

در قسمت دوم فیلم عمدتا تغییرات مربوط به رنگ و تنظیمات پیشرفته تر دیگری توضیح داده خواهد شد.
    البته برای دوستانی که قبلا با فتوشاپ چندان آشنایی ندارند ثقیل است ولی می توان اندک اندک راه افتاد.

تاکید می کنم که روی مسیرهایی که طی می شود کاملا دقت نمایید و اگر در مورد بخشی از فیلم سوال بود در خدمتم.

حجم فایل : 30 مگابایت
    مدت زمان : تقریبا 20 دقیقه
    فرمت : mp4

لینک دانلود فایل : پرشین گیگ

Untitled-8-copy.jpg
    RF_53، Mehrdad-PL، Nima Sadigh و 25 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین