صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 30
Like Tree23تشکر

موضوع: سرعت شاتر 1/100,000,000 ثانيه !

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض سرعت شاتر 1/100,000,000 ثانيه !

در لينك زير عكسهايي را ببينيد كه با سرعت 1/100,000,000 ثانيه از شروع يك انفجار اتمي گرفته شده است. دوربين در 7 مايلي محل انفجار بوده است.

http://www.rapidnewswire.com/atom.htm

چيزي كه برايم جالب و عجيب است، سيستم شاتر اين دوربين است. دوستان آشنا به علم مكانيك و الكترونيك، نظرتان چيست؟
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

پیش فرض پاسخ: سرعت شاتر 1/100,000,000 ثانيه !

خیلی جالب بود...

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    در لينك زير عكسهايي را ببينيد كه با سرعت 1/100,000,000 ثانيه از شروع يك انفجار اتمي گرفته شده است. دوربين در 7 مايلي محل انفجار بوده است.

http://www.rapidnewswire.com/atom.htm

چيزي كه برايم جالب و عجيب است، سيستم شاتر اين دوربين است. دوستان آشنا به علم مكانيك و الكترونيك، نظرتان چيست؟

سلام ...

من بعید میدونم شاتر این دوربین مکانیکی باشه.هر وسیله مکانیکی هم که باشه به خاطر اینرسی و نیروهای مقاوم مثل اصطکاک و ... بعید میدونم بتونه اینقدر دقیق به همچین سرعتی برسه. و تا حالا نشنیدم Actuator با همچین سرعتی ساخته شده باشه.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    آقای شهبازی در کارگاه دوم دوربینی رو معرفی کرده بودن که 168000 فریم در ثانیه عکاسی میکرد! با ایزو 2400 ....

حالا سرعت شاتر دوربین شما! 3 تا صفر بیشتر از تعداد توان عکاسی در ثانیه دوربین آقای شهبازی داره.... در دوربینی که آقای شهبازی معرفی کرده بودن سرعت شاتر رو نمیدونم چقدر بوده.... ولی ممکنه که یکی باشن....و یا از یک رده تولیدات...
    خوبه آقای شهبازی در صورت امکان اطلاعات دقیق تر رو در فروم قرار بدن...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    65

این عکس ها، همانطور که از عنوان مقاله پیداست توسط Harold Edgerton گرفته شده است.
    این هم عکسهای بیشتری از کارهای او:
    http://images.google.com/images?q=Ha...=ii&oi=imagest
    البته تا اینجا که من میدانم برای عکاسی با این سرعت از آینه هایی که با سرعت بسیار بالا میچرخد استفاده میشود، که این تکنیک مربوط به پیش از جنگ جهانی دوم است. روشهای جدیدتری هم قطعاً وجود دارد، ولی به علت انحصاری بودن و کاربرد نظامی چیز زیادی در مورد آن پیدا نمیکنید. این ابزارها هم از تولیدات آزمایشگاهای لوس آلاموس است.
    یک مدتی خیلی دنبال این موضوع بودم.
    ₪ ??D?? ₪
    محمد

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

جلل خالق!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    البته از این آدم دو پا هر کاری بر میاد . درکش برای من یکی که مشکله اما چیزی که هست اینه که شاترش
    احتمالا الکترونیکیه شاید هم نباشه اما اگر کسی چیزی میدونه بگه که شاید ماهم یه چیزی یاد بگیریم.
    مسعود قدیری

PHA
    PHA آنلاین نیست
    كاربر همراه PHA آواتار ها
    تشکر کرده
    29

در مورد عکسهای انفجار اتمی اطلاعی ندارم . اما در مورد اون عکسهای استودیو ای که akkass لینکشو گذاشتن به این صورته که در یک اتاق کاملا تاریک ، دوربین فیکس شده و شاتر باز گذاشته میشه سپس در لحظه مناسب ، یک فلاش مخصوص و بسیار سریع و با مدت زمان نوردهی بسیار کم ، عکس رو ثبت میکنه . درواقع مشکل سرعت کم شاتر رو به این وسیله دور میزنن .

پ ن : منو یادتون میاد ؟!

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

در مورد این دوربین ویژه که نعما معرفی کرده اند چیزی نمی دانم. ولی این دوربینها همانطور که دیگر دوستان هم گفته اند معمولا دارای شاتر مکانیکی معمول نیستند و برای رسیدن به زمان نوردهی مورد نظر از ترکیبی از شاترهای مکانیکی، آینه های چرخان و در استودیو، فلاشهای قوی با زمان نوری میلی ثانیه و در دوربینهای دیجیتال علاوه بر این موارد از شاتر الکترونیکی (یعنی ثبت اطلاعات سنسور در یک بازه زمانی بسیار کوتاه) برای عکاسی استفاده میکنند.
    البته تکنولوژی این عکاسی بسیار بالاست و نیاز به سیستمهای الکترونیکی بسیار سریع با قدرت پردازش و انتقال داده بالا دارد که در اختیار مراکز معدودی در دنیاست.
    بسیار جالب بود. با تشکر از نعما و دیگر دوستان.
    ضمنا در این لینک اطلاعاتی در مورد سیستم فلاش چنین عکسهایی داده شده است:
    http://www.sas.org/E-Bulletin/2003-1...esAS/body.html

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

تاخير 10 نانو ثانيه!
    حتي دستيابي به اين عدد در الکترونيک هم راحت نيست
    براي مثال يک adc 100 مگاهرتز هم چيز معمولي محصوب نميشه هرچند امروز دست يافتني و صنعتي شده

همانطورکه جناب شهبازي فرمودند يک راه ميتواند اين باشد که مثلا شما کلاک به کلاک داده سنسور رو ذخيره کنيد و بعدا با پردازش لحظه انفجار را استخراج کنيد
    سنسور هم ميتواند اختصاصي براي اين چنين کاربردهايي طراحي شده باشد، نيازي به رنگ و کيفيت هاي مورد نظر يک سنسور دوربين معمولي ... نيست و انرژي زيادي هم تابيده ميشود
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط PHA
    در مورد عکسهای انفجار اتمی اطلاعی ندارم . اما در مورد اون عکسهای استودیو ای که akkass لینکشو گذاشتن به این صورته که در یک اتاق کاملا تاریک ، دوربین فیکس شده و شاتر باز گذاشته میشه سپس در لحظه مناسب ، یک فلاش مخصوص و بسیار سریع و با مدت زمان نوردهی بسیار کم ، عکس رو ثبت میکنه . درواقع مشکل سرعت کم شاتر رو به این وسیله دور میزنن .

پ ن : منو یادتون میاد ؟!
    همان طور که شما فرمودید به وسیله چنین شرایطی این عکس گرفته شده.
    من شخصا با همین روش از گلوله اسلحه عکس گرفتم. البته نه بادوربین.روش کار این بود که یک نگاتیو برش خرده رو در جای کاملا تاریک به روی دیوار چسباندم .یک سیستم کنترل کننده نوری هم در جلوی لوله تفنگ قرار دادم که
    به محض عبور گلوله فلاش رو فعال میکرد.فلاش هم دقیقا روبروی نگاتیو قرار داشت.البته فاصله فلاش با دهانه لوله
    هم محاصبه شد تا در زمان رسیدن گلوله به نگاتیو وفلاش سیستم فعال بشه . البته این زمان بسیار کوتاه بود.
    اما برای گرفتن عکس دقیق میکروکنترولر نیاز به چنین محاصبه ای داشت . من رشته ورزشیم تیر اندازی بود ورای بدست آوردن شکل بالستیک گلوله در هوا از این روش که قبلا در جایی دیده بودم استفاده کردم.جالب این بود که
    ارتعاشات هوا وشکل گازهای دور گلوله هم در عکس به صورت سایه پیداست.عکس رو از آرشیو اسلحه پیدا میکنم و
    در اینجا قرار میدم.البته یه عکس هم از گلوله تفنگ دیانا54 هم به صورت رنگی تهیه کردم.
    شاهین اکبری و Saeed.gh.sh تشکر می‌کنند.
    مسعود قدیری

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین