صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 34
Like Tree93تشکر

موضوع: Tamron 90mm f/2.8 Di VC USD Macro F017

كاربر فعال NASSIRI4080 آواتار ها
    تشکر کرده
    7010
    yaghoobi، obsidiyan و peacekeeper تشکر می‌کنند.

محمدرضا نصیری
    Instagram: nassiri4080

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

با سلام.
    دوستان و عزيزان اهل فن كه اين لنز را استفاده كردند ميشه تجربيات خود را با ما در ميان بگذارند؟
    مقايسه اين لنز با لنز سيگما 105 و لنز ماكرو نيكون105 ؟
    1. وضعيت و جايگاه لنز تامرون در مقابل لنزهاي نامبرده شده( از لحاظ شارپنس ، بوكه زيبا و نرم، ..)
    2.وضعيت سيستم فوكوس لنز تامرون با لنزهاي نامبرده شده

از لحاظ ارزش خريد (به ترتيب) نظر شما چيست؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    863

نقل قول نوشته اصلی توسط EHS@AN نمایش پست ها
    با سلام.
    دوستان و عزيزان اهل فن كه اين لنز را استفاده كردند ميشه تجربيات خود را با ما در ميان بگذارند؟
    1. وضعيت و جايگاه لنز تامرون در مقابل لنزهاي نامبرده شده( از لحاظ شارپنس ، بوكه زيبا و نرم، ..)

سلام دوست عزیز
    من دوسالی هست که با ورژن قبلی این لنز کار می کنم. به غیر از فوکوس کند اون که در نور کم شدیدتر هم میشه مشکل خاصی باهاش نداشتم. شارپنس اون تو محدوده F9 به بالا خیلی خوبه.
    obsidiyan تشکر می‌کند.
    علیرضا قاسم زاده ایروانی
    instagram.com/alireza__iravani

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

با سلام.

ضمن عرض سلام
    سرعت فوکوس کمی از نیکون بالاتره، ابیراهی رنگی نسبت به نیکون کمتره، فوکوس دستی نرم، سیلینگ عالی، فوکوس بدون صدا و سریع، شارپنس از هردو لنز بالاتره، تنها ایرادش نسبت به اون دوتا اینه که با این لنز به سوژه باید کمی نزدیکتر شوید و از همه نظر عالیه
    اما اگر برای عکاسی حشرات می خواهید و مشکل هزینه ندارید من فقط ۱۵۰سیگما رو پیشنهاد میدم، واقعا بینظیره
    شاد و موفق باشید
    yaghoobi، obsidiyan، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام
    سرعت فوکوس کمی از نیکون بالاتره، ابیراهی رنگی نسبت به نیکون کمتره، فوکوس دستی نرم، سیلینگ عالی، فوکوس بدون صدا و سریع، شارپنس از هردو لنز بالاتره، تنها ایرادش نسبت به اون دوتا اینه که با این لنز به سوژه باید کمی نزدیکتر شوید و از همه نظر عالیه
    اما اگر برای عکاسی حشرات می خواهید و مشکل هزینه ندارید من فقط ۱۵۰سیگما رو پیشنهاد میدم، واقعا بینظیره
    شاد و موفق باشید
    با سلام و احترام
    من با لنز 150 ورژن جدید سیگما کار کرده ام دلسرد کنند بود...
    شاید باور پذیر نباشد البته تا خودتان تست نکنید، در مقایسه با 150 سیگما لنز 105 کزینه مناسب تری است با بوکه های نرمتر و زیباتر
    150 بوکه های شلوغ با خطاهای رنگی فراوان که باید زمان زیادی را برای رفع خطاها در فتوشاپ صرف کرد و حتی بک و بوکه در پروسه ویرایش ساخت...
    همچنین بدنه بسیار آسیت پذیر از نظر لک و خط و خش و اثر انگشت در حالی که در بدنه 105 این مورد نیز دیده نمیشود.
    اما در مقایسه با 180 سیگما بنطرم لنز پیروز و موفقی است و رقیب ندارد حتی از 180 کنون.
    در مجوعه با احترام و ارادت با توجه به وجود لنزهای مشابه ماکرو لنز 150 سیگما گزینه مناسبی نیست.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    من با لنز 150 ورژن جدید سیگما کار کرده ام دلسرد کنند بود...
    شاید باور پذیر نباشد البته تا خودتان تست نکنید، در مقایسه با 150 سیگما لنز 105 کزینه مناسب تری است با بوکه های نرمتر و زیباتر
    150 بوکه های شلوغ با خطاهای رنگی فراوان که باید زمان زیادی را برای رفع خطاها در فتوشاپ صرف کرد و حتی بک و بوکه در پروسه ویرایش ساخت...
    همچنین بدنه بسیار آسیت پذیر از نظر لک و خط و خش و اثر انگشت در حالی که در بدنه 105 این مورد نیز دیده نمیشود.
    اما در مقایسه با 180 سیگما بنطرم لنز پیروز و موفقی است و رقیب ندارد حتی از 180 کنون.
    در مجوعه با احترام و ارادت با توجه به وجود لنزهای مشابه ماکرو لنز 150 سیگما گزینه مناسبی نیست.
    ضمن عرض سلام
    من تجربه کار با هرسه این لنزهارا داشتم، و تنها لنزی که خطاهای رنگی در حد صفر دارد همان ۱۵۰ سیگما سری اتوفکوس هست که جدیدا لرزشگیرهم به آن اضافه شده، بهترین تجربه عکاسی من با همان لنز بوده، بوکه هم در حد ۸۵ ۱.۴نیکون بوده، چون با این لنز مطابقت دادم مثال زدم، بدنه رنگ مخملی داره که بله کمی نسبت به ضربه قابل خش شدنه
    گمان کنم لنز شما ایراد داشته، البته به حرف من اکتفا نکنید همه سایت های مخصوص بررسی لنز از کیفیت بی نظیر این لنز گفتند، لنز نیکون تنها ایرادش خطا های رنگی زیاد و اشتباه فوکوس کردن در بی نهایته
    البته این راهم متذکر می شوم که لنز ۱۵۰سری بدون لرزشگیر در اف۴تصویر سافت میشه که در سری لرزشگیردار این اتفاق در ۲،۸ می افته، در دیافهای مختلف تست کنید.
    موفق باشید
    yaghoobi، obsidiyan و Ehsan.Askari تشکر می‌کنند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام
    شاد و موفق باشید
    ممنون از پاسخگويي شما. سيگما 150 از دور رقابت كنار رفت. حالا بين تامرون90 ورژن جديد و سيگما105 و نيكون105 ؟ استفاده هم براي ماكرو و هم پرتره. براي همين لرزشگير خوب و ايجاد بوكه و تصوير خوب برام مهمه.
    hosseinhmj تشکر می‌کند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

ممنون از پاسخگويي شما. سيگما 150 از دور رقابت كنار رفت. حالا بين تامرون90 ورژن جديد و سيگما105 و نيكون105 ؟ استفاده هم براي ماكرو و هم پرتره. براي همين لرزشگير خوب و ايجاد بوكه و تصوير خوب برام مهمه.
    105 نیکون به راحتی از لیست انتخاب خارج میشه ، گزینه های بهتر با قیمت ارزانتر وجود داره
    105 سیگما و 90 تامرون از نظر اپتیکی هر دو در یک سطح قرار دارن ، سیگما با 15 میلیمتر فوکال بیشتر برنده هستش و 90 تامرون ( آخرین ورژن ) با داشتن سیلینگ بهتر برنده هستش
    هر یک را تهیه کنید پشیمان نمیشید.

"سیگما 150 برای یوزر غیر متخصص اصلا پیشنهاد نمیشه"
    yaghoobi، Fereidoon، pargraphic و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام به همگی و اساتید محترم
    من این لنز رو شش ماهی هست خریداری کردم
    مشکلی که با این لنز دارم وقتی در مینیمم فوکوس قرار داره و خیلی به سوژه نزدیک شدید، دیافراگ لنز دیگه 2.8 نیست بلکه به 5.6 تغییر پیدا میکنه
    به عبارتی زمانی گشودگی دیافراگم به 2.8 میرسه که فاصله با سوژه زیاد باشه یا به عبارتی دیگه روی بینهایت فوکوس تازه اف به 2.8 میرسه
    من دوربینم نیکون D7200
    با این قضیه کنار اومده بودم تا وقتی که با همکارم رفتیم و برای اون یه دوربین کانون 80 دی گرفتیم با همین بنز فقط تایپ کانون
    اما روی این دوربین هیچ مشکلی نداره و در مینیمم فوکوس اف روی 2.8 هست
    شاید دوستان بگن در عکاسی ماکرو دیافراگم به این بازی به درد نمیخوره اما من مشکلم در عکاسی پرتره هست... وقتی سوژه در نیم متری من ایستاده و من نمیتونم اف رو کاهش بدم... علی الخصوص در شب که واقعا عذاب آوره
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad.Advay نمایش پست ها
    سلام به همگی و اساتید محترم
    من این لنز رو شش ماهی هست خریداری کردم
    مشکلی که با این لنز دارم وقتی در مینیمم فوکوس قرار داره و خیلی به سوژه نزدیک شدید، دیافراگ لنز دیگه 2.8 نیست بلکه به 5.6 تغییر پیدا میکنه
    به عبارتی زمانی گشودگی دیافراگم به 2.8 میرسه که فاصله با سوژه زیاد باشه یا به عبارتی دیگه روی بینهایت فوکوس تازه اف به 2.8 میرسه
    من دوربینم نیکون D7200
    با این قضیه کنار اومده بودم تا وقتی که با همکارم رفتیم و برای اون یه دوربین کانون 80 دی گرفتیم با همین بنز فقط تایپ کانون
    اما روی این دوربین هیچ مشکلی نداره و در مینیمم فوکوس اف روی 2.8 هست
    شاید دوستان بگن در عکاسی ماکرو دیافراگم به این بازی به درد نمیخوره اما من مشکلم در عکاسی پرتره هست... وقتی سوژه در نیم متری من ایستاده و من نمیتونم اف رو کاهش بدم... علی الخصوص در شب که واقعا عذاب آوره
    سلام firmware بدنه رو به اخرین نرم افزار اپدیت کنید شاید درست شه
    nikon d750 + nikon 70-200 fl ed vr +godox v860 2 +sirui t-2004 xl

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین