صفحه 2 از 36 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 353
Like Tree387تشکر

موضوع: چاپ عكس ديجيتال

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

شهرک غرب - مجتمع تجاری میلاد نور - عکاسی (( نامبروان )) ... کیفیتش عالیه ! ... تا سایز 80 در 2 متر هم چاپ میکنه !

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

من عکسهام رو به فوتو گلامور می دم، کیفیت چاپ بالایی داره و سایزهای بزرگ رو هم ساپورت می کنه. به لحاظ قیمت هم اگر مشتری دائمش بشید تخفیف خاص همکار براتون در نظر گرفته می شه - روی بوم هم عکس رو می زنن -
    میدان محسنی- خیابان شاه نظری پ 16 ( فوتوگلامور).
    ساناز نافذ
    ---------------

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

خانه عكاسان چه طوره؟
    همه اينايي كه آدرس دادين به من دوره و اصلا نميصرفه برم تا محسني يا تجريش يا شهرك ويا...
    يه من بيشتر اطراف شرق-مركز شهر نزديكه و كمي هم غرب البته نه خيلي غربها مثلا گاندي-ونك و...
    به نظر من در مورد چاپ سايز بزرگ بهترين كار استفاده از پلات هستش. البته به نظر من ولي شايد كيفيت بدتر باشه شايدم همون طوري باشه.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

الان خیلی جاها هستن که دیگه عکس دیجیتال رو چاپ میکنن... دیگه از شمارش خارج شده...
    اما در مورد چاپ سایز بزرگ...
    پلات رو فراموش کنید... به هیچ وجه خوب نیست.... کیفیت چاپ های سایز بزرگ خیلی بهتره.... و مقاوم تر نسبت به رطوبت و نور.... و دیگه اینکه کاغذهای متالیک و گلد هم هست دیگه و جذابه ...

پلات برای کارهایی که قراره سایز بزرگ بنا به دلایلی روی کاغذ کتد و بافت دار چاپ بشه خوبه....
    هرچند من چاپهایی دیدم که از پروسس چاپ و دارو درومده بود و پلات نبود و کاغذ کاملا بافت داشت! شاید بیشتر از کاغذ Fine Art ایلفورد! البته این عکسها در ایتالیا چاپ شده بود که امیدوارم این کاغذها رو به زودی در ایران استفاده کنیم!
    ویرایش توسط Arash : Saturday 10 September 2005 در ساعت 12:36
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: كيفيت پرينت عكس

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    وقتي حرف عالي پيش مياد همه مقدماتش هم بايد عالي باشه.
    در اين موارد به كمتر از 300 فكر نكن
    حداقل توی 5 تا فوروم مختلف(فارسی و انگلیسی) با این جملات مواجه شدم: بهترین کیفیت 300dpi و اگه می خوای یه کم اقتصادیتر فکر کنی 250dpi هم خوبه. ولی توی پرینتر من وقتی می خواهم عکس چاپ کنم ازم می پرسه چه کیفیتی می خواهی؟ گزینه هاش یه کم عجیبه:
    600*600 draft
    1200*1200 photo
    1200*4800 photo
    مدل پرینترم هم HP2353 & HP1220cچرا رنج این اعداد اینقدر با اعداد شما متفاوته؟
    R.Asgari تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin xp
    حداقل توی 5 تا فوروم مختلف(فارسی و انگلیسی) با این جملات مواجه شدم: بهترین کیفیت 300dpi و اگه می خوای یه کم اقتصادیتر فکر کنی 250dpi هم خوبه. ولی توی پرینتر من وقتی می خواهم عکس چاپ کنم ازم می پرسه چه کیفیتی می خواهی؟ گزینه هاش یه کم عجیبه:
    600*600 draft
    1200*1200 photo
    1200*4800 photo

چیزی که خودم توی نت در این مورد پیدا کردم اینه که. دو نوع شیوه پرینت وجود داره: inkjet printing / Thermal printing
    توضیحات عکس زیر رو ببینید خودتون می فهمید:ا
    می گه 300dpi در پرینتر های thermal معادل 4800*4800 پرینترهای inkjet می باشه !
    هرچند من هنوز توجیه نشدم !
    این عکسی که این پایین گذاشتم قسمتی از این صفحه
    است. اونجا گفته اگر می خواهید پرینتری برای خرید انتخاب کنید حداقل رزولوشن آن باید 4800x1200 dpi باشد. ولی من توی سایت HP هرچی گشتم (توی پرینتر های photosmart که مخصوص چاپ عکس هم هستند) بالاترین کیفیت موجود همین 4800x1200 dpi بود و اصلا بالاتر نداشت.. تا حالا بالاترین کیفیتی که من پیدا کرده ام، مدل Canon Pixma iP4200 رو دیدم که کیفیتش 9600-by-2400-dpi بوده.!خودتون یه جوری تبدیلش کنید!
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط Amin xp : Wednesday 25 January 2006 در ساعت 02:16
    R.Asgari تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

600*600 draft
    1200*1200 photo
    1200*4800 photo
    فکر کنم یه جا رو اشتباه متوجه شدید..شاید هم من اشتباه میکنم که اگه اینطوره دوستان کمک کنن:::
    اون روزولوشن 300 مربوط به عکس هستش نه پرینتر...یعنی شما باید عکستون با روزولوشن 300 باشه تا بهترین چاپ رو داشته باشی.
    R.Asgari تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

600*600 draft
    1200*1200 photo
    1200*4800 photo
    مطمئنم جواب این سوالو هیچ کس نمی دونه. من تمام سایت های انگلیسی رو هم گشتم فقط یک صفحه در کل اینترنت وجود داره که در این باره صحبت کرده!!!
    من کلی روی این موضوع تحقیق کردم. به این نتایج رسیدم:
    ppi = pixel per inch ------ dpi = dot per inch
    پیکسل کوچکترین جز عکسه که یک رنگ خاص داره. هر پیکسل فقط یک رنگ داره(یک رنگ از بین چند میلیون رنگ موجود).
    عکس از پیکسل تشکیل شده و پیکسل خودش از DOT (حالا یا فقط یه دونه DOT یا بیشتر) هر DOT فقط یک رنگ داره یکی از این چهار رنگ: آبی، زرد، قرمز و مشکی.

dpi با ppi فرق می کنه. این پیشنهاداتی که از سوی دوستان می شنوید مبنی بر اینکه عکستو با 300 dpi چاپ کن خوب می شه، در واقع یه اشتباه کوچیکه. من جمله شونو تصحیح می کنم: عکساتونو با 300ppi چاپ کنید.
    حالا موضوع از چه قراره؟ یه سری پرینتر ها هستن(فکر می کنم بهشون می گن Thermal) که اول سه رنگ جوهر رو با هم مخلوط می کنن، یعنی رنگ رو می سازن بعد اون رنگ رو روی کاغذ می پاشن. (مثل نقاش هایی که رنگ های آبرنگشونو اول با هم قاطی می کنن تا رنگ های جدیدی به دست بیارن و بعد نقاشی رو شروع می کنن) توی این دسته از پرینترها ppi دقیقا همون dpi می شه. (فکر می کنم برای همینه که همه این دو تا کلمه رو به جای همدیگه به کار می برن)
    بدیهیه که این پرینتر ها برای چاپ هر پیکسل از عکس فقط از یه DOT استفاده می کنن.(این DOT می تونه هر رنگی داشته باشه.)(یکی از چند میلیون رنگ موجود)

حتما می دونید رنگ ها رو هیچ وقت نمی شه روی کاغذ باهم مخلوط کرد(اگه قبول ندارید سعی کنید با آبرنگ این کارو انجام بدید! هیچ وقت به اون رنگ دلخواهتون نخواهید رسید)

ولی پرینتر هایی هم هستن که برای ساختن رنگ های متنوع از روش دیگری بهره می گیرن هر رنگ رو با تعدادی DOT درست می کنن. یعنی مثلا برای اینکه توی یک صفحه رنگ سبز رو درست کنن اون صفحه رو به چهار قسمت تقسیم می کنن دو قسمتش رو آبی می کنن دو قسمت رو زرد. حتما می گید این که سبز نمی شه! و من جواب می دم: اگه از فاصله دور بهش نگاه کنید سبز می شه. یا... اگه تعداد قسمت ها از 4 تا بیشتر باشه چی؟ مثلا صفحه رو به چند میلیون قسمت تقسیم میکنیم و رنگ این مربع های کوچک (همون DOT ها) رو یکی درمیان آبی و
    زرد می کنیم. سبز به نظر می رسه دیگه نه؟

این مثال رو زدم که با طرز کار آشنا بشید. در عمل این پرینتر ها هر پیکسل رو به تعدادی (بسته به نوع پرینتر ممکنه این تعداد 16 یا 25 یا 36 یا 64 باشه) DOT تقسیم می کنه. و هر DOT هم می تونه یکی از چهار رنگ(CMYK) رو به خودش بگیره. حالا با ترکیبات مختلفی از این چار رنگ می شه همه رنگها رو ساخت .دقت کنید این چهار رنگ باهم مخلوط نمی شن. فقط با آرایش های مختلفی کنار هم قرار می گیرن در مورد مثال رنگ سبز، اگه مثلا هر 3 تا خونه درمیون یه دات رو قرمز کنید رنگی که به دست میاد یه چیز دیگه می شه. عکس پیوست رو ببینید. عکس رو توی کامپیوتر باز کنید و برید از فاصله زیاد بهش نگاه کنید. بعد روش زوم کنید تا ببینید از چه اجزایی تشکیل شده.

برای اینکه بشه تنوع بیشتری از رنگ های تولیدی داشت یک راه اینه که تعداد تقسیم بندی هامونو زیاد کنیم و راه دیگه اینه که : لزومی نداره همه قسمت ها با هم مساوی باشن یا همه شون مربعی باشن. ممکنه مستطیل هایی باشن که هم اندازه هم نیستند در مورد همین پرینتر هایی که اون بالا اسم بردم نوشته 1200x4800 dpi در حالی که همه می دونیم اگه منظور ایشون 1200x4800 pixel per inch بود اولا این عدد به طور غیر منطقی ای بزرگ بود ثانیا با توجه به اینکه تعداد پیکسل های طولیش از تعداد پیکسل های عرضیش بیشتر بود باید عکس ها رو خیلی کشیده و دراز چاپ می کرد. ولی این اعداد دقیقا با فرضی که کردیم (مبنی بر مستطیلی بودن DOT ها یا کلا مساوی نبودن اندازه شون) جور در میاد. .

پس مثلا در سیستم 16 تایی(4x4). هر پیکسل یه 16 قسمت (DOT) تقسیم می شه و در واقع اگه شما بخواهید عکستونو با 300PPI چاپ کنید باید توی تنظیمات پرینتر عدد 1200DPI رو انتخاب کنید.(300x4)

حالا مشکلی که هنوز حل نشده اینه که ما نمی تونیم تشخیص بدیم پرینترمون از چه سیستمی استفاده می کنه؟
    یعنی هر پیکسل رو به چند دات تقسیم می کنه؟ و تا جواب این سوال رو برای پرینتر مورد نظرتون پیدا نکنید هیچ وقت نمی فهمید که حداکثر توانایی پرینترتون چند Pixel Per Inch است.
    (اگه اینو پیدا کردید به منم بگید)

آخرین مطلب این که: اون چیزی که توی نرم افزار ها می بینید واسه خنده است!!! چرا؟ چون شما می تونید توی فتوشاپ DPI عکستونو بذارید مثلا 1000. آیا این دلیل می شه که عکستون با کیفیت 1000dpi چاپ بشه؟ معلومه که نه! باید اول ببینید اصلا پرینترتون این توانایی رو داره که عکس 1000dpi چاپ کنه یا نه؟ وقتی از حداکثر توانایی پرینترتون مطلع شدید اون وقت توی فتوشاپ اون عدد رو به عنوان dpi وارد کنید.

مثل اینه که من ادعا کنم نرم افزاری ساخته ام که باعث می شه مانیتور شما پرواز کنه!!! خوب مانیتور از نظر سخت افزاری نمی تونه این کارو انجام بده! حالا شما هی برنامه بنویس !!!

این اطلاعات رو از اینجا پیدا کردم. (این همون صفحه ایه که تو کل اینترنت فقط یه دونس!) پیشنهاد می کنم کسانی که علاقه دارن و انگلیسیشونم خوبه حتما یه سری بزنن.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط Amin xp : Saturday 4 March 2006 در ساعت 01:47
    Stalker، AMir-ABaDeH، BERLANO و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

و تا جواب این سوال رو برای پرینتر مورد نظرتون پیدا نکنید هیچ وقت نمی فهمید که حداکثر توانایی پرینترتون چند Pixel Per Inch است.
    منظورتون همون dot per inch هستش دیگه؟

این پیشنهاداتی که از سوی دوستان می شنوید مبنی بر اینکه عکستو با 300 dpi چاپ کن خوب می شه، در واقع یه اشتباه کوچیکه. من جمله شونو تصحیح می کنم: عکساتونو با 300ppi چاپ کنید.
    منم منظورم همین بود:

فکر کنم یه جا رو اشتباه متوجه شدید..شاید هم من اشتباه میکنم که اگه اینطوره دوستان کمک کنن:::
    اون روزولوشن 300 مربوط به عکس هستش نه پرینتر...یعنی شما باید عکستون با روزولوشن 300 باشه تا بهترین چاپ رو داشته باشی.
    که از مقالات فوروم متوجه این موضوع شدم.

آخرین مطلب این که: اون چیزی که توی نرم افزار ها می بینید واسه خنده است!!! چرا؟ چون شما می تونید توی فتوشاپ DPI عکستونو بذارید مثلا 1000. آیا این دلیل می شه که عکستون با کیفیت 1000dpi چاپ بشه؟ معلومه که نه! باید اول ببینید اصلا پرینترتون این توانایی رو داره که عکس 1000dpi چاپ کنه یا نه؟ وقتی از حداکثر توانایی پرینترتون مطلع شدید اون وقت توی فتوشاپ اون عدد رو به عنوان dpi وارد کنید.
    آقا من جایی تو فوتوشاپ ندیدم که بشه DPI رو 1000 گذاشت مثلا..همش PPI بود...
    ولی فکر کنم موقع چاپ وقتی پرینتر رو تنظیم میکنید مثلا رو حالات Photo یا Best Photo..یا همون اعدادی که گفتید تو HP بکار میره اونجا فکر کنم خود پرینتر تنظیم میکنه dpi رو ..ولی اینکه Dpi یک پرینتر چقدره رو جعبش نوشته(یه 3420 اچ پی دارم مثلا روش نوشته 1200dpi..)
    اگه جایی اشتباه میکنم راهنمایی بفرمایید.
    R.Asgari تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

جناب امین اکس پی مثل اینکه کم پیدا هستن..کسی علاقه به ادامه ی این بحث نداره؟

صفحه 2 از 36 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین