صفحه 4 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 220
Like Tree87تشکر

موضوع: مشاوره در خرید پرینتر

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

پیش فرض پاسخ: خرید پرینتر

مقایسه کارتریجهای مادیران با آر دی مقایسه درستی نیست.
    آریو مینوسپهر

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

اختیار دارید جناب hameddam از اطلاعاتتون بهرمند شدیم.
    اما چند تا نکته::
    به نظرم برای پرینتری مثل اپسون آر 300 که خودم استفاده میکنم با 6کارتریج اگه بخواهیم به روس فوق رنگ تهیه کنیم احتمال خراب شدن رنگها در چاپ وجود داره..چون پرینتر با ترکیب رنگ طیف های مختلف بوجود میاره و اگه در صد مواد در تهیه ی محلول اشتباه بشه مشکل فوق بوجود میاد..

دوم در مورد هد پرینتر راستش من این چیزها رو از دوستان با تجربه تر شنیدم (که با استفاده از کارتریج های تقلبی(مادیران)هد امکان خراب شدنش هست)ولی خوشبختانه هنوز تجربه نداشتم(و دوست هم ندارم داشته باشم)
    ضمنا در مورد ته نشین شدن کارتریج هام شیشه ای نیست که بفهمم ته نشین شده یا نشده..مگه پرینتر های کنون کارتریج هاش شیشه ایه؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d
    البته منظور دوست خوبمون جوهر های مادیران نبود بلکه جوهر های پیشنهادی خودشون رو گفتند.
    به هر حال دوست دارم دلیل حرفتون رو بدونم.

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

من الان بیش از 3 سال و خورده ای Cx 3200 دارم. فقط برای بار اول از کاتریج اصل خود اپسون استفاده کردم. و طی این چند سال فقط مادیران. و اصلا مشکلی نداشتم. نه هدم خراب شده و نه کیفیت چاپ آمده پایین. کیفیت چاپی که 3 سال پیش داشتم رو الان هم دارم و راضی.
    آریو مینوسپهر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    9

Wink پاسخ: خرید پرینتر

نقل قول نوشته اصلی توسط tonino_baliardo
    اختیار دارید جناب hameddam از اطلاعاتتون بهرمند شدیم.
    اما چند تا نکته::
    به نظرم برای پرینتری مثل اپسون آر 300 که خودم استفاده میکنم با 6کارتریج اگه بخواهیم به روس فوق رنگ تهیه کنیم احتمال خراب شدن رنگها در چاپ وجود داره..چون پرینتر با ترکیب رنگ طیف های مختلف بوجود میاره و اگه در صد مواد در تهیه ی محلول اشتباه بشه مشکل فوق بوجود میاد..

دوم در مورد هد پرینتر راستش من این چیزها رو از دوستان با تجربه تر شنیدم (که با استفاده از کارتریج های تقلبی(مادیران)هد امکان خراب شدنش هست)ولی خوشبختانه هنوز تجربه نداشتم(و دوست هم ندارم داشته باشم)
    ضمنا در مورد ته نشین شدن کارتریج هام شیشه ای نیست که بفهمم ته نشین شده یا نشده..مگه پرینتر های کنون کارتریج هاش شیشه ایه؟

با سلا م خدمت دوستان

راستش یه سری از کارتریج ها شفافه و یه سری غیر شفاف ولی اگه تقریبا هر 2 -3 هفته نیازی به نگاه کردن اونها نیست و در مورد ترکیب رنگها نظر شما درسته ولی من برای دفعخ اول فروشنده ای که کارترجکو سوراخ کرد از روی یه کتابچه که لاتین بود اول نوع پیرینتر ازم پرسید و بعد درصد ترکیب هر رنگو بهم گفت من این روش رو روی پیرنتر های کانون i550----i560-------i865 به شخصه امتخان کردم والبته هر کدوم یه درصد رنگی داشت که فقط شاید بگم در خر چند گرم با هم فرق داشت که دوتا از اونها چهار کارتریجه بود ویکی شون پنج کارتریج و از نظر طیف رنگ هم خوب جواب میداد ومشکلی نداشتم وندارم ولی خوب گفتم همیشه اصل یه چیز دیگس و منم یه سری کارتیرج نو دم دست دارم تا بعضی وقتا که ارزششو داره ارشون استفاده کنم مثلا میخواین یه نمونه کار گزافیکی به یکی بدین که شاید بعدا براتون فایده داشته باشه اون موقه جای اون کارتریج نو است
    اما در مورد هد ، تا اونجایی که من اطلاع دارم خرابی هد یه مشکل اجتناب ناپذیره ولی میشه اون رو به تغویق انداخت منم خیلی در این مورد نگران بودم مثلا آدم حدود 170 تا بیاد پایین و یه پرینتر ip5200بخره بعد از یکی دو سال هدش خراب شه واقعا زور داره اما خیلی ها بهم گفتن که بهتر بعد از حدود چاپ 700 عکس یه بار با استفاده از مواد پاک کننده هد اونها رو تمیز کنم که اونم یه داستان داره ومنم تقریبا هر 5-6 ماه این کارو میکنم ایمد وارم به این زودی ها این خرابی هد دامن ما رو نگیره (دامن هیچکسو نگیره)
    ویرایش توسط hameddam : Wednesday 15 March 2006 در ساعت 14:44

كاربر همراه
    تشکر کرده
    9

Wink پاسخ: خرید پرینتر

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d
    دوست عزیز منظرو من همون طور که آقا محمد گفتن کارتریج های شارژ شده بود اما در مورد مادیران این شرکت طبق لیسانس اپسون داره تولید میکنه و نباید فرقی از نظر کیفیت داشته باشه ولی این از نظره زبانی است شاید اگه یه عکس رو با هر دو کارتریج در شرایط برابر پرینت بگیری مشخص بشه (در حد -10-15 درصد) که بهترن راه تشخیص هم پرینت به طیف رنگی است که خیلی راخت میتونید با فوتوشاپ درست کنید و مقایسه کنید به هر حال من این دو نوع کارتریج رو امتحان نکردم و نظری هم نمیدم ولی امید وارم کیفیت محصولات اینرانی به جایی برسه که کسی مابل به خرید نوع خارجیش نباشه

تا بعد خدا حافظ

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

میشه در مورد تمیز کردن هد با مواد پاک کننده کمی بیشتر توضیح بدید؟(البته اگه زحمت نیست)
    ممنونم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ : پاسخ: خرید پرینتر

نقل قول نوشته اصلی توسط tonino_baliardo نمایش پست ها
    میشه در مورد تمیز کردن هد با مواد پاک کننده کمی بیشتر توضیح بدید؟(البته اگه زحمت نیست)
    ممنونم.
    دو نوع تمیز کننده است معمولی و قوی که در معمولی یکسری کارتریج قابل شارژ تهیه و با محلول پر می کنید و هد کلین را اجرا می کنید بعد نازل چک میگیرید فقط چون محلول بی رنگ است دقت کنید که آیا نازل چک درست است
    اما محلول قوی با استفاده از سرنگ و لوله سرم 1 میلی پر میکنید بعد از در آوردن کارتریج ها لوله سرم را جای کارتریج گذاشته تزریق کنید سپس مکش کنید و دوباره تزریق دو یا 3 بار
    بعد با محلول معمولی کلین و نازل چک کنید اگر درست نشد 7 یا 8 ساعت کاری با پرینتر نداشته باشید بعدآ مراحل را تکرار کنید
    (به نظرم فقط برای کسب تجربه اینکار را انجام بدین چون کثیف کاریش زیاد و خیلی وقتگیره بیشتر وقتا بی فایده (آگر صدمه دیدن هد جدی باشه مخصوصا کانن)من که با احترام 3 تا از پیرینترام را گذاشتم دم در برای رفتگر محل باز تجربه جالبیه
    epson pro 7800 =epson r800===epson pro 3800 A2===epson r270,290,295 =hiti 710 roll== canon 20d== canon 450D
    canon ip 8500====canon ip 4200====canon ix 5000=== canon ip4000==canon 5300 ,5200

كاربر همراه
    تشکر کرده
    227

سلام
    یه ماه خونه نیستم بهترین راه واسه اینکه هد پرینترم خشک نشه به نظرتون چیه؟
    بعضیا میگن باید هد رو جدا کرد تو یخچال گذاشت همچی چیزی امکان پذیره؟

ممنون

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.ansare نمایش پست ها
    سلام
    یه ماه خونه نیستم بهترین راه واسه اینکه هد پرینترم خشک نشه به نظرتون چیه؟
    بعضیا میگن باید هد رو جدا کرد تو یخچال گذاشت همچی چیزی امکان پذیره؟

ممنون
    هد کانن را میشه جدا کرد اما وقتی هد کیلینر هست و اگر جوهر اصلی باشه نیازی به نظرم نیست هد بره تو یخچال؟؟!!!
    epson pro 7800 =epson r800===epson pro 3800 A2===epson r270,290,295 =hiti 710 roll== canon 20d== canon 450D
    canon ip 8500====canon ip 4200====canon ix 5000=== canon ip4000==canon 5300 ,5200

صفحه 4 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین