صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 140
Like Tree518تشکر

موضوع: Canon EOS 80D

كاربر جديد abdolvahed آواتار ها
    تشکر کرده
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط vtn54 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

لنز 15-85 در کل به عنوان لنز همه کاره از 18-135 بهتر است بزرگترین مزیت آن هم قبل از کیفیت اپتیکی , وایدتر بودن و کیفیت ساخت بهتر آن است. از نظر اپتیکی این لنز نسبت به 18-135 برتری دارد ولی تفاوت از زمین تا آسمان نیست. از نظر Distortion و Chromatic Aberration بهتر است و از نظر شارپنس در مرکز تصویر تفاوت زیادی بین این دو لنز نیست ولی در کناره ها به ویژه گوشه های تصویر 15-85 برتری قابل توجهی نسبت به 18-135 دارد ولی از نظر Vignetting لنز 18-135 وضعیت بهتری دارد.

شما می‌توانید مقایسه بین این دو لنز را در سایت DXO با جزییات بهتر مشاهده کنید (مدل STM که تفاوت زیادی با مدل USM ندارد):

https://www.dxomark.com/Lenses/Compa..._1010_967_1010

فقط یادتان باشد کیفیت 15-85 هر چقدر هم خوب باشد با لنزهای پرایم قابل مقایسه نیست.

ارادتمند
    نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    با نظرتون خیلی موافق نیستم!
    درسته که لنزی مثل 85-15 از نظر ساخت و واید بودن در سطح بسیار خوبی قرار داره اما این مهمه که هدف خرید چه باشد؟
    مثلا اگر دوستمون قصد داشته باشه در کنار عکاسی فیلم برداری هم انجام بده و یا اصلا فیلم برداری الویت بالاتری برای او داشته باشه، اهمیت وجود سیستم فوکوس لنز جدید 135-18 به همراه قابلیت اتصال کیت زوم ارزش بسیار زیادی خواهد داشت!!
    از طرفی لنزی مثل 135-18 سری نانو در سال 2016 تولید شده و 85-15 لنز تولید 2009
    شاید عجیب نباشه اگر به زودی شاهد ارتقاع لنز 85-15 باشیم.

بنده تجربه کار با سه لنز 35-18 سیگما، 50-17 تامرون، 135-18 کنون رو دارم. از این میان لنز 35-18 و 135-18 را همزمان روی 80D تست کردم. این دو لنز از نظر قیمت تفاوت بسیار زیادی دارند. از نظر خروجی کیفیت هر دو لنز در دیافراگم برابر به قدری به هم نزدیکه که سخته بگم کدام برتره. البته اگر بعد دیافراگم و کیفیت ساخت بدنه را در نظر نگیریم.
    این مقایسه بصورت فوکال به فوکال نبود. بنده بادی و لنز را بصورت کیت خریدم و قصد داشتم لنز را بصورت مجزا بفروشم ولی بعد از دیدن نتایج خروجی، نتیجه گیری بنده این شد که لنز رو نگه دارم و نفروشم و بعنوان یک لنز همه کاره برای برخی مواقع استفاده کنم.
    اما در خصوص شما، اگر برنامه عکاسی صرف دارید و عکاسیتون بیشتر منظره است و نیاز به فوکال باز دارید، 85-15 مناسبه ولی سیستم فوکوس و هم خوانی اون با دوربین، سرعت فوکوس اون خیلی مناسبه.
    ارادتمند
    سلام

نمی دانم تا به حال با 15-85 کار کرده اید یا نه؟ من این لنز را از 5 سال قبل دارم و تا به حال هم روی بدنه های 70D و هم 80D با آن بارها فیلمبرداری کرده ام و همیشه فوکوس سریع و بی صدا بوده است تا به حال من صدای موتور فوکوس آن را نشنیده‌ام و سرعت فوکوس چه حین فیلمبرداری و چه حین عکاسی عالی است. من 18-135 مدل USM را هم امتحان کرده ام سرعت فوکوس آن اعجاب آور است ولی از نظر اپتیکی لنز 15-85 لنز بهتری است (برای همین آن را فروختم).

من لنز 18-35 سیگما را هم دارم اگر چه فوکوس آن چنگی به دل نمیزند ولی از نظر اپتیکی واقعا بی انصافی است آن را با 18-135 مقایسه کنیم. وقتی من در فوکال و دیافراگم برابر 15-85 را با 18-35 با هم تست کردم تفاوت حیرت آور بود (به ویژه در نواحی غیر مرکزی). برای همین هم این لنز را علارغم مشکلاتی که با فوکوسش داشتم نگه داشته ام.

ارادتمند
    درود
    در خصوص کیفیت اپتیکی کاملا با شما موافقم
    وزن لنزها دقیقا گویای مسائل هستند. لنزهایی مثل 85-15 انگار برای ساخت اپتیک از گلس استفاده می کنند ولی شاید در لنزهایی مثل 135-18 از پلی کربنات و ... استفاده بشه.
    کیفیت ساخت بدنه و فوکوس لنز 85-15 بسیار عالیه.
    این لنز را روی بدنه 7D که به نوعی لنز کیت محسوب می شد دیدم و تست کردم.
    بنده 85-15 را رد نکردم! در مقایسه هم اگر دقت کنید در خصوص سیستم فوکوس اون مطالبی مطرح شد.
    ببینید چه دوست داشته باشیم و چه نه، سیستم فوکوس و پردازشگر اون متعلق به سال 2009 هست و الان سال 2017!
    نمونه این اتفاق را در مقایسه بین لنز 55-17 کنون و 35-18 سیگما تجربه کردم.
    کنون 55-17 لنزی 2006 ای بود و تکنولوژی اون قابل قیاس با لنزی مثل سیگما نیست. حتی اگر از نظر کیفیت خیلی متفاوت نباشه.
    همین قضیه در خصوص لنز 85-15 وجود داره. تکنولوژی این لنز نسبت به 135-18 قدیمی تره و حتی اگر مشکلی در عکاسی و فیلم برداری نداشته باشه شاید خیلی دیر نباشه که در حوزه خدمات مشکلاتی براش بوجود بیاد.
    این لنز اگر ارتقاع پیدا کنه و سال 2017 مجدد بروز بشه (مثل لنز 400-100 یا 200-70 سری II اون تولید بشه) بنظرم یکی از ایده آل ترین لنزهای حال حاضر خواهد از همه نظر خواهد شد.
    همین الان هم اگر کسی بین این لنز و 135-18 برای عکاسی انتخاب داشته باشد بدون شک 85-15 انتخاب صحیح خواهد بود.
    اما در خصوص مقایسه 35-18 سیگما و 135-18 کنون، کیفیت خروجی مرکز تصویر لنز 135-18 اختلاف زیادی با سیگما نداره. از طرفی سیستم فوکوس 135-18 نسبت به سیگما (همانطور که خودتون هم گفتید) شرایط بسیار خوبی داره. اینها در کنار هم باعث شد برای استفاده روزمره و آماتور بنده این لنز را پیشنهاد کنم.
    ارادتمند.
    من با تمامی حرفهایتان موافقم ولی این را در نظر داشته باشید جز لنزهای کیت، کنون به ندرت لنزهای دیگرش را کمتر از 10 سال یکبار به روز می کند لنز 15-85 در مقیاس کنون هنوز لنز جوانی حساب میشود!

ارادتمند
    سیاست های شرکت ها وابسته به بازار هست!
    الان با وجود پیشرفتهایی که در عرضه لنزهای شرکت هایی مثل تامرون و کنون شاهد هستیم عجیب نیست اتفاقات جدیدی در معرفی لنز رخ بده.
    در نظر داشته باشید یک شرکت خودش رو محدود به سال نمی کنه و بدون شک همین الان هم نسخه آتی این لنز و شاید با مشخصات جدید تر آماده تولید باشد و تا زمانی که احساس نیاز به بروزرسانی نباشه این اتفاق نخواهد افتاد.
    این مسئله ناقص کیفیت لنز نیست! اما همچنان اعتقاد دارم یک لنز با سال تولید بسیار بالا نیازها و ضعفت های لنزهای سالهای گذشته را رفع کرده. این را هم باید در نظر بگیریم سری کاری لنزی مثل 85-15 با 135-18 متفاوته و این یک نکته مهمه
    ارادتمند
    سلام و با تشکر از 2 دوست عزیز, با توجه به توضیحاتی که شما دوستان از تجربیات خودتون دادین مشخص شد که بنده باید کمی واضح تر سوالم رو میپرسیدم و از این بابت پوزش میطلبم, اول اینکه بنده تا بحال دوربین به دست نگرفتم ولی خیلی رویوها و مطالب در مورد تجهیزات عکاسی چه بدنه ها و چه لنزها دیدم و خوندم و باید بگم بدنه 80D برای من به عنوان بهترین بدنه از جانب خودم انتخاب شده و اینکه برای شروع خیلی ها شاید پیشنهاد لنز کیت رو بدن و اینکه در ابتدا این گزینه خوبی برای من هست ولی با توجه به جستجویی که کردم لنز 15-85 در بین لنزهای walkaround بهترین لنز بود, ولی موضوع همخوانی این لنز که دوستمون msh2200 (شرمنده اسمتون رو نمیدونم) فرمودن این مقایسه رو برام پیش آورده بود (البته باید این رو هم عرض کنم که قیمت لنزها هم کمی من رو مردد کرده چرا که لنز 15-85 حدود 800 تا 1 تومنی برام گرونتر تموم میشه) حالا ممنون میشم که مقایسه همخوانی این لنز رو با بدنه بیشتر برام توصیح بدین که آیا خوبه (هم در عکاسی و هم در فیلمبرداری) ؟ و در ادامه بگم که علاقه من بیشتر به عکاسی حیات وحش هست ولی این لنز رو برای شروع به عنوان یه لنز عمومی میخوام استفاده کنم ولی کیفیت عکاسی به نسبت مهمتره برام, در ضمن خودم هم به قضیه قدیمی تر بودن لنز فکر کردم ولی با توجه به اینکه در مورد بیشتر لنزها مطالعه کردم به نظر نسبت به خیلی از لنزها این لنز زیاد قدیمی نیست و اینکه به نظر امکان خروج نسخه جدید این لنز به این زودی ها نباشه (اگه بخوام مثالی بگم لنز 100-400 فاصله ای 14 ساله بین نسخه اول و دومش داره) البته بهتر بودن لنز 2016 رو هم منکر نمیشم.
    ارادتمند

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط abdolvahed نمایش پست ها
    ...
    اول اینکه بنده تا بحال دوربین به دست نگرفتم ولی خیلی رویوها و مطالب در مورد تجهیزات عکاسی چه بدنه ها و چه لنزها دیدم و خوندم و باید بگم بدنه 80D برای من به عنوان بهترین بدنه از جانب خودم انتخاب شده و اینکه برای شروع خیلی ها شاید پیشنهاد لنز کیت رو بدن و اینکه در ابتدا این گزینه خوبی برای من هست ولی با توجه به جستجویی که کردم لنز 15-85 در بین لنزهای walkaround بهترین لنز بود, ولی موضوع همخوانی این لنز که دوستمون msh2200 (شرمنده اسمتون رو نمیدونم) فرمودن این مقایسه رو برام پیش آورده بود (البته باید این رو هم عرض کنم که قیمت لنزها هم کمی من رو مردد کرده چرا که لنز 15-85 حدود 800 تا 1 تومنی برام گرونتر تموم میشه) حالا ممنون میشم که مقایسه همخوانی این لنز رو با بدنه بیشتر برام توصیح بدین که آیا خوبه (هم در عکاسی و هم در فیلمبرداری) ؟
    درود
    انتخاب برای شما که تازه وارد عرضه دوربین DSLR شده اید و احتمالا تجربه کار با این سری بدنه را ندارید کمی سخته!
    ولی بنده ترجیح می دم به نحو دیگری خدمت شما مطالبی بگم.
    ببینید لنز 135-18 سری نانو برای 80D تولید شده و با این بدنه عرضه شده.
    لنز 85-15 با بدنه 7D تولید شد و عرضه گردید.
    از نظر کیفیت ساختاری (فیزیکی و اپتیکی) بنده شخصا 85-15 را بیشتر می پسندم. همانطور که اشاره کردید هم یکی از لنزهای Walkaround بسیار عالی برای کنون هست، بخصوص زمانی که برای شما دیافراگم اهمیت چندانی نداره. اگر برای فردی باز بودن دیافراگم اهمیت داشت انتخاب شما از روی ناچاری در کنون می شد 55-17 با عدد F/2.8
    خوب، همین الان اسم لنز جدیدی مطرح شد به نام 55-17، این لنز یک لنز بسیار شارپ و با کیفیته، محصول سال 2006 هست در حالی که 85-15 سال 2009، یکی از مشکلاتی که کمتر کسی در لنز بهش توجه می کنه مسئله مقاومت در برابر رطوبت و غبار و یا به اصطلاح سیلینگ غبار و رطوبت هست. باتوجه به اینکه شخصا درگیری خرید لنز دیافراگم باز و یا به اصطلاح برخی دوستان لنز سریع بودم، یکی از انتخاب های بنده 55-17 بود. طی مشورت هایی که داشتم در این موضوع، اکثر دوستان، علی رغم کنون بودن 55-17، 35-18 سیگما را به بنده پیشنهاد دادند و نه صرفا بخاطر خروجی بهتر! بلکه به دو دلیل
    1- سیلینگ غبار به روز تر 35-18
    2- سال تولید لنز.
    خاطرم هست زمانی که لنز 600-150 تامرون را خریده بودم و روی بدنه 30D استفاده می کردم، با مشکل فوکوس و اصطلاحا Back Focus روبرو شدم و زمانی که با آقای قاسمی در تعمیرگاه مرکزی صحبت کردم، ایشان گفت لنزهای جدید روی بدنه های قدیمی و بلعکس معمولا از این خطاها دارند! البته در بدنه های جدید و با وجود قابلیت Adjust لنز این مشکل قابل کاهش شده ولی بصورت معمول رایجه و چیز عجیبی نیست.
    این کل داستان دلیل پیشنهاد لنز کیت توسط بنده در پست های قبلی بود.
    اما باتوجه به مطالب جدید از شرایط خودتون و گرایش استفاده دوربین الان به طور قطعی این پیشنهادات را مطرح می کنم
    برای عکاسی، اگر براتون بلند بودن فاصله کانونی و یا در اصطلاح آماتور زوم مهمه، 135-18 گزینه خوبیه.
    اگر براتون فاصله کانونی کم اهمیت داره، 85-15 گزینه مناسبیه.
    ولی این زمانی مشخص می شه که قبلا لنزهایی را در دست گرفته باشید و تست کرده باشید.
    معمولا اکثر افرادی که تازه دست به دروبین می شوند علاقه دارند زوم بلند استفاده کنند.
    شما علاقه مند به حیات وحش هستید، خیلی خلاصه بخواهم توضیح بدم، 135-18 (اگر چه از نظر کیفیت خروجی و شارپنس به 85-15 نمی رسه) شاید برای عکاسی در طبیعت و از حیوانات گزینه مناسبتری باشه تا 85-15
    اما از نظر کیفیت ساخت، استقامت و کیفیت اپتیک، بین این دو لنز شکی در انتخاب 85-15 نداشته باشید. بخصوص که فروشش هم بنظر شخصی بنده از 135-18 راحت تر خواهد بود.
    اما در نظر داشته باشید اگر قراره بدنه 80D بخرید و لنز 85-15 مدنظرتون هست، سعی کنید بدنه تنها بخرید مگر اینکه برای لنز 135-18 مشتری داشته باشید، وگر نه در هنگام خرید فروشندگان نسبتا محترم با بی انصافی بسیار زیاد لنز شما را مفت می خرند.

در ادامه بگم که علاقه من بیشتر به عکاسی حیات وحش هست ولی این لنز رو برای شروع به عنوان یه لنز عمومی میخوام استفاده کنم ولی کیفیت عکاسی به نسبت مهمتره برام, در ضمن خودم هم به قضیه قدیمی تر بودن لنز فکر کردم ولی با توجه به اینکه در مورد بیشتر لنزها مطالعه کردم به نظر نسبت به خیلی از لنزها این لنز زیاد قدیمی نیست و اینکه به نظر امکان خروج نسخه جدید این لنز به این زودی ها نباشه (اگه بخوام مثالی بگم لنز 100-400 فاصله ای 14 ساله بین نسخه اول و دومش داره) البته بهتر بودن لنز 2016 رو هم منکر نمیشم.
    مسئله قدمت لنز نیست، مسئله کیفیت لنز و مقاومتشه.
    لنزی مثل 400-100 یک جاروبرقی گرد و غبار بود و با ارتقاع به 400-100 جدید در واقع مشکلات اینچنینی آن برطرف شده. وگرنه همچنان یک لنز خوب در کیفیت و خروجی و حتی کیفیت ساخت فیزیکی هست.
    لنز 200-70 کنون زمانی به سری 2 ارتقاع پیدا کرد که رقیب هایی مثل سیگما و تامرون لنزهایی با کیفیت بالاتر از اون در بازار عرضه کردند.
    بنابراین بازار وابسته به عرضه و تقاضاست!
    لنزی مثل 600-150 تامرون آغازگر لنزهای سری 600 هم دوره خودش شد وگرنه افرادی مثل بنده شاید تا سالیان سال نمی توانستند خواب در دست گرفتن یک لنز 600 میلیمتری را هم ببیند چون تکنولوژی آن در اختیار نیکون و کنون بود. اما الان به لطف تامرون و سیگما با قیمتی حدود 1/5 لنز 600 کنون این اتفاق افتاده است. البته در اینکه اون اختلاف قیمت نتیجه کیفیت ساخت و خروجی بسیار بهتره حرفی نیست ولی در مقام مقایسه رقمی برای مصرف کننده این اتفاق بسیار مبارک خواهد بود.
    ارادتمند
    yaghoobi، Mehrdad-PL، HM6699 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد abdolvahed آواتار ها
    تشکر کرده
    8

ممنون بابت راهنمایبهاتون، با این اوصاف به نظر میرسه که گزینه مناسب برای بنده همون لنز کیت باشه که هم از نظر قیمت به صرفه خواهد بود و هم اینکه از نظر کمی فوکال بیشتر و همخوانی آن با بدنه، خروجی قابل قبولی هم برای عکاسی و هم برای فیلمبرداری خواهم داشت.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    36

ضمن عرض سلام و تبریک سال نو خدمت دوستان!
    من حدودا 20 روزی میشه که همین بدنه رو با لنز کیت 135-18 نانو خریداری کردم و طبق تصوری که از قبل داشتم، جمعا 1 دقیقه هم باهاش فیلم نگرفتم!! اما حدود 900 شات عکس گرفتم که در حد تجربیات خودم و با توجه به این که قبلا با موبایل و دوربین کامپکت عکس می گرفتم از عکس ها رضایت کامل دارم! البته هنوز خیلی از ریزه کاری ها و تنظیمات رو دستکاری نکردم اما همه عکس ها در حالت M و ایزو اکثرا اتوماتیک (البته سعی می کنم تو همون حالت هم ایزو رو پایین نگه دارم) بوده و جز 5 یا 6 عکس بقیه آندراکسپوز یا اوراکسپوز نشده اند خدا رو شکر! تنها مشکلی که باهاش داشتم تو چند مورد عکس دسته جمعی بود که فوکوس روی چهره همه افراد در دیافراگم های نسبتا باز کمی سخت بود. برای همین مجبور به استفاده از دیافراگام بسته تر و سرعت شاتر پایین تر می شدم که بعضا با حضور نوزاد در عکس کار کمی سخت میشد!
    عکس ها رو بدون ریسایز در صفحه موبایل دیدم و به نظر شارپنس مناسب و رنگ های خوبی داشتن، هنوز فرصت نشده فرمت راو عکس هایی که گرفتم رو در کمرا راو ادوبی ببرم و ببینم که بعد از دستکاری نوردهی و کنتراست و چند تا فاکتور دیگه چه خروجی بهم خواهد داد.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط abdolvahed نمایش پست ها
    ممنون بابت راهنمایبهاتون، با این اوصاف به نظر میرسه که گزینه مناسب برای بنده همون لنز کیت باشه که هم از نظر قیمت به صرفه خواهد بود و هم اینکه از نظر کمی فوکال بیشتر و همخوانی آن با بدنه، خروجی قابل قبولی هم برای عکاسی و هم برای فیلمبرداری خواهم داشت.
    اگر برنامه ای برای ارتقا تجهیزات در آینده نزدیک ندارید، و علاقتون به لنز فوکال بالا زیاد نیست نه، لنز 85-15 بهتره
    ولی اگر همانطور که گفتید علاقه به حیات وحش دارید و احتمالا به دنبال خرید لنز مناسب این کار هستید، بنظرم این لنز کیت را تهیه کنید و باقی پول را پس انداز کنید برای لنز سوپر تله
    ارادتمند
    fantome تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط fantome نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام و تبریک سال نو خدمت دوستان!
    من حدودا 20 روزی میشه که همین بدنه رو با لنز کیت 135-18 نانو خریداری کردم و طبق تصوری که از قبل داشتم، جمعا 1 دقیقه هم باهاش فیلم نگرفتم!! اما حدود 900 شات عکس گرفتم که در حد تجربیات خودم و با توجه به این که قبلا با موبایل و دوربین کامپکت عکس می گرفتم از عکس ها رضایت کامل دارم! البته هنوز خیلی از ریزه کاری ها و تنظیمات رو دستکاری نکردم اما همه عکس ها در حالت M و ایزو اکثرا اتوماتیک (البته سعی می کنم تو همون حالت هم ایزو رو پایین نگه دارم) بوده و جز 5 یا 6 عکس بقیه آندراکسپوز یا اوراکسپوز نشده اند خدا رو شکر! تنها مشکلی که باهاش داشتم تو چند مورد عکس دسته جمعی بود که فوکوس روی چهره همه افراد در دیافراگم های نسبتا باز کمی سخت بود. برای همین مجبور به استفاده از دیافراگام بسته تر و سرعت شاتر پایین تر می شدم که بعضا با حضور نوزاد در عکس کار کمی سخت میشد!
    عکس ها رو بدون ریسایز در صفحه موبایل دیدم و به نظر شارپنس مناسب و رنگ های خوبی داشتن، هنوز فرصت نشده فرمت راو عکس هایی که گرفتم رو در کمرا راو ادوبی ببرم و ببینم که بعد از دستکاری نوردهی و کنتراست و چند تا فاکتور دیگه چه خروجی بهم خواهد داد.

درود
    مبارکتون باشه
    عکاسی و ژانر های متفاوتش تنظیمات متفاوتی را طلب می کنند.
    مثلا جبران کاهش سرعت شاتر با افزایش جزئی ISO یا استفاده از فلاش قابل جبرانه
    کم کم که به کل دروبین مسلط شوید، زمینه افزایش تجربه برای شما فراهم خواهد شد.
    ارادتمند
    yaghoobi و fantome تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    36

فقط چند تا سوال برام پیش اومد تو این مدت! مثلا اگر درایو رو بذارم توی حالت سایلنت چه تاثیری رو شاتر و مکانیزمش داره. یا مثلا چه راهکار هایی هست که طول عمر مفید دوربین رو حفظ کنم. مثلا شرایط نگه داری یا رفتار با وسیله!
    یه اتفاق جالبی که برام افتاد این بود که موقع خرید مموری اصلا به ایکس ری پروف بودنش دقت نکردم، چند روز بعد از خرید دوربین بود که پرواز داشتم، یکم نگران سنسور و خود دوربین بودم اما حواسم به مموری نبود و دقیقا بعد از رد شدن از ایکس ری اطلاعات مموری کاروپت شد و مجبور شدم فرمتش کنم!!

vahidshah
    Guest

دوستان کنون 80 دی کنترل رادیویی فلش داره یا تریگر لازمه ؟
    70 دی و 80 دی هردو ؟
    فلاش 600 ex rt دارم .با حالت بی سیم اوپتیکال تو زوایایی که مشکل نزدن فلاش هست .میخام بدونم میتونم رادیویی وصل بشم یانه

رو منو دوربین گزینه ای درباره کانال هست ch با فلاش مصلا هر دور رو رو ch 1 تنظیم کردم و فلاش رو slave ولی نشد
    ایا امکانش هست ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام؛ خرید دوربین 80D با کدوم لنز بهتره ؟
    Canon EOS 80D EF-S 18-200mm
    Canon EOS 80D Kit EF 24-105 f/3.5-5.6 L IS STM
    Canon EOS 80D EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM Kit

كاربر همراه naghli آواتار ها
    تشکر کرده
    668

نقل قول نوشته اصلی توسط N@ser نمایش پست ها
    با سلام؛ خرید دوربین 80D با کدوم لنز بهتره ؟
    Canon EOS 80D EF-S 18-200mm
    Canon EOS 80D Kit EF 24-105 f/3.5-5.6 L IS STM
    Canon EOS 80D EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM Kit
    18-135USM بهتره،چون نسبت به ۱۸_۲۰۰ شارپنس بهتر و فوکوس دقیقتر و سریعتری داره،لنز ۱۰۵_۲۴ هم واسه فول فریم بهتره چون با انتخاب این گزینه عملا واید رو از دست میدین،
    yaghoobi، mohsen.sh و N@ser تشکر می‌کنند.
    Ehsan Parsania
    Canon EOS 70D +Eos m3+ Lens EF 70-200 F/2.8 IS II +Lens EF-s 18-135 STM + EF 85mm F/1.8 USM + EF 50mm F/1.8 STM + Sunpak 5000AF TTL Flash + Manfrotto MK190XPRO4+MHXPRO 3Way

صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14