صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17
Like Tree92تشکر

موضوع: مقایسه 70d canon و d7200 nikon با توجه به قیمت برابر!!

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

فکر کنم ایشون از ایران رفتن
    Amin.Zallaghi، MohammadRanjbar و Mohamm6d تشکر می‌کنند.
    Mehrdad Dehkordi
    Nikon D750+Sigma Art 85mm , Nikkor 24-120G ED

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

به عنوان عضو کوچیکی از خانواده فروم عکاسی:
    فکر میکنم بهترین کار بستن تاپیکه. یک مقدار هم دوستان تند پیش رفتن. هرچند دوستمون هم سوال به جایی نپرسیدن با توجه به تجربشون.
    M.Nouri، AMinAM، Amin.Zallaghi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

دوستان گرام چند روز منتظر جواب بودم که کسی پاسخ نداد و دیگه بهش بر نزدم نا الان که دیدم دوستان مارو ترکوندن.
    وقتی حرف از خرید میشه اولین موضوع هزینه هست و که این دوتا دوربین تو یه رنج هستند.
    من حرف از تجربم زدم که موضوع به حاشیه نره و به ما رو از تجارب گرانقدر کانن یا نیکون خودشون بهره مند نکنن که انگار دوستان از آبم کره میگیرند.
    به عنوان عکاس علاوه بر دوره کارشناسیم که عکاسی بود و اکنون دانشجوی ارشد طراحی صنعتی داشگاه هنرم عکاس و مسئول انتخاب دوربین دی اس ال ار و کانتنت دیجیکالا بودم و الان نیمه وقت به عنوان عکاس در خدمت شرکت البسکو هستم.
    نه دوستان اگر استاد بودم که رو به شما اساتید نمینداختم که اینجوری دست بندازین مارو.چون تجربه بهم ثابت کرده تا دوتا دوربین رو دست نگرفتی نمیتونی باهم مقایسشون کنی.استاد شمایید که هنوز ندونسته و نشناخته به خودتون اجازه میدید هر حرفی رو درباره کسی که نمشناسید بزنید(منظورم جنبه عکاسی و کار نیست و فقط بعد انسانیه)
    البته جمله فقط کدومم رو خودم قبول دارم که نادرست بود.
    .
    به خاطر دستای بزرگ و اینکه این چند سال بیشتر با 5d کار میکردم بیشتر گریپ دوربین و سرعت پردازش و بافر برام مهمه و بعد کیفیت عکس و مابقی ماجرا چون تفاوت های زیادی رو تو خروجی raw این عکسها ندیدم و اینکه من یک علاقه مند به عکاسیم و نه فیلم برداری که 70 دی رو به خاطر تصویربرداریش انتخاب کنم که آخر نه این نه اون شد و 7d رو ترجیح دادم و خریدم.
    اما با این چند دوربین کار نکردم.
    پس با این تفاسیر که دوستان انقدر قاطع میفرمایند در تمام این سالها کانن تو ارائه دوربین هم رده با نیکون, قیمت برابر با دوربین نسل بعد نیکونیه خودشو میگرفت.
    70d کانن رو باید با دوربین هم رده نیکونش یعنی d7100 از نظر کارایی مقایسه کنیم در صورتی که 70d هم قیمت d7200 هست؟!!
    و متعاقبا با توجه به اختلاف 1میلیون تمنیه این روزهای این دو دوربین اصلا کار درستی نمیتونه باشه که 70d و d7100 رو باهم مقایسه کرد.
    ویرایش توسط AMinAM : Monday 27 July 2015 در ساعت 23:20
    ashkan 78، M.Kazemi، M.Nouri و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

شما وقتی مطلبی رو در جمع عنوان میکنید و از کسی راهنمایی میکنید باید ادبیات درستی بکار ببرید. نه اینکه بیاین بگید خودم بلدم. خودم استادم و حرفه ام اینکاره و با همه کار کردم حالا شما بگید کدوم رو انتخاب کنم !
    آخر هم فکر نکنم کسی متوجه بشه شما هدفتون چیه و دنبال چه دوربینی هستید
    با این اوصاف .
    بین 7100/7200/70 اگر صرفا عکاسی ملاکه 7200. اگر فوکوس و فیلم هم مهمه 70 اگر هزینه و ذخیره بودجه برا تجهیزات 7100
    اما باید تست کرد
    msh2200، M.Kazemi، Dariush Chegini و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Mehrdad Dehkordi
    Nikon D750+Sigma Art 85mm , Nikkor 24-120G ED

تشکر کرده
    335

ممنون

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط AMinAM نمایش پست ها
    دوستان گرام چند روز منتظر جواب بودم که کسی پاسخ نداد و دیگه بهش بر نزدم نا الان که دیدم دوستان مارو ترکوندن.
    وقتی حرف از خرید میشه اولین موضوع هزینه هست و که این دوتا دوربین تو یه رنج هستند.
    من حرف از تجربم زدم که موضوع به حاشیه نره و به ما رو از تجارب گرانقدر کانن یا نیکون خودشون بهره مند نکنن که انگار دوستان از آبم کره میگیرند.
    به عنوان عکاس علاوه بر دوره کارشناسیم که عکاسی بود و اکنون دانشجوی ارشد طراحی صنعتی داشگاه هنرم عکاس و مسئول انتخاب دوربین دی اس ال ار و کانتنت دیجیکالا بودم و الان نیمه وقت به عنوان عکاس در خدمت شرکت البسکو هستم.
    نه دوستان اگر استاد بودم که رو به شما اساتید نمینداختم که اینجوری دست بندازین مارو.چون تجربه بهم ثابت کرده تا دوتا دوربین رو دست نگرفتی نمیتونی باهم مقایسشون کنی.استاد شمایید که هنوز ندونسته و نشناخته به خودتون اجازه میدید هر حرفی رو درباره کسی که نمشناسید بزنید(منظورم جنبه عکاسی و کار نیست و فقط بعد انسانیه)
    البته جمله فقط کدومم رو خودم قبول دارم که نادرست بود.
    .
    به خاطر دستای بزرگ و اینکه این چند سال بیشتر با 5d کار میکردم بیشتر گریپ دوربین و سرعت پردازش و بافر برام مهمه و بعد کیفیت عکس و مابقی ماجرا چون تفاوت های زیادی رو تو خروجی raw این عکسها ندیدم و اینکه من یک علاقه مند به عکاسیم و نه فیلم برداری که 70 دی رو به خاطر تصویربرداریش انتخاب کنم که آخر نه این نه اون شد و 7d رو ترجیح دادم و خریدم.
    اما با این چند دوربین کار نکردم.
    پس با این تفاسیر که دوستان انقدر قاطع میفرمایند در تمام این سالها کانن تو ارائه دوربین هم رده با نیکون, قیمت برابر با دوربین نسل بعد نیکونیه خودشو میگرفت.
    70d کانن رو باید با دوربین هم رده نیکونش یعنی d7100 از نظر کارایی مقایسه کنیم در صورتی که 70d هم قیمت d7200 هست؟!!
    و متعاقبا با توجه به اختلاف 1میلیون تمنیه این روزهای این دو دوربین اصلا کار درستی نمیتونه باشه که 70d و d7100 رو باهم مقایسه کرد.

درود
    بنده نه استادم و نه هر چیز دیگه!
    فقط چند نکته برام جلب توجه کرد در پستهای شما و دوستان!
    1- شما از دوریبن های فول فریم استفاده کردید (طبق اعلام خودتان) در این صورت عملا فکر نمی کنم با این دو دوربین بتوانید کنار بیایید! بخصوص که برای شما سرعت و بافر و ... مهمه
    2- با این مشخصات که مد نظر شماست کلا این دو دوربین را کنار بگذارید و به 7D MII فکر کنید که برای این کار ساخته شده
    3- اگر دستتون روی فتوشاپ گرمه 70D و اگر حوصله پردازش ندارید به فکر 7200 باشید.

اما در مورد اظهار نظر دوستان و ...
    شما خودتون فرمودید من همه بادی ها را امتحان کردم! خیلی از دوستان فروم شاید با همه دوربین ها سر و کله نزده باشند.
    بنده شخصا شاید خیلی بادی دستم گرفته باشم و حتی باهاش کار کرده باشم ولی این به معنی شناخت تمام نقاط قوت و ضعف آنها نیست. اصولا کمتر دوستانی هستند که بصورت تخصصی دنبال عکاسی باشند و لوازم حرفه ای داشته باشند و از هر دو برند بصورت حرفه ای بهره ببرند.
    این اصل طبیعیه! زمانی که بنده دوربین انتخاب کردم کنون از نظر کیفیت تصویر رقیبی در نیکون نداشت! ولی الان وضعیت خیلی فرق کرده اما بنده بدلیل داشتن لوازم تخصصی کنون به تعویض برند فکر نمی کنم و ترجیح می دهم مثلا 20 درصد کیفیت پایین تر فلان بادی را بجای نیکون در نظر بگیرم.
    بنابراین وقتی هنوز دوربینی مثل 7200 اونقدر همه گیر نشده که دست افراد به وفور یافت شود چطور توقع باید داشت شخصی بصورت تخصصی هر دو را چک کرده باشد؟
    بهترین گزینه برای شما در این شرایط فروم ها و سایتهای تخصصی عکسای خارجی هستند که به وفور اطلاعات در اختیار شما قرار خواهند داد.
    در داخل کشور هم شاید تنها افرادی که با هر دو برند در حد معرفی کار کرده باشند فروشندگان هستند که توجه به توصیه هاشون بیشتر شبیه به مصرف قرص بدون تجویز خواهد بود.
    و در نهایت وقتی شما خودتون دقیقا می دانید کیفیت دوربین ها خیلی فرقی ندارند و برای شما هم مهم بافر و سرعت پردازش و ... می باشد با یک مقایسه Side by Side می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. این هم یک مقایسه کنار هم از چند مدل مطرح بازار
    ارادتمند
    M.Kazemi، lamagra، کوروش و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    بنده نه استادم و نه هر چیز دیگه!
    فقط چند نکته برام جلب توجه کرد در پستهای شما و دوستان!
    1- شما از دوریبن های فول فریم استفاده کردید (طبق اعلام خودتان) در این صورت عملا فکر نمی کنم با این دو دوربین بتوانید کنار بیایید! بخصوص که برای شما سرعت و بافر و ... مهمه
    2- با این مشخصات که مد نظر شماست کلا این دو دوربین را کنار بگذارید و به 7D MII فکر کنید که برای این کار ساخته شده
    3- اگر دستتون روی فتوشاپ گرمه 70D و اگر حوصله پردازش ندارید به فکر 7200 باشید.

اما در مورد اظهار نظر دوستان و ...
    شما خودتون فرمودید من همه بادی ها را امتحان کردم! خیلی از دوستان فروم شاید با همه دوربین ها سر و کله نزده باشند.
    بنده شخصا شاید خیلی بادی دستم گرفته باشم و حتی باهاش کار کرده باشم ولی این به معنی شناخت تمام نقاط قوت و ضعف آنها نیست. اصولا کمتر دوستانی هستند که بصورت تخصصی دنبال عکاسی باشند و لوازم حرفه ای داشته باشند و از هر دو برند بصورت حرفه ای بهره ببرند.
    این اصل طبیعیه! زمانی که بنده دوربین انتخاب کردم کنون از نظر کیفیت تصویر رقیبی در نیکون نداشت! ولی الان وضعیت خیلی فرق کرده اما بنده بدلیل داشتن لوازم تخصصی کنون به تعویض برند فکر نمی کنم و ترجیح می دهم مثلا 20 درصد کیفیت پایین تر فلان بادی را بجای نیکون در نظر بگیرم.
    بنابراین وقتی هنوز دوربینی مثل 7200 اونقدر همه گیر نشده که دست افراد به وفور یافت شود چطور توقع باید داشت شخصی بصورت تخصصی هر دو را چک کرده باشد؟
    بهترین گزینه برای شما در این شرایط فروم ها و سایتهای تخصصی عکسای خارجی هستند که به وفور اطلاعات در اختیار شما قرار خواهند داد.
    در داخل کشور هم شاید تنها افرادی که با هر دو برند در حد معرفی کار کرده باشند فروشندگان هستند که توجه به توصیه هاشون بیشتر شبیه به مصرف قرص بدون تجویز خواهد بود.
    و در نهایت وقتی شما خودتون دقیقا می دانید کیفیت دوربین ها خیلی فرقی ندارند و برای شما هم مهم بافر و سرعت پردازش و ... می باشد با یک مقایسه Side by Side می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. این هم یک مقایسه کنار هم از چند مدل مطرح بازار
    ارادتمند
    با تشکر از توضیحاتتون.
    حرف شما درباره خرید فول فریم کاملا درست و متین هست اما متاسفانه اولین بحثی که در خرید پیش میاد بحث بودجه بود که برام مقدور نبود که بتونم اون مقدار هزینه کنم چون خرید فول فریم محدود به بادی نمیشه و در ادامه یه لنز L هم به دنبال داره که شدنی نبود برام.تنها گزینه ای که پیش رو داشتم خرید یه APS-C یا عکاسی با گوشیم بود!
    اگر هم میخواستم تا 7D mark ii هزینه کنم مطمئانا 6d یا 5d mark ii میگرفتم.
    آخرم 7d رو به خاطر تشابه نسبی بادی و سرعتش به 5d که این چند سال اکثرا باهاش مشغول بودم انتخاب کردم.
    اما درباره کار کردن با دوربین های مختلف باید بگم چون وظیفم به اقتضای کارم بخشیش درگیر انتخاب و خرید دوربین بود تا تابستان سال قبل هر دوربین dsrl که در دیجیکالا موجود هست رو باهاش کار کردم و کاملا به این ماجرا پی بردم که اون چیزی که ما درباره ی کارایی یه دوربین روی کاغذ میخونیم پیشتر رو همون کاغذ اعتبار داره و ماجارای کار با اون دوربین و واقعیتها بحثیست جدا.
    harrypotter2020 تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2