صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 33
Like Tree80تشکر

موضوع: Nikon AF-P DX NIKKOR 18-55mm f:3.5-5.6G VR

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

چالش شاپرنس 18-55 AF-P نیکون در مقابل لنز پرایم 50mm f1.8
    قطعا مقایسه کردن یک لنز زوم و یک لنز پرایم مقایسه ی درستی نیست، پس هدف ازین مقایسه فقط نشون دادن شارپنس 18-55 هست و به 50 کاری نداریم

ناعدالتی ها:
    1- لنز 50 کاملا نو بود و شاتی که ازش ثبت شد یک رقمی بود، اما لنز 18-55 هفت هزار شات خورده، پس یعنی از نظر شرایط 1-0 به نفع لنز 50. (بنده حتی فراموش کردم 18-55 رو تمیز کنم!)
    2- لنز 50 در f5.6 به بالاترین شارپنس خودش میرسه در صورتی که لنز 18-55 در f9.0 اما مقایسه در f5.6 صورت گرفت، پس 2-0 به نفع لنز 50.
    3- لنز 18-55 هرچه زومتر میشه شارپنسش کمتر میشه به این معنی که روی فوکال 18 شارپ تر از 50 است، اما مقایسه در فوکال 50 صورت گرفت، پس 3-0 به نفع لنز 50.

عدالتی ها! :
    1- دوربین روی پایه خوب و ثابتی نصب شده بود و دوربین در دست گرفته نشده.
    2- عکس ها در فاصله زمانی کمتر از 2 دقیقه گرفته شدن و لنز به سرعت تعویض شده.
    3- با هر لنز 10 شات پیاپی گرفته شده و شارپ ترین نتیجه انتخاب شده.

تنظیمات دوربین:
    1- شاتراسپید 1/80s
    2- ISO 100
    3- Focal 50mm
    4- کیفیت RAW

خوب، سوت آغاز بازی رو با نتیجه 3-0 به نفع پرایم میزنیم!!
    نمای مقایسه :

توی این نما کمی روشن تر بودن لنز پرایم داد میزنه، اما بگیم روشن تر بودن پرایم، یا کنتراست بیشتر و رنگ های واقعی تر 18-55 ؟!

جزئیات در مرکز تصویر

با اختلاف بسیار کم، لنز پرایم در مرکز کمی شارپ تره، اما این نکته رو باید توجه کنید که اگر مقایسه در f8 صورت گرفته بود، شارپنس کاملا برابر بود.

جزئیات در حاشیه ی تصویر

عجیبه که در حاشیه 18-55 به نظر برتر دیده میشه!

خوب قطعا نمیخوایم بگیم 18-55 از 50 لنز شارپ تریه، اما نسبت به یک لنز 18-55، و قیمت 290 هزار تومانیش، یک لنز فوق العاده ایه!
    فوکس فوقالعاده سریع و دقیق و بی صداو رینگ فوکس بسیار نرم.
    همونطور که Kenrockwell عزیز گفتن، بهترین کیت لنز 18-55 جهان .
    ویرایش توسط Aier : Sunday 1 January 2017 در ساعت 05:45
    as2005، Kavian، Moty و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

درود
    تجربه ي خودم رو از اين لنز ميگم
    ديستورشن كم صداي كم فكوس كه تو فيلمبرداري تقريبا هيچ صدايي نداره و سرعت فكوس و دقت فكوسش هم عالي
    ويگنت زيادي داره اين لنز و نور گيريش نسبت به ٣٥ م م پرايمم كمتره و تو نور خونه بدون فلاش چهرهارو كمي سياه ميكنه و اگه نورگيري سنسور مناسب نباشه كلا عكس رو به تاريكي ميره
    در مقايسه با ١٨-٥٥ stm كنون بنظرم بهتره عكسهاي روشنتري ثبت ميكنه همچنين ديستورشن كمترش هم خيلي كمك ميكنه تو لنزايي كه مثل ٣٥ م م پرايمم ديستورشن زياده موقع اديت اذيت كنندس و سخت ميشه اصلاحش بخصوص اگه عكس حساس باشه
    در ضمن اين لنز اثر ca رو تو بازترين ديافراگم كه ٣.٥ هست نداره كه خودش باز قابل توجه هست تو لنز پرايم ٣٥ م م حتي تو همين عدد ديافراگم هم كمي ca رو دارم براي مني كه مبتدي هستم عكس خانوادگي ميگيرم كمي ميتونه آزار دهنده باشه
    در كل لنز ١٨-٥٥ afp vr لنزش عاليي هست با ي فلاش ارزون قيمت ميشه مشكل نورگيري كمشو جبران كرد از لحاظ شارپ بودنشم با توجه به ca كه تو ٣٥ م م پرايمم دارن و همچنين عمق ميدان كمترشم معمولا مجبورم با دياف ٨ به بالا كار كنم كه جفت لنزام تو اين ديافراگم عالي عمل ميكنن و سرعت فكوس بالاتره ١٨-٥٥ بعضي مواقع خيلي كمك ميكنه
    البته من عكاس نيستم چيزيو كه خودم تجربه كردم بعنوان ي مبتدي اين بود كه گفتم شايد بتونه كمك بكنه به دوستاني كه مثل من دوربين ميخوان فقط لحظاتشون خوب ثبت بشه
    موفق باشيد

Sent from my iPad using Tapatalk
    as2005، Kavian، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    26

من با ابن كيت لنز ميخوام دوربين تهيه كنم ولي خيلي جاها از نقاط ضعف اين لنز سبك شنيدم، اينكه به اندازه كافي شارپ نيست و عمق ميدان خوبي نداره انقدر ك ميترسم كيفيت عكسها در حد موبايل باشه!!!!
    ايا به عنوان اولين لنز روي دوربينd5500و ورود به دنياي عكاسي انتخاب مناسبيه؟ واسه منظره و پرتره در حد اماتور مناسبه؟
    يه سوال ديگه شايد اينجا جاش نباشه، ولي تو سايتها از دقيق نبودن فوكوس خودكار اين دوربين D5500 هنگام فيلمبرداري گله شده و بخاطر نداشتن zebra و focus peaking و همين مشكل فوكوس اين دوربين رو مناسب فيلمبرداري نميدونن. ايا با فوكوس دستي اين مشكل حل ميشه؟ با اين لنز بي صداي afp هم فيلمبرداري خيلي لذت بخش ميشه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.amin نمایش پست ها
    من با ابن كيت لنز ميخوام دوربين تهيه كنم ولي خيلي جاها از نقاط ضعف اين لنز سبك شنيدم، اينكه به اندازه كافي شارپ نيست و عمق ميدان خوبي نداره انقدر ك ميترسم كيفيت عكسها در حد موبايل باشه!!!!
    ايا به عنوان اولين لنز روي دوربينd5500و ورود به دنياي عكاسي انتخاب مناسبيه؟ واسه منظره و پرتره در حد اماتور مناسبه؟
    يه سوال ديگه شايد اينجا جاش نباشه، ولي تو سايتها از دقيق نبودن فوكوس خودكار اين دوربين D5500 هنگام فيلمبرداري گله شده و بخاطر نداشتن zebra و focus peaking و همين مشكل فوكوس اين دوربين رو مناسب فيلمبرداري نميدونن. ايا با فوكوس دستي اين مشكل حل ميشه؟ با اين لنز بي صداي afp هم فيلمبرداري خيلي لذت بخش ميشه
    بیش از نیاز شارپ است
    عمق میدان ارتباط مستقیم با اندازه دیافراگم و فاصله کانونی لنز دارد بنابر این عمق میدان در تمام لنز های ۱۸- ۵۵ در دیافراگم مشابه یکی است
    با در نظر گرفتن قیمت لنز بسیار خوبیست
    as2005 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام دوستان.
    میخواستم بدونم که آیا این لنز با دوربین d5300 سازگاری کامل داره یا نه؟ چون قصد دارم دوربینی که می خوام بخرم رو با این لنز تهیه کنم و فقط به خاطر همین مسئله ی سازگاری بین 5300 و 5500 موندم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط mohadesep نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    میخواستم بدونم که آیا این لنز با دوربین d5300 سازگاری کامل داره یا نه؟ چون قصد دارم دوربینی که می خوام بخرم رو با این لنز تهیه کنم و فقط به خاطر همین مسئله ی سازگاری بین 5300 و 5500 موندم
    کاملا کار میکنه فقط نمیتونید لرزشگیر را خاموش کنید البته یک آپدیت برای ۵۳۰۰ هست که اگر آپدیت کنید از منو میتوانید لرزشگیر را خاموش کنید بنده خودم رو ۵۳۰۰ بدون آپدیت استفاده میکنم خیلی هم عالیه
    obsidiyan و mohadesep تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    52

با سلام
    بنده این لنز رو روی بادی d3400 دارم ولی متأسفانه جدیدا مشکل فرانت فوکوسینگ پیدا کرده . البته این مشکل بیشتر در عکاسی از طریق ویزور و در نور روز خودش رو نشون میده و در شب مشکل خفیف است.
    به همین خاطر مجبورم که از لایو ویو استفاده کنم که اون هم مشکلات خاص خودش رو داره ، مثل مصرف باطری کاهش سرعت عکاسی. به نظرتون راه حل چیه؟

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

سلام بنده این لنز رو بصورت اینترنتی خریداری کردم و امروز به دستم رسید اولا درپوش پشتیش یه پلاستیک سفید هست که که هیچ شباهتی به درپوش پشتی لنز نداره !! آیا نوع درپوش 18 -55 ها تغییر کرده ؟
    photo_2018-07-21_14-42-02.jpg
    ویرایش توسط obsidiyan : Saturday 21 July 2018 در ساعت 14:22

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

درپوش پشت لنز همونی هست که تو عکسه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط obsidiyan نمایش پست ها
    سلام بنده این لنز رو بصورت اینترنتی خریداری کردم و امروز به دستم رسید اولا درپوش پشتیش یه پلاستیک سفید هست که که هیچ شباهتی به درپوش پشتی لنز نداره !! آیا نوع درپوش 18 -55 ها تغییر کرده ؟
    photo_2018-07-21_14-42-02.jpg
    سلام نه مشکلی نداره، درسته
    obsidiyan تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین