صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 66
Like Tree326تشکر

موضوع: Tamron 85mm F1.8

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

تعجب میکنم' مگر شما لنزهای 85اف 1/4 را در ایران چقدر میخرید که 800دلار گران است؟ همین لنز قدیمی سیگما که افت قیمت هم داشته همین حدود قیمت است.
    a.g g.a، amir.komeily و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

وقتی لنز 85مم اف 1.8 جی نیکون رو میشه 470 دلار خرید اونهم با اون کیفیت تصویر و وزن و اندازه همینطور 85 مم اف 1.8 کنون رو 370 دلار خب 800 دلار برای این لنز زیاده.اون لنز سیگما هم یک لنز اف 1.4 هست.
    در مورد اون سرعت های 1/10 و 1/15 ثانیه که توی پستهای قبلی صحبتش شد فقط در شرایطی به درد میخوره که بخواهید توی یک جای ساکت و آروم از یک مجسمه عکاسی کنید!
    اگر توی محیطهای خارجی که المانهای متحرک و ناپایدار زیادند قصد عکاسی داشته باشید باز هم مجبورید سرعت شاتر رو در حدی بالا ببرید که اون حرکات فریز بشه.حالا شما حساب بکنید توی یک چمن زاری هم که باد میاد بخواهید با نور طبیعی از یک مدلی عکاسی بکنید...اونوقت این لرزشگیر اگر توانایی مهار 5 استاپ لرزش رو هم داشته باشه مجبورید سرعتتون رو بالا ببرید و لرزشگیر خیلی به کارتون نمیاد.خیلی هم نمیتونید از مدل بخواهید که میخ کوب به ایسته و اصلا ذره ای تکان نخوره.خصوصا روی پزهای سخت و مشکل که مدل کمی تحت فشار هم هست.سوژه و محیط ثابت حسابش جداست.نمیگم لرزشگیر به درد نمیخوره اما من رو اونقدر هیجان زده نمیکنه.همین الان با لنز 200-70 لرزشگیر من سرعتم رو از 1/125 پایینتر نمیارم.چون پایینتر از این حرکات سوژه به راحتی در عکس ثبت میشه.از این بگذریم که در عمق میدانهای کم کوچکترین حرکتی نقطه فوکوس رو تغییر میده...حالا سرعت شاتر هر چند که میخواد باشه و لرزشگیر هم فعلا باشه اصلا.
    اگر قیمت این لنز 600 دلار باشه موضع من کمی فرق میکنه اما با این قیمت(اگر 800 دلار درست باشه) من همان 85 اف 1.8 جی نیکون رو میخرم و دردسرها و نگرانی های فوکوس و سازگاری با بدنه جدید این داستانهای برندهای متفرقه رو هم ندارم...
    ویرایش توسط lamagra : Tuesday 23 February 2016 در ساعت 03:13
    yaghoobi، Kourosh Kahal، Canon! و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    1982

ا؟! این لنز اف 1/4 نبود؟
    خوب برای اف 1/8 کمی گرون بنظر میرسه.
    در مورد لرزه گیر، بنظر من برای پرتره تا 1/15 یا 1/10 هم جای پایین اوردن سرعت وجود دارد. در محیط خارجی که عملا نیاز به بیشتر کردن سرعت نداریم. همیشه مشکل برعکس است .
    بیشتر در محیط کم نور داخلی نیاز به لرزهگیر پیش میاید که تا 1/10 ثانیه هم برای یک فرد بزرگسال که ثابت باشد جواب میدهد. منتها این 1/10 ثانیه با لرزه گیر 3 استاپی روی بدنهای ریزولوشن بالای امروز باز هم کم است. دیگه این قانون عکس فاصله کانونی خیلی صدق نمیکند.
    خیلی پیش میاید در مکانهای داخلی با روشنایی خوب هم نیاز به ایزوی 3200 و 6400 پیدا کنیم. لرزه گیر مزیت خیلی خوبی است ولی کاش اف 1/4 بود.
    yaghoobi، Mehrdad-PL، Nima Sadigh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

تشکر کرده
    12097

مثالم در مورد محیط بیرونی برای تحرک المانهای محیط بود...همینطور نور کم که توی پست قبلی فراموش کردم بنویسم...غروب رو اضافه بکنید به اون شرایط ...یا هر ساعت کم نور دیگری یا هر لوکیشن کم نوری
    من چند شب پیش که عکاسی عروسی داشتم(در یک سالن مثلا پر نور و نور پردازی شده!) اتفاقا از ۸۵مم اف ۱.۸ استفاده کردم...ایزو که بالا بود و سرعت رو هم کمتر از ۱/۱۲۵ نیاوردم.زیاد پیش میاد که از این لنز در مجالس استفاده میکنم...اما حتی در عکسهای یادگاری هم که همه معمولا خبر دار کنار عروس و داماد می ایستند از سرعتهای پایین استفاده نمیکنم.یک عکس شارپ با نویز بیشتر قطعا ارزشش از یک عکس بدون نویز بلر شده بالاتره و من نمیتونم وقتی قراره کار دست مشتری میدم ریسک بکنم و سرعت رو پایین بیارم چون لرزشگیر دارم،و عکسم بلر بشه.آدمها تکان میخورند!این ریسک و اصرار به انجام اون برای من منطقی نیست اصلا...به هر حال کاربری ها متفاوت هست...
    yaghoobi، Kourosh Kahal، Mehrdad-PL و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    مثالم در مورد محیط بیرونی برای تحرک المانهای محیط بود...همینطور نور کم که توی پست قبلی فراموش کردم بنویسم...غروب رو اضافه بکنید به اون شرایط ...یا هر ساعت کم نور دیگری یا هر لوکیشن کم نوری
    من چند شب پیش که عکاسی عروسی داشتم(در یک سالن مثلا پر نور و نور پردازی شده!) اتفاقا از ۸۵مم اف ۱.۸ استفاده کردم...ایزو که بالا بود و سرعت رو هم کمتر از ۱/۱۲۵ نیاوردم.زیاد پیش میاد که از این لنز در مجالس استفاده میکنم...اما حتی در عکسهای یادگاری هم که همه معمولا خبر دار کنار عروس و داماد می ایستند از سرعتهای پایین استفاده نمیکنم.یک عکس شارپ با نویز بیشتر قطعا ارزشش از یک عکس بدون نویز بلر شده بالاتره و من نمیتونم وقتی قراره کار دست مشتری میدم ریسک بکنم و سرعت رو پایین بیارم چون لرزشگیر دارم،و عکسم بلر بشه.آدمها تکان میخورند!این ریسک و اصرار به انجام اون برای من منطقی نیست اصلا...به هر حال کاربری ها متفاوت هست...
    عقيل جان با نظرت موافقم. من فاكتور فاصله كانوني را در عكاسي پرتره در نظر نگرفتم. فكر ميكنم در شرايط يكسان هر چه عكس نزديكتري از سوژه بگيريم تكانهاي سوژه هم بيشتر به نمايش مي آيد و بايد از سرعت بيشتري براي عكاسي استفاده كرد.
    با اين وجود نگاهي به عكسهاي پرتره ام با 85 روي دوربين كراپ در نور كم مي كردم. عكسهاي روي f/1.8 با سرعت 1/80 هم در ميانشان ديده مي شد كه مشكل اصليشان ايزو بالا و كمي لرزش دست بود. فكر مي كنم با 1/50 يا 1/30 يا حتي كمتر بتوان با اين لنز تمرون از سوژه انساني يك پرتره نيم تنه خوب گرفت(مخصوصا در حالتي كه سوژه نشسته باشد). در شرايط عروسي سرعت همه چيز بالاتر از عادي هست و همه كمي هيجان زده هستند؛ حتي در زمان عكسهاي يادگاري با عروس و داماد.
    با توجه به بالا رفتن روز به روز رزلوشن دوربينها به نظر من همه لنزها در آينده لرزشگير خواهند داشت. هم وايدها هم نرمالها و تله ها. و اين قابليت مي تواند حداقل در برخي شرايط بسيار مفيد باشد.

آپديت: الان باز هم آرشيو عكسهايم را مي ديدم. از عروس و داماد روي 1/40 در حال رقص تانگو عكس قابل قبول نيم قد دارم(البته با مگاپيكسل 10!). لنزهم 50 1.8 روي كراپ بود كه دقيقا معادل اين لنز تمرون روي فول فريم مي شود.
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Tuesday 23 February 2016 در ساعت 12:19
    yaghoobi، lamagra، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    12097

بحث من هم بحث نفی لرزشگیر نیست.فقط صحبتم اینه که درست به این امکان نگاه کرد.چون لرزشگیر بر همه چیز غلبه نمیکنه.خود من همین الان با 22-11 زمانی که سمت خودمون که یک منطقه تپه ماهوری و صخره ای است خیلی اوقات روی دست با سرعتهای پایین عکاسی میکنم.چون جز همین اسفند و فروردین باقی سال هیچ آب و علفی نمیبینی و همه چیز سنگ و صخره و خاکه که معمولا موقع عکاسی تکان نمیخورند اما شمال که توی جنگل عکاسی میکردم متوجه شدم اگر لرزشگیر ده استاپی هم داشته باشم نمیتونم سرعت رو پایین بیارم چون المان متحرک توی کادر زیاد هست...خلاصه اینکه خوبه که لرزشگیر به همه لنزها راه پیدا بکنه.همین الان روی آخرین اولترا وایدهای شرکتها مثل همین 22-11 مورد بحث یا 30-15 همین تامرون یا 35-16 جدید کنون و...راه پیدا کرده.در نهایت بودنش همیشه بهتر از نبودنش هست.
    yaghoobi، usef، Nima Sadigh و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

همانطور که قبلا هم اشاره کردم
    مثلا دوربین 50 مگاپیکسلی کنون شما با 1/125 و حتی بالاتر هم اثر لرزش دست را در سایز اصلی مشاهده خواهید کرد بنابراین فقط در شاتر پایین تاثیر ندارد
    یک نکته دیگر در رابطه با قیمت اینکه هنوز مشخص نشده است و اگر هم بشود قیمت اولیه است و البته گرانی این لنز برای ما ایرانیها به دلیل ارزش پول محسوس تر است
    yaghoobi و Nima Sadigh تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

درود،

وجود لرزشگیز برای همچین لنزهایی واقعا لازم هست که تامرون به این نکته توجه ویژه ای داشته و طبیعی هم هست که با توجه به وجود لرزشگیر قیمت بالایی داشته باشه.
    اما اون چه که باعث میشه یک عکاس این لنز رو به 85 های نیکون و کنون ترجیح بده عملکرد این لنز هست که باید منتظر بود ببینیم در حد 85 های کنون و نیکون خواهد بود یا خیر.
    yaghoobi، Nima Sadigh، Morteza Nemati و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

First Looks at Tamron 85mm f/1.8 Di VC USD Lens Image Quality

نتايج تست سايت ديجيتال پيكچر از اين لنز منتشر شد ، گوشه ها بسيار شارپ در همه دياف ها و غير قابل مقايسه با همتاي كانني خود و همچنين در مركز و ...... خب كمي كه فروخت اونوقت جناب كانن هم يادش ميوفته كه اون لگن رو بايد آپديت كنه ، خوشحالم كه تامرون و سيگما خواب چندين ساله بعضي از لنز هاي كانن رو آشفته كردن و مجبور به رقابت جدي تري كردند
    usef، Fereidoon، Mehrdad-PL و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1982

در مقایسه با لنز مشابه کنون اونقدرها هم فرق نداره،
    یکم شارپنس بیشتره
    یکم CA کمتری داره، تقریبا نداره
    یکم هم لرزه گیر داره
    فقط همین!!!
    nejadi، a.g g.a، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین