صفحه 5 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 97
Like Tree110تشکر

موضوع: Sigma 500 Super

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Sigma 500 Super

سلام

از عصری كه توی دفتر پست شماره ی 36 رو زدم تا الان كه توی خونه بچه ها رخصت دادند كه من پشت كامپیوتر بشینم عذاب وجدان داشتم كه بیام اینو بگم.

من مطمئنم كه امیر جان مطلبی كه من گفتم رو حتمن می دونسته اند و رعایت هم می كرده اند ولی تجربه به من می گه كه مقدار كمی اشتباه در این زاویه ی به قول بابك Bouncing تا یكی دو استاپ اشتباه نورسنجی رو باعث می شه.

اگر بقیه ی دوستان مطمئنند كه اشكال از فلاش است كه حرف دیگری است.

ضمنن علیرضا من تا حالا توی این فوروم هیچ نیكن داری رو ندیدم كه فلاش سیگما داشته باشه. كنن دارها به خاطر همون مشكلاتی كه هممون می دونیم به فلاش سیگما متمایل ترند.
    amirsooki تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

باید تو یه شرایط خیلی دقیق بررسی بشه تا بفهمیم اشکال از فلاشه یا نه... تا اونجائیکه من با این فلاش کار کردم، ممکنه تو نورسنجیش اشتباه کنه اما اینطوری نیست که مثلا اگه بصورت منوال روی قدرت 1/2 قرار بدین، هر دفعه برای خودش یه مقداری نور بدی، دیگه انقدرا هم خنگ نیست و اگه اینطوری بود که با منیزیم فرقی نداشت، شارژ باطری هم که کم بشه فقط زمان شازژ شدن رو میبره بالا..
    من که اصلا از ttl بودن این فلاش استفاده نمیکنم، هرجا باشم یه شات میزنم و میبینم چی در میاد و با چند استاپ بالا پائین بردن قدرت فلاش، نورسنجیم رو درست میکنم..
    amirsooki تشکر می‌کند.
    محمد منتظری

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    باید تو یه شرایط خیلی دقیق بررسی بشه تا بفهمیم اشکال از فلاشه یا نه... تا اونجائیکه من با این فلاش کار کردم، ممکنه تو نورسنجیش اشتباه کنه اما اینطوری نیست که مثلا اگه بصورت منوال روی قدرت 1/2 قرار بدین، هر دفعه برای خودش یه مقداری نور بدی، دیگه انقدرا هم خنگ نیست و اگه اینطوری بود که با منیزیم فرقی نداشت، شارژ باطری هم که کم بشه فقط زمان شازژ شدن رو میبره بالا..
    من که اصلا از ttl بودن این فلاش استفاده نمیکنم، هرجا باشم یه شات میزنم و میبینم چی در میاد و با چند استاپ بالا پائین بردن قدرت فلاش، نورسنجیم رو درست میکنم..
    دقیقا مشکل من همینه!
    فکر کنید شما قراره با نگاتیو عکاسی کنید؟!

یعنی چی که یه شات بزنید و نور رو کم و زیاد کنید... شاید خوب نشد باز یه شات دیگه! برای یک فریم ۲ یا ۳ فریم؟
    یه جای کار ایراد داره دیگه؟
    حالا فرض کنید قراره عکاسی خبری کنید؟ فلاش هم بزنید؟ مثلا به کلینتون بگید صبر کن تا فلاشم رو ست کنم؟

کل مدتی که با فوجی s2pro و sb80 عکاسی می‌کردم از ttl استفاده می‌کردم و مشکلی نبود...
    حالا که از d200 و sb800 استفاده می‌کنم میگم که بی‌نظیره!
    اما نمی‌تونم قبول کنم کانن اینقدر شوت باشه!
    و حتی نمی‌تونم قبول کنم فلاشهای سیگما اینقدر اشکال داشته باشه...
    اگر چنین مواردی رو داره؟ چرا اینقدر تو فروم ما توصیه شده؟
    اصلا چرا این همه بچه‌های فروم رفتن فلاش سیگما خریدن؟(هیچ کدوم هم صداشون در نمیاد!!!!)
    nmroshan، Amir Mohebi، Kaveh Ghobadi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دقیقن منم همینو می خواستم بگم.

پس تكنولوژی پیشرفت كرده كه چی بشه ؟ پس فرق یه فلاش 400-500 تومنی با یك فلاش 100 تومنی ( غیر Ttl ) چیه ؟

اتفاقن من با فلاش كنن 580 در حالت نرمال كمی مشكل داشتم ولی تقریبن هیچ كدوم از عكسایی كه با فلاش زاویه دار و مود اتوماتیك گرفتم مشكل نور نداشت.

حتمن یه مشكلی هست. توصیه می كنم با فلاش های سیگما و كنن دوستان یه تستی بكنید.
    nmroshan، Arash، towfigh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

خب یک قضیه مهم هم این وسط هست. اونهم اینکه در حالت bounce flash سیستم TTL منطقا باید تمام محاسبات خودش را بر اساس همان سقف انجام دهد. بنابراین فاصله سقف و همچنین میزان انعکاس آن و حتی رنگ آن باید در نورسنجی فلاش تاثیر داشته باشد.

در عمل من متوجه شدم که موقع bounce flash علاوه بر فاکتورهایی که ذکر شد، خیلی از اوقات تغییر اندک زاویه میتواند در اصلاح نوردهی تاثیر داشته باشد. بدون آنکه مجبور باشم با جبران نوردهی ( چه اصلی و چه فلاش) اصلاح انجام دهم.

و جالبتر، استفاده از فلاش bounce در حالت وایرلس است. مثلا با یک لنز تله و دوربین دور از سوژه + فلاش مستقر در نزدیک سوژه به سمت سقف، می توان نتایج جالبی گرفت.

امیر محبی عزیز احتمالا در زمینه نورسنجی فلاش تجربیات خوبی دارند که ما را راهنمایی خواهند کرد.
    Arash، Kaveh Ghobadi و amirsooki تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

سلام

من تموم کارهام، وقتي کار indoor عروسي (البته به غير از کانديدشات) انجام ميدم، منوال هست،‌ اين روش رو به خاطر اين که با تکرار خيلي زياد کاملاً بهش مسلط هستم، انتخاب کردم، و الا براي کسي که ميخواد شروع کنه، i-TTL هلو و گلابي محسوب ميشه. اضافه کنم که يکي از مخالفين سرسخت فلاش‌هاي سيگما هستم. چون اگر با ظرافت و دقت لازم فلاش‌متري آشنا باشيم و بخواهيم پلت‌فرمي از پايه بسازيم، من يکي به چيزي کمتر از يک d200 و چند فلاش SB، رضايت نمي‌دهم!

اما روش من، چون طي مدت‌ها تکميل، شده، الان زياد حوصله تغييرش رو ندارم، چون عکسهاي داخلي عروس داماد، غير از استوديو و فضاي خارجي....در محيط منزل، بيشتر به عکسهاي سر عقد محدود ميشه ...يک تعداد هم کانديد شات داخلي داريم،‌ که با توجه به حال و هواي عروسي‌هاي ايراني که با انواع خارجي‌اش خيلي فرق داره، اقبال چنداني نداره، و تنها اگر شاهکار باشه مورد پسند واقع ميشه.
    اما روش من:
    - يک فلاش پرقدرت کوچک را با يک پايه و يک فتوسل با حداکثر قدرت به سقف مي‌تابانم
    - فلاش دوربينم را روي منوال 1/4 مي‌گذارم (اين فلاش قرار نيست کار زيادي بکنه،‌قراره فقط چشم‌خونه يا EYESOCKET ها رو روشن کنه و يک بارقه به چشم ها ببخشه)
    - اگر محيط طوري باشه که هنوز سايه روي ديوار داشته باشيم،‌ يک فلاش کوچک و يک فتوسل نيز پشت سر عروس و داماد قرار مي‌دهم (منتهي ديافراگم فلاش را کامل باز مي‌کنم تا نور کمي‌بتاباند)
    - سرعت را روي 60 (براي استفاده هرچه بيشتر از نور محيط)
    - ايزو را روي 400 (براي استفاده هرچه بيشتر از نور محيط)
    - ديافراگم، که اينجا تعيين کننده نور کلي عکس‌هست، معمولاً با شرايط خودم چيزي بين 6.3 و 8 در مياد. يعني نور فراوان دارم.

براي کانديد شات‌ها نيز که حتماً از فلاش نصب شده روي دوربين استفاده مي‌کنم.

بازهم تاکيد مي‌کنم که صلاح و صواب در استفاده از TTL است.

اما در مورد TTL،‌به هيچ وجه خطا از اين سيستم پذيرفتني نيست! چه به سقف بتابد چه به هر جاي ديگر!

سيستم TTL مرحوم مينولتا، مو لاي درزش نميرفت، چه وايرلس چه با واير...
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Sunday 9 September 2007 در ساعت 23:25
    nmroshan، Arash، FarhadBahramii و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

amirsooki
    Guest

سلام.
    ممنون از راهنمایی همه ی دوستان .
    بزارید یك تست دقیق بگیرم .
    بعد نتایج رو اعلام میكنم .
    ممنون.

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

منم از فلاش سیگما استفاده میکنم مشکل خاصی هم ندارم اینم یکی دوتا نتیجه کار؟!

روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

amirsooki
    Guest

منم از فلاش سیگما استفاده میکنم مشکل خاصی هم ندارم اینم یکی دوتا نتیجه کار؟!
    البته اینا شدن سه تا از نتایج كار ! :::big grin:::
    و البته منم اگه سوژه ی به این خوشگلی داشتم نتایج خوبی میگرفتم .
    من برم تست كنم نتیجه اش رو خبر میدم .
    ممنون.

amirsooki
    Guest

سلام .
    خب .
    1- فلاش روی مد Ettl و دوریبن روی مد M سرعت 1/200 و دیاف 8 . سه عکس گرفتم .
    هر سه عکس کمی با هم اختلاف نوری دارند . البته کمی ( وایت بالانس روی فلاش بود )
    2- روی همین تنظیمات ، یک عکس با سرعت 1/125 نور بیشتری دارد . ( آیا این صحیح است ؟ )
    3- روی سرعت 1/60 نور عکس دقیقا با نور عکس 1/125 یکی است .
    4- روی سرعت 1/15 عکس روشن تر از 1/60 میباشد .
    فلاش با زاویه ی 75 درجه به سقف میخورد .

چه تستهای دیگری انجام دهم ؟

ممنون .

صفحه 5 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین