نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
Like Tree7تشکر
  • 2 Post By Nima Sadigh
  • 5 Post By mostafa_1366

موضوع: P E N T A X ASAHI SPOTMATIC

كاربر آشنا Koli آواتار ها
    تشکر کرده
    78

پیش فرض P E N T A X ASAHI SPOTMATIC

سلام؛
    من این دوربین رو خریدم. قبلا یه زنیت داشتم ولی کلا این تنظیمات خیلی بیشتری داره!
    P E N T A X ASAHI SPOTMATIC
    لنز 50مم 1.8

ارزش ریالی این دوربین چقدره؟!

قبلا دوربین DSLR داشتم و کارمم خوب بود. ولی کار کردن با این شرایطش خیلی متفاوت هست. اساتید لطفا راهنمایی کنند.
    سوالات مربوط به خود دوربین:
    1.وقتی سرعت شاتر رو کمتر از 60 می کنم، آینه بالا گیر می کنه و بر نمی گرده، علتش چی هست؟
    2.داخل چرخ دنده سرعت شاتر، یک سری اعداد هست که با عبارت DIN و ASA عنوان شدند، اینها چی هستند؟ چه تاثیری دارند؟

3.روی دستی فیلم جمع کن، یک دایره دیگه است که سه حالت Color، Empty و Panchro رو دارد. این موارد چه کاربردی دارند؟

4.در تصویر سوم، دو دایره مربوط به چه چیزی هستند؟ ریموت؟!

5.کلید SW چیست؟(تصویر 4)

6.زائده بیرون زده از لنز و پشت حلقه دیاف چی هست؟(تصویر 5)
    Life is Love...
    My little Brother...

كاربر آشنا Koli آواتار ها
    تشکر کرده
    78

ادامه:
    7.درب باتری رو چطور باز کنم؟ باتری مربوط به نور سنج داخلی هست؟(تصویر 6 درب باتری و تصویر 7 نورسنج داخلی؟! ) اگر تصویر 7 نورسنج باشه، الان ثابته و تغییر نمی کنه، علتش چی هست؟

سوالات لوازم همراه:
    1.تصویر شماره 8 چه دستگاهی هست؟ نسبت به تور واکنش های جزیی نشون میده. عبارت های DIN و ASA هم که بالا گفتم روش نوشته شده. نور سنج هست؟ کارکردش به چه صورته؟

2.تصاویر آخر هم فکر می کنم کلا مربوط به این دوربین نیست و نمی دونم کاربردی هست یا نه. یه دیال پد داره، دارای سه حالت :Off, On & B.C. و یه دکمه هم داره فشار میدی، دریچه روبرو باز میشه و یه مقداری اون نشانگر جابه جا میشه. یه پیچ داره که مشابه پبچ باتری دوربین هست. محل باتریه؟

Life is Love...
    My little Brother...

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Koli نمایش پست ها
    سلام؛
    من این دوربین رو خریدم. قبلا یه زنیت داشتم ولی کلا این تنظیمات خیلی بیشتری داره!
    P E N T A X ASAHI SPOTMATIC
    لنز 50مم 1.8

ارزش ریالی این دوربین چقدره؟!

قبلا دوربین DSLR داشتم و کارمم خوب بود. ولی کار کردن با این شرایطش خیلی متفاوت هست. اساتید لطفا راهنمایی کنند.
    سوالات مربوط به خود دوربین:
    1.وقتی سرعت شاتر رو کمتر از 60 می کنم، آینه بالا گیر می کنه و بر نمی گرده، علتش چی هست؟
    2.داخل چرخ دنده سرعت شاتر، یک سری اعداد هست که با عبارت DIN و ASA عنوان شدند، اینها چی هستند؟ چه تاثیری دارند؟

3.روی دستی فیلم جمع کن، یک دایره دیگه است که سه حالت Color، Empty و Panchro رو دارد. این موارد چه کاربردی دارند؟

4.در تصویر سوم، دو دایره مربوط به چه چیزی هستند؟ ریموت؟!

5.کلید SW چیست؟(تصویر 4)

6.زائده بیرون زده از لنز و پشت حلقه دیاف چی هست؟(تصویر 5)

2- بنا به حساسیت فیلمی که استفاده میکنید این مورد را باید تغییر دهید. روی جعبه دوربین این عدد حساسیت با دو واحد ASA یا DIN نوشته می شود. فیلمهای معمول ASA 100 هستند.
    3- نوع فیلم هست. رنگی، سیاه سفید و خالی
    4- اتصال فلاش با این نوع اتصال برقرار می شود.

Pentax Spotmatic instruction manual, user guide
    yaghoobi و Koli تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

درب باتری نورسنج رو با یه پیچ گوشتی به سمتی که نوشته open بچرخونید باز میشه. بعید میدونم باتری این دوربین پیدا بشه البته اهمیت چندانی نداره چون شاتر این دوربین مکانیکیه.
    اون اعدادی که روی پیچ شاتر هستن در واقع تنظیمات ایزوی دوربین هستن که به دو واحد ASA و DIN نوشته شدن. برای تنظیم این قسمت باید پیچ شاتر رو اندکی از جای خودش بلند کنید و بچرخونید.
    ان دو دستگاه هر دو نورسنج هستن. اولی نورسنج دستی هست و دومی یه مدل نورسنجه که روی دوربین شما سوار میشه. باید توش باتری بزارین تا درست کار کنه.
    برنگشتن شاتر تو سرعتهای پایینتر از 1/60 ممکنه به علت خرابی دوربین باشه.
    اون زائده بیرون زده از لنز برای سویچ بین حالت auto یا دستی دیافراگم لنزه. در حالت M دیافراگم لنز بلافاصله موقع تنظیم بسته میشه ولی در Auto فقط موقع شات این اتفاق میوفته و دوباره برمیگرده سر جاش. بعضی از لنزهای m42 این سویچ رو دارن.
    سویچ sw برای فعال کردن نورسنج دوربین هست.
    اون دو سوکت برای حالتهای مختلف سینک فلاش هستن.

دفترچه انگلیسی این دوربین
    http://www.butkus.org/chinon/pentax/..._spotmatic.htm
    yaghoobi، vahidshah، Nima Sadigh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105